Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Marek Dobrzeradzący... ;)

Marcinie, czy na pewno chcesz usłyszeć merytoryczną ocenę wizualizacji??? W balustradach odbija się druga połówka bliźniaka, co raczej niemożliwe... Żartuję ale to nie forum grafików 3d...

Myślę, że chodzi Ci o ocenę projektu po prostu. Na podstawie jednego obrazka niewiele się dowiesz poza tym, że dla jednych ładne a dla innych mniej.

Zrób jak pisze Marek a na pewno dyskusja się wywiąże. Nie musisz zakładać od razu całego dziennika. Wystarczy nowy wątek w tym dziale. Umieść tam rzuty i widoki, opisz warunki i proś o rady.

 

A Markowi dziękować trzeba za czujność...

I żeby już nie gadać a oglądać wkleję (jak to wcześniej bywało) dom (z pytaniami do M.):

 

KameleonLab

Czarna Kostka - Wrocław (przebudowa z rozbudową):

http://static.dezeen.com/uploads/2009/10/dzn_Black-Cube-House-by-KameleonLab-04.jpg

http://static.dezeen.com/uploads/2009/10/dzn_Black-Cube-House-by-KameleonLab-07.jpg

http://static.dezeen.com/uploads/2009/10/dzn_Black-Cube-House-by-KameleonLab-Squ.jpg

żródło: dezeen.com

 

Uwaga! nie posiadam licencji na wykorzystanie tych zdjęć - skopiowałem je z ogólnodostępnego serwisu (czasem nie ma na stronie informacji o licencjach - przyjmuję więc, że jeśli autor projektu publikuje zdjęcia na swojej stronie lub w ogólnodostępnych serwisach, to tym samym nie będzie miał nic przeciwko dalszemu "życiu" ich w sieci). Tym samym nie spełniam tego punktu Regulaminu:

2.3a) Użytkownik zapewnia, że przysługują mu autorskie prawa majątkowe do Materiałów zamieszczonych przez niego w Portalu, nieograniczone na rzecz osoby trzeciej, lub że przysługują Użytkownikowi prawa do korzystania z tych Materiałów (licencja), obejmujące w szczególności prawo do prezentowania w systemie on-line,

Jako, że we wszystkich moich postach w tym wątku pojawia się informacja na temat autora projektu (ukłon w kierunku praw autorskich), tym samym można uznać, że te posty nie spełniają tego punktu Regulaminu:

2.4.

b) Nie jest dozwolone zamieszczanie wypowiedzi w blogach i na forum, zdjęć, komentarzy, które:

• zawierają dane osobowe i teleadresowe,

• są reklamami lub promocją działalności gospodarczej własnej lub obcej

 

Bardzo proszę się o ustosunkowanie się do tych uwag szanowną Redakcję. Jeśli moje posty łamią regulamin forum proszę powziąć odpowiednie kroki. Proszę wtedy także o poinformowanie i ostrzeżenie forumowiczów we wszystkich wątkach, w których pojawiają się zdjęcia z sieci. W przeciwnym wypadku proszę o instrukcję na jakich zasadach podobne zdjęcia można wg prawników tu prezentować aby być w zgodzie z Regulaminem.

 

pozdrawiam

Edytowane przez robert skitek
pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek i Robert

 

Dziękuję jeszcze raz za podpowiedzi.

Zapodałem to na nowo tutaj:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?163130-Adaptacja-bli%C5%BAniaka-w-stanie-surowym-otwartym-pro%C5%9Bba-o-ocen%C4%99&p=4189450#post4189450

 

Mam nadzieję, że o to chodziło.

 

THX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to wnosi do wątku o architektury? ot, zwykły basen tylko widok tu gra

 

myślę że 'piu' chodziło o minimal z niskim (krawędź) basenem z którego rozciąga sie przepiękny widok. Ciekawie wkomponowane w całość jest poręczowe zejście do basenu. Reszta - wiadomo - połączenie szarości (beton) z drewnem raczej zawsze będzie szlachetne. Słabo na tym zdjęci uwidać kwiaty dookoła, ale to ciekawy pomysł... w zielonym klimacie

To że coś jest nierealne dla wielu nie oznacza że nie może byc dla niewielu inspiracją. Dla mnie paradoksalnie jest - mam podobną sytuację - od strony ogrodu taki sporo gorszy, ale podobny widok i gdyby nie kwestie finansowe nie zastanawiałbym się i od razu robił nieduży basen z niską krawędzi (by woda przechodziła w górki) i wylegiwałbym się w nim przynajmniej co wieczór....

Edytowane przez marekmarian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek Dobrzeradzący... ;)

Marcinie, czy na pewno chcesz usłyszeć merytoryczną ocenę wizualizacji??? W balustradach odbija się druga połówka bliźniaka, co raczej niemożliwe... Żartuję ale to nie forum grafików 3d...

Myślę, że chodzi Ci o ocenę projektu po prostu. Na podstawie jednego obrazka niewiele się dowiesz poza tym, że dla jednych ładne a dla innych mniej.

Zrób jak pisze Marek a na pewno dyskusja się wywiąże. Nie musisz zakładać od razu całego dziennika. Wystarczy nowy wątek w tym dziale. Umieść tam rzuty i widoki, opisz warunki i proś o rady.

 

Robercie, będę wdzięczny za Twą opinię

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?163130-Adaptacja-bli%C5%BAniaka-w-stanie-surowym-otwartym-pro%C5%9Bba-o-ocen%C4%99&p=4189450#post4189450

 

Dziękuję

 

Marcin

Edytowane przez marcin_mtn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...