Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lodówka NO FROST


ara

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 205
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Skoro tak zachwalaliscie te NO FROST'Y i kostkarki twistowe kupilam lodowke Samsung RL39EBNS.

Mam nadzieje, ze sie bedzie dobrze spisywala, bo do tej pory bylam sceptycznie nastawiona do Samsunga :-? Bylam prawie zdecydowana na tradycyjnego Siemensa w inox'ie.

Ktos ma taka lodowke???

http://www.hoffmanowska.pl/Wnetrza/RL39EBNS.jpg

http://www.hoffmanowska.pl/Wnetrza/RL39EBNS_zewn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Także posiadam tego samsunga od dwóch lat i jestem bardzo zadowolony jedyny problem był z jej wypoziomowaniem, miałem w poprzednim mieszkaniu nierówna podłogę i nie mogłem jej ustawić (strasznie była głośna) ale po tym jak ją wreszcie odpowiednio ustawiłem jest ok.

Co do no-frosta jestem zadowolony a na wysuszanie jest prosty sposób kilka pojemników koszt około (50 - 100zł) kupionych od razu z lodówką załatwiło sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w lodówce, przecież w lodówce nie ma z regóły szronu :roll: teraz nic już nie wiem

 

Pytałaś się tylko o zamrażarkę :)

 

co do lodówki to po pierwsze brak wilgoci, w wielu (nie wiem czy we wszystkich) nowoczesnych lodówkach woda spływa po tylnej ściance i w efekcie nie wolno dosuwac produktów do tylnej ścianki w mojej nie ma żadnej wilgoci, nawet podczas niedawnej przeprowadzki nie musiałem jej rozmrazać po prostu wyłączyłem z gniazdka i to wszystko zero wody.

Tylna ścianka prosta bez zadnej kratki która musi mieć kilka cm wolnej przestrzeni czyli lodówki nie można dosunąć do ściany,

Brak zapachów w lodówce.

I jeszcze jedna uwaga do zamrazarnika jak zwrócisz uwagę na zwykłe lodówki to jedna z szuflad w zamrażarniku jest mniejsza (płytsza) w mojej wszystkie są tej samej głębokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inezka, i jak sie lodówka sprawuje?

i jeszcze pytanie, czy do takiej lodówki z kostkarką potrzeba specjalnego doprowadzenia wody? (cos mi sie o uszy obiło)

i jeszcze w kwestii lodówki, upatrzyłam sobie boscha KGV 33640

http://www.megamedia.pl/agd-lodowki-chlodziarko-zamrazarki-2-drzwiowe/bosch-kgv-33640.php

czy ma ja ktoś?

(ale jak teraz patrze na tego samsunga, to wydaje mi sie "ładniejszy")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze pytanie, czy do takiej lodówki z kostkarką potrzeba specjalnego doprowadzenia wody? (cos mi sie o uszy obiło)

 

To zależy od modelu lodówki, akurat w opisywanym wyżej samsungu jest kostkarka do lodu "manualna" tzn są odpowiednie pojemniki w które trzeba samemeu nalać wody ale są także lodówki z kostkarką automatyczną ale to dużo droższe modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podczepić się pod wątek :lol:

liczę, że magdak mi wybaczy :D

 

po długich poszukiwaniach znalazłam lodówkę

 

Siemens KG 33F240

 

http://www.megamedia.pl/_p/9/n/chlodziarko-zamrazarki-2-drzwiowe-siemens-kg-33f240-p9898.jpg

 

spodobał mi się opis:

Opis:

Chłodziarko-zamrażarka z komorą świeżości 0 stopni C,

Klasa efektywności energetycznej: A , kWh/rocznie: 332,15

Sterowanie elektroniczne (cyfrowy wyświetlacz temperatury)

Bombie Softline-Design

Pojemność całkowita: 301 l

Na górze: chłodziarka 217 l (4-8°C) w tym strefa świeżości -Vita fresh 60 l

Automatyczne odszranianie

4 półki z bezpiecznego szkła o regulowanej wysokości

3 półki na górnych drzwiach, 2 pojemniki na jajka

Pojemnik na masło i ser

Stelaż na butelki

Wentylator

Strefa świeżości Vita Fresh: pojemność całkowita 60 l (temperatura bliska 0°C)

Strefa świeżości wilgotna: 35 l (warzywa i owoce)

Strefa świeżości sucha: 25 l (mięso, wędliny, ryby, produkty mleczne)

Na dole: zamrażarka 84 l (-18°C i niżej)

Funkcja "super mrożenie"

3 szuflady na zamrażane produkty

Kalendarz mrożonych produktów

Alarm optyczny i akustyczny

Zdolność zamrażania 20 kg / 24h

Zdolność przechowywania w przypadku awarii 13h

System wysokich drzwi

Drzwi zamocowane prawostronnie z możliwością zamiany

Ilość kompresorów: 1

Kolor: INOX

Wymiary (WxSxG): 200 x 59,50 x 61,70 cm

Zużycie energii:

roczne: 332,15 kWh

dobowe: 0,91 kWh

Waga: 91 kg

Klasa klimatyczna: SN-ST

Głośność: 39 dB

 

mam pytanie do fachowca - mdzalewscy - czy możesz powiedzieć coś o tej lodówce - jak ją oceniasz? Ona nie ma, co prawda, funkcji No frost, ale ma tą strefę świeżości Vita Fresh - czy to jest podobna funkcjonalność? Czemu to jest tak mało popularne? Nie widziałam takich stref w innych lodówkach... :roll:

 

Jeśli ktoś z forumowiczów użytkuje taką lodówkę, to bardzo chętnie dowiedziałabym się, jak się ona sprawuje - czy ta strefa świeżości rzeczywiście się sprawdza, a jak awaryjność sprzętu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podczepić się pod wątek :lol:

liczę, że magdak mi wybaczy :D

 

po długich poszukiwaniach znalazłam lodówkę

 

Siemens KG 33F240

 

http://www.megamedia.pl/_p/9/n/chlodziarko-zamrazarki-2-drzwiowe-siemens-kg-33f240-p9898.jpg

 

Lodówka śliczna -tylko ta cena /3,7tys/......:(:(

Mi sie podoba Samsung z "no frost" opisywany już na forum /cena ok.2tys/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podoba Samsung z "no frost" opisywany już na forum /cena ok.2tys/

 

No tak tylko, że to "około", to 699zł, czyli cena rynkowa 2 699zł, jak podaje Megamedia, no ale to rzeczywiście jest różnica w porównaniu z Siemensem.

 

Tylko ja wciąż mam problem z wyborem tych funkcji :roll: :o :x :evil:

 

A może - Inezka , mdzalewscy - podzielicie się wrażeniami z użytkowania swoich lodówek? Minęło już trochę czasu od Waszych zakupów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz moge sie podzielic :) Lodowka Samsung RL39EBNS kosztowala troche ponad 2100.

Ogolnie jestem zadowolona. Troche spostrzezen:

- raczej plus - przez obieg powietrza zywnosc szybciej obsycha niz w tradycyjnej lodowce wiec wszystko trzeba przykrywac lub przechowywac w pojemnikach; dla mnie nie stanowi to zadnego problemu;

- minus/plus (sama nie wiem :roll: ): uszczelka jak dla mnie zbyt mocno przylega i czasami mam problem przy otwieraniu jedna reka; dodatkowo po zakmnieciu lodowki slychac takie uuuuuuuu uuuuuuuuuuuuuuu - wiadomo, ze ktos dobiera sie do jedzenia w srodku nocy :p Nie wiem czy tak jest we wszystkich czy z moja jest cos nie tak :-? ;

- minus/plus - kostkarka twistowa: super, ze jest, tylko jedna czesc nie odbija po przekreceniu do dolu.

 

Poczatkowo bylam nastawiona tylko na Bosch'a lub na Siemens'a, ale no frosty wycofali z produkcji. :o :o :o :o :o :o Jesli mialabym kupowac lodowke jeszcze raz to kupilabym zwyklego Siemensa ze wzgledow wizualnych lub LG tak dla eksperymentu. :D Jednak na Samsunga nie moge narzekac oprocz tego uuuuuuuuuu uuuuuuuuuuuuuuuuuu uuuuuuuuuuu. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tal ogólnie. Mamy lodówkę no frost LG od 5 lat. Złego słowa nie powiem. Nic się nie psuje i generalnie wad nie dostrzegam (jedna wielka zaleta to to, że nie trzeba się przy niej narobić tak jak przy zwykłych :D )

 

Co do kwestii zabudowy to ja też jakoś nie widziałam bogatej oferty w tym typie lodówek. Postanowiliśmy więc zrobić tak jak niektórzy i "wstawić" za front tą którą mamy. Nie jest to idealne rozwiązanie, mam świadomość, że pewnie zaraz masa speców zacznie pomstować , że tak nie wolno bo to przecież się popsuje albo jeszcze co gorszego ale cóż potrzeba matką wynalzaków przecież nie wyrzucę lodówki, która jest jak nowa i nie wydam masy kasy jeszcze raz na to samo tylko pod zabudowę... nie stać nas. A z doświadczenia wiem, że nawet te lodówki nie do zabudowy z głową zabudowane działają lata. także ja osobiście polecam albo takie zaaranżowanie przestrzeni coby pasowała zwykła albo pomoc zmyślego stolarza. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...