Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Moje doświadczenia z Millennium są jak najbardziej pozytywne, obecnie mam 3 kredyty :-? ale po kolei: pierwszy załatwiałam w połowie 2006 roku i dostałam go ze wszystkimi procedurami w ok.4 tygodnie od złożenia wniosku, drugi, rok później- czas załatwiania to ok 5 tygodni a trzeci w tym roku jakieś półtora miesiąca, po wcześniejszych tragicznych doświadczeniach z GE Money Bank..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli oprocentowanie mam 3,68 zmiene we CHF

tz ze mam Libor 3m plus marze 0,68 ?

 

Obecnie Libor 3M wynosi 2,79, czyli marżę masz 0,89.

Nie jest zła, ale są lepsze :)

 

A gdzie np.?

 

Millenium, Nordea - to tak z niedawnych doświadczeń znajomych.

Oczywiście wszystko zależy od wkładu własnego jaki się posiada lub od obrotności doradcy:-)

Pamiętać tez trzeba o tym, że można się targować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tnp. mój wkład wałasny ponad 50%nie wpływa w znacznym stopniu na marżę.

Najżniżesze marże w CHF to 0,9% - tak fortis ma ale Libor 6M więc realnie wychodzi ok 1%. Milenium i fortis również 1%. W milenium można pretraktować o niższą w przypadku kredytu powyzej 300tys. Natomiast jeżeli chodzi o PLN to owszem można i 0,6% marżę dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brał ktoś kredyt w Kredyt banku-JAKIE DOŚWIADCZENIA?

Brałek kiedyś kredyt w Kredyt Banku na działkę bardzo miło wspominał niecałe 2 tygodnie i juz był. Teraz składam wnoisek na dokończenie budowy. tylko 50 Z% faktur trzeba mieć

 

Obsługa miła - nie narzekam. Ale organizacyjnie - do d... - kompletna porażka. Na każdą czynność doradca musi uzyskiwać akceptację w centrali, nawet na wydrukowanie umowy.

Decyzja kredytowa podejmowana w przeciętnym czasie. Uruchomienie kredytu? Zgroza - 2 tygodnie czekania (znowu centrala). Gdyby nie to, że finansowo była to najkorzystniejsza oferta to bym tam nie brał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wybrałem kredyt w ING bank Sląski co myślicie o tym banku jak długo się czeka na kredyt i czy niema problemu z transzami!"

 

No ja dziś byłam podpisać i nie podpisałam bo okazało się że przy kredycie 60 tyś muszę pokazać im rachunki na 140 tyś (ha ha) mam już wybudowany parter i zrobiony strop. Ciekawe tylko że na wstępnym spotkaniu pani przez godz gadała a nie powiedziała że rachunki muszą być bo mam za duży wkład własny. Co za różnica skąd wziełam ważne że bdynek stoi przecież to on jest zabezpieczeniem a nie moja gotówka albo rachunki. PORAŻKA stracony mc czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wybrałem kredyt w ING bank Sląski co myślicie o tym banku jak długo się czeka na kredyt i czy niema problemu z transzami!"

 

No ja dziś byłam podpisać i nie podpisałam bo okazało się że przy kredycie 60 tyś muszę pokazać im rachunki na 140 tyś (ha ha) mam już wybudowany parter i zrobiony strop. Ciekawe tylko że na wstępnym spotkaniu pani przez godz gadała a nie powiedziała że rachunki muszą być bo mam za duży wkład własny. Co za różnica skąd wziełam ważne że bdynek stoi przecież to on jest zabezpieczeniem a nie moja gotówka albo rachunki. PORAŻKA stracony mc czasu

Raczej jest to lokalny "koloryt" tego oddziału. Swego czasu gdy miałem kredyt w tym banku to za stan surowy ktory kosztował 140.000 zl przedstawiłem faktury za 2.900 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o właśnie właśnie !ja załatwiam jednocześnie w ING BŚląski bo tam chcą mi dać na oświadczenie ( liczy się stosunek kwoty kredytu do wartości domu)- nie wiem jednak czy rzeczoznawca "dobrze " wyceni mi dom - ( biorę na wykończenie ) i w DOM BANK tam też jest na oświadczenie ( dla zawodów zaufania publi) ale słyszałam że ich zarząd sam ustala sobie LIBOR i niektórzy pisali że mimo iż frank poszedł w dół ich rata wzrosła Może macie takie doświadczenia , moze coś odradzacie /
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wybrałem kredyt w ING bank Sląski co myślicie o tym banku jak długo się czeka na kredyt i czy niema problemu z transzami!"

 

No ja dziś byłam podpisać i nie podpisałam bo okazało się że przy kredycie 60 tyś muszę pokazać im rachunki na 140 tyś (ha ha) mam już wybudowany parter i zrobiony strop. Ciekawe tylko że na wstępnym spotkaniu pani przez godz gadała a nie powiedziała że rachunki muszą być bo mam za duży wkład własny. Co za różnica skąd wziełam ważne że bdynek stoi przecież to on jest zabezpieczeniem a nie moja gotówka albo rachunki. PORAŻKA stracony mc czasu

Ja mialam dokadnie tak samo w Millenium! Chcialam wziac 170000na dokonczenie budowy a oni kazali mi wykazac ze mam 190000na koncie:) Aha i rzeczoznawca wycenil ze stan deweloperski mojego domu ( 105m2) wyniesie 520000 a nie jak my sadzilismy 300:):):) Same drzwi wewnetrzne wycenili na 35000!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam dokadnie tak samo w Millenium! Chcialam wziac 170000na dokonczenie budowy a oni kazali mi wykazac ze mam 190000na koncie:) Aha i rzeczoznawca wycenil ze stan deweloperski mojego domu ( 105m2) wyniesie 520000 a nie jak my sadzilismy 300:):):) Same drzwi wewnetrzne wycenili na 35000!!!!!!

 

Z rzeczoznawcami jest jak z analitykami. Moga mowic dowolne bzdury bez brania na to jakiejkolwiek odpowiedzialnosci i jeszcze im za to płaca.

W zeszłym roku moj nowobudowany dom rzeczoznawca wycenil na 210.000 zl argumentujac to tak: powierzchnia domu 105 m2, cena za 1 m2 z aktow notarialnych sprzedazy domow z ostatniego roku to 2000 zl/m2 i w ten sposob wyszlo mu 210.000 zl. Oczywiscie cena za dom wykonczony wraz z działka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie temat kredytów to trochę nie na czasie, ale cóż...my startujemy. Kredyt niemały, ale w życiu trzeba trochę odwagi. Działkę też kupiliśmy pełni obaw, ale póki co porywamy się dalej z motyką na słońce. Casting po doradcach kredytowych (open finanse, expander, ...) już za nami.

Oferty mało krzepiące, ale coś trzeba wybrać.

Mam konto w Banku PKo i jak się okazuje w chwili obecnej ma on nawet stosunkowo ciekawą ofertę. Oprócz przewalutowania - tylko pierwsze bezpłatne, potem 0,8%.

Z wybranych banków, gdzie poszły wnioski, póki co są:

1. Kredyt Bank (bez prowizji, oprocentowanie - 1,05 % + 3 miesięczny Libor w CHF). Tu jednak trzeba uzbierać faktury 50/50. Kredyt indeksowany;

2. Deutsche Bank (prowizja wyjściowa 2 %, pewnie zejdą do 1,5 %, oprocentowanie - 0,9 % marży (przez pierwszy rok 0,4% marży) + 3 miesięczny Libor; kredyt denominowany, ale spróbujemy przepchnąć opcję wypłaty całości z blokadą rachunku);

3. Milenium - tu szczegółów niestety nie pamiętam.

Czy dostaliście ostatnio ciekawe oferty z innych banków.

Jesteśmy klientami z tzw. pierwszej grupy ryzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rzeczoznawcami jest jak z analitykami. Moga mowic dowolne bzdury bez brania na to jakiejkolwiek odpowiedzialnosci i jeszcze im za to płaca.

Dlatego czasem warto powołać "swojego" rzeczoznawcę, który realnie wyceni nieruchomość. Ja miałam sytuację taką, że po przedstawieniu bankowi zabezpieczenia w postaci mieszkań, bank dokonał ich wyceny i wyszło im po ok. 110.000 zł za mieszkanie, wzięłam prywatnie rzeczoznawcę i wycenił mi jedno na 390.000 a drugie na 420.000 zł i bank to uznał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te Wasze" horrory bankowe" - jakże ja się cieszę ,że nas to ominęło.

Chyba farta znów mieliśmy.

Wniosek, papiery, operat, podpisy - forsa na koncie-nie dłuzej niż 3 tygodnie - 2 wizyty w banku (1raz pani z banku do nas przyjechała , nie podpisałam umowy ubezpieczenia- jakoś mi umknęło :oops: ).

 

Jeszcze szybki kredyt na spłatę weksli poprzednich właścicieli :evil: - tak w między czasie.

Generalnie kupa kłopotów - a bank jakoś tak miło nas traktował, bez problemów, no jakies to niepojete, a vipy z nas zadne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie szczegóły nowej oferty w PKO BP, bo kiedy pani w banku powiedziałem, że mam działkę i chce kredyt na budowę domu, to odpowiedziała mi że musze wziąć na sto proc wartości i ubezpieczać niski wkład (działka w ok Warszawy).

A wogóle jak myslicie szybciej będzie szedł w góre Libor, czy Wibor, bo stóp RPP raczej już nie podniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie szczegóły nowej oferty w PKO BP, bo kiedy pani w banku powiedziałem, że mam działkę i chce kredyt na budowę domu, to odpowiedziała mi że musze wziąć na sto proc wartości i ubezpieczać niski wkład (działka w ok Warszawy).

A wogóle jak myslicie szybciej będzie szedł w góre Libor, czy Wibor, bo stóp RPP raczej już nie podniesie.

 

Niektorzy pisza, ze obecny kryzys jest porownywalny do tego z 1929 roku, wiec trudno porownywac tą sytuacje do innych pomniejszych kryzysow.

Nie wiadomo czy obecnie jest poczatek, srodek czy koniec kryzysu.

W ciagu ostatnich kilkudziesieciu lat Libor był czasami poniżej 1% a czasami powyzej 10%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w Openie. To co się dzieje przerasta ludzkie wyobrażenie.

Większość banku podniosła albo prowizję albo oprocentowanie.

Zdecydowałem się bo buduję na wiosnę na Kredyt Bank marża 1,25%.

Gdzie te czasy z niższą marżą. :(

Po czym dostaję za chwilę telefon, że jutro musi być wniosek bo podwyższają stopy. Ale rozpierdol, od następnego miesiąca moze nie być kredytów walutowych podobno w ofercie w ogóle.

Myślę, że ta zaiwrucha może minąć ale co tak jak ja muszę zacząc na wiosnę bo już wszystko oprócz kredytu pozałatwiane. Modlę się zatem o ten Kredyt Bank. :lol: Brak prowizji na razie przynajmniej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...