Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam następujące pytanie. Przenoszę kredyt hipoteczny (franki) z PKO BP do innego banku kwota jaka pozostała mi do spłaty to 39893,03 CHF. Nowy bank wypłaci mi taką kwotę po kursie kupna czyli na dzień dzisiejszy 39893,03x1,97 czyli ok 78589 zł. Kredyt w PKO BP jeśli dobrze rozumie muszę spłacić po kursie sprzedaży czyli na chwilę obecną 2,07 zł. Jak łatwo policzyć ta operacja będzie mnie kosztować ok 4000 zł. Jest jakaś możlowość zmniejszenia tej róznicy? Z tego co wyczytałem w PKO BP jest mozliwość przyjęcia spłaty w innej walucie (jeszcze nie pytałem). Liczę że jest szansa kupna franka po niższym kursie i oczywiście zaoszczędzenia na tej operacji. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Co do przeniesienia kredytu, to w PKO rzeczywiście jest możliwość spłat w walucie. Mógłbyś zyskać, gdyby udało Ci się sprawić, żeby bank, do którego się przenosisz przelał kwotę kredytu w walucie, czyli bez przeliczenia na PLN. Wtedy unikniesz spreadu. Nie wiem jai bank wybrałeś, ale teoretycznie w niektórych bankach jest to możliwe.

 

LTV - z ang. Loan to value, czyli dług do wartości, czyli kwota zaciąganego kredytu do wartości (w przypadku budowy wartości przyszłej) zabezpieczenia kredytu (nieruchomości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie chcecie okazywa faktur???

 

U mnie owszem nie wszyscy wykonawcy chcieli pracować na umowę i fakturę, ale na materiały nawet taką klameczkę tymczasową za 15 zł z OBI mam fakturę.

Muszę wykazać 60% wydanej kwoty w faktórach, mam dom w stanie deweloperskim i faktury mam na 90% kwoty. Brakuje kasy za prace elektryka, tnkarza i hydraulika, ale za materiały mam.

I kolejne pytanie, jeśli nie macie faktur za mateiały to z czyjej budowy one zniknęły??? Może z mojej znajomej bo jej podpierdolili rurki do rozprowadzenia wody i podłogówki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejne pytanie, jeśli nie macie faktur za mateiały to z czyjej budowy one zniknęły??? Może z mojej znajomej bo jej podpierdolili rurki do rozprowadzenia wody i podłogówki???

 

Przypuszczalnie właśnie obraziłaś 80% formumowiczów, ponieważ prawdopodobnie tylu nie ma faktur na wszystkie materiały. Czyli Twoim zdaniem wszyscy z nich są złodziejami - zatem muszą okradać siebie na wzajem. :evil:

 

A kogo ty okradłaś zatrudniając robotników niepłacących podatków i zusu? No ale Twoim zdaniem to już jest OK. Mentalność Kalego.... :-? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i mentalność Kalego...

 

Ale skąd są materiały na które nie ma faktury, paragonu???

 

I nie sadzę, że obraziłam 80% forumowiczów, skala jest dużo mniejsza.

A poza tym zacznij tłumaczyć, że materiały "niewiadomo skąd" są oki, komuś, kto został okradziony, np. z okien - zobaczymy czy zdążysz wypowiedzieć, chociaż jeden argument za - nim zostaniesz znokautowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd są materiały na które nie ma faktury, paragonu???

 

Np. z cegielni.

 

I nie sadzę, że obraziłam 80% forumowiczów, skala jest dużo mniejsza.

 

Nie znam budowy, na której inwestor miałby wszystkie faktury.

I Ty przypuszczelnie też zapomniałaś wziąć faktury na klamkę, klej, abo jakieś gwoździe.

 

A poza tym zacznij tłumaczyć, że materiały "niewiadomo skąd" są oki, komuś, kto został okradziony, np. z okien - zobaczymy czy zdążysz wypowiedzieć, chociaż jeden argument za - nim zostaniesz znokautowany.

 

Fajnych masz znajomych 8) bo rozumiem, że to porównanie dotyczy zwyczajowego zachowania osób, które wspomniałaś wcześniej jako okradzeni znajomi :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania dotyczace kredytu

 

Zalatwiamy aktualnie kredyt w GE ale jak sie okazalo nie wiadomo czy go dostaniemy bo oboje pracujemy u tesciowej ( to samo nazwisko)

Ten kredyt by nam pasowal bo nie trzeba przedstawiac faktur a nam buduje firma i faktury troche by nas kosztowaly

 

Zastanawialismy sie jeszcze nad Millenium ale CZY W MILLENIUM POTRZEBUJA FAKTUR DO WYPLATY TRANSZ??

Ma ktos kredyt w tym banku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania dotyczace kredytu

 

Zalatwiamy aktualnie kredyt w GE ale jak sie okazalo nie wiadomo czy go dostaniemy bo oboje pracujemy u tesciowej ( to samo nazwisko)

Ten kredyt by nam pasowal bo nie trzeba przedstawiac faktur a nam buduje firma i faktury troche by nas kosztowaly

 

Zastanawialismy sie jeszcze nad Millenium ale CZY W MILLENIUM POTRZEBUJA FAKTUR DO WYPLATY TRANSZ??

Ma ktos kredyt w tym banku

 

Jest dużo banków, które nie potrzebują faktur. Spróbuj też w Deutsche Banku. Ma on opinię drogiego, a ja dostałem ofertę lepszą od np. Millenium - oczywiście uwzględniając wszystkie koszty, np. to, że w DB nie potrzeba ubezpieczenia na życie, czy np. ma się w pierwszym roku marżę 0,25%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pracę u Teściowej, to jeśli wynagrodzenie wpływa Wam na konto, to nie powinno być problemu. Jeśli nie wpływa, a Teściowa płaci za Was składki do ZUS i/lub podatki od tej właściwej (rzeczywistej) stawki wynagrodzenia, to też nie będzie problemu, trzeba tylko dostarczyć zaświadczenie z ZUS lub US (w zależności od Banku). A jeśli oficjalnie wasza wypłata to najniższa krajowa, która nie wystarcza do zdolności, to może być problem. Można spróbować wtedy w Kredyt Banku, który nie wymaga, żeby dochód z zaświadczenia o zatrudnieniu był potwierdzony wyciągami z rachunku lub np przez okazanie PIT 11, choć kolega ostatnio w takim przypadku (zadudnienie u rodziców) został i tak poproszony o zaświadczenie z ZUS..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...