Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość DAWID+T

Mazo sprawa jest niestety dosyć prosta. Jeżeli dom ma być parterowy i ma mieć powierzchnię 120-180m2 to jak się nie pokombinuje z dachem i rzutem (tu rola dla architekta) to wychodzi koszmarna landara.

A projekty typowe nie są tak zupełnie przemyślane pod kątem klienta.

Jedynie tyle żeby się podobało.

A niestety projekty parterowe, nie wiedzieć czemu, nie podobają sie ludziom.

Normalne, że chodzi o koszty - wydaje się, że koszt postawienia dachu nad 150m2 jest większy niż nad 2 kondygnacyjnym 2x75m2. Ale to nie jedyna przyczyna. Ludzie nie myślą o sobie kiedy będą mieli 60-90 lat i nie będą fikać jak sarenki po schodach. Ale to się staje jasne jak sie zacznie dygać we własnym domu, normalnie nikt tego nie przyzna, ale schody to niefajna rzecz w domu ...

 

Ale, polecam ci projekt indywidualny w dobrym biurze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazo sprawa jest niestety dosyć prosta. Jeżeli dom ma być parterowy i ma mieć powierzchnię 120-180m2 to jak się nie pokombinuje z dachem i rzutem (tu rola dla architekta) to wychodzi koszmarna landara.

A projekty typowe nie są tak zupełnie przemyślane pod kątem klienta.

Jedynie tyle żeby się podobało.

A niestety projekty parterowe, nie wiedzieć czemu, nie podobają sie ludziom.

Normalne, że chodzi o koszty - wydaje się, że koszt postawienia dachu nad 150m2 jest większy niż nad 2 kondygnacyjnym 2x75m2. Ale to nie jedyna przyczyna. Ludzie nie myślą o sobie kiedy będą mieli 60-90 lat i nie będą fikać jak sarenki po schodach. Ale to się staje jasne jak sie zacznie dygać we własnym domu, normalnie nikt tego nie przyzna, ale schody to niefajna rzecz w domu ...

 

Ale, polecam ci projekt indywidualny w dobrym biurze ...

 

 

dużo w tym racji

 

Do tego działki są drogie, więc wiekszość wybiera domy z poddaszem, bo tylko takie mieszczą się na tych 8-10 arach przeciętnej działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym te piękne domy co widzimy na tym wątku do drogie domy są. Jeżeli dom ma być 120-180 metrów to nikt nie będzie szedł w gotowcu na ekstremalne rozwiązania - duża połać dachu - drogo, pustka nad domem - do dogrzania większa kubatura - do tego jak jeszcze dołożyć spore przeszklenia to nie będzie za dużo chętnych.

 

Niestety wydaje mi się, że bez dużej kasej (i tutaj przede wszystkim pięknej, dużej działki z widokami) trudno mięć dom w zupełnie pasujacym standardzie estetycznym. Dla mnie osobiście niemożliwe. No więc permanentna zabawa w kompromisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku wyrazy uznania dla Pana Roberta Sklitka za wiedzę i wkład pracy w to forum.Oglądam wasze forum od jakiegoś czasu ale dopiero dzisiaj się zalogowałem.Od dłuższego czasu oglądm zdjęcia które zamieszcza pan Robert i inni i jestem pod wielkim wrażeniem.A do czego zmierzam.Planuję budowę domu i szukam inspiracji.Jednym z projektów które mnie zaciekawiły to Brion House autorstwa Markus Wespi Jerome de Meuron architects i zdjęć które zamieścił pan Robert. W swoim projekcie chciałbym wykorzystać kamień ale również i drewno,dom parterowy z niskim stropem, mocno przeszklony ze względu iż posiadam działkę w lini brzegowej jeziorka( dosyć dużego) co daje niesamowity widok .I tu MOJA PROSBA, jeżeli znacie strony lub macie jakieś zdjęcia podobnych domków proszę wrzućcie je na forum. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym te piękne domy co widzimy na tym wątku do drogie domy są. Jeżeli dom ma być 120-180 metrów to nikt nie będzie szedł w gotowcu na ekstremalne rozwiązania - duża połać dachu - drogo, pustka nad domem - do dogrzania większa kubatura - do tego jak jeszcze dołożyć spore przeszklenia to nie będzie za dużo chętnych.

 

Niestety wydaje mi się, że bez dużej kasej (i tutaj przede wszystkim pięknej, dużej działki z widokami) trudno mięć dom w zupełnie pasujacym standardzie estetycznym. Dla mnie osobiście niemożliwe. No więc permanentna zabawa w kompromisy.

 

Polecam Ci architekta Marcina Rubika.

Na swojej stronie ma bardzo fajne domy parterowe.

http://www.marcinrubik.pl/

W ostatnim Muratorze jest też jego artykuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fasola25

 

na pewno dla wielu taki domek jak Twój jest nieosiągalnym marzeniem :)

Masz go na codzień, a te tutaj potraktuj tylko jako ucztę dla oka :)

 

 

Efektowna łazienka, prawda?...

 

http://static.worldarchitecturenews.com/news_images/10359_2_b2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...