Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No to nie ostrzegaj tylko zadzwoń do kilku banków, choćby PKO, Pekao, BPH itd...

I powiadom o efektach śledztwa!

w pekao nie ma kredytów walutowych!

 

masz rację

"zapędziłam" się

w BPH praktycznie też już nie

generalnie chodziło mi o te wszystkie bank, które udzielają kredytów walutowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

masz rację

"zapędziłam" się

w BPH praktycznie też już nie

generalnie chodziło mi o te wszystkie bank, które udzielają kredytów walutowych

 

Nordea nie, Millennium też nie. GE nie. KB chyba nie ale już naprawdę nie pamiętam. I gdzie są te "wszystkie" banki ??

 

Nie kumam o co Ci chodzi?

Z tego co napisałes wynika, że wymienione przez Ciebie banki nie udzielają kredytów walutowych (a tak chyba nie jest).

I jeszcze raz podkreślam, że: generalnie chodziło mi o te wszystkie bank, które udzielają kredytów walutowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację

"zapędziłam" się

w BPH praktycznie też już nie

generalnie chodziło mi o te wszystkie bank, które udzielają kredytów walutowych

 

Nordea nie, Millennium też nie. GE nie. KB chyba nie ale już naprawdę nie pamiętam. I gdzie są te "wszystkie" banki ??

 

Nie kumam o co Ci chodzi?

Z tego co napisałes wynika, że wymienione przez Ciebie banki nie udzielają kredytów walutowych (a tak chyba nie jest).

I jeszcze raz podkreślam, że: generalnie chodziło mi o te wszystkie bank, które udzielają kredytów walutowych

 

Generalnie to chodzi o to, że wprowadzasz czytelników w błąd stwierdzając "większość banków" lub "wszystki banki".

 

Wszystkie te banki (a są to jedne z popularniejszych banków udzielających kredytów walutowych, zwłaszcza Millennium), które wymieniłem UDZIELAJĄ kredytów walutowych ale NIE na zasadach przeliczanych tak jak podałaś. Oba przeliczniki są po kursie kupna.

Co gorsza podkreślę to jeszcze raz- jak do tej pory to podałaś jedne bank, który by przliczał raz po kursie kupna a raz po kursie sprzedaży. Trubno zatem mówić o większości. Zatam zanim zaczniesz coś uogólniać to dokładnie przeczytaj oferty banków, bo wprowadzasz niepotrzebnie ludzi w błąd.

Nie przeczę, że nie ma banku, który przelicza tak jak pisałaś. Ale nie jest ich większość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadzam nikogo w błąd.

Poruszyłam tylko kwestię spreadu na przykładzie PKO BP, który to wcale nie przelicza raz po kursie kupna a raz po kursie sprzedaży. Proponuję czytanie ze zrozumieniem, a przynajmniej z wolą zrozumienia.

Pisałam o spreadzie w dwóch odrębnych przypadkach:

a) przy wypłacie kredytu

b) w momencie przewalutowania z CHF na PLN

Pokaż mi ofertę banku w której są określone sposoby przewalutowania kredytów w obu tych przypadkach.

Te warunki określa umowa lub regulamin z którym zapoznajesz się w momencie jak już zwabiła Cię oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy, którzy chcą wziąć kredyt walutowy, mogą się cieszyć, bo prawdopodobnie nie będzie ograniczeń w ich udzielaniu - pisze "Rzeczpospolita". Maleje też ryzyko wzrostu ich oprocentowania.

Nadzór bankowy uważa, że gdyby doszło do kryzysu walutowego, Polacy nie będą w stanie spłacać pożyczek we frankach szwajcarskich. Dlatego planowano wprowadzenie ograniczeń w ich udzielaniu. Miały obowiązywać od września. Choć prace nad ich kształtem trwają, to z dnia na dzień maleje prawdopodobieństwo, że nowe przepisy wejdą w życie.

 

Zmienił się bowiem skład Komisji Nadzoru Bankowego, która może podjąć taką decyzję. Większość w niej stanowią teraz osoby związane z PiS, które sprzeciwia się ograniczeniom w udzielaniu kredytów walutowych. Ograniczenia mogłyby spowodować, że kredyty walutowe stałyby się droższe, albo że część banków wycofałaby je ze swojej oferty.

 

W komentarzu gazety Eliza Więcław podkreśla, że kredyty we frankach nadal są na topie, jednak niższa rata nie zawsze zachęca do pożyczek w walutach. Polacy coraz chętniej pożyczają w złotych, bo wiedzą już, że kryzys walutowy może doprowadzić do poważnych problemów ze spłatą rat.

 

Oto przeczytany dziś rano artykuł w "Rz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem propozycje z GE MoneyBank, oprocentowanie w zł.:

5,20%, do końca 2009 roku promocja 4,50%.

czyli: kredyt 2300 tys na 30 lat - rata do końca 2009 roku 1200 a następnie 1300 zł.

Co o tym myślicie??

 

O matko! Dali ci taki duzy kredyt?????????????????????? 2300 tys to jest 2300000 co ty chcesz wybudowac za ta kase :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem propozycje z GE MoneyBank, oprocentowanie w zł.:

5,20%, do końca 2009 roku promocja 4,50%.

czyli: kredyt 2300 tys na 30 lat - rata do końca 2009 roku 1200 a następnie 1300 zł.

Co o tym myślicie??

 

O matko! Dali ci taki duzy kredyt?????????????????????? 2300 tys to jest 2300000 co ty chcesz wybudowac za ta kase :)

 

pałac prezydencki, może będzie kandydował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałem przywitać się ze wszystkimi, jako że jest to mój pierwszy post na forum muratora :)

 

W kwestii kredytu - Na poczatku próbowaliśmy wziąść kredyt w multibanku, we frankach, oraz refinansować kredyty inwestycyjne ( aby zebrać wszystko "do kupy" w jednym banku). Oboje z żoną prowadzimy działalność gospodarczą, oczywiście bank poprosił o stertę dokumentów ale to chyba standard. Niestety, załatwianie formalności trwało ok 2 miesięcy ( reklamują się że refinansowanie robią w 48h ) i w końcu zrezygnowaliśmy.

 

Dostarczyliśmy chyba wszystko co się dało, sądzę że w papierach brakowało tylko "numeru kołnieżyka" ;-) , a mimo to bank w ciągu 4 tygodni nie był w stanie podjąć decyzji kredytowej. Ponieważ gonił nas termin ( mieliśmy już podpisaną umowę wstępną na zakup działki ) umowy końcowej, poszliśmy do Pekao SA i załatwiliśmy wszystko łącznie w tydzień ,( decyzja kredytowa została wydana w ciągu 2-3 dni) .

 

Co do warunków, ostatecznie wzieliśmy 500 000 na działkę i dom na 14 lat, oprocentowanie łącznie na poziomie 5,3% w PLN ( mielismy też trochę wkładu własnego ).

 

Mam wrażenie, że niezwykle dużo zależy od kompetencji osoby z którą się rozmawia w danym banku - w przypadku wiekszego kredytu warto poprosić o rozmowę z kierownikiem działu lub danej placówki, wytłumaczyc co chce się zrobić i w jaki sposób . :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My składaliśmy dokumenty w Multibanku chyba ok. 12-14 września. Wczoraj podpisaliśmy umowę i dzisiaj załatwiałem wniosek o wpis do hipoteki oraz podatek w US. Zostało nam tylko ubezpieczenia domu od zdarzeń losowych i możemy składać wniosek o urcuhomieniu kredytu czyli wypłatę w ciągu 3 dni pierwszej transzy.

Na szczęście w międzyczasie nie musieliśmy uzupełniać żadnych dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam konto w BPH ale poszłam sprawdzić najpierw warunki POLBANKU, ma ktoś z nimi umowę na kredyt domowy? na razie wzięłam symulację na działkę budowlaną na ten rok

 

60 tyś w CHF

 

libor 1,82

marża 1,50 (chyba duża)

 

rata 263,43

 

w złotówkach 349

 

coś za mała różnica jak na mój gust

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Chciałabym się dowiedzieć czy przy ubieganiu sie o kredyt na budowe domu bedzie miał znaczenie fakt, ze działka na ktorej bedzie budowany dom, stanowi własność tylko jednego z małżonków.Czy może jest na forum ktoś w podobnej sytuacji?Czy banki rozbią jakieś "problemy" w takich przypadkach?

z gory dziekuje za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...