Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam dwie transze (bo mały kredyt -70tyś). Pierwszą dostałem w tym dniu w którym chciałem. Aby dostać drugą musiałem zgłosić się wcześniej do banku,a by przyjechali na budowe na inspekcje (80zł).

Nie układa się harmonogramu wypłaty transz. Dostaje się je wtedy kiedy sie chce (tak było przynajmniej u mnie).

Płace teraz tylko odsetki. Kapitał mam niby zacząć spłacać za 3 lata. Napisałem "niby", bo do tego czasu nie bede miał już kredytu.

pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... "Tylko do 31 grudnia 2005 r. PKO Bank Polski oferuje:

niższe oprocentowanie kredytu mieszkaniowego Własny Kąt hipoteczny - od 1,76% w CHF lub od 5,34% w PLN*

oraz

0 zł za rozpatrzenie wniosku,

0 zł za zmianę waluty kredytu,

0 zł za podwyższenie kwoty kredytu,

0 zł za wcześniejszą spłatę kredytu. "

 

Powiedźcie, że to dobry kredyt bo strasznie się napaliłam na ten bank :oops:

 

Uważam, że dobry. Właśnie dziś biorę drugą transze. Dużym plusem jest to, że wiele formalności jest na "gębe" (np. wycene działki czy mieszkania przyjeli taką jaka podałem, przedwstępną umowe sprzedaży mieszkania napisałem "na kolanie"). Kosztorys budowy też sobie zrobiłem sam, tak aby pasował jak najbardziej pod kredyt, a nie pod rzeczywiste wydatki.

Bez żadnego targowania dostałem najniższą możliwą w tym banku prowizje (1,2%) i najmniejsze możliwe oprocentowanie (na dzień brania kredytu). Biore w PLN.

pozdrawiam

Konrad

 

PS. Te dodatkowe bonusy (0zł za różne rzeczy) obowiązują juz od wielu miesięcy. Spada cały czas tylko oprocentowanie.

 

to chyba wtrące swoje trzy grosze - 1,2% prowizji (przygotowawczej) nie jest żadną super okazją (brak prowizji przygotowawczej to jest okazja). Pisanie umowy na kolanie, przyjęcie przez bank kosztorysu klienta czy wartości nieruchomości z wyceny to już prawie standard - należy to tylko zrobić z głową. A wysokość oprocentowania zależy od udziału własnego i tak pewnie jest przy oprocentowaniu PKO BP, gdyż * sugeruje, że nie zawsze będzie 5,34% dla PLN czy 1,76% przy CHF , tylko uzależnione jest to do właśnie od udziału własnego.

Nie dla reklamy konkretnego banku ale np na stronie Kredyt B czytam:

- 0% prowizji za przyznanie kredytu - do 15 grudnia 2005 r. (to jest okazja)

- Najniższe oprocentowanie w CHF - 1,69% we wrześniu (do dyskusji, pewnie zależy od udziału własnego i czy jest się klientem KB)

- Bezpłatne ubezpieczenie kredytobiorcy na życie oraz preferencyjne warunki ubezpieczeń mieszkaniowych - 25% taniej ubezpieczenia: WARTA Mieszkanie, WARTA Dom w Budowie oraz WARTA Dom Serwis (to plus w tej ofercie)

- Możliwość skredytowania nawet 100% inwestycji (to już standard)

- Okres kredytowania nawet do 30 lat (są lepsze banki, tylko po co dłuższy kredyt, sama rata nie będzie dużo niższa, a suma odsetek przez cały okres kredytowania będzie wyższa)

- Bez opłaty za rozpatrzenie wniosku i za przewalutowanie kredytu z waluty na złote (to już standard)

- Zaliczenie do wkładu własnego środków pieniężnych przewidywanych do zgromadzenia w okresie realizacji inwestycji (dobre)

- Finansowanie jednym kredytem kilku celów, realizowanych w ramach inwestycji, Bez prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu (standard)

- Rozliczenie do 50% kredytu bez konieczności przedstawiania faktur ( do dyskusji, pewnie są lepsze banki).

Ale na początek już widać, że ten bank nie bierze prowizji przygotowawczej, a PKO BP chyba tak, a łaskawie rezygnuje tylko z prowizji za rozpatrzenie wniosku (w KB takiej opłaty chyba nie ma i inne banki też z tego rezygnują). Najważniejsze przy wyborze banku jest wysokość prowizji przygotowawczej, wysokość oprocentowania, jak liczone - czy w oparciu o LIBOR/WIBOR - co jest dobre, czy na stawce banku - co jest złe i jak rozlicza się uruchomione transze - czy na podstawie oświadczenia i ew. wizyty kogoś z banku, czy faktury na 100% wydatków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie.

Wiem, że 1,2% prowizji nie jest super okazją (przy kredycie w PLN), bo wiele banków ma niższą. Napisałem, że dali mi najniższą jaką mogli dać u siebie.

Kolejna sprawa to:

...Pisanie umowy na kolanie, przyjęcie przez bank kosztorysu klienta czy wartości nieruchomości z wyceny to już prawie standard...

Nie miałem żadnej wyceny. Ani mieszkania, ani działki. Przyjeli, bez zastrzeżen, tyle ile im podałem (a podałem "z sufitu", bo nie znam wartości swojej działki). Mało tego - nie musiałem okazywać żadnych dokumentów, że posiadam mieszkanie.

Do wkładu własnego zaliczono mi: działke, mieszkanie, środki z KM, połowe wartości akcji, środki ze wszystkich kont (z różnych banków). Mogli też wziąść pod uwage zarobki z 6 miesięcy do przodu.

PS. Jeśli chodzi o ten kredyt, to ja jestem troche nietypowy. Potrzebuje go na bardzo krótko (większość spłace w ciagu 4 miesięcy od zaciągnięcia, a reszte w ciagu max. roku do dwóch). Przy jego zaciąganiu brałem więc pod uwagę troche inne parametry niż ktoś kto zaciąga go na 30lat. Dla mnie jednym z największych plusów było to, że biore go w "swoim banku" (mam tam konto od lat) i jest minimum formalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ten punkt:

.... Bez prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu (standard)

...

W wielu bankach (np. Millenium) brak tej prowizji jest dopiero po jakimś czasie (np. po dwóch, czy pieciu latach). W PKOBP kredyt mozna spłacić nawet w kolejnym miesiącu po zaciągnieciu, bez żadnych prowizji. Akurat dla mnie ten punkt ma najwieksze znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ten punkt:

W wielu bankach (np. Millenium) brak tej prowizji jest dopiero po jakimś czasie (np. po dwóch, czy pieciu latach).

 

W Millenium jest troszkę inaczej

można spłacać wcześniej bez żadnych prowizji

tylko podczas pierwszych 3 czy 5 lat nie może to być

jednorazowo kwota większa niż 50% kredytu

ale 2 x 40% już można a to chyba żaden problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat który mi się po głowie kręci ciągle

jak to do końca jest

z kredytami

na moją logikę

jak CHF kosztuje mało złotówek dajmy na to 1CHF to 2PLN

jest lepiej jak się wypłaca transze

biorę 1000 CHF i mam 500PLN do wypłaty

 

jeżeli 1 CHF kosztuje 4PLN

to przy kwocie 1000CHF mam 250PLN do wypłaty

 

czy o to chodzi???

 

jak to jest z tym słabym i mocnym ZŁ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem wsciekła!!! Nordea odmówiła mi kredytu... mam za małą zdolność kredytową. Niestety banki biora pod uwagę dochód z całego ubiegłego roku i 8 m-cy tego roku. Ubiegły rok mi bardzo zaniża żdolność bo miałam mały dochód ze względu na inwestycje w firmie.

Czy jest jakis bank który bierze pod uwagę tylko dochód z tego roku??

Jestem kompletnie załamana...budowa miała ruszyć w tym tygodniu a ja bez kredytu...chyba mi zostaje skok na bank.

Może ktos mi polecić fajną kominiarke i dobra pepesze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest kwestia PKOBP

zapisać się na kurs mocnego PLN

a wypłacać przy spadku

wtedy jest OK

 

czyli wszędzie indziej gdzie kurs biorą

z dnia uruchamiania transzy

najlepiej jak jest słaby Zł

 

czy tak czy się mylę???

 

trochę zagmatwałeś :o ale jesli dobrze zrozumialem teoje pytania to:

najlepiej jest brac kredyt gdy frank jest mocny np po 3 zł

wtedy kredyt 100.000 przeliczają ci na franki czyli wyjdzie 33333 CHF

jesli frank spadnie (np. do 2,5zł ) w okresie spłaty kredytu to mniej spłacasz bo te 33333 CHF to wtedy 83.333zł

jesli frank podrożeje (np. do 3,5zł ) w okresie spłaty kredytu to WIECEJ spłacasz bo te 33333 CHF to 116665zł

 

przy wypłacie kredytu -> gdy CHF spada to za 33333CHF nie dostaniesz 100.000 tylko mniej (według powyższego przykładu)

 

reasumując:

brać kredyt (tu: składać wniosek) gdy jest MOCNY FRANK

wypłacać transze (lub całość kredytu) gdy rónież jest MOCNY FRANK.

Słaby frank (czyli mocna złotówka) jest dobry dla tych którzy pieniądze już pobrali i teraz "tylko" spłacaja raty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem wsciekła!!! Nordea odmówiła mi kredytu... mam za małą zdolność kredytową.

Może ktos mi polecić fajną kominiarke i dobra pepesze???

 

 

Nie przejmuj się Nordea w PKOBP dadzą Ci większy o wiele kredyt

Nordea jest pod tym beznadziejna

to samo usłyszałam interesowała mnie konkretna kwota

i na nią wszędzie miałam zdolność ale w Nordei nie

okazało się że pani pomyliła przy działalności

przychód z dochodem i składkami ZUS

a przy umowie o pracę pytała o brutto potem o netto które ubruttowiła

i tak nie wyszło brutto po prostu fantazja

powiedziała brak zdolności potem jej koleżanka odkręcała wszystko

i stwierdziła że jest zdolność

Millennium i BPh oraz najwięcej w PKOBP mają inne przeliczniki

i jakieś życiowe podejście

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

reasumując:

brać kredyt (tu: składać wniosek) gdy jest MOCNY FRANK

wypłacać transze (lub całość kredytu) gdy rónież jest MOCNY FRANK.

Słaby frank (czyli mocna złotówka) jest dobry dla tych którzy pieniądze już pobrali i teraz "tylko" spłacaja raty.

 

 

czyli aby wszystko było jasne

teraz nie wypłacamy transz i czekamy na wzmocnienie franka

teraz spłacamy chociaż nie mamy kredytu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex- na początku i w Nordei miałam zdolność kredytową, gdy zobaczyli mój pit 5 byli pod wrazeniem.... niestety ubiegły rok im sie nie podobał bo dochód z całego roku był taki jak teraz z jednego m-ca.

Czekam do piątku na decyzje z Milenium, dzisiaj mi powiedzieli że nie bedzie żadnych kłopotów z przyznaniem kredytu ale to sie dopiero okaże...

W razie czego udam sie do PKO BP...ech mam dość już tych banków:(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex- na początku i w Nordei miałam zdolność kredytową, gdy zobaczyli mój pit 5 byli pod wrazeniem.... niestety ubiegły rok im sie nie podobał bo dochód z całego roku był taki jak teraz z jednego m-ca.

Czekam do piątku na decyzje z Milenium, dzisiaj mi powiedzieli że nie bedzie żadnych kłopotów z przyznaniem kredytu ale to sie dopiero okaże...

W razie czego udam sie do PKO BP...ech mam dość już tych banków:(

 

Pozdrawiam

metea

Wszędzie biorą Pit36 niestety męża mam na działalności

tyle tylko że stosunkowo równomierne dochody

nie ma mega inwestycji bo to maluteńka działalność

ale odliczamy składki na społeczne w KPiR

a Panie w bankach nie rozumieją tego i jeszcze raz odliczają

też mi te banki wychodzą nie powiem czym :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jestem na etapie próby spotkania

z panem z BPH ja do niego że pracuje do 15:30

jeszcze dojechać muszę

a on do mnie że siedzi do 16

i mogę rozmawiać z kolegą który jest świeżutki

a ja chcę pójść do kogoś kto nie powie mi po chwili

to ja się dowiem

jeszcze jakiś czas temu by mi to starczyło teraz już nie potrzebuje

informacji i decyzji na teraz a nie za jakiś czas :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj złożyłam wniosek w Millennium. Nie biegałam po bankach, nie mam czasu, bo na budowie wystarczająco dużo zamieszania. Wystarczyło, że dzisiaj panów nie przypilnowałam... i spięcie wieczorne, bo nie przykryli folią listew podbitkowych na przydaszach, mokły sobie. Na wełnę też trochę pokropiło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...