Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzwoniła do mnie pani z GE i zdziwiłam sie mocno, bo do kredytu we frankach wystarczyly niższe zarobki niz do takiego samego w złotówkach :o

 

 

Każdy przypadek jest inny. Zapewne inaczj wygląda sprawa dla kredytu 150k a inaczej dla 700 k :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franki jak najbardziej mają, ale oczywiście trzeba sie wykazać większą zdolnościa kredytową. Natomiast przy złotówkach PKO BP ma podobno najprzyjaźniejsze nastawienie do kredytobiorcy - łatwiej uzyskać tam kredyt niz w innych bankach.

 

Z tym przyjaznym podejsciem do kredytobiorcy bym nie przesadzala. Bylam ich klientka od 16 roku zycia, zdolnosc OK i odmowili mi. Poszlam z ulicy do mBanku i bez problemu dostalam kredyt na 100%, w CHF. Wszystko chyba zalezy od dobrego humoru analityka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie raczej problemu ze zdolnościa nie bedzie nawet we frakach bo kredyt nie jest duży (150tys 60% wartości całej nieruchomości). Dylemat raczej polega na tym czy Millenium czy PKO - gdzie taniej i czy franki czy PLN-y ???

Wiem jaka jest standardowa odp na tmat franów/ pln-wo ale co podpowiada rynek i trendy na nim.

Moze ktos przeliczal o ile musialby "zaszaleć" frank zeby na kwocie 150 tys na 20 lat byc na nim w plecy ???? (w stosunku do pln-ow)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie raczej problemu ze zdolnościa nie bedzie nawet we frakach bo kredyt nie jest duży (150tys 60% wartości całej nieruchomości). Dylemat raczej polega na tym czy Millenium czy PKO - gdzie taniej i czy franki czy PLN-y ???

 

Nie znam sie na kursach walut i chyba nikt nie jest w stanie Ci odpowiedziec, co bedzie za 20 lat, ale kiedy ja rok temu bralam kredyt w CHF to w BPH (poniewaz nie mieli kredytow we frankach) pani szczerze odradzala franki, poniewaz wtedy byly bardzo slabe. Okazalo sie, ze jeszcze spadly od tego czasu. Poza tym bierz kredyt tam, gdzie sa nizsze koszty kredytu i gdzie zechca Ci go dac. Nie sugeruj sie tak bardzo oprocentowaniem, bo to Ci zaraz zmienia tak czy inaczej. No i bierz tam, gdzie mozna splacic wczesniej - zawsze mozna kredyt refinansowac i / lub przewalutowac. Byle go tylko dostac, bo zdolnosc to jedno, a pozytywna decyzja banku to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie warunki w PKO BP.

150 tys PLN na 20 lat

 

-prowizja 1,2 :(

-marża 1,46% pln 1,96% CHF

-ubezpiecznei nieruchomosci 150zł/rok

-przewalutowanie w obie strony 0,8% od aktualnego zadluzenia

-operat szacunkowy na start 150zł

-kontrola postepow na budowie 80zł (2x czyli 160zł)

- bez ubezpieczenia pomostowego ale na czas ustanowienia hip mam marze wiekszą o 0,9% ci mi daje 25zł/m-c bo pierwsza transza wyniesie 33 tys , razem wyjdzie ok 100zł

no i oczywiscie

-wczesniejsza splata 0,5% a po dwoch latach za darmo

- podatek od czynnosc cywilno prawnych czyli do skarbowego 169zł-

-ustanowienie hipoteki 400 zł w Sądzie

 

i co powiecie????

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie warunki w PKO BP.

150 tys PLN na 20 lat

 

-prowizja 1,2 :(

-marża 1,46% pln 1,96% CHF

-ubezpiecznei nieruchomosci 150zł/rok

-przewalutowanie w obie strony 0,8% od aktualnego zadluzenia

-operat szacunkowy na start 150zł

-kontrola postepow na budowie 80zł (2x czyli 160zł)

- bez ubezpieczenia pomostowego ale na czas ustanowienia hip mam marze wiekszą o 0,9% ci mi daje 25zł/m-c bo pierwsza transza wyniesie 33 tys , razem wyjdzie ok 100zł

no i oczywiscie

-wczesniejsza splata 0,5% a po dwoch latach za darmo

- podatek od czynnosc cywilno prawnych czyli do skarbowego 169zł-

-ustanowienie hipoteki 400 zł w Sądzie

 

i co powiecie????

pozdrawiam

 

A ubezpieczenie na zycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc chyba obleciałam wszystkie banki w okolicy.....dalej nastawiona jestem na PKOBPw PLN

 

300 000 tys na 30 lat

Dzisiaj byłam w Multi banku i w CHF dali mi

Marża 0,9% Libor 3m

Prowizja 0

przewalutowanie i wcześniejsza spłata 0

wpis do hipoteki 1,5 %

pakiet bezpieczna spłata 4142,01 pln - obowiązkowa

Takie warunki oferują do końca marca

ubezpieczanie budynku - tak

na życie - nie

 

Ale np w Nordei według mnie najlepiej liczą zdolność kredytową. Jako jedyny bank miałam ponad 400 000 tyś

 

I dalej nic nie wiem :roll: :roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc chyba obleciałam wszystkie banki w okolicy.....dalej nastawiona jestem na PKOBPw PLN

 

300 000 tys na 30 lat

Dzisiaj byłam w Multi banku i w CHF dali mi

Marża 0,9% Libor 3m

Prowizja 0

przewalutowanie i wcześniejsza spłata 0

wpis do hipoteki 1,5 %

pakiet bezpieczna spłata 4142,01 pln - obowiązkowa

Takie warunki oferują do końca marca

ubezpieczanie budynku - tak

na życie - nie

 

Ale np w Nordei według mnie najlepiej liczą zdolność kredytową. Jako jedyny bank miałam ponad 400 000 tyś

 

I dalej nic nie wiem :roll: :roll: :roll: :roll:

 

A sprawdzałas czy w PKO PB dadza niską marżę i prowizje nawet wtedy gdy zrezygnujesz z ubezp od utraty pracy???? Ja dzis bylem w PKO i jestem zalamany... a tak na nich liczylem :((( Chyba sie jednak umowie z doradcą Expandera. Tylko ze czas mnie nagli !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie jednak umowie z doradcą Expandera. Tylko ze czas mnie nagli !!

 

Nie rob tego, stracisz tylko czas i zaplacisz dodatkowa prowizje. U mnie roznica wynosila prawie 8 tysiecy (przez Exp. prowizja 2%, z ulicy 0%). Warunki sa takie same. Pochodz po bankach - najpierw po ich stronach - czy masz u nich zdolnosc i nie zalamuj sie, jezeli nie masz, szukaj dalej. Najpopularniejsze banki "kredytowe" to Multi, mBank, Santander, GE, Millenium. Nordea ponoc jest fajna. Z Expanderem decyzja nie bedzie ani troche szybsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałas czy w PKO PB dadza niską marżę i prowizje nawet wtedy gdy zrezygnujesz z ubezp od utraty pracy???? Ja dzis bylem w PKO i jestem zalamany... a tak na nich liczylem :((( Chyba sie jednak umowie z doradcą Expandera. Tylko ze czas mnie nagli !!

 

Az tak niskiej nie dadzą. Do porównania brałam opcje z karta kredytowa i Ror-em czyli jedna z wyższych i w PLN według mnie całkiem nieźli .

 

A Expander byłam dwa razy u dwóch różnych doradców i...........szukam na własna rekę STRATA CZASU !!!! POdpisuję si eobiema rekami pod malgos Nic nie doradzili a tylko namieszali. Wybrali banki ( które jak potem sprawdziłam) wcale nie były dla mnie dobre - a tylko dawali kredyt bez problemu ( Polbank i GE money bank)Poiwedzieli że np w Millenium nie mam szans....poszłam sama i mam jak najbardziej.

 

Jak popatrzyłam na oferty i jeśli chce się wziąć dobry kredyt i ma się spore zarobki to Deutche bank jest niezły. Wszystko ( prawie) można negocjować. niesyty do zdolności potrzebne sa zarobki wyższe niż w innych bankach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłam w Open Finance i w 14 :o bankach. Informacja w OF niestety nie do końca prawdziwa. Najlepsze warunki w naszych okolicznościach przyrody wyszły w Millenium (tu zależy sporo od wyceny), w GE i w Polbanku. Dobre warunki ma też Deutsche Bank, Dominet Bank i Fortis, ale nie dla nas. Makabra w BOŚ, Santanderze, DomBanku. I jeszcze kilka średnio - Nordea, Multibank, Kredyt Bank. A w PKO BP socjalizm. :wink:

Pamiętać trzeba, żeby negocjować, a jak ktoś nie bardzo potrafi, to chociaż wzdychać, przewracać oczami i głośno kalkulować, że w konkurencyjnym banku taniej... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zeby nie obrazac tylko Expandera - Notus jest dokladnie taki sam. Chcieli mnie wyslac do Nordei, a potem sie okazalo, ze nie mam szans, bo mam dochod na umowe o dzielo, a w Nordei licza te umowy jako 50% dochodu. Szkoda fatygi. Na Forum Wyborczej znalazl sie za to doradca, ktory dobrze mi doradzil DB - warunki byly najlepsze, ale tam jak pisal Asieks restrykcyjniej podchodzili do zdolnosci i troche mi jej zabraklo. Moze sprobuj wejsc na tamto forum:

http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=624 Ten doradca, ktory do mnie napisal ma nick doradca_finansowy2 (e-mail: [email protected]). Nie narzucal sie, byl rzeczowy i zorientowany w sprawie, moze Ci cos podpowiedziec, chociaz jeszcze raz polecam kredyt bez posrednikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi pośrednikami to nie zawsze jest tak..

stary znajomy powiedział mi jedno - patrz na marże nie na prowizje, bo prowizje zapłacisz raz a marże przez 30 lat

 

ja np. dostałem propozycje od goldenegg gdzie prowizja była i owszem 1,5% ale za to mieli wynegocjowane warunki dla swoich klientów i zaproponowali mi baaardzo korzystną marże 0,8%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęłam rozglądać się za kredytami już we wrześniu 2007, sama chodziłam po bankach i odwiedziłam expandera. Niestety po wielu perturbacjach w urzędach pozwolenie dopiero otrzymaliśmy kilka dni temu, więc od momentu złożenia wniosku w urzędzie wybrałam się znowu do doradcy finansowego.

I jestem z tej dziewczyny zachwycona. Bardzo sprawnie przebiegała nasza rozmowa, ma dużą wiedzę w temacie i podejście naprawdę indywidualne, a nie jak w expanderze. Dzwoni do mnie jak tylko ma nowe wiadomości, a klientów ma naprawdę wielu. I wynegocjowała dla nas super warunki, nie myślałam, że się tak da :) Jejku, ale dosyć ochów i achów (poprostu jestem pod ogromnym wrażeniem, serio).

Oceńcie sami, powiedzcie co jeszcze próbować zmienić.

okres kredytopwania: 25 lat

kwota kredytu: 250 000

wkład własny: 160 000

waluta: CHF

 

bank - Millennium

wysokośc raty - 1 341,18 zł

oprocentowanie - 3,71%

ubezpieczenie do czasu ustanowienia hipoteki - Roczna składka ubezpieczenia wynosi 0,81% i pobierana jest miesięcznie.(168,75 zł)

ubezpieczenie wkładu własnego - 0 zł

prowizja - 1% (2 500 zł)

inne ubezpieczenia obowiązkowe - WYMAGANA jest polisa na życie w wysokości 0,02% miesięcznie 50 zł

inne ubezpieczeniaopcjonalne - 0

wycena - 300 zł

 

bank - Ge Money

iwysokośc raty - 1406,95 zł

oprocentowanie - 3,85%

ubezpieczenie do czasu ustanowienia hipoteki - Podwyższone oprocentowanie 1,2% do czasu wpisu.(rata 1598,77 zł)

ubezpieczenie wkładu własnego - 0 zł

prowizja - 0%

inne ubezpieczenia obowiązkowe - WYMAGANA jest polisa na życie i ubezpieczenie od utraty pracy w wysokości 2,9% od kwoty kredytu - skredytowanie

inne ubezpieczeniaopcjonalne - 0

wycena - 250 zł

 

bank KREDYT BANK

wysokośc raty - 1 220,00 zł

oprocentowanie - 3,5% libor 6M

ubezpieczenie do czasu ustanowienia hipoteki - podwyższone oprocentowanie o 0,5 % do czasu wpisu -rata (200 zł)

ubezpieczenie wkładu własnego - 0 zł

prowizja - 2% (5000 zł)

inne ubezpieczenia obowiązkowe - Wymagane jest ubezpieczenie nieruchomości - 200 zł

inne ubezpieczenia opcjonalne - 0

wycena - 878,40 zł

 

Skłaniam się do kredyt banku, przy czym właśnie pojawiła się nowa oferta u nich, prowizja 0% i bodajże ubezpieczenie w kredycie.

Licze na wasze dobre rady :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Millenium

 

500 tys kredyt - 0,0% prowizji

- 0,9% marża

- 5,600 ubezpieczenie

- po dwóch latach do raty około 100 zł miesięcznie ubezpieczenia od wypadków, straty pracy.

 

Rata 2650 zł - jak ktoś chce mniej to niech odliczy około 250 zł co 50 tyś kredytu.

 

Btw. Kredyt wraz z doradcą!!

 

W czwartek finalizuje cała sprawę najprawdopodobniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...