Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Potwierdzam, to Szmaragd Papai (to jest Pani :) ).

 

Miałam okazję widzieć jej domek rok temu na żywo i wyglądał jeszcze ładniej niż na zdjęciu powyżej. Jednak elewacja jest w rzeczywistości jaśniejsza i dachówka też inna - niesamowita, na mnie zrobiła wielkie wrażenie. Bliższe prawdy są kolejne po tym zdjęcia z jej galerii http://popej.fotosik.pl/albumy/124214.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szmaragdowiczów.

buduję podobny domek - Granat z tej samej pracowni. Mam pytanie do wszystkich którzy już układali kostkę wokół swojego domku.

Wejściowe schody są w fajnym kształcie półokrągłym, nie mam niestety zupełnie pomysłu na ułożenie kostki wokół budynku, szczególnie od frontu aby nawiązać do kształtu schodów wejściowych. Może zainspirujecie mnie swoimi zdjęciami. Bardzo proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szmaragdowiczów.

buduję podobny domek - Granat z tej samej pracowni. Mam pytanie do wszystkich którzy już układali kostkę wokół swojego domku.

Wejściowe schody są w fajnym kształcie półokrągłym, nie mam niestety zupełnie pomysłu na ułożenie kostki wokół budynku, szczególnie od frontu aby nawiązać do kształtu schodów wejściowych. Może zainspirujecie mnie swoimi zdjęciami. Bardzo proszę.

 

Z tego co pamiętam Emalia bardzo fajnie wyłożyła kostkę wokół swojego domku (to link do jej dziennika budowlanego http://forum.muratordom.pl/post2486052.htm?highlight=#2486052 i link do jej galerii http://picasaweb.google.com/EmiliaKryger)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani!

Proszę, napiszcie czego nie zrobilibyście budując jeszcze raz Szmaragda:)

Dzięki

 

jaszczurkazwinka wczoraj widząc Twój post pominęłam go milczeniem, gdyż bałam się, że urażę resztę Forumowiczów, ponieważ moją pierwszą odpowiedzią (potem się okazało, że również męża) było "nie wybudowalibyśmy Szmaragda"...

 

Nie chcę być tu źle zrozumiana, ponieważ domek jest fajny, ma swój urok i podoba nam się bardzo, jednakże, gdy patrzymy w daaaalszą przyszłość, wydaje nam się, że jednak będziemy mieli inne potrzeby i inny projekt byłby lepszy. A na stan dzisiejszy: zostało nam kilka tygodni do przeprowadzki i nie możemy się już doczekać :D.

Nie jestem osobą, która zbyt wiele narzeka, więc mam nadzieję, że nie będzie nam to aż tak przeszkadzało w nowym domu, ale wymienię, co byśmy zmienili:

 

1/ na pewno podnieść ściankę kolankową - chociaż o jeden pustak (żeby domek nie stracił, a górne pokoje i łazienka zyskały na powierzchni i ustawności)

2/ a'propos ustawności górnej łazienki - my "wyrzuciliśmy" jedno okno połaciowe - to bliżej lukarny. Teraz zostawiłabym właśnie to (chociaż dom traci swoją symetrię okienną). Drugim dobrym pomysłem wydaje mi się przesunięcie ścianki w łazience w stronę korytarzyka - tak na róni ze skosem od lukarny.

3/ w pokoju na górze (od strony frontu domu) można by przesunąć otwór drzwiowy w stronę ściany frontowej domu (tak, aby utworzyła się wnęka dla szafy na ścianie oddzielającej "bliźniacze" pokoiki)

4/ na dole łazienkę powiększyliśmy kosztem kotłowni, jednak żeby wstawić tam upatrzoną kabinę prysznicową (kwadratową, bądź prostokątną) żeby nic nie kolidowało i tak trzeba by zwęzić okno (a dla symetrii i kuchenne, co mi nie odpowiada)

5/ w kuchni z kolei wymarzyłam sobie płytę kuchenną w narożniku między ścianą z oknem a spiżarnią - jednak zabrakło mi kilku cm, żeby porządny okap nie wchodził w światło okna - i znów kwestia zwężania lub przesuwania okna i symetrii (odsuwanie okna od środka w kuchni wcale nie pasuje mi do przesuwania łazienkowago okna ku środkowi ;) )

6/ dla zwiększenia ustawności kuchni wejście do spiżarni zostało zrobione od strony salonu (ściankę oddzielającą salon od korytarzyka przedłużyliśmy, aby przysłonić trochę spiżarniane drzwi). Dla mnie na pewno lepiej będzie, że nie mam tych drzwi w kuchni, a jak się sprawdzi to wejsćie? Zobaczymy...

7/ no i poruszna już kilkakrotnie na tym forum kwestia kominka... Jest on trochę niefortunny, tak jaby dostawiany na siłę, bo w domku fajnie jest mieć kominek. Mi nie bardzo pasuje na tej małej ścianie w salonie, a poprzez schody, które grają taką główną rolę w projekcie nie można go inaczej ustawić... No i to podpięcie do komina... też się tam aż tak super nie zgrywa, żeby podpiąć go nisko i nie zabudowywać ogromniasto.

 

I tyle. Może podczas mieszkania coś wyjdzie nowego. Wierzę tylko, że i tak będzie nam się tam dobrze mieszkać, mimo nie wprowadzonych (a szkoda) niektórych zmian. Naszą konkluzją było, że najpierw trzeba wiedzieć, jak się chce mieć ustawioną i wyposażoną kuchnię oraz łazienki i dopiero potem ustawiać do tego ścianki i otwory kuchenne :o

Mam tylko nadzieję, że nie wyszłam teraz na forumowego malkontenta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyszłaś, ja bym teraz budował jakiś nowoczesny domek, bez rzadnych skosów.

 

Mi się klasyczna bryła Szmaragda bardzo podoba i pokoje ze skosami mają swój urok.

U nas raczej przy nowym wyborze domu znacząca byłaby kwestia piętra i schodów. W tzw. "późnej starości" wystarczyłby nam parter - a w szmaragdzie pralnio-suszarnia jest na górze i nie da się góry "odciąć". Co innego w projektach, gdzie klatak schodowa jest schowana. No a w parterowym domku odeszłaby cena schodów... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Bardzo dziękuję za cenne uwagi :)

Mamy zbudowany stan surowy i widze, że można by było połączyć kominy w jeden i wtedy w sypialni na górze mamy więcej miejsca, ponieważ będzie jeden komin, a z kolei od kominka było by bliżej do przewodu kominowego. Niestety już pozamiatane :))) Chcę uniknąć następnych wtop, dlatego proszę o radę :)

Nie wiem jak to będzie wyglądać, ale rezygnuję ze ścianki od spiżarni i przedłużam ścianę między kuchnią a salonem.(tą którą nie można zburzyć :)) )

pozdrawiam

Ewa

ps. proszę o szczegóły dotyczące okna w łazience na górze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Nie wiem jak to będzie wyglądać, ale rezygnuję ze ścianki od spiżarni i przedłużam ścianę między kuchnią a salonem.(tą którą nie można zburzyć :)) )

 

Chyba szmyrus zrezygnował z tej ścianki, poszukaj jego zdjęć na "poprzedniej stronie" tego forum (lub jeszcze jednej w tył).

 

A o co chodzi z okienkiem w łazience?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o to co bym zmieniła w szmaragdzie....to chyba również wybrałabym inny projekt,

po prostu w trakcie budowania człowiek dopiero uczy się wielu rzeczy i wie na co warto zwracać uwagę

 

to co zmieniliśmy i jak na razie w ogóle tego nie żałuję ( do przeprowadzki jeszcze 3-4 miesiące) to zamurowane drzwi w kuchni - jest tylko przejście od strony wykuszu, a dzięki temu kuchnia zrobiła się baaardzo ustawna i powstał świetny kącik na kuchenkę w formie pieca z dużym okapem. POLECAM

 

w pomieszczeniu nad garażem wydzieliliśmy niewielką garderobę - wchodzi się od strony sypialni, drzwi są z dość dużym skosem przez to że jest komin, ale zawsze jest to trochę dodatkowego miejsca.

 

również w tej sypialni zrezygnowaliśmy z balkoniku, teraz zrezygnowałabym jeszcze z tego nad wykuszem i zrobiła tam daszek.... ale za późno ;)

 

za garażem dobudowaliśmy komórkę na rowery, kosiarkę itp. również POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) w pomieszczeniu nad garażem wydzieliliśmy niewielką garderobę - wchodzi się od strony sypialni, drzwi są z dość dużym skosem przez to że jest komin, ale zawsze jest to trochę dodatkowego miejsca (...)

 

tak mi się przypomniało: my garaż poszerzyliśmy i wydłużyliśmy, a dodatkowo jest o 30 cm niżej niż poziom reszty domu, przez co nad nim udało nam się uzyskać 2 pomieszczenia: pralnio-suszarnię i garderobę (połączone drzwiami). Do garderoby dodatkowo wchodzi się od naszej sypialni i drzwi nie muszą mieć skosu. Okna w obu tych pomieszczeniach są na ścianie szczytowej, ale... ze zmian, jakie bym tu wprowadziła, to jednak okno połaciowe w garderobie (choć nie wiem, czy słońce nie za mocno by świeciło na nasze ciuchy?). Po prostu szkoda mi miejsca na tej ścianie szczytowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szarlotka, zazdroszczę garderoby, na pewno jest o wiele bardziej komfortowa niż będzie moja ;)

 

my mamy garaż 2-stanowiskowy, więc trochę miejsca jest, ale poziom ten sam, więc nisko nad głową troszkę ;)

 

ale nie narzekam bo lepszy rydz niż nic ;)

 

z tego co kojarzę z forum to zaczęliśmy budowy w podobnym czasie, ale chyba sporo nas wyprzedziliście :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas już dach wszystko co miało być wymurowane już jest wymurowane czekamy na okna, ale nie popadajmy w jakieś rozterki bo nie wydaje mi się żeby inne projekty były super. Fakt że np. poszerzyliśmy łazienkę na dole kosztem pomieszczenia gospodarczego i od wejścia są dwa symetryczne okna podniesione o pół metra garaz i dom wydłużone odpowiednio krokwie i obnizone jętki wejście do tego pokoju na dole jest przez salon a kotłownia przelotowa do garażu dwoje drzwi a i to drzwi w w wykuszu są oknem no i ten trzeci komin nie wychodzi na wierzch bo nie wiem jak miałby wyjść przez chyba fachowo się to nazywa murłatą lukarny

bedzie czas przywykąć przecie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szarlotka, zazdroszczę garderoby, na pewno jest o wiele bardziej komfortowa niż będzie moja ;)

 

my mamy garaż 2-stanowiskowy, więc trochę miejsca jest, ale poziom ten sam, więc nisko nad głową troszkę ;)

 

ale nie narzekam bo lepszy rydz niż nic ;)

 

z tego co kojarzę z forum to zaczęliśmy budowy w podobnym czasie, ale chyba sporo nas wyprzedziliście :)

 

pozdrawiam

 

szmaragdzistko,

wyprzedziliśmy, bo do końca sierpnia musimy opuścić nasze mieszkanie ;) (trzeba było je sprzedać, żeby wykończyć dom... :( ), no i roboty szły, bo skoro się już wzięło kredyt, to trzeba było budować, ile się da... A i tak nieraz popadałam w frustrację, że mamy opóźnienia: trzeba było czekać ponad miesiąc na hydraulika, żeby wrócił z GB, albo przy elewacji pogoda nam baaaaardzo dokuczała...

 

ale te 3-4 mies., które Was czekają też szybko zlecą...

pozdrawiam również!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Dawno tu nie zaglądałem, zajęty budową i wykańczaniem siebie i domu.

Kiedyś opisywałem jak zmieniałem mojego Szmaragda, dużo było tych zmian ale z efektów jestem mega zadowolony. Dużo większy salon, duzy taras w obecnej chwili już zacieniony w całości markizą, jesli jest taka potrzeba, wejście z filarami, większa dolna łazienka kosztem gospodarczego, które i tak jest wystarczające, poszerzony o metr garaż... Z zewnątrz pozmieniało się dużo, dół zmieniony o większy salon, komin kominka osadzony w tej małej krótkiej ściance przy kominku/schodach, zlikwidowane podciągi zastąpione potężnym hebem utopionym w stropie...

Góra domu bez zmian...

 

Oto trochę inny Szmaragd, tylko mnie nie linczujcie, za dwa trzy tygodnie wrzucę fotki wnętrz już po przeprowadzce...

 

http://picasaweb.google.com/edenmeble/DropBox?authkey=Gv1sRgCMWV2KuP_LPiyAE&pli=1&gsessionid=qKoxyd3Y1XAvOzQMwYBWvw#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...