Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

millennium - liczy się poziom stóp z ostatniego dnia kwartału, czyli aktualnie do końca roku obowiązuje ten z 2008.09.30. Potem ten z 2008.12.31 będzie obowiązywał cały pierwszy kwartał kolejnego roku. Jako, że libor się zmienia codziennie, a to fixuje jego stawkę dla kredytobiorców na cały kwartał to czasami jest trochę wyżej niż rynek, czasami trochę niżej. Nie ma się co przejmować. Chociaż w tym okresie akurat można to odczuć najbardziej, bo były gwałtowne ruchy na rynku. takich gwałtownych zmian nie było ładnych kilka lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Habier, rzeczywiscie mam Libor 3m rowny 2, 95 !

....jak to sie ma do tego 2,31.....? skad taka duza róznica?

 

Cała przyjemność po mojej stronie :)

 

tak jak napisał/a civic9 stawki aktualizowane są co jakiś zadany okres. A kiedy dostałaś tę informację? W październiku czy listopadzie?

 

 

millennium - liczy się poziom stóp z ostatniego dnia kwartału, czyli aktualnie do końca roku obowiązuje ten z 2008.09.30.

 

Dla porównania w mBanku aktualizują chyba co miesiąc - pierwszego dnia (przynajmniej tak mi się wydaje).

 

 

Jak Libor rośnie to lepiej być w Mill a jak spada to w mBanku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o millennium to polecam millenet (bezpłatny), tam są na bieżąco informacje na temat oprocentowania, zadłużenia, kwota następnej płatności wyrażona w CHF (wystarczy przemnożyć przez kurs sprzedaży, można też wybrać pokazywanie w PLN ale wtedy mnoży przez kurs średni i nie jest dokładnie) itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy dzień - nowy koszt pieniądza :)

 

3-month LIBOR CHF 1.97 ( 19.11.2008 ) :D tego się nie spodziewałem

CHF/PLN 2.4905

 

 

 

...macie rację, nie jest tak naprawde istotne ile kosztuje frank czy jakie jest oprocentowwanie, skoro i tak trzeba placic

 

nie zgodzę sie z tym. A Ty też do tego dojdziesz jak 1CHF będzie kosztował 3,5zł

 

Na szczęscie cenę franka kompensuje (w jakiejś częsci) nam wysokość Liboru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj przeżyłam mały dramat. nie mam jeszcze kredytu. chciałam we frankach mimo tych zawirowań. spodziewałam się wyzszej marży ale nie 5,5%

normalnie masakra przed tym szaleństwem proponowali 1,2. jak dla mnie ponad 5% to lekkie przegięcie

Musi byc jakas rownowaga w przyrodzie.

Bedziesz budowac z tanszych materiałow i ekip budowlanych bedziesz miec do wyboru do koloru, to zaplac chociaz wieksza marże w CHF.

Dlaczego ma byc Tobie lepiej? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej materiały są tańsze ale ile 20% ekipy też nie zejdą poniżej pewnej kwoty przed tym kryzysem chcieli 25-30 tys za wybudowanie mojego domu to teraz może opuszczą o 5 tys okej zgoda

ale w czerwcu moja rata miała wynosić 1000-1100 zł a teraz 1500 fajnie nie o jedną trzecią więcej przez 30 lat wiem że rata ulegnie zmianie ale marżę mam stała.

to co zaoszczędze na ekipie wydam na roczne raty kredytu no nie powiem interes życia

wiesz wolałabym zapłacić murarzom więcej i mieć marżę na poziomie 1,2%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj przeżyłam mały dramat. nie mam jeszcze kredytu. chciałam we frankach mimo tych zawirowań. spodziewałam się wyzszej marży ale nie 5,5%

normalnie masakra przed tym szaleństwem proponowali 1,2. jak dla mnie ponad 5% to lekkie przegięcie

 

Przeżywam podobne rozterki jak ty, spóźniłem się z tym kredytem o kilka miesięcy, jedyne co mnie dzisiaj skłania ku frankom to stosunkowo wysoki kurs tej waluty na dzisiaj (ktoś tu przed chwilą pisal 2,40 czy coś koło tego) i po cichu liczę że przyjdzie mi to spłacać po 2,1 , 2,2. Te 20 groszy przy kredycie 300tys. zaczyna przybierać już sporą kwotę. Narazie walczę z papierologią koszmar. Zdecydowanie polecam uslugi doradcy kredytowego, naprawdę wiele wytłumaczy i doradzi. Pamiętaj że samo oprocentowanie to nie wszystko, często w racie kredytu są inne ukryte koszty o których pracownik banku nie zawsze ci powie.

Pozdrawiam i życzę wytrwalości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej wysokości macie dochody i jakiej wysokości dostajecie kredyty.

 

Pytam orientacyjnie do biorących obecnie kredyt.

My mamy w BPH wzięty kredyt i chcieliśmy dobrać ze 130 tyś. co wychodzi że w sumie będziemy mieli 450 tyś. kredytu.

 

I orientacyjnie zapytałm się jakiej wysokości musze wykazać dochód na 2 osoby, i wpadłam w doła bi powiedzieli że około 10 tyś. miesięcznie. Nawet się nie zapytałm czy brutto czy netto.

 

Kredyt na 30 lat w zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej wysokości macie dochody i jakiej wysokości dostajecie kredyty.

 

Pytam orientacyjnie do biorących obecnie kredyt.

My mamy w BPH wzięty kredyt i chcieliśmy dobrać ze 130 tyś. co wychodzi że w sumie będziemy mieli 450 tyś. kredytu.

 

I orientacyjnie zapytałm się jakiej wysokości musze wykazać dochód na 2 osoby, i wpadłam w doła bo powiedzieli że około 10 tyś. miesięcznie. Nawet się nie zapytałm czy brutto czy netto.

 

Kredyt na 30 lat w zł.

 

Śmieszne to, bo zarabiamy sporo więcej niż rok temu, a w styczniu wyliczyli, że możemy wziąć 440 tyś, ale my stwierdziliśmy że sobie dobierzemy po roku , no i mamy kr..mać, że zdolność nam spadła o 120 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiejsza lektura z portalu http://www.money.pl

"Szwajcarzy tną stopy procentowe

 

Szwajcarski Bank Centralny obniżył stopy procentowe od poziomu procenta. To duże zaskoczenie.

 

SNB postanowił obniżyć docelowy poziom trzymiesięcznego Liboru o 100 pb. do przedziału 0,5 - 1,5 procent. To już trzecia obniżka kosztu pieniądza od początku października.

 

W oświadczeniu podano, że kondycja gospodarki pogarsza się, a w przyszłym roku spodziewane jest spowolnienie.

 

Obniżka o jeden punkt procentowy jest dużym zaskoczeniem. Bank tłumaczy się tym, że do końca tego roku inflacja w Szwajcarii ma spaść nawet poniżej 2 procent - stąd miejsce do obniżek.

 

Niższe stopy procentowe, a co za tym idzie tańszy frank, są dobrą wiadomością dla polskich kredytobiorców mających kredyty w tej walucie. Po decyzji frank tylko nieznacznie spowolnił swój wcześniejszy wzrost wobec złotego."

 

Spokojnego weekendu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...