Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

 

Co sądzicie o Nordei?

 

kredyt 200 000zł na budowę:

 

frank szwajcarski

marża 1% + Libor 2M

prowizja 1,5%

do momentu wpisu marża +1%

spread 7-8 groszy

wycena 350zł

inspekcje 160zł

brak innych ukrytych kosztów

 

Co Wy na to? Może zetknąl się ktoś z korzystniejszą ofertą - jeśli tak proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A myslisz, ze to dobry pomysl placic 200 zlotych wiecej miesiecznie = 2400 rocznie?

 

Sądze,że nie rata mnie determinuje tylko wysokość zadłużenia.Pokusa jest-zmniejszenie zadłużenia w jeden dzień o 30pare tysięcy.10 lat bym musiał te 200zł wiecej płacić miesięcznie bym to odzyskał:)

Poza tym przy nieuniknionym wzroście CHF mogę refinansować za 2-3 lata w innym banku właśnie w CHF,rata będzie liczona jednak już od powiedzmy 120tys a nie 160tys? Sens jest co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myslisz, ze to dobry pomysl placic 200 zlotych wiecej miesiecznie = 2400 rocznie?

 

Sądze,że nie rata mnie determinuje tylko wysokość zadłużenia.Pokusa jest-zmniejszenie zadłużenia w jeden dzień o 30pare tysięcy.10 lat bym musiał te 200zł wiecej płacić miesięcznie bym to odzyskał:)

Poza tym przy nieuniknionym wzroście CHF mogę refinansować za 2-3 lata w innym banku właśnie w CHF,rata będzie liczona jednak już od powiedzmy 120tys a nie 160tys? Sens jest co nie?

 

Nie za bardzo rozumiem, skad te 30 tysiecy mniej Ci sie wzielo.... Przeciez oprocentowanie w kredytach zlotowkowych jest wyzsze. Wieksze zadluzenie = wieksza rata. No i kto powiedzial, ze wzrost franka jest nieunikniony? I to do poziomu sprzed 2005...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Co sądzicie o Nordei?

 

kredyt 200 000zł na budowę:

 

frank szwajcarski

marża 1% + Libor 2M

prowizja 1,5%

do momentu wpisu marża +1%

spread 7-8 groszy

wycena 350zł

inspekcje 160zł

brak innych ukrytych kosztów

 

Co Wy na to? Może zetknąl się ktoś z korzystniejszą ofertą - jeśli tak proszę o info.

 

15.07 podpisaliśmy umowę z Nordea. Wniosek złożony 5.06 :-?

Czekamy na I transzę, miałbyć w piątek dzisiaj jeszcze jej nie ma.

 

Co do warunków: marżę można negocjować o 0,1%, Libor 3M :lol: , spreed najniższy ze wszystkich banków, doliczyć należy koszt wpisy do hipoteki 200 zł, podatek 19 zł, koszt ubezpieczenia nieruchomości-wpółpracują z Hestią a oni nie podwyższają składki za "dom w budowie". Składka może być policzona do czasu zakończenia inwestycji od wartości kosztorysowej a nie od całości inwestycji jaką wyceni ich rzeczoznawca. Koszt składki płatny z góry za cały rok 0,075%.

Należy u nich miec konto. Konto bezpłatne, wypłaty ze wszystkich bankomatów rownież. Koszt 1 karty do konta 1,5 zł.m-c. Przelewy 0,6 gr, póżniej w zależności i od statusu klienta najmniej 0,4 zł. Konieczna karta kredytowa. Min. limit 3 tyś. Pierwszy rok gratis. Następny 60 zł.

Nie wymagają jako nieliczni ubezpieczenia na życie.

Jedyny feler- kredyt denominowany. Przy ostatniej transzy może się okazać, że nie otrzymujemy wnioskowanej kwoty tylko mniejszą, w przypadku kiedy franio spadnie. Gdy wzrośnie niestety nie wypłacają nadwyżek, tylko odliczają od wartości kredytu. Ponadto stosuja Libor na dzień podpisania umowy i tak naprawdę w tym dniu wiemy jakie będzie oprocentowanie na najbliższy kwartał.

No to tyle, ale się rozpisałam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem, skad te 30 tysiecy mniej Ci sie wzielo.... Przeciez oprocentowanie w kredytach zlotowkowych jest wyzsze. Wieksze zadluzenie = wieksza rata. No i kto powiedzial, ze wzrost franka jest nieunikniony? I to do poziomu sprzed 2005...

 

Co do wzrostu franka.Jestem przekonany,że kurs wzrośnie.Na razie to gry na rynku walutowym w naszym kraju powodują tak silną złotówkę.Może nie wróci na 3,0PLN ale o te 20-15% pójdzie do góry.

Ja sobie to tłumaczę w ten sposób.Nie może szwajcar ze średnią pensją w jego kraju gdzie PKB na głowę jest pewnie z 5razy takie, zarabiać w przeliczeniu na złotówki 7-8tys co osiąga pierwszy lepszy warszawiak w usługach typu "połóż płytki-wykręć rurę":). Poza tym jak nie zmieni się relacja kursowa to wkrótce wykończy to naszych exporterów ze wszystkich branż.Coś musi pierdyknąć.Może nie na skalę GPW ale pierdyknie na bank.

 

Co do 30tys mniej.Jeszcze raz. Co ma oprocentowanie do zadłużenia?Jestem zadłużony na kwotę X+odsetki.

Zadłużenie zmniejsza mi się o ponad 30tys.Na razie jest wirtualnie mniejsze,ze względu na spadek wartości franka /z 2,45 na 2,00zł/.Wziąłem kredyt na 74tys CHF.Przeliczając w dniu 20.09.2005 zadłużenie /wypłacono mi/ wyniosło 180tysPLN.Obecnie po spłaceniu 4tys CHF /heh te odsetki/ zostało mi 70tys CHF-przewalutowując obecnie to 140tysPLN.I to jest moje zadłużenie+wyższe odsetki za kredyt w PLN-spread-ryzyko kursowe=większy spokój.

Dochodze do meritum:).Jaką kwotę będzie szybciej spłacić? 170 czy 140tys??

Czy uważasz że stopy procentowe w PLN będą jeszcze rosły?No może jeszcze z 1-1,.5% a potem na dół.

Czy jeśli refinansuje tenże kredyt w wysokości 140tys,powiedzmy za 2lata,gdy frank będzie silniejszy no i może szwajcarzy zmniejszą swoje bazowe oprocentowania dla nich "normalnego" czyli do 1,5-2,5%,zyskam czy stracę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam trafiłam tutaj szukając opini o tym Banku (GetinBank) - kredyty hipoteczne syngowane logo DomBank . Mam już zaciągniety kredyt hipoteczny w BPH po przekształceniu w PeKaO około 80000zł do tego dokładam około 40000zł drobnych kredytów i 30000zł na remont czyli łacznie około 150000zł ale w CHF !!!

warunki jakie otrzymałam to:

prowizja 1,5%

ubezpieczenie jednorazowo około 2350zł

ubezpieczenie od ognia itp około 200zł rocznie

ubezpieczenie od spadku wartości nieruchomości około1550 zł

ubezpieczenie na czas wpisu hipoteki 460 zł

libor 3 m

wskaźnik LTV 60%

co daje całkowite oprocentowanie 4,46%

rata kredytu 1049zł

kurs przykładowy sprzed 2,151 kupno 1,996

okres spłaty 20 lat

nic nie wplacamy w gotówce bo całe koszty wpływają w wartość kredytu czyli zamiast ww. 150000zł to bierzemy 154500zł

rozliczenie remontowe w formie foto a wycena wartości nieruchomiści na podstawie foto wykonane przez Nas i podana wartość nieruchomiści około 250000zl narazie czekamy na decyzje kredytowa ale niestety przeczytała różne opinie o tym banku i przyznam iż ciutsie wystraszyłam Napiszcie prosze co sądzicie o tym banku moze jakieś doświadczenia bo przyznam iz w MBanku ponieważ jest to refinansowanie to oprocentowanie dostaliśmy prawie 6% natomiast Multibank i Millenium poimo naszego ponaglania nie odezwali się wcale kurcze juz nawet myslałam aby iść samemu do oddziałów ww. banków ale po przestudiowaniu oferty w necie i wstemnej rozmowie z doradcą dają nam podobne warunki i guzik już sama nie wiem co zrobić???Prosze pomóżcie mi jeśli ktoś miał już kontakt z tym bankiem, kredytem refinansacyjnym lub może polecić jakiś bank!!!!

to cytat z innego działu nazej oferty a ponieważ nikt narazie nie odpisał to poczytalam troszke i znalazłam mieszane opinie wysoka różnica dla CHF w kursie kupna i sprzedazy to na 100% minus ale łatwość zaciągnięcia to plus ach no i w zł podobno wygdał iż jest najtańszym kredytem wg. gazety prawnej po podsumowaniach z miesiaca czerwca i lipca ale niestety w CHF już nie jest najtańszy chociaż Ja pisze o refinansowaniu to doczytałam że podobne warynki tylko Nam jakoś nie zaproponowali lepszych w polecanym wszech i wobec mBanku więc przyznam iz sami jesteśmy w kropce a Jakie warunki Wy otrzymaliście ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze urocza pani dostanie z Dom Banku najwyzsza prowizje? :roll: :roll: :roll:

Też tak pomyślałam :-?

Proponowała nam pko sa z dopłata ale mamy powierzchnię użytkową 140,98m i niestety nie kwalifikujemy się.

Może orientujecie sie który bank nie wymaga tych 20% wkładu własnego?Rozumiem że wtedy oprocentowanie będzie wyższe :(

 

O ile mi wiadomo, to wiekszosc bankow finansuje do 100 a nawet do 110% wartosci inwestycji, jesli wystarcza zdolnosci. Mbank, Millenium, GE, wszystkie popularne... Brakujacy wklad sie ubezpiecza. Trzeba sie samemu przejsc po bankach i popytac o wszystko. Albo zapytaj naszego grzegorza_forum. To jest doradca z prawdziwego zdarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyście podzielić się ze mną informacją jaki procent odsetek nominalny płacicie na dzień dzisiejszy od swoich kredytów w PLN? Mój wynosi 7,89% i wydaje mi się dośc wysoki. Muszę coś z nim zrobić. Refinansowy czy zmienić na CHF? Jak radzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlo,

dziwne, że bank zezwala na kupowanie walut a nie przelicza z PLN - z pozycji wymiany banki mają niezłą kasę, więc nie spotkałam się żeby umozliwiały kredytobiorcom praktyki, które by je tego dochodu pozbawiały :)

 

Ja brałam kredyt w 2004, wzięłam 285 tys, teraz gdybym chciała spłacić, jestem na czysto jakieś 50 tys :D

Wczorajsza rata była niewiarygodna - 1214 PLN - a zaczynaliśmy od raty wyliczonej na prawie 1700 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy brał ktoś może kredyt w Multibanku? Jeśli ma ktoś jakieś doświadczenie z tym bankiem to bardzo proszę o info.

 

My też mamy kredyt w Multibanku. Dla zasady nieruchomość ubezpieczyliśmy w innej firmie. Postanowiliśmy też zrezygnować z ubezpieczenia na życie. I tu przeżyłam niemiłe rozczarowanie.

 

Przez pół roku od podpisania umowy kredytowej podobno bank "płaci" za ciebie składki. Jeśli chcesz zrezygnować masz trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Ale... nie można tak zwyczajnie pójść do banku i zrezygnować. Przez multilinię zgłaszasz chęć rezygnacji, przysyłają pocztą formularz, który trzeba odesłać i trzymiesięczny okres wypowiedzenia liczy się od dnia, kiedy otrzymają twoją rezygnację.

 

Drugie niemiłe spięcie miałam po wpisaniu banku do ksiąg wieczystych. W umowie jest zapis, że należy przedłożyć prawomocny odpis z księgi wieczystej. Wynikło nieporozumienie, że "prawomocny" oznacza 14 dni od dnia, kiedy bank otrzyma zawiadomienie z hipoteki. Warto najpierw się upewnić i dopiero wystąpić o odpis.

 

Poza tymi dwoma incydentami wrażenia mam pozytywne. Kredyt rozpisałam na dwie transze. Wypłaty bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...