Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PRALKA - wątek zbiorczy o wyborze pralki. Modele i opinie


akinom

Recommended Posts

Pralki parowe, to wspomaganie parą, ale one nie piorą parą!!!!!!. Parą można co najwyżej odświeżyć ubranie, żeby pozbyć się zapachów, ale nie plam. Nie pisz proszę takich bzdur bo jeszcze ktoś w to uwierzy. Najmniejsze zużycie wody przy pralce na dziś to poniżej 40l wody, a z litra wody to wytworzysz trochę pary do odświeżenia kilku ciuchów, i to wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 330
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pralki parowe, to wspomaganie parą, ale one nie piorą parą!!!!!!. Parą można co najwyżej odświeżyć ubranie, żeby pozbyć się zapachów, ale nie plam. Nie pisz proszę takich bzdur bo jeszcze ktoś w to uwierzy. Najmniejsze zużycie wody przy pralce na dziś to poniżej 40l wody, a z litra wody to wytworzysz trochę pary do odświeżenia kilku ciuchów, i to wszystko.

 

Z tego co pamiętam to z jednego litra wody wytwarza się 60litrów pary... co do technologii prania parą się nie wypowiadam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Szukam pralki :)

Dzisiaj już prawie zamówiłam

BOSCH WAA 2028 JPL ...

ale ... przed chwilą znalazłam

HOTPOINT ARISTON WMG 602 EU i tez mnie kusi, jedno co mi nie pasuje to opis funkcji ... Bosch ma taki dla "głupków" ;) - wszystko dokładnie opisane, a tam tylko rysunki :)

Klasa energetyczna: Ariston- A++

Bosch- A

 

Którą wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Kochane forumki

Ja chciałabym się dowiedzieć ile to jest 3,5 kg wsadu? Pasuję mi jedna taka pralka ( jest niska), mogę ją wstawić pod blat. Ale ma taką małą pojemność...

Czy 1 komplet pościeli zmieści? Czy będę musiała na 2 razy rozłożyć ? ;)

 

3,5kg wsadu to 3,5kg suchego wsadu, jak pościel jest jedwabna wejdzie jej 5 kompletów, jak wełniana podzielisz na pół ;-) Jak masz łóżko 90x190cm to pościeli wejdzie Ci o 1/3 więcej ;-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Pralki parowe, to wspomaganie parą, ale one nie piorą parą!!!!!!. Parą można co najwyżej odświeżyć ubranie, żeby pozbyć się zapachów, ale nie plam. Nie pisz proszę takich bzdur bo jeszcze ktoś w to uwierzy. Najmniejsze zużycie wody przy pralce na dziś to poniżej 40l wody, a z litra wody to wytworzysz trochę pary do odświeżenia kilku ciuchów, i to wszystko.

 

Znalazłam specjalnie takie info: Woda w pralkach LG przekształcana jest w parę w specjalnym generatorze i pozwala ona na równomierne „nasączenie” pranych ubrań i dokładne pozbycie się z nich zabrudzeń i mikroorganizmów. Woda w stanie gazowym lepiej wnika we włókna materiału, ponieważ cząstki pary są mniejsze, bardziej gorące i aktywne, a także łatwiej nagrzewają się do wysokich temperatur.

Para wodna jest bardzo skutecznym środkiem bakteriobójczym, eliminuje też m.in. roztocza – działanie takie jest przy okazji bezpieczniejsze dla tkanin niż pranie w tradycyjnej pralce w wysokich temperaturach (np. 90 stopni Celsjusza).

 

 

Odświeżanie ciuchów to już jest dodatkowa funkcjonalność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam, też powoli muszę kompletować sprzęt AGD.

Możecie mi powiedzieć , co oznacza opca- regulacja temperatury?

 

Miałam w Irlandii pralkę Bosha (modelu już najwyraźniej nie ma , bo kiedy szukałam , nic nie mogłam znaleźć), którą po prostu uwielbiałam.

Nie miała żadnego pokrętła , każdą opcję się klikało.

I dla danego programu mogłam wybrać temperaturę.

Czyli np. klikałam opcję prania dziennego(skrócone pranie) i wybierałam temp.-- od 30-90 stopni. Na 90 stopni pranie trwało ok 80 min. Na 60- 55 min.

Właśnie takiej opcji poszukuję. Od daaaawna nie prałam dłużej niż 80 min , więc program trwający 2.5 godz to dla mnie masakra.

 

Może coś podpowiecie? No i nie chcę nic drogiego- to na pewno nie był drogi model, jako że był w wynajmowanym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Fajne funkcje z których się nie korzysta i wygląd, który nie ma większego znaczenia, im mniej elektroniki tym lepiej, im mniej czujników tym lepiej, im prostsze kształty tym lepiej, wszystko zależy od tego gdzie ma stać i co ma robić, liczy się kolejno: klasa energetyczna, klasa wirowania, klasa prania, zużycie wody, zużycie energii, hałas, obr/min (klasa wirowania), pojemność, dla mnie ważne funkcje to kontynuowanie programu po zaniku zasilania nawet na kilka godzin (docenisz po kilku takich wyłączeniach), sygnał zakończenia prania (moja nie posiada ale dopłacił bym za nią i 50zł jak by można było), wskazanie czasu do końca prania to fikcja do momentu zakończenia podgrzewania wody, w zimie dłużej grzeje w lecie krócej (czytaj pierze), co do marki, to nie ma większych zastrzeżeń ;-D niby Skoda a jednak WV ;-) patrząc na dane techniczne Hotpoint-Ariston WMG 722B EU na stonie eurortvagd ja bym brał, serwis mają do 24godz. no i można wykupić 5 letnią gwarancję producenta, a nie sklepu!!! co jest bardzo ważne (jeśli to jeszcze funkcjonuje), no i warto sprawdzić gdzie najbliższy serwis jest, bo naprawa po gwarancji to często 50% kosztów to jest dojazd do klienta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od 5 lat Hoovera i jest niezniszczalna (jak ktos napisal powyżej). Trochę droga była, ale nie najdroższa.

 

Dołączam się do fanów hoovera, moja praleczka kończy cztery lata. Co ma wyprać, to pierze, nie oszczędzam biedaczki, a do tego ta cisza.... Słychać tylko dźwięki pobieranej i wypuszczanej wody (jej poprzedniczka tańczyła po łazience usiłując wylecieć w kosmos). Po naszych hymnach pochwalnych tę pralkę zakupiło jeszcze dwoje znajomków i również są zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 18 latach użytkowania pralka odmówiła definitywnie współpracy (whirlpool pralko -suszarka) i stanęłam przed dylematem -co teraz ? ponoć whirlpool się nie spisuje dobrze :( rozważałam samsunga buuble ale ostatnio dowiedziałam sie o usłudze odświeżania i zastanawiam się nad elektroluksem z funkcją odświeżania http://www.electrolux.pl/Products/Pralnictwo/Pralki/Pralki_%C5%82adowane_od_przodu/EWF1276GDW bardzo mało opinii jest w necie więc może ktoś z Was użytkuję ten model i może mi coś podpowiedzieć ? muszę się zdecydować szybko, bo za chwilę nie będę miała czystych ubrań :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Szukamy zestawu pralka+suszarka.

Chodzi o zestaw o dość sporej pojemności 8+kg,

zastawnawiamy się nad urządzeniami Bosch/Siemens (pralka xxx540xx i suszarka xx515xx)

ewentulanie AEG T9669IH+L98690FL

lub zestaw Electroluxa EDH 3498RDL i EWF1408WDL

B&S mają tylko 8kg wsadu, za to zestaw AEG 9kg, a Electrolux idzie jeszcze krok dalej bo jedno urządzenie (pralka) ma nawet 10kg, a suszarka podobnie do AEG.

 

Dwa ostatnie są nieco droższe ale też bardziej pojemne.

Jakieś sugestie co będzie najlepszym wyborem?

Sensowniejsze są programy parowe w pralce (AEG i Elx) czy w suszarce (B i S)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...
Szukam jakiejś niedużej pralki i niedrogiej (do 1000 zł), ważne, żeby była mało awaryjna. Wsad w okolicach 45 kg, może trochę większy. Jeśli ktoś byłby tak dobry, to proszę o jakieś rady. Jakie marki albo jakieś konkretne pralki? Będę wdzięczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiejś niedużej pralki i niedrogiej (do 1000 zł), ważne, żeby była mało awaryjna. Wsad w okolicach 45 kg, może trochę większy. Jeśli ktoś byłby tak dobry, to proszę o jakieś rady. Jakie marki albo jakieś konkretne pralki? Będę wdzięczna.

45kg? A czy przypadkiem nie chodzi o 4,5 kg :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...