Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Posadzka w garażu


leman13

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 69
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

garaz zaglebiony minus 150cm, dosc stromy zjazd gdyz tylko 6metrow, drzwi uchylane rzemioslo 1990 rok. Zjazd wylany z betonu bez zadnych udziwnien w stylu "tarka" "stopnie" itp. A pozniej w srodku gres firmy Jopek (jejku jaki badziew jesli chodzi o dokladnosc wymiarow i ksztaltu)

Obserwacja

Latem, wiosna, jesienia - calkiem dobrze, ba .... idealnie

Zima jak sniezek spadl - hmmm.....raz nie zadazylem sie zatrzymac (lekko sie poslizgnalem ;) ) i lekko sciane hakiem uszkodzilem

Poza tym wszystko OK :)

Latwe do mycia, plam oleju nie widac ;) (wiadomo Polonez - wtedy to cudo mym autkiem bylo), latwo te plamy usunac.

Generalnie jestem ZA ale.... teraz zrobilbym to inaczej - wykonczylbym niestandardowo - po prostu na podsypce z piasku sama kostke bym ulozyl by topniejacy snieg od razu mial gdzie wsiakac. Warunek oczywisty - kostka ulozona tylko na piasku bez podkladu betonowego - wszak czolgiem nie wjezdzam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj przez www/google.pl. W warszawie producent jest niedaleko ul. Pulawskiej za Baszta po prawej stronie jadac w strone Piaseczna - dokladny adres mi wywietrzal niestety. Faktycznie jest to posadzka super i wykonana w wersji o gubosci powloki 3mm pancerna prawie ale.... wymaga odwodnienia w garazu - no bo jak topniejacy snieg ? ;) Koszt w 98 byl porwnywalny ;) tj. srednio dwa razy drozsza od gresu samodzielnie ulozonego. Teraz powinna byc jeszcze atrakcyjniejsza - z niej mam stopnie do piwnic pokryte - naprawde super

nurni - jesli juz masz malowac to proponowalbym ci taka posadzke - wystarczy beton zagruntowac i naniesc chocby walkiem malarskim - rozwiazanie o wiele lepsze i trwalsze od najtrwalszej farby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurni

Napisz coś więcej o tej posadzce - też jestem taką zainteresowany. Jaki jest koszt, jak ją wykonać?

 

Jak pisał Jareko google będą bardzo pomocne.

Tu mam kilka namiarów:

http://www.technifloor.pl/

http://www.fosroc.pl/posadzki.htm

http://www.remmers.com.pl/

(dził ochorny budowli > produkty ochorny budowli > posadzki żywiczne)

 

 

Jareko

mimo wszystko będę robił posadzkę wylewaną (2-3 mm) a nie malowaną. U siebie w firmie mam oba rozwiązania - wylewana jest nie do zniszczenia a malowana potrafiła odprysnąć od upadku jakiegoś narzędzia (i nie było to kowadło :wink: :o )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie garażu szczególnie umiejscowionego w bryle domu bez posadzki z kratką odwodnieniową. Ten ogrom wody ze śniegu itd. podwieszonego do auta musi gdzieś spływać. Mieliście zapewne ostatnio doświadczenia w tym zakresie. Szczególnie po kilku latach użytkowania garażu z zawilgotniałą posadzką i ścianami wokół a niedaj... kanałem naprawczym, da się poczuć ten zapaszek, który potrafi przenikać do wnętrza domu. Wy tego możecie niezauważać, ale poczują go zapewne Wasi znajomi, którzy wpadają od czasu do czasu.

Poza tym łatwiej jest sprzątać posadzkę w garażu z kratką, np. poprzez skropienie jej i zamiatanie często bardzo dużej ilości piasku (nie wyobrażam sobie zamiatania suchego piachu z posadzki - zbyt duża ilość kurzu i pyłu), lub poprostu poprzez spłukiwanie tego wszystkiego.

Wydaje mi się, że najpraktyczniejszy jest gres, bez żadnych udziwnień.

Aby nie rozbijać aut o ścianę :lol: trzeba zamontować do posadzki w odpowiedniej odległości od ściany barierę na koła np. w postaci odpowiednio zaimpregnowanego przeciwwilgociowo kawałka drewna np. o wym 10X10cm (przekrój należy dobrać doświadczalnie do średnicy kół Waszego pojazdu i prędkości wjazdu do garażu :lol: ). Uwaga!!! Nie ufaj swojemu zabezpieczeniu po zmianie auta :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja sie włączę do dyskusji.

U siebie w cześci technicznej planuję posadzkę z powłoką żywiczną.

Na razie po debatach w hurtowni budowlanej jestem ukierunkowany na produkty firmy

Dietermann - a konkretnie preparat Eurolan FK22.

Nie wyobrazam sobie płytek w garażu i ich wyglądu gdy będę tam coś robił - a to młotek

upadnie, a to jakaś rura... brrrrr.

Cenowo wygląda to tak - 1 kg kosztuje około 60pln i można z tego zrobić w wersji

optymistycznej 3 a w wersji pesymistycznej 2 m2 powierzchni.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nurni - alez oczywiscie na malowana jak ci mlotek z reki wypadnie - juz odprysk :( Tylko wspomnialem iz to rozwiazanie jest mocniejsze i trwalsze od najlepszych farb do betonu ale w moim odczuciu na posadzke narazona na mechaniczne uszkodzenia to tylko wylewana.

Co do klocka jako "hamulca" przed sciana - no coz - madry polak po szkodzie :( poradzilem sobie inaczej - po prostu na stale na tej scianie staly sobie opony ;) a teraz nie mam tego klopotu - natomiast inny - najgorszy z mozliwych - poranne odsniezanie calego auta :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...