Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komu wybuchł kominek?


aleksik

Recommended Posts

Masz rację. Rozdział górny lepiej pracuje na grawitacji. W ogrzewaniach etażowych, tzn. takich w których kocioł i grzejniki są na tym samym poziomie, był to jedyny sposób kiedy nie było małych pomp cyrkulacyjnych na rynku. Czyli powszechnie stosowany układ jeszcze kilkanaście lat temu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 195
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zaraz zaraz mielismy tu rozmawiać o kominkach . Zostawcie ten piec miałowy... Wczesniej ktoś pisał o polskim wkladzie wodnym eksportowanym do niemiec co ma super zabezpieczenia . Właśnie dostałem oferte tych palenisk z wykazem dodatków ... otwarte naczymie wyrównawcze na tan NR1.... pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Wlowiku, nie bądź niegrzeczny w stosunku do 1950, bo sobie wszystcy żartujemy. A może jesteś następnym producentem i chcesz sie tu reklamować - to źle trafiłeś :o

A w kwietii wybuchania kominka z makrotermu to pożyjemy, zobaczymy 8) :roll: :wink:

 

Sory 1950, ale gdzieś mi umkła ikonka ( :D ), bo wypowiedz była w tym samym tonie. :D

Broń Boże nie jestem producentem (sam zrobiłbym to lepiej :) ) ale użytkownikiem. Jak zniknę z forum, to będzie znaczyło, że wybuchają... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinnismy tutaj mieszać w naszą dysputę firm.

Na samochodach znają się wszyscy. Silnik chłodzony cieczą to też kocioł. Chłodnica, nagrzewnica powietrza to grzejniki. Komora spalania to palenisko. Silnik też ma płaszcz wodny. Zabezpieczenie układu chłodzenia-grzania w samochodzie to: zbiornik wyrównawczy( tam gdzie dolewamy płyn chłodzący), termostat, czujnik temperatury włączający wentylator chłodnicy, no i termometr z odczytem na desce rozdzielczej. Czyli jest nieźle to zabezpieczone. A jednak wystarczyło, że siadł termostat mi dwa razy. Za pierwszym razem wywaliło uszczelkę pod głowicą. Drugim razem straty były mniejsze, bo rozerwało przewód gumowy. A w układzie mamy przecież tylko kilka litrów cieczy.

Ten tekst napisałem dla wątpiących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa lektura. Pouczająca. :o

Jedno jest dla mnie pewne. Jezeli kiedyś zdecyduję sie na kocioł na paliwo stałe (a będzie to najprawdopodobniej kominek z płaszczem) będzie to uklad otwarty. Amen.

Moją reakcją na "fachowca", który zaproponuje uklad zamknięty z zaworem bezp. będzie spuszczenie psa z łańcucha. :D

Dzięki Janussz za cierpliwe wpisy. Dzisiaj dzięki Tobie jako bierny czytelnik i "lajkonik" w temacie po raz kolejny wyniosłem konkretną wiedzę z Forum. :lol:

Pozdrawiam!

Croolick

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffff.... dobrnąłęm do końca :D

Zastanawiam się po kiego czorta bijecie tutaj tę pianę?

Może jest to podejście debilka, ale zawsze wychodzę z założenia, że jeśli mądrzejsi ode mnie (w danej kwesti... :D ) stwierdzili, że rozwiązanie A jest bezpieczniejsze od rozwiązania B i tylko to pierwsze dopuścili do stosowania na terenie RP (przy NASZYCH realiach) to po ką cholerę się z tym kłócić i stawać okoniem???

W imię czego rezygnować z urządzenia bezpieczniejszego??? Jest tańsze o ile? O kilkaset PLN? Przecież to jest śmieszne. Trzeba upaść na głowę żeby za taką cenę ściągać sobie na głowe choćby POTENCJALNE niebezpieczeństwo.

No chyba, że komuś religia zabrania zastosować naczynie otwarte.

Swoją drogą ciekawy jestem reakcji ubezpieczyciela jeśli zorientuje się dlaczego dany kominek wybuchł. Sądzicie, że wypłaci jakąś kasę za zniszczenia?

A propos tematu postu: "Komu wybuchł kominek" i ODPOWIEDZI na to pytanie przypomina mi się rozmowa przytoczona bodajże w "Cesarskim pokerze" W. Łysiaka. W okresie rozejmu po parku przechadza się Napoleon i car (wcześniej ze sobą wojujący). Zatrzymują się przed stojącym na warcie jakimś żołnierzem francuskim z bliznami na twarzy. Napoleon mówi do cara: "Jak wspaniali są ci, którzy mimo takich ran walczą dalej" Na to car:"A jak wspaniali muszą być żółnierze, którzy takie rany zadają!" (myślał oczywiście o swoich). Na to stojący, poraniony żołnierz: "Ci już nie żyją..."

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet bym nie przypuswzczał, ze swoim pytankiem zrobię takie zamieszanie na forum.

Mnie tylko chodziło o konkretną wypowiedź na konkretne pytanko.

Jeżeli nikomu nic się nie stało (na szczęście) to super. Utwierdza mnie to tym bardziej w przekonaniu o zakupie kominka z płaszczem wodnym w "obiegu otwartym"

Myślę, że niktórzy wykorzystali ten temat do słusznego "bicia piany" albo do bicia coraz większej liczby odpowiedzi...

Szkoda bo czytając wiele bardzo ciekawych tematów takie rzucanie normami czy stwierdzanie wkoło ciągle tego samego tylko zanudza czytającego od początku post i zniechęca do forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...