Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PRALKA - wątek zbiorczy o wyborze pralki. Modele i opinie


akinom

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 330
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zamiast Samsunga do puli dorzuciłbym Electroluxa i Indesit. Koreańczycy robią świetne telefony i dobre telewizory. Ale co do ich sprzętu AGD jestem nieco sceptyczny. Wybór pralki powinien być przemyślany, bo to jednak jest to urządzenie, które, obok np. lodówki, najrzadziej wymieniamy na nowsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
I

Nowe Electroluxy... już nie.

 

A starsze, dobre modele E-xa są jeszcze dostępne w sprzedaży? Właśnie miałam sobie kupić jakiegoś Elektroluxa. Teściowa ma kilkuletniego Elektroluxa i pierze bardzo dobrze, pranie doprane z plam.

Ponadto, czy kupując teraz pralkę to tylko z silnikiem inverterowym?

-czy jest jakiś model z "normalnymi" czasowo programami -30 min,1-1,5h, przeraziły mnie pralki piorące bawełnę 60st. po ponad 200 min.,

- szukam pralki, która daje możliwość ustawiania samemu różnych obrotów i temperatury - nie takiej "myślącej za mnie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Pralka parowa

Proszę o opinię użytkowników takich pralek.

 

Z tego co wiem są programy z funkcją prania i tzw odświeżanie to to samo jak działa?

 

Jedne pralki mają tylko odświeżanie drugie niby obie funkcje,może ktoś mnie bardziej oświeci doświadczenia użytkowników bezcenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Posiadam od nowości pralkę BOSCH MAXX 7 KIDS .

 

Pierze i jeszcze nie miała żadnej awarii ale od nowości ma jedną zasadniczą wadę - mianowicie bierze za mało wody. Skutek jest taki, że żona dolewa zawsze wodę przez szufladkę aby pranie było właściwej jakości. Ten typ pralki nie posiada hydrostatu analogowego tak więc nie można nic tu wyregulować. Serwis też wzrusza ramionami, że się nic z tym zrobić nie da i że teraz w pralkach to taka ogólna wizja i polityka aby prać w mniejszej ilości wody bo to oszczędniej. ( właściwie to tylko taki chwyt reklamowy, który prowadzi do zwiększonej ilości sprzedaży pralek piorących coraz oszczędniej - a pomija się fakt, że gorzej)

 

No cóż ale akurat jesteśmy użytkownikami, których nie interesuje reklamowy bełkot służący jedynie nabijaniu kasy producentom, ale chcemy mieć pralkę, która po prostu pierze w odpowiedniej ilości wody a nie w jej wyobrażeniu.

Stąd, też doszedłem z żoną do wniosku, że kupimy nową pralkę i stąd moje pytanie czy zna ktoś lub posiada ( może polecić) jakąś pralkę, która pierze w większej ilości wody, lub w której tą ilość wody można programowo zwiększyć ??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od nowości pralkę BOSCH MAXX 7 KIDS .

 

Pierze i jeszcze nie miała żadnej awarii ale od nowości ma jedną zasadniczą wadę - mianowicie bierze za mało wody. Skutek jest taki, że żona dolewa zawsze wodę przez szufladkę aby pranie było właściwej jakości. Ten typ pralki nie posiada hydrostatu analogowego tak więc nie można nic tu wyregulować. Serwis też wzrusza ramionami, że się nic z tym zrobić nie da i że teraz w pralkach to taka ogólna wizja i polityka aby prać w mniejszej ilości wody bo to oszczędniej. ( właściwie to tylko taki chwyt reklamowy, który prowadzi do zwiększonej ilości sprzedaży pralek piorących coraz oszczędniej - a pomija się fakt, że gorzej)

 

No cóż ale akurat jesteśmy użytkownikami, których nie interesuje reklamowy bełkot służący jedynie nabijaniu kasy producentom, ale chcemy mieć pralkę, która po prostu pierze w odpowiedniej ilości wody a nie w jej wyobrażeniu.

Stąd, też doszedłem z żoną do wniosku, że kupimy nową pralkę i stąd moje pytanie czy zna ktoś lub posiada ( może polecić) jakąś pralkę, która pierze w większej ilości wody, lub w której tą ilość wody można programowo zwiększyć ??? :)

 

Planujecie kupić pralkę na dniach czy możecie trochę poczekać? Bo sama równiez jestem na etapie kupowania pralki dla rodzicow i trochę orientowałam się w funkcjach pralek na rynku. Wchodzi nowa seria pralek Candy smart touch. Pralki mają posiadać łączność nfc tak wiec będzie można za pomocą swojego smartfona uzyskać łączność oraz dostęp do wszystkich funkcji. Z teo co czytałam to będzie można tam zaprogramować programy ( ustawić nowe, ściągnąć sobie z sieci) oraz nawet pobór wody Prawdopodobnie się na nia zdecydujemy tylko czekamy aż wejdzie do sklepu ( dowiadywałam sie w media markcie i mają niedługo mieć już je na sklepie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 weeks później...
Awarie to się mogą zdarzyć wszędzie, najczęściej o tym pisze ktoś komu sprzęt nawalił, jak działa dobrze to każdy komu działa opinii nie pisze. Mnie bardzo interesują modele Candy Smart Touch całkiem niedawno weszły na nasz rynek miałem okazję być w weekend w MediaMarkt i poprosiłem o przybliżenie jak to działa i przyznam, że technologia mi się bardzo podoba. Żonie też bo po ściągnięciu aplikacji masz dostęp do 40 dodatkowych programów, dla mnie fajne jest, że można również analizować czy z pralką jest wszystko ok przez ten program. No i cenowo wygląda to dobrze 8 kg wkładu w Candy Smart CS 1282D3 którą oglądaliśmy w klasie A+++ za 1200 zł wygląda dobrze, może ktoś ma z tej serii candy i coś może napisać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...