Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

sorki - oczywiście myślałam o Słowacji

 

Przypomniało mi się zdarzenie, gdy pewien radny Sejmiku Województwa ....., w swoim wystąpieniu, głosem pełnym wzburzenia zażądał od Marszałka Województwa wyjaśnienia:

 

Dlaczego w stenogramie z poprzedniej Sesji zapisano to, co powiedziałem, a nie to, co chciałem powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
sorki - oczywiście myślałam o Słowacji

 

Przypomniało mi się zdarzenie, gdy pewien radny Sejmiku Województwa ....., w swoim wystąpieniu, głosem pełnym wzburzenia zażądał od Marszałka Województwa wyjaśnienia:

 

Dlaczego w stenogramie z poprzedniej Sesji zapisano to, co powiedziałem, a nie to, co chciałem powiedzieć?

 

Dajcie już spokój, odbiegacie przez to od tematu,

a to jest dość istotna i ważna kwestia jaki wpływ na kredyty w CHF miało przejście na Euro na Słowacji :-? Może ktoś z forumowiczów ma tam rodzinę/znajomych i wie lub jest w stanie się zorientować co i jak ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,

a to jest dość istotna i ważna kwestia jaki wpływ na kredyty w CHF miało przejście na Euro na Słowacji :-? Może ktoś z forumowiczów ma tam rodzinę/znajomych i wie lub jest w stanie się zorientować co i jak ? :roll:

 

A co mozna powiedziec po 2 dniach roboczych obowiazywania nowej waluty ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
,

a to jest dość istotna i ważna kwestia jaki wpływ na kredyty w CHF miało przejście na Euro na Słowacji :-? Może ktoś z forumowiczów ma tam rodzinę/znajomych i wie lub jest w stanie się zorientować co i jak ? :roll:

 

A co mozna powiedziec po 2 dniach roboczych obowiazywania nowej waluty ??

Banki pewno wysyłały jakieś aneksy czy jakieś informacje do klientów to już powinno być coś wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurs skk/eur wynosi 30.125 już od conajmniej pół roku, jest sztywno powiązany i niezmienny, tzn, że w słowackim kantorze jeśli chcesz kupić sprzedać euro za korony to zawsze jest to 30.125, nie ma znaczenia czy kupno czy sprzedaż. Także mogą już wiele powiedzieć o euro, ale generalnie narazie słowacy są zadowoleni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma to większego znaczenia -ale będę sie upierać przy kursie 30,126 , ustalonego w Brukseli :D

Kantory teoretycznie powinny wymieniac po tym kursie - ale to tylko teoria.

Zapraszam na Słowacje (jak euro trochę spadnie - bo obecnie drogo jak w Austrii , a sniegu ciagle mniej niż w Alpach) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mała zmiana tematu :D

 

 

w millennium spread na poziomie 17groszy-krwiopijcy pier* :evil:

Libor oczywiście z ciężkim opóźnieniem uaktualniają...aż głowa boli na myśl o wysokości raty :-? właściwie spłaty odsetek póki co

na szczęście w mbanku uaktualniają libor raz na miesiąc, faktyczna zmiana oprocentowania czyli i wysokość raty jest opóźniona, ale jest obniżana i to cieszy

libor jest brany z przedostatniego dnia danego miesiąca i jak jest jakaś tam zmiana (w regulaminie chyba zapis jest na to przy jakiej wielkości zmiany liboru muszą go zaktualizować) to po kilku dniach jest info na stronach, że zmianie uległy stawki

 

a mam pytanie z innej beczki:

 

zbliża się wypełnianie PIT-ów

 

czy można coś z kredytu odzyskać ? jakaś ulga czy odliczenie odsetek od dochodu jest możliwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przeżyłam szok w banku PKO BP marża banku dla kredytu hipot. we frankach 6,7 % - co powoduje, że rata kredytu we franku = rata kredytu w PLN SZOK

 

Czy jesteś pewna, że chodzi o marżę??? Wydaje mi się, że chodzi Ci o prowizję za udzielenie kredytu(?)

 

 

witam, byłem wczoraj w banku co sie zwie PKO BP :lol:

 

kredyt we frankach marża 6,7 % TO NIESTETY PRAWDA

teraz najlepsze, kredyt w złotówkach UWAGA UWAGA 2,89 % !!!!

 

MASSSSAKRA !!!!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

zbliża się wypełnianie PIT-ów

 

czy można coś z kredytu odzyskać? jakaś ulga czy odliczenie odsetek od dochodu jest możliwe?

 

Po oddaniu budynku do użytkowania można odliczyć od dochodu odsetki. Nawet te spłacane kilka lat wstecz.

 

A jakieś źródło lub podstawa prawna ?? bo to by było zbyt piękne :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przeżyłam szok w banku PKO BP marża banku dla kredytu hipot. we frankach 6,7 % - co powoduje, że rata kredytu we franku = rata kredytu w PLN SZOK

 

Czy jesteś pewna, że chodzi o marżę??? Wydaje mi się, że chodzi Ci o prowizję za udzielenie kredytu(?)

 

 

witam, byłem wczoraj w banku co sie zwie PKO BP :lol:

 

kredyt we frankach marża 6,7 % TO NIESTETY PRAWDA

teraz najlepsze, kredyt w złotówkach marża UWAGA UWAGA 2,89 % !!!!

 

MASSSSAKRA !!!!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbliża się wypełnianie PIT-ów

 

czy można coś z kredytu odzyskać? jakaś ulga czy odliczenie odsetek od dochodu jest możliwe?

 

Po oddaniu budynku do użytkowania można odliczyć od dochodu odsetki. Nawet te spłacane kilka lat wstecz.

 

A jakieś źródło lub podstawa prawna ?? bo to by było zbyt piękne :-?

chyba najlepiej podejść do skarbówki i popytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbliża się wypełnianie PIT-ów

 

czy można coś z kredytu odzyskać? jakaś ulga czy odliczenie odsetek od dochodu jest możliwe?

 

Po oddaniu budynku do użytkowania można odliczyć od dochodu odsetki. Nawet te spłacane kilka lat wstecz.

 

Jednakże pod warunkiem że podpisałeś umowę kredytową przed końcem 2006 roku. Wtedy możesz odliczać odsetki do 2027 :D

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie. Oprocentowanie niskie jak nigdy, a frank raczej bedzie spadal niz rosl. :roll: Gorzej z marza banku, tu zalezy od indywidualnej sytuacji i umiejetnosci negocjacyjnych. :roll:

ale co ponegocjujesz skoro i tak będzie to kilkakrotnie więcej niż u tych co brali w tamtym roku albo 2 lata temu

 

ja brałem we wrześniu 2007 r. i mam 1,1% marży, teraz jest libor nisko, ale frank wysoki więc jedno rekompensuje drugie

 

ja mam teraz oprocentowanie 1,1+0,67=1,77%, a mieli i niższe marże ludzie

 

jak teraz ktoś weźmie to jak widzę w moim banku jest oprocentowanie:

 

od 8,56% do 13,26%w PLN

od 3,87% do 9,07%w CHF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spokojnie, ja jak bralam w 2007 to mialam 3.40% (teoretycznie, bo systematycznie roslo), frank odrobine spadl jeszcze, ale niewiele, a teraz mam 2,57% i w zasadzie na jedno wychodzi. Dlatego mowie, ze zalezy od sytuacji. Inna sie ma marze na 100% wartosci (o ile takie kredyty jeszcze ktos daje), inna przy korzystaniu z innych produktow itd. itd. W dalszym ciagu jednak bardziej oplaca sie brac we frankach niz w zlotowkach. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spokojnie, ja jak bralam w 2007 to mialam 3.40% (teoretycznie, bo systematycznie roslo), frank odrobine spadl jeszcze, ale niewiele, a teraz mam 2,57% i w zasadzie na jedno wychodzi. Dlatego mowie, ze zalezy od sytuacji. Inna sie ma marze na 100% wartosci (o ile takie kredyty jeszcze ktos daje), inna przy korzystaniu z innych produktow itd. itd. W dalszym ciagu jednak bardziej oplaca sie brac we frankach niz w zlotowkach. :roll:

w 2008 w najgorszym czasie miałem 4,03% czyli 1,1marża+2,93% oprocentowanie,ale frank był wtedy nisko

 

teraz frank wysoko i marża wysoko coś kosztem czegoś

 

ja mam kredyt na 30 lat i już się boję skoro w ciągu roku potrafiło się wszystko pozmieniać to co będzie dalej - mam nadzieję, że tylko lepiej :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...