Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W milennium jeszcze niedawno mozna było wziąśc kredyt ze płatą w walucie.

Zaczymam spłacac raty i zastanawawiam się gdzie najtaniej kupic te franki. W bankach kursy niezbyt zachęcające,w "walutyonline" trzeba zapłacic 20zł za przelew.

Teoretycznie można trochę zarobic spłacając raty w walucie, ale praktycznie jak to zrobic.

Jeszcze nie wiem. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z lepszych biorąc pod uwagę warunki - jako nieliczni nie wymagają ubezpieczenia na życie i od utraty pracy.

Również będe brał pod uwagę poważnie tą ofertę jak przyjdzie czas na kredyt.

A już się nie mogę doczekać pozwolenia nB ;)

 

A doświadczenia ... właśnie może inni mają w Nordea? Chyba w tym wątku było że od decyzji do podpisania umowy a tym samym do wypłaty 1 transzy trochę mija w tym bank (4tyg.). ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , ja jestem po rozmowie z doradcą Open Finance i potrzebuje kredyt na 200 tys. wg. nich najlepiej w chwili obecnej prezentuje sie Millenium marza na poziomie 1,00 % (niestety wzrosły od lipca :cry: ) rata z ubezpieczeniami na 30 lat wyszla 1079 zl przy obecnym kursie franka.dodam tylko ze zalezalo mi tez na tym zeby bank nie zadal FV za budowe... :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Nordea uważajcie na "denominację" w przypadku wypłaty transz - Kredyt w CHF. Moim zdaniem za duże ryzko tym bardziej w tym okresie.

 

Dzisiaj oddzwonił jakiś doradca milenium:

- Krecha 150tys. na 25lat w CHF

- indeksowany

- 1% marża

- 1% prowizja (hymm pozmieniało się ;( )

- ubezpieczenie nierychomości od wartości 300tys 24zł/miesiąc

- ubezpieczenie na życie 30zł/miesięcznie

- pomostowe ubezpieczenie do czasu wpisu hipteki 106,14zł/miesiąc

- wycena 400zł

- inspekcja 200zł

- do 3 lat mozna spłacić mx 30% powzej 2% prowizji, po 3 latach nie ma ograniczeń

 

Więcej grzechów nie pamiętam... ;)

 

Podawajcie tutaj wasze inne typy KORZYSTNE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo innych grzechów Millennium nie ma. No chyba, że interesuje nas kwestia przewalutowania, to kosztuje 0 (nic) jeśli jest na PLN i 1% kwoty kredytu jeśli z PLN na jakąś inną walutę.

 

Podam Wam też czasy oczekiwania przy poszczególnych etapach analizy, bo może kogoś to zainteresuje:

Czas oczekiwania na weryfikację wniosku przez koordynatora od dnia wypływu aplikacji do DPH - 2 dni robocze

Czas oczekiwania na decyzję od dnia wpływu aplikacji do analityka - 5 dni roboczych

Czas oczekiwania na analizę wniosków o podwyższenie kwoty kredytu /zmianę zapisów w umowie ( wnioski dot. portfela kredytowego) od dnia wpływu aplikacji do analityka - 4 dni robocze

Czas oczekiwania na aneks o zmianę warunków w umowie - 4 dni robocze (od dnia spełnienia wszystkich warunków do podpisania aneksu).

Czas oczekiwania na weryfikację operatu od dnia wpływu operatu szacunkowego do ZT wynosi - 3 dni robocze

Czas oczekiwania na wydanie certyfikatu od dnia wpływu dokumentacji inwestycji do ZT wynosi - 4 dni robocze

Czas na wykonanie operatu przez rzeczoznawcę od momentu dostarczenia kompletu wymaganych dokumentów - 7 dni roboczych

Dodatkowo umowę przygotowują 2-3 dni, wypłata kredytu (transzy) jest nawet do 8-10 dni...

 

Pozdrawiam "Kreskowiczów"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha - oczywiście część tych czasów prawdopodobnie w ogóle Was nie będzie dotyczyć. Np.

 

Czas oczekiwania na analizę wniosków o podwyższenie kwoty kredytu /zmianę zapisów w umowie ( wnioski dot. portfela kredytowego) od dnia wpływu aplikacji do analityka - 4 dni robocze

Czas oczekiwania na aneks o zmianę warunków w umowie - 4 dni robocze (od dnia spełnienia wszystkich warunków do podpisania aneksu).

 

lub

 

Czas oczekiwania na wydanie certyfikatu od dnia wpływu dokumentacji inwestycji do ZT wynosi - 4 dni robocze

To ostatnie dotyczy wydawania certyfikatów dla Developerów..

 

To tak, żeby ktoś nie pomyślał, że tyle to trwa (choć trochę i tak trwa) i żeby nie robić zamieszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W milennium jeszcze niedawno mozna było wziąśc kredyt ze płatą w walucie.

Zaczymam spłacac raty i zastanawawiam się gdzie najtaniej kupic te franki. W bankach kursy niezbyt zachęcające,w "walutyonline" trzeba zapłacic 20zł za przelew.

Teoretycznie można trochę zarobic spłacając raty w walucie, ale praktycznie jak to zrobic.

Jeszcze nie wiem. :cry:

Spłata w walucie jest mocno dyskusyjna w przypadku spadku kursu CHF natomiast zyskowna w przypadku wzrostu kursu CHF.

Przypuscmy ze 1 kwietnia kupujemy waluty na spłate 2-3 rat.

Placimy za 1 CHF 2,20 zl.

Miesiac pozniej kurs 1 CHF to 2,12

2 miesiace pozniej to 2,10

a 3 miesiace pozniej to 2,08.

Przy spadajacym franku wczesniejszy zakup waluty, wplacenie na konto walutowe i czekanie az bank z niego pobierze rate nie jest korzystne.

Splata gotowkowa jest korzystna w sytuacji gdy frank idzie do gory.

Biorac pod uwage, ze wiekszosc zadluzajacych sie w CHF liczy na spadek kursu franka, splacanie kredytu w gotowce jest bez sensu.

Dla przykladu, dzisiejszy kurs CHF z PKO BP to 2,054 zl kurs kantowy to 2,05.

Jesli dzis kupisz walute a jutro kurs CHF spadnie to wiecej stracisz niz na spokojnym oczekiwaniu az ban pobierze swoja rate po korzystniejszym kursie.

Jesli obstawiasz, ze kurs CHF bedzie rósł to dlaczego bierzesz kredyt w CHF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pani w Millennium powiedziala mi,ze bank moze zazyczyc sobie faktur!!!!!!!!!! ...mimo,ze nie ma tego w umowie! W przypadku, gdy stwierdza,ze wg nich koszt wykonanych prac jest nizszy niz ten, ktory widac na zdjęciach i w zapisie dziennika budowy, moga zadac faktur!

szczerze mówiąc trochę mnie to przeraziło.... Tam gdzie mogę, uciekam od Vatu-chyba jak kazdy! Jutro skladam dyspozycje wyplaty drugiej transzy i az sie boje, czy wszystko pojdzie gladko. Czyli 2-3 dni!

Jak Wam Millennium wyplaca transze? Sprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pani w Millennium powiedziala mi,ze bank moze zazyczyc sobie faktur!!!!!!!!!! ...mimo,ze nie ma tego w umowie! W przypadku, gdy stwierdza,ze wg nich koszt wykonanych prac jest nizszy niz ten, ktory widac na zdjęciach i w zapisie dziennika budowy, moga zadac faktur!

szczerze mówiąc trochę mnie to przeraziło.... Tam gdzie mogę, uciekam od Vatu-chyba jak kazdy! Jutro skladam dyspozycje wyplaty drugiej transzy i az sie boje, czy wszystko pojdzie gladko. Czyli 2-3 dni!

Jak Wam Millennium wyplaca transze? Sprawnie?

 

czekam na inf bo my też niedługo będziemy brali drugą transzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pani w Millennium powiedziala mi,ze bank moze zazyczyc sobie faktur!!!!!!!!!! ...mimo,ze nie ma tego w umowie! W przypadku, gdy stwierdza,ze wg nich koszt wykonanych prac jest nizszy niz ten, ktory widac na zdjęciach i w zapisie dziennika budowy, moga zadac faktur!

szczerze mówiąc trochę mnie to przeraziło.... Tam gdzie mogę, uciekam od Vatu-chyba jak kazdy! Jutro skladam dyspozycje wyplaty drugiej transzy i az sie boje, czy wszystko pojdzie gladko. Czyli 2-3 dni!

Jak Wam Millennium wyplaca transze? Sprawnie?

 

No to nie źle :cry: bardzo prosze o informacje jak Wam wyplacą kolejna transzę czy faktycznie zadaja FV.... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu zachwalał ING więc dla równowagi powiem, że ja mam w tym banku kredyt w złotówkach na 350 tys zł i zdecydowałem się podwyższyć kwotę kredytu o 50 tys. Pan w banku, który prowadzi mój kredyt i wniosek przyjmował stwierdził że nie powinno być problemu i z 3 no góra 4 tygodnie będzie decyzja. Niestety decyzja przyszła po 7 tygodniach i do tego odmowna. I to spowodowało, że chcę przenieść kredyt do innego banku. Jest tylko jeden szkopuł: z powodu przyznanych mi warunków zabudowy zmuszony jestem budować formalnie dom letniskowy i większość banków, które odwiedziłem (BZ WBK, mBank, Nordea, Fortis, PKO BP) albo w ogóle nie chce kredytować takiej budowy, albo żąda zabezpieczenia na osobnej nieruchomości, albo w sposób drastyczny obniża zdolność kredytową. Jak na razie znalazłem tylko jedną sensowaną ofertę - Polbank. Na marginesie, że nie upieram się przy złotówkach, może być też kredyt we frankach. Ma ktoś jakiś pomysł, radę gdzie jeszcze mógłbym uderzyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do żądania faktur przez Mille, to jeszcze mi (moim klientom) się nie zdarzyło.

Co do doków letniskowych, to prawdopodobnie na 100% LTV zrobi to właśnie Kredyt Bank. Z tymi 50% faktur to prawda, ale czy rzeczywiście zawsze udaje się uniknąć WATu? Na jakąś tam część zakupów siłą rzeczy ma się te rachunki.

Drugi bank to Millennium, tyle, że robi do 60% LTV.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do żądania faktur przez Mille, to jeszcze mi (moim klientom) się nie zdarzyło.

Co do doków letniskowych, to prawdopodobnie na 100% LTV zrobi to właśnie Kredyt Bank. Z tymi 50% faktur to prawda, ale czy rzeczywiście zawsze udaje się uniknąć WATu? Na jakąś tam część zakupów siłą rzeczy ma się te rachunki.

Drugi bank to Millennium, tyle, że robi do 60% LTV.

Pozdrawiam

 

millenium moze chciec faktur tylko w momencie jezeli stwierdza ze nie wszystkie pieniadze z transzy zostaly wbudowane wtedy i tylko wtedy poprosza o faktury na brakujaca kwote..

nic nowego od dawien dawna tak maja

bo chodzi o to ze ktos buduje domek ma stan surowy a kupil w dobrej cenie welne styropian itp (czyli z nastepnego etapu budowania) wiec kasa wczesniej sie skonczyla niz powinna np powinien byc jeszcze dach a go nie ma wtedy wystarczy pokazac fakture lub towar na budowie i uznaja to za brakujacy wydatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...