Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Co sądzicie na temat BULLTERRIERA?


coolaj

Co sądzicie na temat BULLTERRIERA?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co sądzicie na temat BULLTERRIERA?



Recommended Posts

Tak mi się nasuwa i proszę o odpowiedź ilu z was przyjaciele i posiadacze piesków sprząta gówna po swoich ulubieńcach, bo tak patrząc na Polskie trawniki i chodniki to mi się wydaje, że bardzo mało (żeby nie napisać nikt). Szkoda, że w naszym kraju psy i ich właściciele mają większe prawa do korzystania z zieleni niż dzieci, rodzice, dziadkowie, zakochani, uczniowie, studenci i emeryci i wszyscy pozostali, którzy chcieliby poleżeć na trawce w parku. Drodzy psiarze dajcie dzieciom prawo do beztroskiej zabawy w piaskownicy i na trawce. PROSZĘ zacznijcie sprzątać po swoich pupilach po utoniemy w psich odchodach. :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 265
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

PROSZĘ zacznijcie sprzątać po swoich pupilach po utoniemy w psich odchodach. :evil:

Tak jakbys do sciany mowila. Niestety. Na moim osiedlu mieszkaja nawet tacy, ktorym sie nie chce sprzatac po psie na wlasnej posesji, wiec wypuszczaja pieska na ulice, zeby sie zalatwil gdzie indziej, na przyklad pod czyjac brama albo furtka. Sprytne nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TV kiedys byl program z udzialem Przemka Salety, o psach i ich kupach. I tak sie sklada, ze psich kup nie wolno wrzucac do naszych kontenerow na smieci, no i oczywiscie nie mozna kupic lopatek z woreczkami na te kupy. Widzialam w moim miescie wychodki dla psow, obok fajnego palacu zabaw dla dzieciakow. Daczego tych wychodkow jest tak malo, jezeli sa budowane piaskownice , to rowniez moga byc budowane wychodki. Tak sie sklada, ze podatek ktory sie placi za posiadanie psa ma isc na sprzatanie ich kup.

 

Odbiegajac od tematu , to co powiesz na ludzi ktorzy swoje potrzeby fizjologiczne zalatwiaja w bramach, kolo smietnikow i osikujac budynki dworcow, a obok jest toaleta platna 1zl. Nie mowiac juz o wandalach, graficiarzach i tych co rzucaja papierki na ziemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TV kiedys byl program z udzialem Przemka Salety, o psach i ich kupach. I tak sie sklada, ze psich kup nie wolno wrzucac do naszych kontenerow na smieci, no i oczywiscie nie mozna kupic lopatek z woreczkami na te kupy. Widzialam w moim miescie wychodki dla psow, obok fajnego palacu zabaw dla dzieciakow. Daczego tych wychodkow jest tak malo, jezeli sa budowane piaskownice , to rowniez moga byc budowane wychodki. Tak sie sklada, ze podatek ktory sie placi za posiadanie psa ma isc na sprzatanie ich kup.

Biednemu zawsze wiatr w oczy. To faktycznie okropność brak toalet dla piesków i specjalnych szufelek - zgroza. Apel do wszystkich rodziców jak się waszemu dziecku zachce kupkę zrobić a w pobliży nie będzie toalety to niech robi ma chodniku :oops: przecież płacicie podatki. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biednemu zawsze wiatr w oczy. To faktycznie okropność brak toalet dla piesków i specjalnych szufelek - zgroza. Apel do wszystkich rodziców jak się waszemu dziecku zachce kupkę zrobić a w pobliży nie będzie toalety to niech robi ma chodniku :oops: przecież płacicie podatki. :wink:

 

 

Asiulku, od kiedy za posiadanie dziecka placi sie podatek? :p

wydaje mi sie, ze wiekszosc ludzi dostaje dodatki rodzinne jak maja dzieci :p

W sumie to dobrze napisalas:"jak w poblizu nie ma toalety to robcie na chodniku" Bo, zeby nie robic na chodniku musza byc zapewnione toalety. Dla ludzi troche tych toalet jest, ale uwazam ze i tak za malo.A dla psow to juz wielki zbytek zrobic toalete.Jezeli wymagamy , zeby dla ludzi byly toalety to i moga byc dla psow.

Wiele razy widzialam jak mamy na trawniku w parku wysadzaja swoje dzieciaki w wiadomym celu.Pampersy rzucone obok laweczki, a z drugiej strony slal kosz na smieci.

 

kolezanka ktora ma psa, mowila mi, ze jak sprzatala kupy to ludzie patrzyli na nia jak na kosmitke i prawie w czolo sie pukali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo przy takim podejściu o stanie trawników takich jak w Irlandii, Niemczech czy Anglii możemy tylko poważyć. Pies owszem to fajna sprawa, ale sprzątanie po nim mniej, więc zanim zdecydujesz się na psa POMYŚL nie tylko o tym pierwszym, ale i drugim. W powyżej wymienionych krajach posiadanie psa jest wielką odpowiedzialnością i obowiązkiem a nie tylko kaprysem. Kiedy decydowałaś się na pieska było tak jak jest i z toaletami i z wszystkim pozostałym, wnioskuję, że od początku zakładałaś, iż nie będziesz sprzątać po swoim psie i tyle. A jeśli potrzebę piaskownic dla dzieci stawiasz na równi z potrzebą piaskownic dla psów to jest to chore, a jeśli nie wiesz, dlaczego to Ci współczuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko ty podruzujesz 8) , widzialam rowniez co za naszymi granicami sie dzieje. Wiec nie mow , ze tam jest trawnikowy raj.

 

I nie napisalam, ze mam pieska, tylko, ze kolezanka ma :p

 

Wychodki dla psow by sie przydaly chociazby dlatego, zeby wlasciciele psow chodzili tam z pupilami, a nie gdzie popadnie.

Martwi mnie zalatwianie psich potrzeb w piaskownicy, na chodniku czy na klatkach schowowych.

 

Nie rozumiem dlaczego, piszesz, ze jestem chora, jezeli obstaje za pomyslem toalet dla psow? Wydaje mi sie to calkiem normalne, i moze wreszcie stworzone bylyby jakies przepisy regulujace sprawe tych psich kup?

 

ps. dzieci tez nie mam :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. nie rozumiem przede wszystkim stawiania takiej ściany pomiędzy dziećmi i psami, zaraz dojdziemy do tego, że zaczniemy sie obrzucać "argumentami" w stylu "a u Was Murzynów biją" :lol:

Zdaje się, że sprawa ma dużo szerszy zasięg. Poza omawianymi tu gówienkami (ludzkimi czy psimi) mamy jeszcze: porzucone pety, potłuczone szkło, malownicze plamy po splunięciach, resztki jedzenia tudzież zużyte utensylia ...nie tylko damskie :oops:

I to wszystko spotyka na trawnikach i mama ze swoją pociechą i właściciel psa....

I zaczynają na siebie krzywo patrzeć......

A tak naprawdę chyba nikt z nas nie może się huknąć we własną pierś z okrzykiem "jam niewinny!" , czy sie mylę?? :lol:

Oczywiście, że psie pozostałości powinny lądować w psich koszach ! Że po psie się sprzata....ilez ja razy o 4 rano latałam dwa pietra w dół i myłam schody - bo pisnka miała awarię i nie doniosła na dwór...i jakoś korona z głowy mi nie spadła....jak w parku pojawiły się kosze na psie nieczystości - zaczęłam nosić ze sobą torebki...ale...jeśli takich koszy nie mam to naprawdę nikt nie zmusi mnie do wyrzucania psiej kupy do smietnika. A dlaczego? Popatrzcie co się codziennie dzieje w śmietnikach...tam bywaja ludzie! Z tych śmietników żyją!Więc zarówno ze względó sanitarno-prawnych jak i hmm...etycznych ..psich gówien nie będę im wrzucać ....

Ale hasło dla tej dyskusji mam jedno: zacznijmy od siebie ;) Tudzież bardziej znane : myśl globalnie - działaj lokalnie :lol:

z pozdrowieniami dla wszystkich mam i psiarzy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialam tylko jeszcze jedno zdanie wtracic, zazwyczaj ci co maja dzieci maja rowniez psy. I dlatego , jezeli chca miec piaskownice pod blokiem, to rowniez moga poprosic o psi wychodek. A rozpatrzenie sprawy pozostanie w gestii administracji. I nie wierze, ze jest to kolosalny wydatek taki wychodek, a ile przyjemniej by sie wszystkim zylo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego, piszesz, ze jestem chora, jezeli obstaje za pomyslem toalet dla psow?

Na szczęście jest to dialog pisany a niemówiony zawsze można zdemaskować przekłamanie. Proszę czytaj uważnie.

 

A jeśli potrzebę piaskownic dla dzieci stawiasz na równi z potrzebą piaskownic dla psów to jest to chore

 

Nie tylko ty podruzujesz , widzialam rowniez co za naszymi granicami sie dzieje. Wiec nie mow , ze tam jest trawnikowy raj.

Tam gdzie ja byłam faktycznie był trawnikowy raj. Jak wspomne słdkie i beztroskie lenistwo na trawce w publicznym parku to aż miło :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiulku, od kiedy za posiadanie dziecka placi sie podatek? :p

Od dawna i uczciwi wlasciciele czworonogow to robia.

 

kolezanka ktora ma psa, mowila mi, ze jak sprzatala kupy to ludzie patrzyli na nia jak na kosmitke i prawie w czolo sie pukali.

Wiec poszla po rozum do glowy i juz nie sprzata ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiulku, od kiedy za posiadanie dziecka placi sie podatek? :p

Od dawna i uczciwi wlasciciele czworonogow to robia.

 

kolezanka ktora ma psa, mowila mi, ze jak sprzatala kupy to ludzie patrzyli na nia jak na kosmitke i prawie w czolo sie pukali.

Wiec poszla po rozum do glowy i juz nie sprzata ?

 

Ja pisalam o podatku od dziecka, ty o podatku od czworonoga.

 

Na pewno nie sprzata z trawnika. A pod blokiem jest "umownie "wydzielony plac dla psow i tam nikt z wlascicieli nie sprzata. Co jakis czas ekipy oczyszczajace miasto tam sprzataja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo przy takim podejściu o stanie trawników takich jak w Irlandii, Niemczech czy Anglii możemy tylko poważyć. Pies owszem to fajna sprawa, ale sprzątanie po nim mniej, więc zanim zdecydujesz się na psa POMYŚL nie tylko o tym pierwszym, ale i drugim. W powyżej wymienionych krajach posiadanie psa jest wielką odpowiedzialnością i obowiązkiem a nie tylko kaprysem. Kiedy decydowałaś się na pieska było tak jak jest i z toaletami i z wszystkim pozostałym, wnioskuję, że od początku zakładałaś, iż nie będziesz sprzątać po swoim psie i tyle. A jeśli potrzebę piaskownic dla dzieci stawiasz na równi z potrzebą piaskownic dla psów to jest to chore, a jeśli nie wiesz, dlaczego to Ci współczuję.

 

 

Asiulku, jak juz cytujesz to cytuj cale zdanie do konca, z tym"A jeśli potrzebę piaskownic dla dzieci stawiasz na równi z potrzebą piaskownic dla psów to jest to chore, a jeśli nie wiesz, dlaczego to Ci współczuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli potrzebę piaskownic dla dzieci stawiasz na równi z potrzebą piaskownic dla psów to jest to chore, a jeśli nie wiesz, dlaczego to Ci współczuję.

 

A możesz mi wytłumaczyć??

Czy dziecko jest czymś najlepszym? Czy inna "lokata" uczuc jest z założenia gorsza??

,albo po prostu nie ma dzieci bo nie to znaczy że jest gorsza??? I nie mozna porównywać jej uczuc z matczynymi bo matki to jest lepszy gatunek ludzi??

 

Kto i komu dal prawo do klasyfikowania uczuć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kłóćcie się :)

Nie chodziło o porównywanie dziecka do psa, lecz o potrzeby fizjologiczne, które wszyscy mamy takie same ;)

 

A sprawa sprzątania po psach nigdy nie będzie rozwiązana w sposób nakazowy. Taki przepis, którego nie można wyegzekwować, powinien być zniesiony, bo wpływa demoralizująco na autorytet innych przepisów prawnych. Jeśli nie przestrzega się jednego, to można i każdego innego, nie?

 

Jedyne wyjście, to przeznaczenie części podatków, części opłat rejestracyjnych za psy, na opłacenie służb miejskich, których zadaniem jest utrzymanie miast w czystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne wyjście, to przeznaczenie części podatków, części opłat rejestracyjnych za psy, na opłacenie służb miejskich, których zadaniem jest utrzymanie miast w czystości.

Pozwole sie z toba nie zgodzic. W kazdym razie nie do konca. Powazna role widze tu wlasnie w edukacji. Edukacji polegajacej na tym, ze wlasciciele czworonogow za rzecz oczywista beda uwazaly sprzatanie po nich (ok sprzatanie po sobie dotyczy nie tylko wlascicieli psow). Chodzi o to, zeby sprzatanie po psach wynikalo z wychowania i bylo oczywiste a nie wynikalo jedynie z przepisow i nakazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro wyedukowanie jest niemożliwe, ewentualnie trwałoby pewnie całe pokolenia, dlatego tylko takie wyjście widzę, jak napisałam :)

Nie dokonca. Obie sprawy musza isc rownoczesnie. Zwalajac odpowiedzialnosc na sluzby pozadkowe i zdejmujac ja calkowicie z wlascicieli czworonogow, niedosc, ze nikogo nie wyedukujesz, ale jeszcze zdemoralizujesz tych, co nawet sklonni by byli sprzatac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...