Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Co sądzicie na temat BULLTERRIERA?


coolaj

Co sądzicie na temat BULLTERRIERA?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co sądzicie na temat BULLTERRIERA?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 265
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

do rejestracji zmusił mnie watek o 'mojej' rasie :D mam bulteriera miniaturowego i generalnie 'w bullach' już sporo przebywam.

 

Co do urody- gustów się nie dyskutuje, ja uwielbiam te świńskie mordki, za to wyfryzowany pudel nigdy do mnie nie przemówi.

 

Walki i ich skłonność do nich. Oczywiście, że do tego były wyhodowane, ale było to 200 lat temu, ostatnie 50 lat to praca kynologicznego świata nad wyeliminowanie agresji i obecnie występowanie agresywnych osobników nie jest wieksze niż przecietna w psiej populacji.

 

Obecnie do chorego sportu 'psich walk' nie używa się bulli, tylko 'asty', 'pity' i różnego rodzaju mieszanki. Czystej rasy bulteriery już w nich od dziesięcioleci nie uczestniczą.

 

Trzymanie z dziećmi- ależ oczywiście że można, bulle, jak inne psy, mogą być trzymane z dziećmi. Co nie oznacza, że odpowiedzialny rodzic zostawi dwulatka sam na sam z psem jakimkolwiek.

 

A puszczanie psa bez smyczy 'przy ludziach' i pozwalanie na podchodzenie do ludzi, bo 'nie gryzie', to kwestia kultury lub jej braku u posiadaczy psów. Ja swoje jamnikowi tak samo nie pozwalałam napodchodzenie, jak i nie może tego bull ani cane corso. Zresztą nie chodzą bez smyczy 'przy ludziach', bo szanuję w pełni, że ktoś może się bać moich psów i nie musi życzyć się z nimi zapoznawać.

 

Obecnie również 'panowie łysi z dużym karkiem' w większości imponują swoim astem albo pitem, a nie bulterierem.

 

I przypominam, że aby nazwać psa bulterierem, musi on posiadać rodowód, a zapewniam, że w Polsce, jak i w Europie nie było od parunastu lat przypadku pogryzienia kogokolwiek przez bulteriera.

 

Obecnie bulle to przyjaźnie nastawione do ludzi kule energii, które szaleją za piłką, bawią się i ganiają, i jednocześnie pokutują za swój kontrowersyjny wygląd i jednocześnie za niestety kilka lat jak były popularne i każdy 'władca podwórka' miał wtedy a la bulla...

I na koniec, mój Drago:

http://www.bulldom.com/fotki/aga2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Sajko - pozdrowienia i wsparcie ode mnie. Tematy psów budzą wiele emocji. Być może z powodu strachu niektórych ludzi przed psami w ogóle, lub niektórymi rasami, który to strach zderza się z wielka miłością, i radością z posiadania psów u ich właścicieli. Ja aktualnie psa nie mam ale marze o powrocie do stanu zapsienia domu choć jednym osobnikiem. I rasy duże czy uznane za niebezpieczne mnie nie przerażają. Jeżeli chodzi o bullteriery - przez pewien czas błędnie w prasie używano tej nazwy do pitbuli kiedy pisano o "psach mordercach" - to bardzo żywe, wesołe psy. Takie w typie sportowym. Na pewno trafiają się agresywne, mają też mocny chwyt. Ale kaliber bullteriera raczej nie kwalifikuje go na psa zabójcę. Zresztą to niepotrzebne rozważania. Poznałem jednego osobnika bliżej i usłyszałem o nim fajną historię: kiedy w domu pojawiło sie dziecko pies przyprowadzał rodziców do maleństwa kiedy zaczynało płakać. Chwytał za nogawkę i ciągnął az do rozdarcia jezeli ktoś zaraz nie poszedł. Dość ponuro przedstawiono natomiast bullteriera w filmie "Baxter" - ale to było podporządkowanie postaci psa przesłaniu filmu. Miłośników bullterierów pozdrawiam!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POzdrawiam świątecznie i mam nadzieję, wszyscy przeżyli wyżerkę :wink:

 

A wracając do bulli, jestem daleka od idealizowania rasy, ale demonizowanie go też jest nieprawdą. Niestety nagonka na bulle wynika często z niewiedzy ludzi podsycanej mierną wiedzą dziennikarzy i wielkimi tytułami 'bull zabił', podczas gdy na zdjęciu załączonym do takiego artykułu najczęściej stoi jakiś zabiedzony 'niby-ast'...

 

i żebyśmy wiedzieli, o czym mówimy, bullowate to 4 rasy uznane przez Międzynarowodą Federację Kynologiczną, czyli 3 rasy brytyjskie- bulteriery, bulteriery miniaturowe i staffordshire bullterriery. Czwartą jest rasa amerykańska- American Staffordshire Terrier. Piąty jest nieuznawany przez FCI pitt-bull, w którym tak naprawdę bardziej chodzi o charakter niż o wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

hej :p

Buliki to moja milosc do konca zycia.Piekne macie te swoje psiaki. Ja nie spotkalam jeszcze agresywnego bulika. A widzialam ich naprawde duzo.

Prawde mowiac to trudniej spokojnie jest przejsc kolo jamniczka czy kundelka malego, niz kolo bulika, ktory mysli tylko o zabawie i pileczce.

Nigdy tez nie spotkalam dresiarza z bulikiem, z innymi rasami owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...