Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

cd.

Dzwoniąc do Reiffeisen (dawali 60 % wartości) dano mi 3 numery do doradców kredytowych. Dwóch nie odbierało( może szczęśliwie) , trafiłem więc na Panią Ewę (panią przez duże P bo bezinteresownie chciała mi pomóc i podała mi namiary na Pana Patryka Mazurkiewicza (dalej zwanego PM) z "centrali kredytowej" Polbanku w W-wie (podaję nazwisko bo mam zgodę).

Zaczęło sie szybko.. tak, tak, wszystko OK... ale analityk nie przyjął mojej "prywatnej" wyceny (bo oczywiście nie ma umowy z tym konkretnym bankiem). Ups, ale PM obiecał, że przyspieszy... i przyspieszył. W dwa dni zrobiono nową wycenę, analityk klepnął i czekałem na forsę. Bank ma 7 dni roboczych na przelew... poprosiłem PM aby pomógł i ... przelali po 24 godzinach.

Nie mogę oceniać poprawności działania oddziałów Polbanku na terenie kraju. Ostatecznie starałem się o kredyt w samej Centrali ale motto postu jest takie:

"Albo trafiłem na super pracownika Polbanku, albo cały bank tak pracuje".

Pod rozwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Gosc_gość

Fortis i Dominet wycofuje z oferty kredyty we frankach!

 

Fortis Bank i należący do niego Dominet Bank wycofują ze swojej oferty kredyty mieszkaniowe denominowane we frankach – dowiedział się nieoficjalnie Bankier.pl. Decyzja została podjęta niespodziewanie i w trybie wręcz natychmiastowym, bo tego rodzaju produkt będzie dostępny w ofercie tych dwóch instytucji jedynie do 15 maja! Zarząd Grupy Fortis motywuje to posunięcie względami bezpieczeństwa klientów, aczkolwiek ostateczna decyzja o losie tych kredytów zostanie podjęta w październiku. Można się jednak spodziewać, że decyzja nie ulegnie już zmianie.

 

źródło:

http://hydepark.prnews.pl/index.php/fortis_i_dominet_wycofuje_z_oferty_kredyty_we_frankach,display,36280

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś powiedzieć jak jest w millennium w sytuacji gdy kupiłam pustaki i coś tam na początku roku, teraz mam decyzję kredytową, muszę udokumentować że mam 38tyś / różnica między wnioskowanym kredytem a kosztem budowy domu/, 20tyś mam w fakturach za materiał kupiony czy teraz mi to uwzględnią? czy muszę pokazać czystą gotówkę?

 

e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś powiedzieć jak jest w millennium w sytuacji gdy kupiłam pustaki i coś tam na początku roku, teraz mam decyzję kredytową, muszę udokumentować że mam 38tyś / różnica między wnioskowanym kredytem a kosztem budowy domu/, 20tyś mam w fakturach za materiał kupiony czy teraz mi to uwzględnią? czy muszę pokazać czystą gotówkę?

 

e.

 

Uwzględnią, ja mam tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm a mnie babka z millennium powiedziala ze moga byc faktury ale z data po sporzadzonym kosztorysie czyli w moim wypadku po 20kwietnia!!!

a kupilam material 2 lutego.....

ale w miedzyczasie dowiedzialam sie na infolinii ze powinni mi uznac te faktury z lutego....no to o co chodzi...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli nie sprzedałaś? Przecież nie każą ci przynieść tych materiałów do banku...

W moim przypadku bank postąpił trochę inaczej, ja muszę wykazć "brakującą" kwotę przed wypłatą ostatniej transzy, co w praktyce oznacza, że bank / rzeczoznawca oceni, czy zgodnie z kosztorysem, wykonano wszystko co powinno zostać wykonane przed wypłatą ostatniej transzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to biorac kredyt w kwocie mniejszej niz masz na kosztorysie rozumiem, nie zadal bank zebys pokazal brakujace srodki? tylko powiedzial ze przed wyplata ostatniej transzy masz je wykazac?

 

ciekawe.......bo mnie tez tak mowiono,ze przed wyplata ostatniej transzy trzeba udowodnic ze sie te kwote wydalo nie z kredytu...... ale teraz chca ode mnie zebym im pokazala ze mam te srodki...........

 

juz sie zgubilam ......:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pani w banku mi wyjasnila ze skoro wpisalam do kosztorysu ze ponioslam juz koszt zakupu pustakow to nie moge teraz wykazac tego jako srodki stanowiace roznice miedzy wnioskowanym kredytem a kosztem budowy.....

krotko mowiac moglam tego nie wykazywac w kosztorysie i teraz by mi uznala faktury......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie,kwota kredytu o ktora sie ubiegam to 265tys, kosztorys to 315 tys, w tych 315tys miesci sie 25tys jakie ponioslam na koszt materialow i na ktore mam faktury i myslalam ze moge je teraz pokazac.......wpisalam te 25 tys w rubryce koszty poniesione ale sumaryczna kwota kosztorysu to 315 tys z tymi 25......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...