Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

matsuyama....

 

http://www.matsuyama-a.co.jp/img/works/item/house/h17-2.jpg

 

 

zdaje się, że na elewacji ten sam materiał, co u Marcio Kogana

 

http://www.pushpullbar.com/forums/attachment.php?attachmentid=44061&stc=1&d=1219759748

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuję za opinię. Rzeczywiście mam obawy o doświetlenie wnętrza, nie mam pomysłu na to (może coś doradzicie). Rozmawiałem z architektem On problemu nie widzi ale ja już teraz kiedy stoją ściany widzę, że jest trochę mało światła. Co do stron świata to elewacja frontowa to północ a ogrodowa południe. Nie wiem dlaczego macie uwagi do kuchni??? Co do WC to ustawienie jest zmienione ma być tam mała sauna z kabiną prysznicową. Ponadto w domu są tylko 2 łazienki (parter i piętro) dlatego ta na parterze pełni rolę łazienki niemal pełnowartościowej "wielofunkcyjnej". Co do tarasów to nie miałem pomysłu na zadaszenie nad jadalnią dlatego powstał taras. Co do okapów to od północy tj. od strony frontowej nad okapem nie ma tarasu krokwie są prawie do samej balustrady, którą chce zlikwidować ale nie wiem czym ją zastąpić??? żeby dobrze to wyszło. Jedynie od strony ogrodowej jest przejście (1,2 m szerokości) do tarsu nad jadalnią (zachodnia strona) i tam musi być balustrada. Szczerze mówiąc nie sądziłem, że tak surowo ocenicie projekt wydawał mi się dużo ciekawszy niż "typówki". Mimo to jestem otwart na rady i opinie, może jeszcze coś da się poprawić. Aaaa Robert widziałem Twoją stronkę przyznam projekty rewelacyjne gdyby nie odległość pewenie długo bym się nie zastanawiał nad wyborem projektanta. Pozdrawiam i prosze o rady.

 

[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już trwa budowa?

z większym doświetleniem ciężko coś teraz doradzić. jedynie większe okna, mniejsze okapy. w kuchni też raczej będzie dość ciemno

pokaż w końcu piętro.

kuchnia nie ma raczej błędów w ustawieniu - to raczej była osobista uwaga estetyczna.

trochę nie rozumiem słów "nie miałem pomysłu" - a Twój architekt? Niestety moje obawy się potwierdziły - "tak jakoś wyszło bo nie wiedziałem co tam zrobić" - przyznasz, że to mało profesjonalne. podobnie z chęcią zastąpienia bezsensownej balustrady... nie projektuje się na budowie, a projektowania wymagaj od architekta (chociaż teraz to trochę za późno).

A surowo oceniamy, bo wrzuciłeś do wątku, w którym projekty i realizacje są na niebotycznym poziomie ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może trejaż czy coś w tym stylu, okien nie chcę powiększać i tak są dosyć duże. Myslałem też o oknie połaciowym od południa. Jest taki projekt z Archipelagu nazywa się Pyramid (poniżej link) może tak wykończyć podcienie zamiast balustrady. Rzut piętra muszę zeskanować jutro umieszczę link.

 

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/pyramid/?AreaMinMenu=160&Part=14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie źle się zrozumieliśmy, chodziło mi jedynie o radę. Co do projektowania to myślę, że tego nie da się robić na forum. A już na pewno nie na "niebotycznym poziomie". Zawsze wydawało mi się że forum to miejsce wymiany doświadczeń i możliwości uzyskania rady od bardziej doświadczonych i tylko tego oczekiwałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

częściowo się rozumiemy.

ale z mojego punktu widzenia rada czy lepsza muszka czy krawat nie ma sensu. trzeba by ogarnąć całość. inaczej to nie projektowanie - przynajmniej ja tak nie potrafię... dlatego moje uwagi do projektu przekazałem. możesz się z nimi zgodzić lub nie, natomiast rozwiązania zostawiam Tobie wespół z architektem. ja sobie dawno przyjąłem zasadę nie rozwiązywania problemów projektowych na forach.

 

na szczęście nie jestem jedyny, więc może ktoś inny pomoże Ci bardziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie źle się zrozumieliśmy, chodziło mi jedynie o radę. Co do projektowania to myślę, że tego nie da się robić na forum. A już na pewno nie na "niebotycznym poziomie". Zawsze wydawało mi się że forum to miejsce wymiany doświadczeń i możliwości uzyskania rady od bardziej doświadczonych i tylko tego oczekiwałem.

 

i słusznie, forum temu służy. Tylko nie w każdym wątku się to uda tak 'na hop' :)... tutaj akurat kilka osób stara sie wklejać coś co pomoże nam (mi na przykład) popatrzeć na architekturę jak na szansę/inspirację do zrobienia czegoś choćby trochę ciekawego.. ale trudno w tym wątku rozwijac pojedyncze indywidualne projekty. Proponuję założyć własny wątek (Dziennik i Komentarze do niego) Na pewno dużo więcej się w ten sposób uda pozyskać.. mozna tam zaprosić wiele osób, stworzyć coś przejrzystego do dyskusji...

 

Ja ze swoje strony o bryle nic nie powiem (poza tym że faktycznie dużo tam się dzieje) Sam bym coś zrobił z tymi barierkami na piętrze. Szkoda by mi było schowania tego dachu za takimi zasłonkami...

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłem o opinię na tym wątku forum bo od dłuższego czasu go przeglądałem będąc wówczas na etapie projektowania. Ponadto bardzo podobają mi się zdjęcia linki projektów, które tu umieszczacie. Dlatego pomysł o opini osób z tego forum na temat już gotowego projektu. Mieliśmy sporo ograniczeń w decyzji o warunkach zabudowy np. dach, wysokośc elewacji itp. Trzeba było pogodzić warunki zabudowy z naszą wizją domu. Myślę jednak, że zmienię co nieco po Waszych uwagach (oczywiście to co możliwe bo budowa rzeczywiście trwa ale jeszcze sporo do zrobienia) chociaż na te balustrady wciąż nie mam poysłu... Dzięki Wszystkim za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...