Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Co sądzicie na temat BULLTERRIERA?


coolaj

Co sądzicie na temat BULLTERRIERA?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co sądzicie na temat BULLTERRIERA?



Recommended Posts

jeśli potrzebę piaskownic dla dzieci stawiasz na równi z potrzebą piaskownic dla psów to jest to chore, a jeśli nie wiesz, dlaczego to Ci współczuję.

 

A możesz mi wytłumaczyć??

Czy dziecko jest czymś najlepszym? Czy inna "lokata" uczuc jest z założenia gorsza??

,albo po prostu nie ma dzieci bo nie to znaczy że jest gorsza??? I nie mozna porównywać jej uczuc z matczynymi bo matki to jest lepszy gatunek ludzi??

 

Kto i komu dal prawo do klasyfikowania uczuć?

 

Ten cytat najwyzej, to nie ja napisalam, to napisal Asiulkek. :p

 

Wczoraj widzialam cos takiego: na trawniku za zywoplotem, obok chodnika pies robil siusiu.Byla z nim dziewczynka.Obok przechodzila starsza pani z wnukiem i pod nosem gadala--tylko g. i g. przejsc spokojnie nie mozna.

No i skrocila sobie droge przez wydeptana sciezke przez swiezutka , zielona mloda trawe.Idac dalej chodnikiem nadlozylaby moze 20 metrow drogi.

Ktos tu napisal, zeby uderzyc sie w piersi i zobaczyc co samemu ma sie na sumieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 265
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cosik Wam napiszę...przed blikiem, w którym mieszkałam 15 lat był trawnik , duuuuży, obsadzony drzewami, nieszczęśliwie znajdował się w takim miejscy, ze wszyscy chodzili przez niego na skróty. Zrobiło sie obrzydliwe klepisko :x

Jakies 6 lat temu kupiłam sukę, a suka ..wiadomo, niszczy trawę - wypala ją. Ponieważ znalazłam powód aby społecznie zająć się trawnikiem, razem z mężem skopaliśmy, posypaliśy torfem , posialiśmy i podlewaliśmy. W następnym roku dołączyli do nas sąsiedzi - też z psme...a dziś już nikt nie chodzi na skróty, trawka sobie rośnie i znowu jest ładnie... :D

Ale wiecie co się stało? Dwie rzeczy: nagle ktoś zaczął zbierać pieniądze na właśnie zasianą trawę i nawet przyszli do nas po pieniądze ( a wszystko kupiliśmy za własne!) i spod ziemi wyrośli obrońcy przyrody, którzy zaczęli krzyczeć , że nasze psy niszczą trawnik !!! :o

I tak się zastanawiam...przez pond 15 lat nikogo nie obchodził syf pod oknem, a jak ktoś się za to zabrał - od razu wszyscy pilnują ...nawet przed samym autorem :lol:

Na szczęście już się wyprowadziłam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i skrocila sobie droge przez wydeptana sciezke przez swiezutka , zielona mloda trawe.Idac dalej chodnikiem nadlozylaby moze 20 metrow drogi.

Ktos tu napisal, zeby uderzyc sie w piersi i zobaczyc co samemu ma sie na sumieniu.

I czego to dowodzi ? Bo jakos nie lapie ?

 

Tego, ze ta pani rowniez nie szanuje zieleni :p

A dziecku to potrafila przuburac :p Wymaga od dziecka, niech sama da dobry przyklad. .Zreszta podejrzewam, ze dodatkowo pobrudzila sobie blotkiem buty, bo wczesniej deszcz padal.

A mogla isc dalej rownym, suchym chodnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, co po trawie to mało, że powinno się chodzić powinno się też na niej leżeć, biegać, taczać itp. bo ona po to właśnie rośnie a na pewno nie po to, żeby po niej srać.

Jeśli chodzi o dzieci i psy – to brak mi słów. Ja też bardzo lubię pieski jak się wprowadzę do swojego domku to na pewno będę miała owczarka niemieckiego już dziś o nim maże. Pierwszy i jedyny jak dotąd mój piesek (kundelek kochany) zginął tragicznie pod kołami motocyklu :cry: . Miałam wtedy 7 lat i z rozpaczy się rozchorowałam, rodzice widząc co się ze mną dzieje powiedzieli, że następnego pieska to sobie sprawie jak będę dorosła. Opisuję to, żeby uświadomić pewne osoby, iż bardzo lubię psy. Jednak stawianie na równi psów i dzieci jest chore. Zabrzmi to patetycznie ale nasze dzieci są przyszłością nie tylko narodu ale i ludzkości i na ich zdrowiu i rozwoju powinno zależeć całemu społeczeństwu. Dodam, że nie mam dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JoShi, nie uwazam ze wydeptywanie sciezek, zeby skrocic sobie droge o 20m jest w porzadku, z tekstem na ustach ze pies nie ma prawa do siusiania na tej trawie. A takich skrotow widac teraz bardzo duzo.

Wszystko zalezy od nas ludzi, gdzie wywalimy smieci, gdzie wyprowadzimy psa.Ale musza byc do tego wyznaczone miejsca.Tak jak sa wyznaczone miejsca pod blokiem na parkingi, place zabaw itd.

I caly czas wierze, ze kiedys doczekamy sie duzo wiecej psich toalet :p

Bo, ze juz sa to pisalam wczesniej, tylko jest ich malo.

 

 

No i zaczne od tego co napisalam na poczatku w ktoryms poscie, gdzie ludzie maja wyrzucac te kupy, skoro do kontenerow nie wolno?

Czyli kolko sie zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od nas ludzi, gdzie wywalimy smieci, gdzie wyprowadzimy psa.

No to wyjasnij mi pewien fenomen:

Na osiedlach sa kontenery czy inne miejsca przeznaczone do wywalania smieci. Z regoly ich nie brakuje. To co sklania ludzi do wyrzucania tych smieci w miejscach przypadkowych a nie do smietnikow wlasnie ?

 

Dalej. Czy naprawde jestes az tak naiwna ze sadzisz, ze samo wystawienie koszy na psie odchody spowoduje, ze wszyscy wlasciciele tych przesympatycznych stworzen zaczna sprzatac po swoich psach ? Albo, ze ludzie, ktorzy sa przyzwyczajenie do wypuszczania psa luzem, zeby sie zalatwil nagle zapalaja checia zaprowadzenia pieska na smyczy do psiej toalety ?

 

To niestety jest zwiazane z kultura osobista lub jej brakiem. I niestety ludzie nie stana sie bardziej kulturalni tylko od tego, ze ktos wystawi w parku kosze na psie kupy. A jak ktos jest kulturalny to brak tych koszy i psich toalet nie bedzie mu przeszkadzal w kulturalnym zachowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wyjasnij mi pewien fenomen:

Na osiedlach sa kontenery czy inne miejsca przeznaczone do wywalania smieci. Z regoly ich nie brakuje. To co sklania ludzi do wyrzucania tych smieci w miejscach przypadkowych a nie do smietnikow wlasnie ?

 

Nie wiem co sklania tych ludzi do wyrzucania smieci na ziemie.

Moze to, ze nie zostali tego nauczeni?Moze w domu tez rzucaja wszystko i wszystkim gdzie popadnie.Wiem, ze nie wszyscy tak robia. Powiem Ci jeszcze, ze ja na pewno nie wywalam smieci gdzie popadnie.Ba, nawet bawie sie w segregacje ich.I widzac po zapelniajacych sie szybko pojemnikach na papier, plastik itd. wielu ludzi segreguje smieci. Smiem twierdzic, ze oni nie rzucaja papierkow na ziemie.Bo po co by w domu bawili sie w segregacje?

Nie wiem czy pamietasz, ale kiedys nikt nie segregowal smieci, a teraz dla wielu ludzi to jest naturalne. Ja chyba bardziej wierze w ludzi niz ty.

 

Dalej. Czy naprawde jestes az tak naiwna ze sadzisz, ze samo wystawienie koszy na psie odchody spowoduje, ze wszyscy wlasciciele tych przesympatycznych stworzen zaczna sprzatac po swoich psach ? Albo, ze ludzie, ktorzy sa przyzwyczajenie do wypuszczania psa luzem, zeby sie zalatwil nagle zapalaja checia zaprowadzenia pieska na smyczy do psiej toalety ?

 

Nie jestem aż tak naiwna :p i nie sadze, ze wszyscy beda sie bawic w zbieranie nieczystosci po pupilach.Ale juz tu ktos wczesniej napisal, ze chetnie by zbieral, ale nie ma do czego.A wrzucanie tych odchodow do kontenerow grozi epidemia, bo z tych kontenerow ludzie zyja. Znow nawiaze do jakiegos programu w tv, puenta byla taka--kupa na trawie ulega biodegradacji, a w smietniku grozi epidemia.

Niedawno pogryzlby mnie pies puszczony samopas, i co mam winic za to psa? Ja moge winic za to tylko jego wlasciciela.

 

To niestety jest zwiazane z kultura osobista lub jej brakiem. I niestety ludzie nie stana sie bardziej kulturalni tylko od tego, ze ktos wystawi w parku kosze na psie kupy. A jak ktos jest kulturalny to brak tych koszy i psich toalet nie bedzie mu przeszkadzal w kulturalnym zachowaniu.

 

No i na koniec :Czy az tak bardzo Ci przeszkadza to, ze chcialabym zeby na osiedlach byly psie wychodki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem aż tak naiwna :p i nie sadze, ze wszyscy beda sie bawic w zbieranie nieczystosci po pupilach.Ale juz tu ktos wczesniej napisal, ze chetnie by zbieral, ale nie ma do czego.

Dobra jest kazda wymowka. Do woreczka i w domciu wyrzucic do klopika. Az tak trudno ? Dlaczego ja moge niesc w kieszeni ogryzek, az znajde stosowny kosz, zeby tylko nie wyrzucac na ziemie, a ktos nie moze psiej kupki zaniesc do domu i spuscic do klopika ?

 

 

A wrzucanie tych odchodow do kontenerow grozi epidemia, bo z tych kontenerow ludzie zyja.

Jasne, a zostawianie psich kup na ulicy epidemia nie grozi... W kazdym razie nie bezdomnym.

 

 

Znow nawiaze do jakiegos programu w tv, puenta byla taka--kupa na trawie ulega biodegradacji, a w smietniku grozi epidemia.

Kolejny glupi argument. Tak sie sklada, ze ciecie i inne sluzby sprzatajace chodniki wywalaja te psie kupy wlasnie do smietnikow.

 

Niedawno pogryzlby mnie pies puszczony samopas, i co mam winic za to psa? Ja moge winic za to tylko jego wlasciciela.

Owszem, zgadzam sie z toba.

 

No i na koniec :Czy az tak bardzo Ci przeszkadza to, ze chcialabym zeby na osiedlach byly psie wychodki?

Tak, bo taka kumulacja psich odchodow to dopiero wylegarnia mikrobow i much oraz innych roznosicieli. Ciekawe kto to ma sprzatac, bo chyba nie wlasciciele. Kazdy pomysl zeby tylko nie scylic sie i nie sprzatnac po pupilu tylko zostawic to komus innemu jest dobry, prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle, jezeli wlasciciele nie sprzataja po pupilach, i te kupy sa rozlozone po calych trawnikach po blokiem, to moze lepiej by bylo, zeby byly juz zgromadzone w jednym miejscu i dzieciaki tam nie bawiliby sie?

A ja powiem, ze w obydwu przypadkach lepiej by bylo, gdyby te kupy wogole nigdzie nie lezaly i tego sie bede trzymac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiem losy pewnej Bulterierki, miało to miejsce jakieś 2-3 lata temu w moim nieduzym mieście, była bardzo piękna bialutka suka. Wzór w tej rasie, wystawa, medalowa. Z tego co pamiętam to właścicel, prawdopodobnie wyjechał za granicę (nie pamiętam dokładnie ?) i dorosłego już psa oddał chyba swojej rodzinie do dalszego "chowu". Często przechodziłem obok jej nowego podwórka, naprawdę cudo psina. W tym czasie była ostra nagodna na psy tego typu i nowy właściciel mocno się wystraszył, że może Pies zrobić krzywdę i go uspał...............
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, watek odbiegl bardzo od bulikow. Przepraszam wlasciciela watku za zasmiecanie. :oops:

 

Buliki nigdy nie byly na liscie psow niebezpiecznych.I nie rozumiem nagonki na nie, przez ludzi, ktorzy widzieli je tylko na zdjeciu. Na liscie jest kilka ras psow , ktorych ja w swoim zyciu chyba na zywo nie widzialam.

Moze ze 2 -3lata temu byla glosna sprawa bulika z rodziny krolewskiej, tam bulik pogryzl czy zagryzl(nie pamietam) w parku ich drugiego psa.

 

Ale o pogryzieniu ludzi przez bulika to chyba nie slychac.Czesto sa wymieniane inne rasy albo mieszance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Fafik, po pierwsze, krzyk nie rozwiąże niczego.

 

Po drugie- prowadzenie psa na smyczy wystarcza aby nie skakał, tak samo jak wychowanie go odpowiednie.

 

A po trzecie- ja nie znoszę palenia papierosów, ludzi śmierdzących potem, wrzeszczących dzieci brudzących mnie lodami, a jakoś muszę z tym żyć. Przejście odległosći 1m od psa spokojnie idącego na smyczy nie jest zbytnim wymaganiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o tych ludzi co spuszczaja pieski w kagancu lub bez,bo niby sa kochane i niegrozne.Zdaje sie ze prawo mowi inaczej,psa niemozna spuszcac nawet w lesie.Co mnie to obchodzi ze piesek musi sie wybiegac,niech biega po posesji wlasciciela.Nie mam nic przeciw psu na smyczy i w kagancu.Mozesz z nim spacerowac do woli ,byle bym niemusial schodzic z chodnika bo smycz ma 5m i piesek biega od przechodnia do przechodnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...