Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 290
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

napisałem że trzeba dołożyć tyle , ten najmocniejszy kosztuje 5750,dokupując do tego kosiarkę za 2750 to masz 8500 a to jest prawie tyle co dobry traktorek więc widzisz że budżet się zwiększa,dokładając frez śnieżny to kolejne kilka tysięcy więc wydaje mi się że to zły pomysł Edytowane przez miachlbyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Podsumowując test terenowy: 37 letni MF-70 z pługiem rotacyjnym czyści drogę bezproblemowo, siły wymaga wyłącznie (aczkolwiek bardzo dużo) przy montażu / demontażu akcesoriów i odpalaniu, odpalony jedzie sam - dzieciak mógłby go prowadzić, o ile sięga do manetki gazu.

Kosiarka mulczująca mieli na miazgę, ciągnie sama, jedyny minus to manewrowanie - skrętność ma toto jak tir z dwoma przyczepami.

Koszt z kosiarką mulczującą, pługiem rotacyjnym i kilkoma częściami, które wymagały wymiany poniżej 4000, z glebogryzarką dojdzie do 5000 maks.

 

20 konna Honda sąsiada (traktorek kosiarka) dała radę z pługiem pchanym jakieś 35 metrów równiejszej drogi, po czym powiesiła się nad koleinami i trzeba ją było wynieść.

 

Mój wniosek jest taki - traktorek tak na "cywilizowane" powierzchnie, na "wiejskie klimaty" typu droga gruntowa mikrociągnik okazuje się lepszy.

 

Dziękuję G.N. za pomoc, wyrozumiałość i linki wszelkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Odgrzeję trochę kotleta. Proszę powiedzieć czym kierować się przy wyborze traktorka?

Szukam takiego do 8 k.

 

to tak jak byś kupował samochód,wszystko jest ważne i każdy traktorek jest inny więc ogarnij sobie 3-4 modele i między nimi wybierz,mój typ w tej cenie na ten rok w promocji

 

http://www.marex-sklep.pl/index.php/produkt/traktorek-solo-by-al-ko-t13-92-7-hd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Panowie byłem widziałem i macałem. W jednym sklepie pan mocno odradzał Al-ko ze względu na długi czas oczekiwania na części zamienne. Dziwna sprawa, chyba trochę naciągana.

Polecał Oleo-Mac OM 92/16KH, silnik Emak K 1600 AVD, 452cc. Niby kosiarka mocniejsza od Al-ko o 3 KM. W folderze Ole-mac wyczytałem, że moc traktorka OM92/16KH jest 11 KM. To ja się pytam gdzie te 5 KM się podziało? Celowo zawyżają moc?

Co o tych dwóch traktorkach sądzicie? Tańsze jset Al-Ko o 1 k. Który silnik wydaje się Wam być trwalszy w eksploatacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie byłem widziałem i macałem. W jednym sklepie pan mocno odradzał Al-ko ze względu na długi czas oczekiwania na części zamienne. Dziwna sprawa, chyba trochę naciągana.

Polecał Oleo-Mac OM 92/16KH, silnik Emak K 1600 AVD, 452cc. Niby kosiarka mocniejsza od Al-ko o 3 KM. W folderze Ole-mac wyczytałem, że moc traktorka OM92/16KH jest 11 KM. To ja się pytam gdzie te 5 KM się podziało? Celowo zawyżają moc?

Co o tych dwóch traktorkach sądzicie? Tańsze jset Al-Ko o 1 k. Który silnik wydaje się Wam być trwalszy w eksploatacji?

 

Może moc samego silnika i moc traktorka to dwie różne wartości? (nie mam wiedzy o tym traktorku - tak tylko podsuwam, podobnie jest w elektronarzędziach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie byłem widziałem i macałem. W jednym sklepie pan mocno odradzał Al-ko ze względu na długi czas oczekiwania na części zamienne. Dziwna sprawa, chyba trochę naciągana.

Polecał Oleo-Mac OM 92/16KH, silnik Emak K 1600 AVD, 452cc. Niby kosiarka mocniejsza od Al-ko o 3 KM. W folderze Ole-mac wyczytałem, że moc traktorka OM92/16KH jest 11 KM. To ja się pytam gdzie te 5 KM się podziało? Celowo zawyżają moc?

Co o tych dwóch traktorkach sądzicie? Tańsze jset Al-Ko o 1 k. Który silnik wydaje się Wam być trwalszy w eksploatacji?

 

 

To normalne praktyki,trzeba coś o konkurencji negatywnego powiedzieć,natomiast jeśli chodzi o silnik to tak naprawdę o OM czyli chińkim silniku może być różnie i ciężko dać wiarę tym ich mocom,w końcu to idzie z chin i wszystkie chwyty są dozwolone a wyliczanie jakichś dziwnych mocy podawanych z wału czy też innego dowolnego dziwnego miejsca jest jak dla mnie krętactwem,chodzi o to aby właśnie klient nie mógł do końca stweirdzić jaką ten silnik ma w końcu moc,jak by B&S też tak zaczął wyliczać to poewnie miał by z 5 koni więcej a i tak chodzi tu o moment obrotowy silnika który ma większe znaczenie niż KM,zawyżanie mocy jest normalną praktyką stsowaną u nas w kraju

 

,jak ja bym miał wybierać to mimo wszystko B&S,przynajmniej wiadomo że tu nikt cię a balona nie zrobi i części,wsparcie techniczne masz na długie lata

Edytowane przez Tomaszs131
Korekta linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Po rozmowie z moim ogrodnikiem, zasugerował mi by zainteresować się John Deere-m.

Stąd moje pytanie, czy owa marka warta jest swoich pieniędzy? Zastanawiam się nad najtańszym ich modelem X115R.

W porównaniu do przednio przeze mnie wymienionych modeli różnica ponad 2 k. W salonie powiedziano mi, że serwisem mogę się sam zająć i nie utracę dwuletniej gwarancji. Silnik oczywiście B&S.

Edytowane przez Tomaszs131
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...