Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lodówka NO FROST


ara

Recommended Posts

 

aaa jeszcze jedno, coś mi się przypomina z moich lekcji przed zakupem lodówki - prawdziwa no frost ma plecy gładkie a nie ma dachu. Czyli można ją postawić tuż przy ścianie, nie ma tam żebrowania, a chłodzona jest od góry. Niektóre firmy sprzedają żeberkowce "podrasowane" ale to nie to. Trza plecy oglądać :lol:

A skąd masz takiego newsa? Co za różnica czy skraplacz jest zabudowany czy też nie?

 

bo ja wiem, skąd :roll:

mówię, że to resztka wiedzy po kupowaniu lodówki

z tym że te bez żeberek nie są zabudowane. Po prostu ich nie mają, czyli mają inny system. Żeberek nikt nie zabudowuje, jak są.

Jak się tym interesowałam, znalazłam sporo wiedzy na temat, teraz już mi wywietrzała, głowa to nie śmietnik. Rzucam hasło, można je zgłębiać albo nie, do woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 205
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a to, co wiem na pewno, to że no frost strzela :p

od czasu do czasu wydobywają się takie dziwne dźwięki z lodówki (łamanie lodu). Nie jest to specjalnie uciążliwe, ale jeżeli ktoś bardzo pilnuje tych decybeli, to może czuć się rozczarowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos szuka lodowki wolnostajacej, wygodnej w uzyciu i cichej to zaproponuje swoja. Jest fantastyczna i nie tylko dlatego, ze moja;)

Lodowka, w ktorej bez problemow miesi sie blacha z ciastem i najwiekszy moj garnek z zupa;)

 

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-01/ef1b9789.jpg

 

Opis produktu:

 

Kolor: Tytan

 

Gwarancja: 24 miesiące

 

Wymiary: Wysokość 179.cm4; Szerokość 86cm; Głębokość 73.3cm.

 

Funkcje:

 

Sterowanie: Elektroniczne

 

Komunikacja: Wyświetlacz LED

 

Wymuszona cyrkulacja powietrza: TAK

 

Dystrybutor wody: TAK

 

Zastosowane technologie: Multi-Air-Flow,

 

Rozmrażanie: System No-Frost

 

Półki: 3 szklane

 

Regulacja półek: TAK

 

Pojemniki / Komory: 1 pojemnik na warzywa, Komora niskich temperatur

 

Zastosowane technologie: No-Frost, Fresh Zone, Pokrywa Moist Balance Crisper,

Wyposażenie: Pojemnik na jajka, Pojemnik na nabiał, 4 balkoniki na drzwiach

 

Rozmrażanie: System No-Frost

 

Zastosowane technologie: No-Frost, Kostkarka twistowa,

 

Wyposażenie: Plastikowa półka, Kostkarka do lodu, 2 balkoniki na drzwiach

 

Energia: Zużycie energii [kWh/24h]: 1.52

 

Zużycie energii [kWh/rok]: 555

 

Klasa energetyczna: A

 

Techniczne: Poziom hałasu [dB]: 40

 

Oświetlenie wnętrza: TAK

 

Zastosowane technologie: Bioshield, Powłoka Titanium,

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Podbijam temat bo zastanawiam się nad zakupem lodówki no frost i ciekawią mnie Wasze opinie, które zapewne teraz powinny być uaktualnione, bo poprzednie posty są z 2007 r ;)

Poki co wchodzą u mnie w grę takie typy lodówek:

LG GR B399PLCA

LG GR B46SBTTA

BOSCH KGN49A73

Zastanawiałam się nad Liebherr, ale te lodówki nie są na moją kieszen.

A może macie inne do zaproponowania?

 

proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...

podniosę temat bo szukam lodówki i spodobała mi się Gorenje NRKI55288 lub Gorenje NRKI45288 może ktoś jeszcze wyrazić opinie na temat tych produktów?

Najchętniej jakby się wypowiedział ktoś kto używa już jakiś czas ale z doświadczenia wiem że po budowie nie zagląda się już na forum.

A może ktoś poleca jakąś inna?

Edytowane przez brachol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...

Jak już ktoś odkopał temat to dopiszę coś:

 

 

Oczywiście lodówki no-frost maja same plusy. Ale tylko tzw pełny no-frost.

Duzo obecnych sprzętów mają napisane NO-FROST a na dole małym drukiem dopisane jest "dotyczy zamrażalnika". Takie rozwiązanie daje nam tylko to, że w zamrażarce nie będzie się zbierał lód, nic po za tym.

 

Jaka jest najważniejsza zaleta lodówek z no-frostem w chłodziarce?

Otóż w tradycyjnej lodówce część chłodząca jest kilka naście razy na dobe rozmrażana samoczynnie, przez co w środku jest duża wilgotność powietrza co w rezultacie prowadzi do szybszego psucia się produktów. Wędliny szybko pokrywają się śliska mazią.

Natomiast chłodziarki wyposażone w system no-frost nie mają zamontowanego parownika tylko chłodne powietrze jest wdmuchiwane z zamrażalnika i to powietrze jest suche (coś jak klimatyzacja) dzięki temu produkty nie psują się a co najwyżej schną.

 

Jedyną wadą takich lodówek jest ich cena (przyzwoite od ok 2000,00) oraz koszty późniejszy ewentualny napraw, po za tym nie mają żadnych minusów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 2 weeks później...
Schowanie w pojemniki to najlepsze rozwiązanie, choć przy tym pełnym systemie no frost raczej nie ma problemu. Poziom hałasu czasem jest zależny od zawartości. Ja jak mam dużo w chłodziarce i zamrażalce to trochę też mi trochę buczy, ale tak na codzień, to prawie nie słychać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...