Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ciaglosc pracy jest. tylko zmienilam pracowawce. a co z umowa jesli nie mam na czas staly tylko narazie na 2 lata.?

 

Oświadczenie od pracodawcy że na dzień dzisiejszy nie ma nic przeciwko aby przydłużyć umowe.

 

Oświadczenie takie wystarczy a do nieczego nie zobowiązuje pracodawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przypominam się Pani Bartoszu czy oprócz Aliora i Eurobanku jest gdzieś jeszcze możliwość otrzymania kredytu ?

Przeliczyliśmy powierzchnie domu - wyrzuciliśmy z obliczeń kotłownię, pralnię etc. i wyszło 171 m2 - może będzie łatwiej mieć zdolność kredytową w naszym przypadku.

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W tym roku chcemy zacząć budowę domu i najwyższy czas rozejrzeć za kredytem hipotecznym. Czy można liczyć na pomoc, do których banków uderzyć po najlepszą dla nas ofertę?

 

Rodzina 2+2.

Ja: 30lat, od 6 lat zatrudniona na czas nieokr. w tej samej firmie, dochody ok 2500zł netto.

Mąż: 33 lata, od 5 m-cy zatrudniony w obecnej firmie, umowa na czas określony jeszcze do listopada 2012, dochody 1600 netto.

 

Wkład własny: działka na której będzie budowany dom (ok 80 - 90tys zł) + ok 80tys oszczędności. Szacujemy, że na budowę będziemy potrzebowali ok 400tys zł, mamy jeszcze mieszkanie (+/- 200 tys zł).

Zamierzamy wziąć kredyt na ok 300-350tys zł i po ok 2 latach sprzedać mieszkanie i częściowo go spłacić.

 

Moja historia w BIK ok (0 przeterminowań), mąż nie ma historii w BIK. Czy korzystniej będzie, jeśli mąż weźmie teraz jakiś niewielki kredyt i szybko go spłaci do wyrobienia poprawnej historii? Czy to nie ma znaczenia?

 

W których bankach powinniśmy szukać najkorzystniejszej dla nas oferty (ważna jest ta przedterminowa spłata ok połowy kredytu)?

Czy gdyby mąż miał dochód ok 300zł wyższy, to jakoś wpływałoby to na naszą sytuację?

 

Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przypominam się Pani Bartoszu czy oprócz Aliora i Eurobanku jest gdzieś jeszcze możliwość otrzymania kredytu ?

Przeliczyliśmy powierzchnie domu - wyrzuciliśmy z obliczeń kotłownię, pralnię etc. i wyszło 171 m2 - może będzie łatwiej mieć zdolność kredytową w naszym przypadku.

Pozdrawiam

Piotrek

 

Z bikiem nie powinno być problemów, gdyż banki patrzą do 5 lat wstecz na hisotrię.

 

Aby sprawdzić zdolność kredytową musze znać kwotę kredytu jaką Państwo potrzebują.

 

 

Witam

W tym roku chcemy zacząć budowę domu i najwyższy czas rozejrzeć za kredytem hipotecznym. Czy można liczyć na pomoc, do których banków uderzyć po najlepszą dla nas ofertę?

 

Rodzina 2+2.

Ja: 30lat, od 6 lat zatrudniona na czas nieokr. w tej samej firmie, dochody ok 2500zł netto.

Mąż: 33 lata, od 5 m-cy zatrudniony w obecnej firmie, umowa na czas określony jeszcze do listopada 2012, dochody 1600 netto.

 

Wkład własny: działka na której będzie budowany dom (ok 80 - 90tys zł) + ok 80tys oszczędności. Szacujemy, że na budowę będziemy potrzebowali ok 400tys zł, mamy jeszcze mieszkanie (+/- 200 tys zł).

Zamierzamy wziąć kredyt na ok 300-350tys zł i po ok 2 latach sprzedać mieszkanie i częściowo go spłacić.

 

Moja historia w BIK ok (0 przeterminowań), mąż nie ma historii w BIK. Czy korzystniej będzie, jeśli mąż weźmie teraz jakiś niewielki kredyt i szybko go spłaci do wyrobienia poprawnej historii? Czy to nie ma znaczenia?

 

W których bankach powinniśmy szukać najkorzystniejszej dla nas oferty (ważna jest ta przedterminowa spłata ok połowy kredytu)?

Czy gdyby mąż miał dochód ok 300zł wyższy, to jakoś wpływałoby to na naszą sytuację?

 

Proszę o odpowiedź.

 

Witam,

rozumiem że Pani nie ma żadnych aktualnie zaciągniętych kredytów?

Poradzimy sobie bez brania sprzętu na raty dla poprawienia biku, więc nie trzeba się tym martwić.

 

Zdolność sprawdze i oferty przygotuje do jutra.

Prosze na pw podać adres mailowy abym mógł przesłąć oferty.

 

pozdrawiam

Edytowane przez Murator FINANSE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuję Panie Bartoszu dziękuję za odp.

Jeśli banki patrzą 5 lat, to czy w 2013 nasza sytuacja kredytowa będzie wyglądała lepiej - ostatni kredyt zamknięty 2008/01 ??? Wtedy będziemy mogli korzystać z oferty większej ilości banków???

Biorąc pod uwagę kwotę kredytu to na te 171m2, chcemy ok. 400.000 zł

Pozdrawiam,

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie

na jaką marżę mógłbym liczyć w banku PKO SA przy kredycie na ok 300 tyś. RNS.

Powierzchnia domu ok 125 m2, wkład własny 20 % - działka darowizna- wykonana piwnica.

Wartość ok. 54 000 tyś.

Zdolność kredytowa do 400 tyś.

Małżonkowie umowa na czas nieokreślony.

Rodzina 2+2

Brak obciążeń kredytowych.

Czy podobna marża jeszcze jest możliwa w innym banku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuję Panie Bartoszu dziękuję za odp.

Jeśli banki patrzą 5 lat, to czy w 2013 nasza sytuacja kredytowa będzie wyglądała lepiej - ostatni kredyt zamknięty 2008/01 ??? Wtedy będziemy mogli korzystać z oferty większej ilości banków???

Biorąc pod uwagę kwotę kredytu to na te 171m2, chcemy ok. 400.000 zł

Pozdrawiam,

Piotrek

 

Banki nie będą brały pod uwagę tych zaległości, więc jeśli Państwo mogą to radzę poczekać.

 

Witam mam pytanie

na jaką marżę mógłbym liczyć w banku PKO SA przy kredycie na ok 300 tyś. RNS.

Powierzchnia domu ok 125 m2, wkład własny 20 % - działka darowizna- wykonana piwnica.

Wartość ok. 54 000 tyś.

Zdolność kredytowa do 400 tyś.

Małżonkowie umowa na czas nieokreślony.

Rodzina 2+2

Brak obciążeń kredytowych.

Czy podobna marża jeszcze jest możliwa w innym banku?

 

Trudno tak dokładnie jest powiedzieć, bo w gre wchodzą negocjacje które wychodzą po decyzji. Dużo zależy od doradcy

Edytowane przez Murator FINANSE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnosnie kredytu hipotecznego w kwocie 250000zl Wklad wlasny to ok 80000zl-chodzi o budowe domu o powierzchni 136m2. Kredyt na 30 lat. Zastanawiam sie miedzy wbk(mamy tam konto wraz z zona) a bgz. Wplywy na konto ok 4300-4500-umowa na stale. Co byscie zaproponowali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Czy jest szansa na kredyt ok 200tys zł jeżeli mąż nie ma ciągłości pracy? Umowa o pracę skończyła sie 31 grudnia. Od 30 grudnia był na zwolnieniu lekarskim. Obecnie zaczyna nową pracę od 5 marca. Umowę dostanie do końca roku z zagwarantowaną możliwoscią przedłużenia. Dochody łacznie 4600zł, rodzina 2+3, dom o wartosci ok 300 tys zł +działka ok 100tys. Wkład własny 60 tys i działka. Jest jeszcze mieszkanie, ktore bedzie sprzedane na dokończenie budowy w razie potrzeby i na spłatę częsci kredytu

Edytowane przez kama33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Czy jest szansa na kredyt ok 200tys zł jeżeli mąż nie ma ciągłości pracy? Umowa o pracę skończyła sie 31 grudnia. Od 30 grudnia był na zwolnieniu lekarskim. Obecnie zaczyna nową pracę od 5 marca. Umowę dostanie do końca roku z zagwarantowaną możliwoscią przedłużenia. Dochody łacznie 4600zł, rodzina 2+3, dom o wartosci ok 300 tys zł +działka ok 100tys. Wkład własny 60 tys i działka. Jest jeszcze mieszkanie, ktore bedzie sprzedane na dokończenie budowy w razie potrzeby i na spłatę częsci kredytu

 

Witam,

a na zwolnieniu lekarskim był mąż do końca marca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a na zwolnieniu lekarskim był mąż do końca marca?

 

Ciągłe zwolnienie do 24 lutego.

Byliśmy dzisiaj w ING - pani wypełniła z nami wniosek. Mamy donieść jeszcze kilka dokumentów i wyślemy do wstępnej weryfikacji. Mniejszym problemem jest ten brak ciągłości niz umowa do końca roku. Lepiej jakby była na 12 miesiecy do przodu :( No zobaczymy. Ale moze jakiś inny bank?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej Bgż, z tych dwóch banków będzie miał lepszą ofertę.

 

Ale radze złożyć do 3 banków na raz... gdyby coś się stało to nie będzie problemów z przestojami.

To jaki trzeci Bank by Pan proponował?

 

PEKAO SA, Millennium mają dobre oferty (ale po negocjacji)

 

 

Jeśli to nie Rns to może Deutsche ale nie jestem pewny czy będzie tam zdolność kredytowa... musze wiecej szcz. poznać

Proponuję tam zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PEKAO wg mnie można obniżyć o 0,2-0,3% a w millennium o 0,2%

 

Trudno mi powiedzieć który bank ja bym wybrał.

Na pewno ten z leszą ofertą.

Jeśli rata w PEKAO jest taka sama jak w MIllennium z ubezpieczeniem, to wole Millennium i zamaist płacić do kieszeni PEKAO, mieć w cenie ubezpieczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...