Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Odzwiedziłam wczoraj Millenium i oto moje dane:

-kredyt 350 tyś na 35 lat, przy wkładzie własnym 180tyś

-oprocentowanie 3,84% (libor 3m+marża=2,8850+0,95)

-prowizja 1% - 3,5 tyś.

- ubepzieczenie przejściowe 0,81% tj. 248 zł (liczone od całości kredytu, a nie od transzy)

- ubezpieczenie nieruchomosci 40 zł

- ubezpieczenie na życie 70zł (zapomniałam spytać czy maleje wraz z malejącym kapitałem)

- wycena 300 zł

- inspekcja 200 zł

- rata 1588,28 zł +ubezpieczenia

- wszystko licznone po kurse kupna frania 2,1084, sprzedaży 2,2100

- konto gratis przez cały okres kredytowania

- nie wymagaja kart kredytowych

- potwierdzam, iż negocjują w kredytach powyżej 300tyś i w moim przypadku mogli by obniżyć prowzje z 1% na 0,8 %, marżę z 0,95% na 0,94%. nie duzo ale zawsze coś.

 

Oferta jest całkiem fajna, tylko jedna wada-dość wysoki spreed, ale nie najwiekszy. Poważnie zastanowię się nad Millenium.

 

Witam, my złożyliśmy wniosek o kredyt hipoteczny w Dominet Bank, warunki poniżej:

 

kredyt we frankach, 250k na 30 lat

wkład własny: mat. bud. na kwote ok. 33k plus uzbrojona działka 15a

marża 0,87% ale w momencie gdy weźmiemy:

-----ubezpieczenie na życie, utraty pracy(na 5 lat) 3,5% wartości kredytu 8750

-----karta kredytowa 35zl na rok

-----konto

LIBOR 3M

spread dosyć wysoki 0,13 (chyba jeden z wyższych)

wysokość raty po uwzględnieniu ubezpieczenia 1200,76

raty równe

prowizja 0,3%

do czasu wpisu Banku do hipoteki rata wzrasta o około 120 PLN

wizyta przed uruchomieniem kolejnej transzy 140 PLN

nie wymagają faktur

wizyta rzeczoznawcy 915 PLN

po 3 latach bez prowizji dla wcześniejszej spłaty

przewalutowanie 0%

 

 

Jedyne co mnie martwi (oczywiście w trakcie wypłaty transz) to spadający frank. Zaczynam się poważnie zastanawiać nad tym, czy nie wziąść w PLN na czas wypłaty transz a później przewalutować na CHF. Co o tym myślicie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

 

Jedyne co mnie martwi (oczywiście w trakcie wypłaty transz) to spadający frank. Zaczynam się poważnie zastanawiać nad tym, czy nie wziąść w PLN na czas wypłaty transz a później przewalutować na CHF. Co o tym myślicie.

 

Pozdrawiam

Ja dokładnie tak mam zamiar zrobić, pisałem już o tym wcześniej, ale widać zbytniego entuzjazmu nie było z tego rozwiązania

 

Wpadłem na pomysł kombinacji kredytowej i chciałbym poznać Wasze opinie i uwagi

 

Na budowę teraz brać kredyt w PLN z karencją spłaty kapitału na czas budowy:

- potrzebna najczęściej niższa zdolność kredytowa,

- większy kredyt można dostać,

- niższe marże,

- bez prowizji,

- brak ryzyka zmiany kursu waluty

- w czasie karencji i tak się płaci tylko odsetki od pobranych transz ( także nie wychodzi to specjalnie drożej)

Po okresie karencji kredyt przewalutować na CHF i można w tej sytuacji przewalutować kiedy sie chce - w ten sposób można sobie wybrać kurs CHF, jak w danym momencie kurs pasuje oczywiście.

Przy tym rozważaniu biorę też pod uwagę fakt, że po wybudowaniu domu ( okresie karencji) sprzedaję mieszkanie i spłacam większą część kredytu.

 

Co o tym sądzicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich informacji tylko Dominet, Fortis, Deutsche Bank i Nordea (choć może jeszcze jakiś) mają kredyt denominowany, cała znakomita reszta wypłaca transze w kredycie indeksowanym na dzień wypłaty, czyli biorę 500 tys. = dostaję 500 tys. w kawałkach, a moje kawałki są przeliczane na franki dopiero w momencie wypłaty transzy. I to jest bezpieczniejsze i mniej generujące nerwów rozwiązanie.

Tower, jeśli w PLN, to najlepiej wziąć tam, gdzie jest w złotówkach bez prowizji, a potem niech Ci przeliczą albo jakiś Bank Cię przejmie, często z promocją dla refinansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

negocjować się nie dało :evil:

podobno negocjować zaczynają od 300 tys

albo trzeba zarabiać ponad 10 tys

 

millenium

refinans + wolne środki

4,1174 % CHF

a jakieś szczegóły podasz dot.kredytu?wkład własny? wysokość kredytu?itp?

refinans kredytu hipotecznego w bph w pln (więc wkładu nie ma)

145 tys + splata innego kredytu 15 tys + wolne środki 10 tys razem 170 k na 15 lat, CHF, raty stałe

marża banku 1,2324

oj to wejdź na stronę millennium przecież mają promocję,że refinansowe kredyty mają bez prowizji!

albo na aukcjekredytowe.pl

prowizji nie ma :)

a czy marża w promocji w Millenium dla refinansu nie wynosi max. 1%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, biorąc pod uwagę że otrzymamy ok.120k franków na cztery transze po 30k, zakłądajac, że utrzyma się trend spadkowy franka (amplituda około 25 groszy w ciągu roku), to na każdej transzy jesteśmy 4,5k PLN (dla średniej 15 groszy) w plecy razy 3, więc razem 13,5k PLN - oczywiście założenia czystoteoretyczne.

Kredyt w PLN to około 330PLN większa rata, co daje 5940 PLN za okres 18 miesięcy

Pytanie takie:

w większości banków przewalutowanie jest 0%, skoro tak jest to dlaczego facet powiedział w Banku że się to nieopłaca ? :). chodzi o spread? Czy jeszcze o coś o czym nie wiem?

 

I jeszcze jedno - jest może jakiś bank w którym transze wypłacane byłyby po kursie franka z dnia podpisania umowy?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, biorąc pod uwagę że otrzymamy ok.120k franków na cztery transze po 30k, zakłądajac, że utrzyma się trend spadkowy franka (amplituda około 25 groszy w ciągu roku), to na każdej transzy jesteśmy 4,5k PLN (dla średniej 15 groszy) w plecy razy 3, więc razem 13,5k PLN - oczywiście założenia czystoteoretyczne.

Kredyt w PLN to około 330PLN większa rata, co daje 5940 PLN za okres 18 miesięcy

Pytanie takie:

w większości banków przewalutowanie jest 0%, skoro tak jest to dlaczego facet powiedział w Banku że się to nieopłaca ? :). chodzi o spread? Czy jeszcze o coś o czym nie wiem?

 

I jeszcze jedno - jest może jakiś bank w którym transze wypłacane byłyby po kursie franka z dnia podpisania umowy?

 

Pozdrawiam

Chyba nigdzie tak nie jest, przelicza się w momencie wypłaty transzy.

 

A odnośnie opłacalności - może miał na myśli spadający kurs franka? Przy utrzymującej się tendencji przewalutujesz na większą ilość franków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, biorąc pod uwagę że otrzymamy ok.120k franków na cztery transze po 30k, zakłądajac, że utrzyma się trend spadkowy franka (amplituda około 25 groszy w ciągu roku), to na każdej transzy jesteśmy 4,5k PLN (dla średniej 15 groszy) w plecy razy 3, więc razem 13,5k PLN - oczywiście założenia czystoteoretyczne.

Kredyt w PLN to około 330PLN większa rata, co daje 5940 PLN za okres 18 miesięcy

Pytanie takie:

w większości banków przewalutowanie jest 0%, skoro tak jest to dlaczego facet powiedział w Banku że się to nieopłaca ? :). chodzi o spread? Czy jeszcze o coś o czym nie wiem?

 

I jeszcze jedno - jest może jakiś bank w którym transze wypłacane byłyby po kursie franka z dnia podpisania umowy?

 

Pozdrawiam

Chyba nigdzie tak nie jest, przelicza się w momencie wypłaty transzy.

 

A odnośnie opłacalności - może miał na myśli spadający kurs franka? Przy utrzymującej się tendencji przewalutujesz na większą ilość franków.

 

 

o tym nie pomyślałem, dzięki za info, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, biorąc pod uwagę że otrzymamy ok.120k franków na cztery transze po 30k, zakłądajac, że utrzyma się trend spadkowy franka (amplituda około 25 groszy w ciągu roku), to na każdej transzy jesteśmy 4,5k PLN (dla średniej 15 groszy) w plecy razy 3, więc razem 13,5k PLN - oczywiście założenia czystoteoretyczne.

Kredyt w PLN to około 330PLN większa rata, co daje 5940 PLN za okres 18 miesięcy

Pytanie takie:

w większości banków przewalutowanie jest 0%, skoro tak jest to dlaczego facet powiedział w Banku że się to nieopłaca ? :). chodzi o spread? Czy jeszcze o coś o czym nie wiem?

 

I jeszcze jedno - jest może jakiś bank w którym transze wypłacane byłyby po kursie franka z dnia podpisania umowy?

 

Pozdrawiam

Chyba nigdzie tak nie jest, przelicza się w momencie wypłaty transzy.

 

A odnośnie opłacalności - może miał na myśli spadający kurs franka? Przy utrzymującej się tendencji przewalutujesz na większą ilość franków.

 

 

o tym nie pomyślałem, dzięki za info, pozdrawiam

 

Dlatego też, lepiej brać kredyt indeksowany a nie denominowany. Różnica polega na tym, że wypłacają nam określoną kwotę w złotówkach. Każdą transzę przeliczają po kursie dnia i na koniec wyjdzie nam ile mamy franków do spłaty. W tym przypadku mamy pewność, że otrzymamy określoną kwotę złotówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co myślicie o KB ?

- kredyt 300 tyś na 30 lat, przy wkładzie własnym 200tyś

- oprocetowanie 4,09 (1,2 marża+libor 2,89)

- marża do negocjacji przy dodatkowym produkcie banku(konto,karta,itp.)

- prowizja 0%

- ubepzieczenie przejściowe (podwyższona marża i 1% tj. 206zł))

- ubezpieczenie nieruchomosci 20 zł

- ubezpieczenie na życie 0 zł (wliczone w ratę)

- wycena 879.40 zł (w razie rezygnacji z kredytu dostajemy ją do ręki np. dla innego banku)

- inspekcja 131 zł ( x4)

- rata 1486,92

- przewalutowanie 0,5% max 200 zł

- rozliczenie transz na podstawie faktur (50% wymagane)

 

Chyba nie jest tak żle, proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też zastanawiam się nad KB tylko że kwota o połowę mniejsza. W oddziale KB w którym bylem, po raz pierwszy dowiedziałem się co to znaczy w pełni profesjonalna i kompetentna obsługa.

Reszta banków odpada a odwiedziłem ich nie mało. Lekceważenie i brak wiedzy adekwatnej do zajmowanego stanowiska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inches - czyli mam rozumieć, że w kredycie indeksowanym przy mojej kwocie kredytu 250 tys, po wypłacie transz w złotówkach będę miał tyle samo ale przy malejącym kursie franka w rzeczywistości tych franków będzie więcej do spłaty niż w momencie podpisania umowy?

 

Na pewno mniej nerwów to kosztuje, ciągłego sprawdzania kursu franka. Jeśli działa to tak jak opisałem powyżej, to zastanowię się czy nie wziąść indeksowanego w innym banku, a zrezygnować ze złotówek na czas wypłaty transz a później przewalutowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inches - czyli mam rozumieć, że w kredycie indeksowanym przy mojej kwocie kredytu 250 tys, po wypłacie transz w złotówkach będę miał tyle samo ale przy malejącym kursie franka w rzeczywistości tych franków będzie więcej do spłaty niż w momencie podpisania umowy?

 

 

Na pewno mniej nerwów to kosztuje, ciągłego sprawdzania kursu franka. Jeśli działa to tak jak opisałem powyżej, to zastanowię się czy nie wziąść indeksowanego w innym banku, a zrezygnować ze złotówek na czas wypłaty transz a później przewalutowania.

 

Przy takim kredycie masz namiar na człowieka z banku i w dniu wypłaty transzy sobie negocjujesz. Oczywiście w granicach rozsądku, ale przy transzy 340k warto sobie zarobić te 7k. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
inches - czyli mam rozumieć, że w kredycie indeksowanym przy mojej kwocie kredytu 250 tys, po wypłacie transz w złotówkach będę miał tyle samo ale przy malejącym kursie franka w rzeczywistości tych franków będzie więcej do spłaty niż w momencie podpisania umowy?

 

 

Na pewno mniej nerwów to kosztuje, ciągłego sprawdzania kursu franka. Jeśli działa to tak jak opisałem powyżej, to zastanowię się czy nie wziąść indeksowanego w innym banku, a zrezygnować ze złotówek na czas wypłaty transz a później przewalutowania.

 

Przy takim kredycie masz namiar na człowieka z banku i w dniu wypłaty transzy sobie negocjujesz. Oczywiście w granicach rozsądku, ale przy transzy 340k warto sobie zarobić te 7k. :)

Nefer Ty tu ludzi nie podpuszczaj, bo operujesz zdecydowanie większymi kwotami niż większość tutaj.

Ludzie biorą mniejszy cały kredyt niż ty jedną transzę 8) :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nefer Ty tu ludzi nie podpuszczaj, bo operujesz zdecydowanie większymi kwotami niż większość tutaj.

Ludzie biorą mniejszy cały kredyt niż ty jedną transzę 8) :o

To ja bardzo serdecznie przepraszam i spadam 8)

Kurde, o tym nie pomyślałam... sorry..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nefer Ty tu ludzi nie podpuszczaj, bo operujesz zdecydowanie większymi kwotami niż większość tutaj.

Ludzie biorą mniejszy cały kredyt niż ty jedną transzę 8) :o

To ja bardzo serdecznie przepraszam i spadam 8)

Kurde, o tym nie pomyślałam... sorry..

próbować zawsze można ale fakt, że negocjują dopiero powyżej pewnej kwoty :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

negocjować się nie dało :evil:

podobno negocjować zaczynają od 300 tys

albo trzeba zarabiać ponad 10 tys

 

millenium

refinans + wolne środki

4,1174 % CHF

a jakieś szczegóły podasz dot.kredytu?wkład własny? wysokość kredytu?itp?

refinans kredytu hipotecznego w bph w pln (więc wkładu nie ma)

145 tys + splata innego kredytu 15 tys + wolne środki 10 tys razem 170 k na 15 lat, CHF, raty stałe

marża banku 1,2324

oj to wejdź na stronę millennium przecież mają promocję,że refinansowe kredyty mają bez prowizji!

albo na aukcjekredytowe.pl

prowizji nie ma :)

a czy marża w promocji w Millenium dla refinansu nie wynosi max. 1%?

nic takiego nigdzie nie znalazłam :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...