Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sauna - informacje różne...


Recommended Posts

Coola, moim zdaniem w garderobie obok łazienki. Po pierwsze-ze względu na bliskość łazienki, po drugie ze względu na wentylację (w tym pomieszczeniu masz komin) Co prawda wg producenta saun, z którym się kontaktowałam, nie jest niezbedny dodatkowy komin wentylacyjny, wystarczy aby w tym pomieszczeniu była wentylacja mechaniczna lub po prostu otwierane okno :D.

 

Jesteśmy zdecydowanymi zwolennikami sauny i planujemy ją w naszym domu. Mieliśmy okazję pomieszkiwać w mieszkaniu wyposażonym w saunę, teraz niestety pozostają nam sauny "publiczne", dlatego też z silnym przekonaniem mogę stwierdzić: sauna-tylko w domu! Podpisuję się pod wszystkimi argumentami piotrulexa. Ponadto nie lubię po korzystaniu z sauny suszyć włosów, ubierać się i wychodzić na dwór po to aby dotrzeć do domu-o wiele przyjemniej jest, jeśli można nie wychodząc z domu wskoczyć do łóżka.

 

W w/wspomnianym mieszkaniu piec można było zaprogramować tak, aby włączył sie o określonej godzinie, dlatego wracając do domu można było od razu wskoczyc do nagrzanej sauny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Niedługo ruszam z budową domku i chciałbym mieć w nim saunę. Interesują mnie Wasze opinie na temat sauny.... Jakie są koszty eksploatacji i budowy oraz wrażenia z użytkowania.

pozdrawiam piotrek

 

Moi rodzice w domu wybudowali saunę - ojciec budował ją sam z jakiegoś drzewa egzotycznego bezżywicznego.

Przez 4 lata sauna używana była chyba ze 3 razy (głównie na mioch imprezach - kiedy to było..... :D :D ).

Z racji tego, że mamy miasteczko wodne pod nosem lepiej iśc do sauny przy okazji basenu raz na jakiś czas i zapłacić pare złociszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 5 weeks później...
  • 3 weeks później...

Witam. Właśnie w tym roku zrobiłem sobie saunę i jak na razie to korzystam z niej po kilka razy w tygodniu. Uważam że to świetna sprawa. Zaoszczędziłem na montażu, ale zaszalałem z materiałami. Drewno - osika, Piec Harvia combi. Sauna jest ze skosem i nie było żadnego problemu z zabudowaniem skosów. Internet jest "wielki" i jeśli się ma trochę czasu to piec i drewno można kupić za 60% ceny. Udało mi się trafić na producenta boazerii do saun, który sprzedaje swoje produkty do sklepów internetowych i jak zobaczył za ile te sklepy sprzedają to zaczął część sprzedawać na Allegro. I zamiast zapłacić po 80zł za m2, to zapłaciłem chyba ok 45zł za m2. Z piecem była podobna historia. Okazało się, że trafiłem na bezpośredniego dystrybutora z Finlandii.

 

Polecam saunę każdemu. To najlepsze lekarstwo na przeziębienia grypy i wiele innych chorób. Poza tym wspaniały relaks dla całej rodziny i znajomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niestety pisuję z pracy i na dzisiaj nie mogę znaleźć namiarów. Producent boazerii (znakomita jakość, gotowe do montażu) z tego co pamiętam jest z Olchówki koło Hajnówki. a gościa danych od pieców Harvia nie pamiętam.

ALE..........

Postaram sie poszukać w domu gwarancji od pieca i tam napewno jest adres, gdzieś mam też zapisany numer tel. do pana od drewna. Wszystko można załatwić na telefon i przyślą do domu za zaliczeniem.

ALE.........

W pracy będę dopiero we wtorek, i na wtorek postaram się poszukać namiary.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miru][/color]Witam.

 

 

ja też , ja też bardzo bardzo proszę :D , w piątek mam podpisać umowe na budowę sauny i chcą odemnie 15.000 :evil:

 

to chyba strasznie wielka ta sauna - dla porownania sprawdz sobie ceny chocby na allegro. kompletna z piecem i komputerem to nawet za polowe Twojej ceny mozna zakupic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiscie kwestia podejscia do " saunowania " ...ale ja zgadzam sie z krisem pp - prowizoryczna sauna w domu jest rozwiazaniem bez sensu...

1. bedac w domu po prostu "nie bedzie nam sie chcialo" - przypomnijcie sobie wszystkie Wasze stoly do bilarda, ping-ponga, minisilownie, rowerki treningowe oraz wasze przerzeczenia, ze juz zaczynacie sumiennie cwiczyc.

Sauna bedzie stala pusta i straszyla tylko :)

2. Sauna w domu to jak szkolenie w zakladzie pracy ... ;-)

Wiecie - dlaczego szkolenia czesto robione sa poza zakladami pracy - chociaz sa w zakladach "warunki" - extra sale konferencyjne itepe ...

- zeby uatrakcyjnic szkolenie

- zeby skupic sie na szkoleniu - a w pracy a to telefon ..a to tego wolaja bo awaria ..a to do dyrektora trzeba isc - a to tamten juz przychodzi ..tylko e-maile sprawdzi - i juz nie przychodzi ;-)

Z sauna w domu bedzie podobnie.

 

Ale zrobic mozna ..Chamonix ..jak ktos ma kase.

Choinka to tez fajna sprawa ..i tez jest tylko raz w roku ... ;-)

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoric, absolutnie sie z Tobą nie zgadzam.Korzystam z sauny regularnie, niestety na razie z publicznej i najbardziej wkurza mnie widok, obnażających sie kolesi. Niestety sprawdza się tu reguła im kto grubszy i starszy tym bardziej sie pokazuje. Niekiedy też uciążliwy jest zapach, niekoniecznie drewna czy olejków. Ja saunę będę mieć na pewno, i nie po to żeby świeciła pustkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...