Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sauna - informacje różne...


Recommended Posts

Witam.

Oczywiście są to gotowe listwy boazeryjne. Można też kupić gotowe deski na ławeczki.Warto podać producentowi w miarę dokładne długości desek żeby nie płacić za odpadki.Po otrzymaniu przesyłki byłem miło zaskoczony jakością wykończenia desek. Wszystko było doskonale wyheblowane. Podzczas montowania mojej sauny nigdzie nie musiałem używać papieru ściernego, po prostu docinałem deski na długość i montowałem. Po montażu warto drewno zaimpregnować odpowiednimi preparatami. Do boazerii zastosowałem specjalne mleczko a do ławeczek olejek.

Mam już zrobione zdjęcia i jutro postaram się je wrzucić.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...

rowniez prosze o zdjecia

 

dodam ze gniazdko pod sauune juz przygotowane i to zarowno 230 jak i 3-fazowe bo nie wiem jakie to sa piece - wole nie pluc sobie w brode. w pomieszczeniu w piwnicy jest specjalne miejsce gdzie zmiesci sie sauna o wymiarach zewnetrznych okolo 2,5x2,5. punkt prysznicowy hydraulik oczywiscie juz tez przygotowal :wink:

 

jest tez miejsce na kacik wypoczynkowy

 

prosimy o zdjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sauna w domu do bardzo głupi pomysł, moim zdaniem (a kozystam z niej raz w tygodniu).

Po pierwsze: cały bajer z sauny polega na tym że wyrwiesz sie z domu i pojedziejsz gdzieś do fajnego hotelu gdziej jest naprawde duza sauna z basenem z zimna wodą :) a nie tylko prysznicem

Po drugie: ja bedziesz miał /miała szczęście to spotkasz tam miłych ludzi

Po trzecie: jak bedzie już sauna w domu to nie bedziesz z niej kożystać bo trzeba nagrzać wcześniej, a to samemu się nie chce i skończy się jak u mojego znajomego - SAUNA SŁUŻY JAKO SUSZARNIA

TRAFILES w samo sedno !!!! To samo jest z basenem ,silownia jedynie bar sie czsami przydaje !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no to juz takie duze sie nie robi. Ja sie teraz zaczalem zastanawiac czy nie skusic sie jednak na saune w ogrodzie. Zonka raczej przeciwna. Troche pewnie ma racji, ze jak bedzie w ogrodzie to nie bedzie sie nam chcialo z domu wychodzic... sam nie wiem. Troche sie boje, ze jak saune wrzucimy do lazienki to sie mala zrobi a ja zawsze marzylem o duuzej lazience. ZObaczymy na wizualizacji jak to bedzie wygladac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no to juz takie duze sie nie robi. Ja sie teraz zaczalem zastanawiac czy nie skusic sie jednak na saune w ogrodzie. Zonka raczej przeciwna. Troche pewnie ma racji, ze jak bedzie w ogrodzie to nie bedzie sie nam chcialo z domu wychodzic... sam nie wiem. Troche sie boje, ze jak saune wrzucimy do lazienki to sie mala zrobi a ja zawsze marzylem o duuzej lazience. ZObaczymy na wizualizacji jak to bedzie wygladac

 

no wlasnie

 

pomieszczenie ma okolo 16 metrow

 

sauna zajmie pewnie kolo 5

 

pralka niecaly metr

 

prysznic niecaly metr

 

wypoczynek z 4 metry

 

suszarka jest skladana, deska do prasowania tez - zlozone nic miejsca nie zajma a jak beda rozlozone to nie bedzie przeciez saunowania wiec tragedii nie ma

 

tez marzylem o duzej lazience czy tam pokoju kapielowym. dla mnie duza to z 30m - jak by taka byla to saune bym zrobil w lazience :D

 

najwieksza nasza lazienka ma 9,5 metra wiec o saunie nie ma mowy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza ma tez tyle ale po podlodze wiecej bo skosy sa. Musze to zobaczyc na wizualizacji bo ja wyobraznie mam slaba :)

 

Wlasnie sprawdzilem. Lazienka jest nawet mniejsza...

2.5 Łazienka 4,2 m2 (7,3 m2)

2.6 Pom. gosp. 2,3 m2 (4,1 m2)

 

Te 2 pomieszczenia beda polaczone wiec wychodzi 6,5m2 a liczac ze skosami to 11,4.

 

To moze jednak taka w ogrodku ?

 

A podchodziles juz do jakis wycen sauny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza ma tez tyle ale po podlodze wiecej bo skosy sa. Musze to zobaczyc na wizualizacji bo ja wyobraznie mam slaba :)

 

Wlasnie sprawdzilem. Lazienka jest nawet mniejsza...

2.5 Łazienka 4,2 m2 (7,3 m2)

2.6 Pom. gosp. 2,3 m2 (4,1 m2)

 

Te 2 pomieszczenia beda polaczone wiec wychodzi 6,5m2 a liczac ze skosami to 11,4.

 

To moze jednak taka w ogrodku ?

 

A podchodziles juz do jakis wycen sauny ?

 

1. w skosach tez fajnie wychodza sauny - widzialem troche fotek

 

2. ogrodowa u mnie nie wchodzi w gre - za mala dzialka, za duze koszta i calkowita strata ciepla - gdzie prysznic, wypoczynek - czyli albo calosc w osobnym domku albo latac spoconym do domu sie wykapac - nieeeeee

 

3. do wycen jeszcze nie podchodzilem - sledze tylko tematy aby czegos nie przegapic - np. mam pociagnuiete zarowni 230V jak i 3 fazy - nie wiem jaki piec - temat moze sie uaktualni jak skonczymy budowac dom i okaze sie czy sostanie jakas kasa i jak tak to ile :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że ja nie jestem "hard user'em" sauny. Byłem kilka razy w życiu, ale... będę miał. Ja wiem, że zamiast budować można jechać "w miasto" i się saunować, ale... raczej nie zauważyłem u siebie takiego nawyku czy pędu. Natomiast w domu zakładam, że będę korzystał regularnie (tzn. min. raz na 1-2 tygodnie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-2 razy na tydz. to wlasnie to o co chodzi :)

 

tak jest :D

 

poniedzialek ja mam do pozna angielski

wtorek zona aerobik

sroda ja angielski

czwartek zona aerobik

piatek zamawiamy pizze i salatke, otwieramy wino i siedzimy w salonie do pozna przed telewizorem

 

sobota to najodpowiedniejszy dzien u nas na saunowanie. moze od czasu do czasu uda sie zaprosic znajomych i wspolnie posaunowac. za jednym grzaniem i pradem wiecej sympatycznych osob moze sie zrelaksowac. zreszta samemu to jakos tak za cicho i za spokojnie

 

u nas to pewnie bedzie raz w tygodniu o ile oczywiscie zostanie po zakonczeniu budowy z 10 kola aby postawic saune, prysznic i zakupic jakis wypoczynek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Sauna w domu do bardzo głupi pomysł, moim zdaniem (a kozystam z niej raz w tygodniu).

Po pierwsze: cały bajer z sauny polega na tym że wyrwiesz sie z domu i pojedziejsz gdzieś do fajnego hotelu gdziej jest naprawde duza sauna z basenem z zimna wodą :) a nie tylko prysznicem

Po drugie: ja bedziesz miał /miała szczęście to spotkasz tam miłych ludzi

Po trzecie: jak bedzie już sauna w domu to nie bedziesz z niej kożystać bo trzeba nagrzać wcześniej, a to samemu się nie chce i skończy się jak u mojego znajomego - SAUNA SŁUŻY JAKO SUSZARNIA

TRAFILES w samo sedno !!!! To samo jest z basenem ,silownia jedynie bar sie czsami przydaje !

Witam stwierdzam najlipsze podsumowanie na forum - mam sałne siłownie solarium buduje basen jacuzzi a kurcze o barku zapomniałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...