Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom dostępny 2002 - pokażcie domy członków Komisji


EM

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 54
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nic dziwnego, tylko oczekuje sie od czlowieka tworzacego dobra materialne i umyslowe aby jego tworczosc byla obecna i odzwierciedlala jego zycie osobiste. Tak przeciez jest interpretowana tworczosc wielkich impresjonistow francuskich.

W ogolnej spolecznej opinii tworca najlepsze dzielo powinien stworzyc dla siebie, poniewaz nie posiada ograniczen i sie uzewnetrznia - konkluzja - widzac dom architekta wiesz jaki on jest (czy jest zgodny gust z Twoim upodobaniem czynie?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko pięknie brzmi, ale nie zawsze da się zastosować. A jeśli "twórca" projektuje również apartamentowce, to ma się rozdwoić?

Poza tym ktoś tu już zauważył naciągany sens takich teorii. Czy lekarz żeby dobrze zoperować wyrostek musi go doświadczyć w życiu osobistym?

Owszem, ja też lubię, aby fryzjerka, do której chodzę miała ładną i zadbaną fryzurę. Ale nie wymagam, aby miała taką, jaka mnie się podoba.

Też chcę mieć dom, ale nie traktuję domów wolnostojących jak jakiejś nowej religii, a apartamentowce to herezja. Jeśli ktoś ma ładne mieszkanie w apartamentowcu, a jeszcze przyłożył do tego rękę twórcy, to moim zdaniem jak najlepiej o nim świadczy.

Pozdrawiam

Mordka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne, zawsze przyjemnie jest zobaczyć na własne oczy coś, co świadczy o guście twórcy, chociaż ja bym się nie upierała w nazywaniu architekta artystą (zapewne oni sami chętnie się tak nazywają). Projekty typowe to jednak raczej rzemiosło, niż sztuka. Projekty indywidualne - tu raczej trudno o określenie granicy, gdzie sztuka się zaczyna. Jednak na pewno większość domów to nie Gaudi projektował, ani nawet jemu podobni. Ale ja nie o tym.

Oczywiście, masz rację, ale chyba nie jest tak, że gust architekta musi się zgadzać z Twoim, abyś był ze współpracy zadowolonym. Raczej mile widziana jest umiejętność współpracy, wyczuwania potrzeb i zamiłowań inwestora (jak mnie rozśmiesza to słowo, zwłaszcza w kontekście nowej ustawy o rachunkowości), umiejętność ich realizacji i nieupierania się właśnie przy swoim guście. Natomiast aby ocenić efekty finalne jego prac można zobaczyć wcześniejsze realizacje, jeśli są dostępne.

Zgadzamy się co do istoty, ale ja nie uważam, żeby fakt zamieszkiwania w apartamentowcu dyskwalifikował architekta domów jednorodzinnych.

Sytuacja byłaby inna, gdyby ktoś zasiadał w jury jako przedstawiciel "gawiedzi", czyli użytkowników, a nie mieszkał w domu. Na przykład testy opinii na temat artykułów dziecięcych są przeprowadzane z udziałem matek i ich dzieci, a okazałoby się, że bierze w nich udział pani nie posiadająca dzieci, to byłoby bez sensu.

OK, już chyba wyjaśniłam, o co mi chodzi.

Pozdrawiam

Mordka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem żoną członka, chociaż mój mąż chyba ma coś w tym rodzaju :wink:

Pitbull, mam nadzieję, że zgadzasz się z MOIM punktem widzenia, a nie tym poniżej mojego (tego o członku :smile:)

Cieszę się, bo rzadko się zdarza, że dochodzi się do jakiegoś wspólnego zdania. najczęściej ludzie stoją do ostatniej kropli krwi na swoich rubieżach.

Pozdrawiam

Mordka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitbullu, u mnie z przyrostem nienajgorzej. Zastępowalność pokoleń mam załatwioną, ale podobno aby ludzkość nie wymierała powinnam jeszcze urodzić 1/4 dziecka za tych, co wcale nie mają. Na razie mam dwoje, za siebie i męża i chyba za nikogo nie chcę już odwalać tej roboty. Poza tym nie chciałabym urodzić takiego czegoś, jak 1/4 dziecka, jak by to wyglądało?

Pozdrówka

Mordka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Ryniu, przyślij mi zdjęcie Sępolna.

W tym konkursie architekci zrealizowali swoje fantazje ( może erotyczne ). To tak jak z samochodami futurystycznymi. Szokują, drażnią, zachwycają. Jednak jeszcze chyba żaden z nich nie wszedł do seryjnej produkcji. Dom ze spadzistym dachem wyglądał pięknie 100 lat temu, 50, dzisiaj i za sto lat będzie również pięknie wyglądał. Poza tym dla mnie DOM DOSTĘPNY to dom tani w budowie i utrzymaniu, prostej konstrukcji i zwartej bryle. Niestety laureatami konkusru są DOMY NIEDOSTĘPNE.

 

P.S. Propozycja dla MURATORA. Niech jurorami kolejnej edycji konkursu DOM DOSTĘPNY będą FORUMOWICZE. Jednym z warunków przystąpienia do konkursu byłoby nadesłanie projektu w wersji elektronicznej i zamieszczenie jej w Internecie.

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryniu, przyślij mi zdjęcie Sępolna.

W tym konkursie architekci zrealizowali swoje fantazje ( może erotyczne ). To tak jak z samochodami futurystycznymi. Szokują, drażnią, zachwycają. Jednak jeszcze chyba żaden z nich nie wszedł do seryjnej produkcji. Dom ze spadzistym dachem wyglądał pięknie 100 lat temu, 50, dzisiaj i za sto lat będzie również pięknie wyglądał. Poza tym dla mnie DOM DOSTĘPNY to dom tani w budowie i utrzymaniu, prostej konstrukcji i zwartej bryle. Niestety laureatami konkusru są DOMY NIEDOSTĘPNE.

 

P.S. Propozycja dla MURATORA. Niech jurorami kolejnej edycji konkursu DOM DOSTĘPNY będą FORUMOWICZE. Jednym z warunków przystąpienia do konkursu byłoby nadesłanie projektu w wersji elektronicznej i zamieszczenie jej w Internecie.

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...