Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mam pytanie. Czy wykusz (bo widzę że nikt z niego nie zrezygnował) sprawia że jest więcej miejsca optycznie, bo faktycznie to ok 1,5 m2. Moja Pani architekt odradza. Ma taki u siebie i twierdzi, że wciąż są z tym problemy typu mostki termiczne, woda przecieka. No i koszt ok 10 tys. więcej. (3 okna, balkon na górze) Nie wiem, ale chyba zrezygnuję z niego Tylko to już nie będzie ten sam Szmaragd. Co o tym myślicie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykusz fajna rzecz, wewnatrz zyskujesz troche przestrzeni, swiatla, i ladny widok na przestrzen na zewnarz, z zewnatrz tez dodaje domkowi uroku.

 

Co do wyzszych kosztow i problemow z ociepleniem i izolacja to sie zgodze.

Teraz chyba bym w tym miejscu zamiast balkonu zrobil ladny daszek, ale wykusz bym zostawil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykusz to cały urok!!!

wpuszcza dużo światła i jest to świetne miejsce na jadalnię - stół nikomu nie zawadza w salonie.

 

a żeby zrobić na nim daszek, to rzeczywiście bardzo dobry pomysł, bo balkonik nie jest konieczny, a może być wręcz niebezpieczny jeżeli na górze zrobi się pokoje dziecinne.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie. Czy wykusz (bo widzę że nikt z niego nie zrezygnował) sprawia że jest więcej miejsca optycznie, bo faktycznie to ok 1,5 m2. Moja Pani architekt odradza. Ma taki u siebie i twierdzi, że wciąż są z tym problemy typu mostki termiczne, woda przecieka. No i koszt ok 10 tys. więcej. (3 okna, balkon na górze) Nie wiem, ale chyba zrezygnuję z niego Tylko to już nie będzie ten sam Szmaragd. Co o tym myślicie.

 

Nie rezygnuj. Trzeba go tylko dobrze zaizolować już na etapie stanu surowego zamkniętego. żeby mury wykusza nie piły wody z odkrytej płyty balkonowej. Szmaragd bez wykusza wyglądałby z zewnątrz jak setki innych domków, dużo straci na estetyce. Wewnątrz wykusz podkreśla charakter jadalni, ma to duże znaczenie ponieważ przestrzeń parteru jest w szmaragdzie otwarta, a wykusz wyraźnie akcentuje jadalnię i poza tym dobrze doświetla wnętrze. My zrezygnowaliśmy tylko z drzwi balkonowych z wykuszu na taras, jest tam okno. Jeżeli chodzi o koszty to wydaje mi się że te 10 tys. jest trochę przesadzone. Okna na dole i góry i tak trzeba by zrobić, myślę że max to 4-5 tys. oszczędności nawet wliczając balustradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
mój budowlaniec kradnie materiał. Wywozi na druga budowę. Mam kosztorys i porównuję ku jego zaskoczeniu i wkurzaniu się, ale nie sposób wszystkiego zauważyć Czy mógłby mi ktoś powiedzieć ile zużył bloczków na ściany zewnętrzne wym 25x 37x 24., a ile na wewnetrzne Ile potrzeba papy na fundamenty mb i jaka szerokość. byłabym wdzięczna. Ile potrzebne jest szt stempli, bo w kosztorysie są m3. Ile ton cementu?Z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich szmaragdowiczow. Za dwa tygodnie zaczynam budowę domu Szmaragd, jednak mam pewne obawy, gdyz moj budowlaniec ostrzegl mnie ze w projektach firmy Krajowbrazy znajduje sie wiele bledów. Chcialem zapytac czy to prawda i czy osoby budujace dom Szmaragd napotkały na jakies trudności związane z nieścisłościami z w projekcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za wyjatkiem komina w spizarni (ktorego i tak nie wybudowalem) nie zauwazylem wiekszych bledow (albo mi wykonawca nic nie powiedzial).

 

Sprawny "majster" powinien drobne bledy wychwycic i nie powinno byc to wilekim utrudniemiem, ew. w przypadku bledow konstrukcyjnych powinien uzgodnic zmiany z kierownikiem budowy.

 

Zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do danutaz?jak idą postepy z budową?bo my także będziemy budować w Grodzisku, zaczynamy w połowie czerwca i w związku z tym czy istniałaby możliwość żeby zobaczyć jak Twoj domek wygląda w rzeczywistości?

/na wszelki wypadek podaję swojego maila [email protected]/ z góry dziękuję za odpowiedż, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam wszystkich budujących Szmaragda. Ja i mój mąż dołączyliśmy do grona budujących Szmaragda. Juz od dłuższego czasu obserwuje to forum i jest ono zródłem wielu ciekawych pomysłów i rozwiązań. Jesteśmy na etapie budowania ścian. Wkrótce zamieścimy jakieś zdjęcia naszego domku. Jednak teraz mamy mały problem ze schodami :( i tutaj chciałabym sie zwrócić do forum o pomoc. Bardzo podobały mi sie lane schody Pana od ciasteczek ale nie wiem dlaczego nie mogę otworzyć jego galerii. Moze ktoś ma jakiś kontakt do niego lub zdjęcia jego schodów?????

Bardzo prosiłabym o szybką odpowiedz lub jakiś kontakt na forum lub na mój adres [email protected]

Pozdrawiam Izka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...