Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 290
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Niby fajnie bo sprzęt już poważny za mniej niż 10 tyś zł. Z drugiej strony mowa o maszynie która ma 32 lata. Niby w przypadku maszyny rolniczej to nie jest wiek dyskwalifikujący, ale należy się liczyć z tym że rozmaite rzeczy się posypią w niezbyt odległej przyszłości. Dużo zależy od tego jak był eksploatowany ile ma motogodzin na liczniku. Nowy obecnie produkowany model o podobnych parametrach będzie kosztował jakieś 65-75 tyś (goły bez osprzętu) co może w jakimś stopniu sugerować koszty serwisu. Dodatkowo zorientuj się czy jest dostępny do tego osprzęt i w jakich cenach bo może okazać się że np za kosiarkę dasz sporo więcej niż za traktorek . To by było tyle z tych "Innych opini"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Agrię, podobnej klasy ciągniczek chociaż moc trochę większa. Powoli kompletuję do niego sprzęt. Jest już przyczepa, pług do śniegu, brony, właśnie kupiłem kosiarkę pielęgnacyjną GEO 120 DM. Przy większej powierzchni działki z pewnością zapracuje na siebie. Dokupić osprzęt to nie jest wielki problem, ale jak z serwisem w przypadku tego traktorka trudno powiedzieć. Warto wpisać nazwę w Google i poszukać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy spotkaliście się z tego typu japońskimi maszynami : http://www.traktorki.com/index.php/traktorki-katalog.html

Może ktoś z Was ma taki traktorek? Jakie są wasze opinie, na jakim obszarze i do jakich prac go używacie, co z naprawami i częściami?

Będę wdzięczny za wszelki wiadomości:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na złom (maszyny 30 letnie i starsze) to drogo. Do ogrodu raczej za duży. Btw jesteś kolejnym użytkownikiem z dorobkiem kilkunastu postów który w ciągu ostatniego tygodnia żywo interesuje się tym złomem. I oczywiście zupełnie przypadkowo wkleja link do tej samej strony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Części do misubishi są dostępne bez problemu, koszty serwisu porównywalne z innymi urządzeniami tej klasy, ale problemem i dodatkowym wydatkiem mogą być zużyte i wyrobione podzespoły...

I z tym na pewno będzie problem.

Poszukaj najpierw, czy znajdziesz w Polsce osprzęt, bo traktor bez osprzętu to jak samochód bez paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 months później...

Witam

 

Przeczytałem cały wątek i mam już jakiś obraz, zdecydowałm się na trakotorek 24KM i kwestia najważniejsza jaki wybrac. Oglądałem Snappera, MTD Platinum, Craftsmana, Partnera, Husqvarna, Viking, niestety cena przekresliła Husqvarne i Vikinga. W ostateczności zastanawiam się nad MTD Platinium 24KM kawasaki oraz Craftsman 24KM B&S. I moja prośba czy ktoś używa tych traktorków?? A może możecie polecić coś innego do 12tys?? Zauważyłem że Crastsman jest prawie identyczny jak Partner tylko że partner ma max 20KM. Czy zbudowane są na tych samych podzespołach czy tylko zewnętrznie są podobne??

I najważniejsze szukałem tego traktorka http://allegro.pl/craftsman-kosiarka-traktorek-2-cyl-24km-hst-usa-i2318692920.html na stronie producenta i nie znalazłem czy to jest jakiś specjalny model na markety?? czy europe?? a moż producentn nie chce przyznawać sie do tego produktu:-))

czekam na wasze opinie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz sporo drzewek i innych rzeczy utrudniających koszenie, to zastanowilbym sie nad czyms mającym agregat tnacy z przodu. Z praktyki wiem, ze tradycyjnym traktorkiem ciezko wykosic w wielu miejscach ze wzgledu na umiejscowienie nozy.

 

Z tych dwoch wybranych przez Ciebie traktorkow wybralbym tego mtd ze wzgledu na silnik kawasaki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...I najważniejsze szukałem tego traktorka http://allegro.pl/craftsman-kosiarka-traktorek-2-cyl-24km-hst-usa-i2318692920.html na stronie producenta i nie znalazłem czy to jest jakiś specjalny model na markety?? czy europe?? a moż producentn nie chce przyznawać sie do tego produktu:-)) ....
Prawdopodobnie model na europę czy wręcz na Polskę, na polskiej stronie jest

http://www.craftsman.com.pl/traktorki-ogrodnicze/9-traktorek-ogrodowy-z-napedem-hydrostatycznym-agroma-c25421.html

a np tu http://www.agro-ogrod.eu/index.php?koszyk,15 masz go o 2 tyś taniej

Jeśli masz sporo drzewek i innych rzeczy utrudniających koszenie, to zastanowilbym sie nad czyms mającym agregat tnacy z przodu. Z praktyki wiem, ze tradycyjnym traktorkiem ciezko wykosic w wielu miejscach ze wzgledu na umiejscowienie nozy....
Prawda a w granicach 12 tyś można już całkiem przyjemny rider znaleźć, choć na pewno nie takiej mocy. Tyle że ridery nie zbierają skoszonej trawy, więc albo bardzo regularne koszenie i mulczowanie, albo zbierak wleczony. I znowu ze zbierakiem zestaw robi się długi jak tramwaj i traci na zwrotności, poza tym tanie to one też nie są. A nie po to się kupuje kosiarkę samobieżną żeby grabić trawę grabkami i zbierać do koszyka.

Każdy kij ma dwa końce

BTW stxc jakie Ty masz areały że aż takiego potwora potrzebujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ponad 0,5h do koszenia częśc terenu zadrzewiona pieknymi brzozami około 10m wysokości ale pogodziłem sie ze w takim wypadku w ruch pójdzie kosiarka i kosa ten sprzęt już mam. Skosiłem już raz kosiarką całość i to bez kosza i powiedziałem dziękuję:-) kupuję traktorek. Pozatym mam spory podjazd oraz około 300m drogi o której czasami gmina zapomina ze ją też trzeba odsnieżyć. W takim wypadku wolę sie zabezpieczyć czymś wiekszym.

Szukam w necie opini na temat traktorów ale strasznie ubogo w tym temacie.

Ciągle po głowie chodzi mi ten Craftsman ale obawiam sie ze to moze byc chinczyk tylko z ich logiem ot wersja na europę.

Co o tym sadzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...

ok,

po przeczytaniu tematu zmieniam zapytanie. chcę zapytać o traktorek w takiej specyfikacji:

 

- teren do koszenia - ok 2,5k - 3k metrów ( w poprzednim opisie zapomniałam o froncie)

- znajduje się na niej regularny, długi spad - ok 70 metrów - 20% może nieco więcej

- w kwietniu lub maju wysiewam tam trawnik, więc bez jakichś chaszczonów, ale dobrze by i z tym sobie radziła

- kosz jest niezbędny. kompostownik zostanie wzniesiony

- to działka "dojazdowa" - nie mieszkam tam na stałe - raczej wpadam na weekendy itd. więc koszenie co kilka dni niekoniecznie ( nie licząc fazy wzrostowej młodego trawnika)

- dodatkowe funkcje - mogą być, ale nie są niezbędne - hak by się przydał w razie np. ściągnięcia 70kg łódki na dół.

- raczej nowy - nie poradzę sobie z naprawą czegokolwiek (olej i inne rzeczy pewnie ok ale jakieś poważniejsze sprawy to nieee.

- długowieczny i niepsujący się

- z dostępnymi częściami w normalnych cenach

- nie interesują mnie świecidełka czy inne pierdoły - ta maszyna ma działać bez większych problemów, być w miarę zwrotna.

 

do tej pory zorientowałam się:

- że na takie nachylenie to smarowanie silnika ma być pompowe / ciśnieniowe - rozbryzg na taki spadek nie da rady

- moc +20kM - ze względu na nachylenie

- wentylator - czy co innego - żeby skoszona trawa nie stawała w przelocie.

- być może 4WD - i tu wlaśnie nie wiem czy to aby nie przerost formy nad treścią.

 

teraz pytania:

znalazłam przesuperową stigę: http://www.garden-system.pl/stiga-estate-grand-overland-4wd-naped-na-4-kola-dostawa-gratis-3-lata-gwarancji-p57.html ale cena zamiataa..

faktycznie coś takiego warte jest tych pieniędzy?

i jeszcze taka - ta sama strona www ale rozglądam się od 2 dni więc proszę o wyrozumiałość:

 

http://www.garden-system.pl/stiga-estate-grand-royal-22-hst-dostawa-instruktaz-gratis-3-lata-gwarancji-p55.html

 

inny producent: http://www.deere.pl/wps/dcom/pl_PL/products/equipment/riding_lawn_equipment/select_series/x300_series/x305r/x305r.page?#viewTabs

 

 

 

aha, działka znajduje się pomiędzy szczytnem a olsztynem - więc fajnie jakby serwis był nieopodal :)

Edytowane przez zuzzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co? nikt nie ma traktorka na działce z pochyłami?

w jednym owner Manual stigi co w necie znalazłam stało jak wół:

model z napędem standardowym (1 oś) - maksymalne nachylenie stoku to 17% - 10stopni

model z napędem na 4 - ta sama informacja, poszerzona o straszenie jazdą po zlodowaciałych, wyjątkowo nierównych itd.

 

z czego to wynika? czy z tego, ze na pochyłym maszyna może się przewrócić? o stabilność? czy coś jeszcze? (o smarowaniu silnika już wiem, że ma być ciśnieniowe)

bardzo proszę o jakieś uwagi.

 

jeszcze takie pytanie:

w przypadku wyboru ridera z ostrzami z przodu, można dokupić zbierak trawy (z silnikiem lub bez) - ktoś korzysta? jak to się sprawdza w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...