Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Również przymierzam się do kredytu. Z jakiś dziwnych, nieokreślonych pobudek ciągnie mnie do PKO BP. Może dlatego, że już miałam tam kredyt i nie było żadnych niesnasek? Nie wiem. Tyle tylko, że kredyt był brany w bandyckich czasach czyli 5 lat temu przy oprocentowaniu powyżej 10% w Euro i przy marży kredytu 5,4 :o :o . Ja wiem, że teraz brzmi to niewiarygodnie ale takie były realia. Na szczęście kredyt spłacony i zamnięty rozdział.

 

Obecnie przy kwocie kredytu 150000 proponują mi oprocentowanie 2,94 we frankach przy marży banku 0,74%. Kredyt na 30 lat z wkładem własnym pow. 50% (działka i dom w stanie surowym). Przyzncie, że są to znośne warunki.

 

Z dobrze pionformowanych źródeł wiem, że niedługo ruszy jesienna promocja. Nie wiem na czym będzie polegała ale ja poczekam. Przy obecnym wysokim kursie złotego nie opłaca się brać kredytu we frankach. Chyba, żeby na początek uruchomić kredyt w złotówkach i poczekać na osłabienie kursu i wtedy przewalutować. Tak więc nie ma jednej drogi wszystko to spekulacja :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Betty&M

 

Orientujesz się jak to jest z PKOBP i walutą kredytu

mnie poinformowano, że kurs bierze się z dnia złożenia

wniosku na wszystkie transze

I wiesz może na czym będzie polegać jesienna promocja

 

 

Natomiast Millenium powiedziało że wniosek można składać

bo kurs CHF jest z dnia uruchomienia transzy

i póżniejsze transze nie z kursu pierwszej a z dnia uruchamiania każdej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex...

Zasuwaj w poniedzialek do BOŚ, w niektórych oddziałach przyjmuja wnioski do poniedzialku a nawet wtorku z wsteczna datą....

Tylko dobrze by było gdybys miała wszystkie potrzebne dokumenty...

Powodzenia:)

 

Nauka z dnia dzisiejszego jest jedna

jak musisz coś załatwić sama nie każ tego zrobić mężowi

bo na pewno nie zrobi :evil:

 

Miało być tak ja do pracy mąż rano podskoczy do BOŚ

ja najwyżej po pracy coś uzupełnię

a on mi mówi że nie był

to lecę po pracy jak osioł

a miła Pani mówi że owszem ale jakbym rano przybyła

to by jako poczta zaksięgowano

a teraz już poszło i nie ma szans :evil:

w sumie poczta czasem długo idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że rozmowa toczy się wokół BPH ewentualnie, PKO a ostatnio BOŚ. A co z innymi bankami?Ma ktoś kredyt w MultiBanku?Piszcie swoje doświadczenia

juz w tym watku o tym pisałam , ale powtorze NIGDY WIĘCEJ GE MONEY BANK

Same problemy -przy kazdej transzy problemy z wypłatami, zmieniałam jeden zalącznil do umowy (maja 2 tyg na rozpatrzenie- strasznie długo) , a juz mija 1,5 miesiaca a ja dalej nie dostałam od nich pieniedzy.Wczoraj mijał ostateczny termin wypłaty- ale pieniadze nie wyszły i nikt nie wie dlaczego, moze wyjda dzis- SKANDAL :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wioma

 

Kłopoty z transzami są także w PTF. Obecnie czekam na piątą transzę i już mają kilka dni spóźnienia w stosunku do max. terminu jaki przewidują na uruchomienie transzy. Poprzednie cztery transze także szły w wielkich bólach, pisałem już tu o tym wcześniej.

Efekt jest taki że płacę za bieżące roboty i materiały z pieniędzy, które mam na utrzymanie rodziny. A na dzień dzisiejszy mam 175,- zł ( sto siedemdziesiąt pięć złotych ) gotówki. Do środy muszę zapłacić za kolejny etap ekipie i znów się zacznie kombinacja i tłumaczenie że zapłacę...później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że rozmowa toczy się wokół BPH ewentualnie, PKO a ostatnio BOŚ. A co z innymi bankami?Ma ktoś kredyt w MultiBanku?Piszcie swoje doświadczenia

juz w tym watku o tym pisałam , ale powtorze NIGDY WIĘCEJ GE MONEY BANK

Same problemy -przy kazdej transzy problemy z wypłatami, zmieniałam jeden zalącznil do umowy (maja 2 tyg na rozpatrzenie- strasznie długo) , a juz mija 1,5 miesiaca a ja dalej nie dostałam od nich pieniedzy.Wczoraj mijał ostateczny termin wypłaty- ale pieniadze nie wyszły i nikt nie wie dlaczego, moze wyjda dzis- SKANDAL :evil:

Mamy kredyt w GE Money czytajac na forum martwiliśmy się co będzie z wypłata transz,( dużo osób ma problemy) byliśmy mile zaskoczeni II transza bez problemów w ciągu 4-ch dni od złożenia wniosku i w dniu, który wskazaliśmy we wniosku były pieniądze na naszym bankowym koncie. Przed wypłatą była inspekcja z banku zrobili zdjęcia oczywiście bez dodatkowych opłat. Być może wzięliście pieniądze i niewiele za nie zrobiliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że rozmowa toczy się wokół BPH ewentualnie, PKO a ostatnio BOŚ. A co z innymi bankami?Ma ktoś kredyt w MultiBanku?Piszcie swoje doświadczenia

juz w tym watku o tym pisałam , ale powtorze NIGDY WIĘCEJ GE MONEY BANK

Same problemy -przy kazdej transzy problemy z wypłatami, zmieniałam jeden zalącznil do umowy (maja 2 tyg na rozpatrzenie- strasznie długo) , a juz mija 1,5 miesiaca a ja dalej nie dostałam od nich pieniedzy.Wczoraj mijał ostateczny termin wypłaty- ale pieniadze nie wyszły i nikt nie wie dlaczego, moze wyjda dzis- SKANDAL :evil:

Mamy kredyt w GE Money czytajac na forum martwiliśmy się co będzie z wypłata transz,( dużo osób ma problemy) byliśmy mile zaskoczeni II transza bez problemów w ciągu 4-ch dni od złożenia wniosku i w dniu, który wskazaliśmy we wniosku były pieniądze na naszym bankowym koncie. Przed wypłatą była inspekcja z banku zrobili zdjęcia oczywiście bez dodatkowych opłat. Być może wzięliście pieniądze i niewiele za nie zrobiliście?

 

złozyłam wniosek o zmniane załącznika A , bo bo kosztorys był niedoszacowany i zabrakło nam pieniędzy na dachówke. (wg harmonogramu powinno nam starczyc)

W tej chwili dachwka jest juz na dachu, a my zalegamy za nia i za robocizne.Czekam teraz na transze , ktora zaplacimy za towar i za wykonana juz usługe.Proponowalam , aby dali mi wieksza transze zeby starczyło na dach i okna i drzwi, ale nie... dali ( tzn maja dac) tylko na dach , wiec jak dostane te pieniadze to natychmiast składam wniosek o kolejna transze na okna , bo przeciez dach jest juz zrobiony.

Poza tym na tej infolini z nikim nie mozna sie dogadac, oni wysluchaja i mowia ze przekaza informacje , ale ja np. chciałabym porozmawiac z kims z działu wypłat czy technicznego , to jest niemozliwe,, bo nie dadza mi numeru , wniosków czy oswiadczen tez nie czytaja , tylko maja tam jakies swojewytyczne i sztywno sie ich trzymają, zero elestycznosci.

Nie wiem moze ja mam tylko takiego pecha, ale mam ich serdecznie dosyc!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Weszłam dzisiaj na stronę PKO BP i......... obnizyli oprocentowanie do końca roku na kredyty!

 

http://www.kredytmieszkaniowy.pkobp.pl/hipoteczny.php

 

w stosunku do poprzedniej wysokości dla mnie różnica wynosi 0,6 % wcześniej było 2,96 we frankach na 30 lat a teraz jest 2,36 :o Niestety nie działa jeszcze kalkulator spłat więc nie wiem jaki faktycznie ma to odbicie w miesiącznych ratach.

 

alex_ w dniu złożenia wniosku przeliczają złotówki na walutę po kursie z tego dnia. Nie wiem jeszcze jak się ma wypłata transz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alex_ w dniu złożenia wniosku przeliczają złotówki na walutę po kursie z tego dnia. Nie wiem jeszcze jak się ma wypłata transz.

 

 

Z tego co ja wiem to wchodzi w rachubę

tylko dzień złożenia wniosku i z tego dnia biorą kurs

a wszelkie niedopłaty spowodowane kursem

płaci się ze swoich jak jest górka to plus

nawet dają na to zobowiązanie że dajmy na to kredyt 100tys

z wypłat po kursie wyjdzie 99tys to masz pecha

i tu jest największy problem

bo w ktorym momencie składać wniosek

czy teraz jak jest niski czy jak wysoki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex- w trakcie podpisywania umowy lepiej dla nas jak kurs franka bedzie stał wysoko ale jak na razie na to sie nie zapowiada...To chyba najgorszy moment wzięcia kredytu w tej walucie no ale cóż...raty w złotówkach troche mnie przerazają.

Jestem teraz na etapie czekania, BOŚ kazał czekac cierpliwie jakis m-c bo maja duzo wniosków do rozpatrzenia, do MBANKU mam jechac jutro bo coś tam im nie gra z moja zdolnością a z NORDEI w poniedziałek mam dostac decyzje.....

Postanowiłam że jesli nie dostane kredytu w ciągu 2 tygodni to ruszam z budową dopiero na wiosne:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex- w trakcie podpisywania umowy lepiej dla nas jak kurs franka bedzie stał wysoko ale jak na razie na to sie nie zapowiada...To chyba najgorszy moment wzięcia kredytu w tej walucie no ale cóż...raty w złotówkach troche mnie przerazają.

 

nie koniecznie zły okres millennium ma tak

ze liczy sie kurs z wypłaty transzy

z tego co wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja orentowalem sie w bankach w Gdansku BOS i nordea chca 50% faktur na kazda transze a mnie to nie urzadza bonie bede mial 30 % faktur na cala budowe Chyba wybiore Milenium ale przez open finance poniewaz daj mi lepsze warunki niz sam bank pozatym pomagaja w wypelnianiu i pilnowaniu dokumentow. rzeczywiscie transze sa liczone wg kursu wydania pieniedzy a nie przyznania.

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Millenium.

Wypłacili mi parę dni temu pierwszą transzę.

Żadnych problemów, żadnych faktur - tylko zdjęcia, dziennik budowy i jeszcze własnoręcznie wypełniony kosztorys.

 

Niezły numer był z rzeczoznawcą wynajętym przez bank.

Otóż ta Pani oszacowała cały koszt budowy na podobną kwotę jak ja, ale podział na kolejne etapy był zabójczy. Np. wyceniła pokrycie dachu na 8 tys zł, albo konstrukcję dachu z ociepleniem na 15 tys.

Natomiast podłogi na jakieś kosmiczne kilkadziesiąt tys zł.

 

Jednak pracownicy banku zadbali o to, aby kosztorys podpisany przez kierownika był brany pod uwagę jako bardziej odpowiadający rzeczywistości niż kosztorys rzeczoznawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alex_ dowiedziałam się szczegółów na temat oferty PKO BP

 

Kwotę z wniosku przeliczają na walutę po kursie z dnia złożenia wniosku. Natomiast kolejne transze są przeliczane po kursie z dnia wypłaty transzy.

 

Można na tym skorzystać gdy złotówka w dniu składania wniosku będzie stała wysoko- czyli kupimy mniej franków oraz gdy przy wypłacie transzy złotówka będzie nisko stała- za kwotę z trazy (waluty) kupimy więcej złotówek, czyli więcej nam przeleją na konto :)

 

Oczywiście istnieje też całkiem odwrotny scenariusz kiedy przy wypłacie transz złotówka będzie bardzo mocna więc otrzymamy jej mniej :(

 

Tak to wygląda.

 

Może rozważyć podpisanie umowy kredytowej w złotówkach a po wypłacie ostatniej transzy przewalutować na franki?

 

Ale kombinacje :)

 

Tylko to się nie opłaca ponieważ u mnie różnica pomiędzy ratami zł/frank sięga 300 zł!! natomiast do czasu wypłaty ostatniej transzy płaci się tyko odsetki czyli ok połowy raty więc ta różnica wynosi 150 złx 12 miesięcy czyli 1800. A w walucie takie wachnięcie jest bardzo prawdopodobne! Można stracić więcej ale można też zyskać więcej..

 

I będź tu mądry człowieku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betty&M

 

może lepiej wtedy Millennium

a jeszcze do BPH musze skoczyć na razie nie mam kiedy

do końca tygodnia ale w przyszłym to mus w millenium skalamy wniosek

i BPH tez obskoczymy

a co z PKO to nie mam pojęcia

jak mam niespać po nocach albo mają mi się śnić kursy

 

a tak w ogóle to myślałam że się nic nie płaci do czasu

wypłaty ostatniej transzy

a tu już odsetki wołają wszędzie tak jest no lipa straszna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Powoli zaczynam sie oswajać z wzięciem kredytu na domek jakieś 150000 pln. Jak to jest z tymi transzami to znaczy w jakim okresie jestem zobligowany wybudowć dom, i czy do czasu ostatniej transzy już spłacam raty czy dopiero po ostatniej transzy. Pytanie dośc ogólne ale nie jestem jeszcze w temacie zbyt zorientowany.

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgupiałam jeśli chodzi o rozciągnięcie transz w czasie

 

Napewno jęśli chodzi o wakacje w spłacie kredytu

jest dokładnie tak ze nie płacisz kredytu a odsetki TAK

czyli 3/4 raty musisz zapłacić

to takie wakacje można sobie w D wsadzić

 

chodziło mi o trudną sytuację która zawsze może się zdarzyć

a oni że płacić trzeba :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebulba Moja koleżanka wzięła kredyt w BPH. Kredyt na budowę domu. Transze ma wypłacane przez bank co trzy miesiące- 4 transze. Do czasu wypłaty ostatniej transzy płaci jedynie odsetki od kredytu. Nie spłaca kapitału. Logiczne jest więc, że budujesz szybko abu wypłacić jak najszybciej wszystkie transze i zacząć spłacać kapitał.

 

Nie wiem czy jest określony czas wypłat transz ale im szybciej tym lepiej.

 

Odsetki nie stanowią 3/4 raty kredytu. Przy moim kredycie odsetki pierwszych rat to 116.92 CHF natomiast kapitał to stale w każdej racie 169.09 CHF czyli 290 zł odestek do czasu wypłaty ostatniej transzy.

 

 

Ze strony PKO BP:

 

"Tylko do 31 grudnia 2005 r. PKO Bank Polski oferuje:

niższe oprocentowanie kredytu mieszkaniowego Własny Kąt hipoteczny - od 1,76% w CHF lub od 5,34% w PLN*

oraz

0 zł za rozpatrzenie wniosku,

0 zł za zmianę waluty kredytu,

0 zł za podwyższenie kwoty kredytu,

0 zł za wcześniejszą spłatę kredytu. "

 

Powiedźcie, że to dobry kredyt bo strasznie się napaliłam na ten bank :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebulba Moja koleżanka wzięła kredyt w BPH. Kredyt na budowę domu. Transze ma wypłacane przez bank co trzy miesiące- 4 transze. Do czasu wypłaty ostatniej transzy płaci jedynie odsetki od kredytu. Nie spłaca kapitału. Logiczne jest więc, że budujesz szybko abu wypłacić jak najszybciej wszystkie transze i zacząć spłacać kapitał.

 

Nie wiem czy jest określony czas wypłat transz ale im szybciej tym lepiej.

 

Odsetki nie stanowią 3/4 raty kredytu. Przy moim kredycie odsetki pierwszych rat to 116.92 CHF natomiast kapitał to stale w każdej racie 169.09 CHF czyli 290 zł odestek do czasu wypłaty ostatniej transzy.

 

 

Ze strony PKO BP:

 

"Tylko do 31 grudnia 2005 r. PKO Bank Polski oferuje:

niższe oprocentowanie kredytu mieszkaniowego Własny Kąt hipoteczny - od 1,76% w CHF lub od 5,34% w PLN*

oraz

0 zł za rozpatrzenie wniosku,

0 zł za zmianę waluty kredytu,

0 zł za podwyższenie kwoty kredytu,

0 zł za wcześniejszą spłatę kredytu. "

 

Powiedźcie, że to dobry kredyt bo strasznie się napaliłam na ten bank :oops:

 

Uważam, że dobry. Właśnie dziś biorę drugą transze. Dużym plusem jest to, że wiele formalności jest na "gębe" (np. wycene działki czy mieszkania przyjeli taką jaka podałem, przedwstępną umowe sprzedaży mieszkania napisałem "na kolanie"). Kosztorys budowy też sobie zrobiłem sam, tak aby pasował jak najbardziej pod kredyt, a nie pod rzeczywiste wydatki.

Bez żadnego targowania dostałem najniższą możliwą w tym banku prowizje (1,2%) i najmniejsze możliwe oprocentowanie (na dzień brania kredytu). Biore w PLN.

pozdrawiam

Konrad

 

PS. Te dodatkowe bonusy (0zł za różne rzeczy) obowiązują juz od wielu miesięcy. Spada cały czas tylko oprocentowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...