Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jezeli ktos chce porownac oferty roznych bankow w jednym miejscu, to polecam strony expander'a. Mozna tez rzucuic okiem na open finance, ale tam, od razu odsylaja do oddzialu. W expanderze mozna dostac lepsze warunki niz osobiscie. Ja mam konto w BPH prawie 10 lat, a expander ( via BPH ) dawal mi lepsze warunki niz BPH. Troche dziwne, ale ..... Mozna sie od nich dosc duzo dowiedziec i co wazne nie pobieraja za to zadnych oplat. Polecam. Ja jestem jeszcze przed kredytem, wiec chetnie dowiedzialby sie jak banki traktuja klientow. Zwlaszcza jezeli chodzi o transze, wizyty na budowie i rachunki. Czy jest jakis bank, ktory tego nie wymaga ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na 99%zdecydowana na GE Money Bank.

0 zł za wniosek, wczesniejsza spłate, 0 zł prowizja

dostałam 2,95 % na franki .

Nie wymagaja przed zadnego rzeczoznawcy (wystarcza zdjecia działki - analitycy sami ocenia wartosc działki i domu).

Sa transze -ale nie wymagaja faktur tylko zdjecia z postepu prac i wpisy do dziennika budowy

 

 

Moze jest ktos , kto korzysta z ich kredytu i moze powiedziec jak to wygląda w praktyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Też zastanawiamy się nad kredytem, jakos dziwnie skłaniam sie ku PBH więc wszelkie opinie mile widziane.

Na co zwracać uwagę, bo juz wiem że wysokośc raty to nie wszystko :-)

może ktos miał w Multibanku bo wysokość raty bardzo podobna jak w PBH różnica około 25 zeta

Mamy juz stan surowy otwarty ciekawe czy starczy mi 150 tys na zamieszkanie ???/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem konkretnie co mi proponowali:

Bank Millenium - rzeczywiscie oprocentowanie 2,57 ale....... musisz obowiazkowo ubezpieczyc sie od smierci na kwote 112% kredytu przez caly okres trwania pozyczki. Jak dodalem skladke do raty to wyszla mi wieksza jak przy oprocentowaniu 3.01.

W BPH rozmowa trwala dwie minuty - kiedy uslyszalem ze nie ma mowy o negocjowaniu czegokolwiek niz prowizji podziekowalem i wyszedlem.

GE MB - ide dzis, na infolinii pani powiedziala ze wstepnie mam 2.93 oprocentowanie. Zobaczymy co w oddziale.

WBK - musi byc wklad wlasny a dzialka ze stojacym domem dla nich nie jest wkladem wlasnym.

PKO - w ogole pomine milczeniem

DOmBank - 3,01 ale oplaty sa tam za wszystko

Lukas Bank - kredyt w zlotowkach - 0,99 % marzy + Wibor 3 miesieczny. Niestety drogo, ale najtaniej chyba w PLN nie ma.

Co do Expandera i Open Finance. W Expandrze musisz zaplacic 100 zeby podali konkretna propozycje, jesli z niej skorzystasz to Ci ja oddaja. W Open tego nie ma. Jak kazde doradztwo zyje z prowizji i oferte ktora dostaniesz nie zawsze bedzie najtansza dla Ciebie. Osobiscie sam chodze po bankach i staram sie negocjowac. I wierzcie mi ze mozna, bo klient ktory chce wziasc 240ts kredytu to dobry klient.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem konkretnie co mi proponowali:

Bank Millenium - rzeczywiscie oprocentowanie 2,57 ale....... musisz obowiazkowo ubezpieczyc sie od smierci na kwote 112% kredytu przez caly okres trwania pozyczki. Jak dodalem skladke do raty to wyszla mi wieksza jak przy oprocentowaniu 3.01.

W BPH rozmowa trwala dwie minuty - kiedy uslyszalem ze nie ma mowy o negocjowaniu czegokolwiek niz prowizji podziekowalem i wyszedlem.

GE MB - ide dzis, na infolinii pani powiedziala ze wstepnie mam 2.93 oprocentowanie. Zobaczymy co w oddziale.

WBK - musi byc wklad wlasny a dzialka ze stojacym domem dla nich nie jest wkladem wlasnym.

PKO - w ogole pomine milczeniem

DOmBank - 3,01 ale oplaty sa tam za wszystko

Lukas Bank - kredyt w zlotowkach - 0,99 % marzy + Wibor 3 miesieczny. Niestety drogo, ale najtaniej chyba w PLN nie ma.

Co do Expandera i Open Finance. W Expandrze musisz zaplacic 100 zeby podali konkretna propozycje, jesli z niej skorzystasz to Ci ja oddaja. W Open tego nie ma. Jak kazde doradztwo zyje z prowizji i oferte ktora dostaniesz nie zawsze bedzie najtansza dla Ciebie. Osobiscie sam chodze po bankach i staram sie negocjowac. I wierzcie mi ze mozna, bo klient ktory chce wziasc 240ts kredytu to dobry klient.

Powodzenia

 

Jestem ciekawy Twoich wrażeń z GE - do mnie zadzwonił gość z GE z oddziału w Poznaniu (Garbary) i przez telefon też zaproponował oprocentowanie poniżej 3% - osobiście jeszcze tam nie byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Piszę się na info co w GE, tak jak Tomjot. Wstępnie stargowałem prowizje w Multibanku na 1,5% a popracuje jeszcze nad marżą banku. W środę mam spotkanko w Expanderze zapewniali przez telefon że nie pobierają opłat a tu czytam że mam uszykować 100 złociszy :evil:

A i oczywiście w wcześniejszym mailu miałem napisać BPH a nie PBH nie zakładam nowego banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Expanderze jeszcze na poczatku roku chcieli ode mnie 100 ktora oddawali jak skorzystalo sie z ich oferty.

Bylem w GE, otrzymalem we frankach 2,93 i mily pan powiedzial ze mozemy wystapic o nizsza marze we wniosku, ale o tym decyduje Warszawa :(. Nizsze oprocentowanie glownie zalezy od wartosci nieruchomosci po budowie i okresu kredytu.

Dzis skladam wniosek i czekam do srody na decyzje. Bank sam sobie zrobi zdjecia i wyceni domek (nie jak BPH - zaplac za rzeczoznawce)

W GE maja teraz oferte 10% odsetek gratis od kapitalu, jest to piekne ale..... no wlasnie nie ma nic za darmo - przez pierwsze 5 lat nie mozna nadplacic wiecej jak 10% kapitalu.

 

A co do millenium, nigdy nie mowia o tym. To przeciez tylko ubezpieczenie, ale mnie wynioslo 86 zl miesiecznie. Podziekowalem.

 

Bede informowac na biezaco moje kredytowe przygody, szczegolnie ze w open financial tez mi przygotowuja oferte, aczkolwiek odbywa sie to raczej bez specjalnego zapalu do obnizenia klientowi kosztow kredytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem w GE, otrzymalem we frankach 2,93 i mily pan powiedzial ze mozemy wystapic o nizsza marze we wniosku, ale o tym decyduje Warszawa :(

W BPH dostałem taką samą informację (że o obniżeniu marży decyduje centrala) - zastanawiam się czy to nie jest pewnego rodzaju wybieg na 'upierdliwych' targujących się klientów: owszem w oddziale chcieliby (niby) jak najlepiej - fronetm do klienta, no ale ostatnie słowo ma centrala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logiczne jest ze im wiecej wkaldu wlasnego tym mneijsze oprocentowanie.

u mnie kwota kredytu - 240 tys.

 

A jeszcze o BPH. Napisalem mail do dyrektora odpowiedzialnego za kredyty hipoteczne o tym, jak mnie potraktowano (pisalem wyzej). Dzis mam telefon ze chetnie sie ze mna spotka i porozmawiamy na temat warunkow. A wiec jednak mozna byc elastycznym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logiczne jest ze im wiecej wkaldu wlasnego tym mneijsze oprocentowanie.

u mnie kwota kredytu - 240 tys.

 

A jeszcze o BPH. Napisalem mail do dyrektora odpowiedzialnego za kredyty hipoteczne o tym, jak mnie potraktowano (pisalem wyzej). Dzis mam telefon ze chetnie sie ze mna spotka i porozmawiamy na temat warunkow. A wiec jednak mozna byc elastycznym...

 

Maciek, z ciekawości - w jakim oddziale BPH (w Poznaniu?) rozmawiałeś o kredycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...