Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja sprawdzałam,

zalety: jest to bank który najlepiej ze wszystkich liczy zdolność kredytową ,długi okres kredytowania 40 lat.

wady: wysokie marże, wysoki spreed walutowy, prowizja 1,5%, ubezpieczenie pomostowe 1,2%. Długi okres oczekiwania na decyzje kredytową (to wg. opini inernautów)

Proponuje odwiedzic Polbank i przekonać się osobiście.

Jednak dla desperatów jest to jedyna droga do otrzymania kredytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam po przerwie,

pozwolenie nam się uprawomocniło i jutro zaczynają się nam wykopki pod fundamenty jupi!

my kredyt bierzemy we franiach z millenium

prowizja 0zł, marża 0,9% przy 400tyś kredytu...wydaje mi się że to dobra oferta

 

Proszę o szczegóły. Przy jakim wkładzie własnym marża 0,9% i prowizja 0 zł. Na ile lat kredyt i jaka będzie rata. Dzięki.

 

wkład własny to działka warta ok 300tyś, kredyt na 30lat, zdecydowaliśmy się na raty malejące, ale nie mam pojęcia ile będzie wynosiła pierwsza bo nawet libor ostatnio znów skoczył, a kurs franka bardzo ruchomy. liczę że będzie to ok 2500zł

 

Co do polbanku, to składaliśmy wniosek w grudniu (doradca nas wprowadził w błąd,że wystarczy potwierdzenie ze starostwa,że złożyliśmy papiery na pozwolenie na budowę) wtedy była promocja,że prowizji nie pobierają, a pan zapewnił mnie,że jeśłi pokażę ofertę innego banku to marża z 1,1% będzie obniżona do 1%...pan zadzwonił dziś z "super informacją" że przyznali nam kredyt! tylko,że niestety nie dało się już bez prowizji no i marży to on nie obiecywał, jedynie mówił,że spróbuje i teraz może nam dać 1,1%....niech spada szkoda było mojego czasu i załatwiania papierów...a tak solidnie/rozsądnie gościu wyglądał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozmawiałam narazie z Fortis, nie do przyjęcia oferta i postawa doradców. Koniecznie chcą mnie uszczęśliwić wysokim kredytem a mnie nie stać na taki. Dzięki Formowiczom jutro pielgrzymuję po innych bankach i przynajmniej wiem już o co pytać. Dzięki. Jestem z Gdańska i jak będę miała jakieś ciekawe propozycje banków to napiszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie coś o ofertach Reiffeisena? Musiym wziąć kredyt 200 tys na dokończenie domu. Zabezpieczenie ca. 450 tys (wartość działki + stan surowy zamknięty). Okres ca. 20 l- 30 lat. Waluta frank szwajcarski. Jakie banki mogą dać dobrą opcję?

Będę wdzięczna za sugestie, gdyż na razie jestem bardzo zielona :oops:

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtehal napisał:

Czy ktos z was sprawdzał ofertę kredytową w CHF w Polbanku.

Jak u nich w porownaniu do innych banków się ona kształtuje?

Oferta była dobra, ale od początku lutego. a wtedy własnie złożyliśmy potrzebne dokumenty, bank się do nas jeszcze nie odezwał.

Nie zdecydowaliśmy sie czekac w nieskończoność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie coś o ofertach Reiffeisena? Musiym wziąć kredyt 200 tys na dokończenie domu. Zabezpieczenie ca. 450 tys (wartość działki + stan surowy zamknięty). Okres ca. 20 l- 30 lat. Waluta frank szwajcarski. Jakie banki mogą dać dobrą opcję?

Będę wdzięczna za sugestie, gdyż na razie jestem bardzo zielona :oops:

Pozdr.

 

O Raiffeisenie nie wiem nic, ale jezeli masz duży wkład własny, to w Millenium możesz uzyskać niską marżę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z was sprawdzał ofertę kredytową w CHF w Polbanku.

Jak u nich w porownaniu do innych banków się ona kształtuje?

 

U Nas odezwali się szybko- decyzję o przynaniu kredytu otrzymaliśmy po tygodniu.

Wycena nieruchomości również na przyzwoitym poziomie.

W końcu wybraliśmy Millenium.:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też wybraliśmy Millenium kredyt refinansowany i przewalutowany. wszyatko jak na razie ok. Dostaliśmy decyzję kredytową, jednakże co nam sienie podoba prosiliśmy, żeby kredyt był na 29 lat, a napisali nam ją na 37 lat. Powiedzieli, że jedno zaświadczenie o zatrudnieniu nie zostało potwierdzone, w firmie nie chcieli udzielić informacji, ochrona danych itp. Mamy nadzieję, vze jakos to wyjaśnimy bo nie uśmiecha nam sie brać kredytu na 37lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też wybraliśmy Millenium kredyt refinansowany i przewalutowany. wszyatko jak na razie ok. Dostaliśmy decyzję kredytową, jednakże co nam sienie podoba prosiliśmy, żeby kredyt był na 29 lat, a napisali nam ją na 37 lat. Powiedzieli, że jedno zaświadczenie o zatrudnieniu nie zostało potwierdzone, w firmie nie chcieli udzielić informacji, ochrona danych itp. Mamy nadzieję, vze jakos to wyjaśnimy bo nie uśmiecha nam sie brać kredytu na 37lat.

 

U Nas też obdzwaniali firmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie dla tych co brali z Millenium

Czy też Wam wciskali konto w ich banku ??

 

Tak. Ale co to za problem skoro jest bezpłatne, a z kart do niego można zrezygnować.

zgadzam się z przedmówcą, nam jeszcze wcisnęli kartę kredytową, ale specjalnie się nei wzbranialiśmy,bo czasem może ona pomóc w utrzymaniu płynności finansowej...choć przyznam,że do tej pory byłam przeciwna kredytom, liniom debetowym itp,dlatego karta będzie użyta tylko w wyjątkowej podbramkowej sytuacji jeśli już.

A co do konta to bezpłatnie zakładają konto premium, gdzie przelewy i wypłaty z bankomatów milenium i euronetu sa darmo, więc ja się powaznie zastanowię nad przeniesieniem rachunku...w bzwbk płace 8zł miesiecznie, a milenium za friko nie daje nic mniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Witam

Mam pytanie dla tych co brali z Millenium

Czy też Wam wciskali konto w ich banku ??

 

Tak. Ale co to za problem skoro jest bezpłatne, a z kart do niego można zrezygnować.

A po co mi kolejne konto, skoro te co mam mi wystarczą i jestem z nich zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Witam

Mam pytanie dla tych co brali z Millenium

Czy też Wam wciskali konto w ich banku ??

 

Tak. Ale co to za problem skoro jest bezpłatne, a z kart do niego można zrezygnować.

zgadzam się z przedmówcą, nam jeszcze wcisnęli kartę kredytową, ale specjalnie się nei wzbranialiśmy,bo czasem może ona pomóc w utrzymaniu płynności finansowej...choć przyznam,że do tej pory byłam przeciwna kredytom, liniom debetowym itp,dlatego karta będzie użyta tylko w wyjątkowej podbramkowej sytuacji jeśli już.

A co do konta to bezpłatnie zakładają konto premium, gdzie przelewy i wypłaty z bankomatów milenium i euronetu sa darmo, więc ja się powaznie zastanowię nad przeniesieniem rachunku...w bzwbk płace 8zł miesiecznie, a milenium za friko nie daje nic mniej...

Z tym, że to za friko to nie jest jakoś tylko przez rok ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem to caly okres kredytowania konto to jest za free. Ale ... moze warto zapytac jeszce raz.

Właściwie to juz nie ma sensu bo trzeba wkoncu zlozyc wniosek i wziąć kase.

Zdecydowalem się na Milllenium, przeonosze sie z ROR-em z PKO BP.

Ile bedziecie płacic prowizji w Mille?

Ja biorę 130 tys pln we frankach na 20 lat i mam prow 1% zaś marżę 0,8 albo 0,95% to zalezy jak wyjdzie. Ale na aukcjekredytowe.pl proponuja mi niższa choć babka w banku mowila ze ponizej 300tys nie ma negocjacji...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem to caly okres kredytowania konto to jest za free. Ale ... moze warto zapytac jeszce raz.

Właściwie to juz nie ma sensu bo trzeba wkoncu zlozyc wniosek i wziąć kase.

Zdecydowalem się na Milllenium, przeonosze sie z ROR-em z PKO BP.

Ile bedziecie płacic prowizji w Mille?

Ja biorę 130 tys pln we frankach na 20 lat i mam prow 1% zaś marżę 0,8 albo 0,95% to zalezy jak wyjdzie. Ale na aukcjekredytowe.pl proponuja mi niższa choć babka w banku mowila ze ponizej 300tys nie ma negocjacji...

pozdrawiam

właśnie dlatego polecałam aukcjekredytowe ;)

u mnie było bez prowizji, bo mam kredyt refinansowy (spłata zobowiązania za działkę plus koszty budowy) a oni mają właśnie taką promocję.

U nas na 400tyś zł wypadnie ok 2650zł pierwszej raty wraz z ubezpieczeniem nieruchomości i życia, ale to raty malejące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie dla tych co brali z Millenium

Czy też Wam wciskali konto w ich banku ??

 

Tak. Ale co to za problem skoro jest bezpłatne, a z kart do niego można zrezygnować.

A po co mi kolejne konto, skoro te co mam mi wystarczą i jestem z nich zadowolony.

 

wiesz, bank też chce mieć coś z tego,że daje Ci atrakcyjne warunki kredytowe i może liczy na takie osoby jak ja, które momi,że mają konta i są zadowolone przenoszą się żeby mieć wszystko w 1 banku po prostu

aaa co do opłat, to jeśli jest powyżej 5tyś zł mies wpływów na konto, wtedy jest ono za darmo na pewno, nie wiem jak gdy wpływy niższe są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...