Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam mam pytanie odnośnie kredytu RnS na budowę domu. . czy mam szansę dostać kredyt mając ponad 2 tyś. złotych dochodu na dwie osoby i czy mogłabym dołożyć umowę zlecenie około 800 złotych która jest od czerwca a kredyt chcę zaciągnąć w listop[adzie . Mam jeszcze pytanie odnośnie tego czy działka i i fundamenty mogą być brane pod uwagę. proszę o pomoc .:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

jaki jest metraż domu który Państwo chcą budować?

Ile wkładu własnego Państwo wnioską?

 

Trzeba mieć jakieś kwoty.

Umowe zlecenie żaden bank nie wezmie pod uwagę... na pewno nie bez negocjacji.

Na oko, przy takim dochodzie bez żadnych kredytów, banki udzielą ok 90-110 tys. PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powierzchnia domu bez garażu to 86 metrów. wkład własny to tylko działka i fundamenty na resztę chcemy wziąść kredyt z dopłatą. posiadamy umowę o pracę w kwocie- 2300 netto i umowe zlecenie - 800 złotych.

 

Jeśli umowa zlecenie jest od czerwca tego roku, to nie ma możliwości że jakiś bank to przyjmie. Przy 2300 netto dochodu na 2 osoby w gospodarstwie banki mogą zaoferować ok. 80-100 tys. Nie wiem czy Państwo mają jakieś kredyty i zobowiązania. Jeśli tak to kwota będzie niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kredyt chcę wziąść w listopadzie a umowa jest od czerwca. Nie posiadamy żadnych kredytów . chciałabym wiedzieć czy dostałabym 100 tyś. Gdy byłam w pekao pani mnie wyśmiała i powiedziała że takich kredytów oni nie dają ponieważ za to nie wybudujemy domu. czy mam jakieś szanse na taki kredyt gdyż nie chcę brać większego , resztę pięniędzy chcę wziąść że sprzedaży ziemi. dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym że bank zamyka budowę.

 

Nikt nie da samych 100 tyś jeśli wiedzą że Pani się nie wybuduje za tyle...

 

Można:

1) Sprzedaż działki napierw i pokazać wkłąd w gotówce

2) dobrać kogoś do kredytu i wziąć większą kwotę.

 

Dla banku musi być + - 2500 za metr i do tekiej kwoty musimy mieć środki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry, mam pytanie do Pana Bartosza :)

jeśli mogłabym liczyć na pomoc byłabym wdzięczna :)

chciałbym zapytać czy mogłabym liczyć na Pana pomoc w znalezieniu oferty kredytowej dla mnie i mojej rodziny.

chcemy wybudować dom ok 112m2m w technologii szkieletowej (oryginalny norweski), mamy już działkę o wartości ok. 60000zł i 60000zł wkładu własnego. rodzina liczy 4 osoby, dochody to około 6000zł netto.

Dom w stanie deweloperskim będzie nas kosztował 250000 zl. Chcemy kredyt 250000zł na nie więcej niż 25 lat, ja mam 34 lata, mąż więcej:rolleyes:

Najważniejsze to żeby rata nas nie dobiła, dałoby radę na mniej niż 1500zł miesięcznie?

z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry, mam pytanie do Pana Bartosza :)

jeśli mogłabym liczyć na pomoc byłabym wdzięczna :)

chciałbym zapytać czy mogłabym liczyć na Pana pomoc w znalezieniu oferty kredytowej dla mnie i mojej rodziny.

chcemy wybudować dom ok 112m2m w technologii szkieletowej (oryginalny norweski), mamy już działkę o wartości ok. 60000zł i 60000zł wkładu własnego. rodzina liczy 4 osoby, dochody to około 6000zł netto.

Dom w stanie deweloperskim będzie nas kosztował 250000 zl. Chcemy kredyt 250000zł na nie więcej niż 25 lat, ja mam 34 lata, mąż więcej:rolleyes:

Najważniejsze to żeby rata nas nie dobiła, dałoby radę na mniej niż 1500zł miesięcznie?

z góry dziękuję

 

Witam,

oczywiście przygotuję oferty. Będę potrzebował jeszcze kilka informacji...

Proszę na prywatną wiadomośćnapisać mi swój mail, lub napisać do mnie [email protected] i wszystko powiem co i jak.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam,

mam ofert z dwóch banków pko bp i sa

w bp - marża 1,2 prowizja 1,5% oprocentowanie wychodzi 6,31

w sa - marża 1,2 prowizja 0% a oprocentowanie wychodzi 6,14

jakim cudem???

inaczej liczony VIBOR3M??

pomóżcie bo nie wiem czy to mozliwe?

 

w bp - procedura mniej skomplikowana ale jest prowizja

w sa - więcej papierów co prawda prowizja 0 ale chcą ubezpieczenie brakującego wkładu własnego - na jedno wychodzi

 

mam mętlik w głowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w SA nieaktualny wibor w kalkulatorze (wychodzi 4,94).

W ofertach kredytowych będzie określone jaki wibor jest brany.

 

BP skasuje 1,5% od razu, SA rozkłada to w czasie, ale tu jest furtka, że jeśli byłby przypływ gotówki to można szybko zejść z małego wkładu własnego nadpłacając kredyt i wyjść z ubezpieczenia. Zależy jakie są warunki nadpłacenia częściowego kredytu w początkowym okresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam ofert z dwóch banków pko bp i sa

w bp - marża 1,2 prowizja 1,5% oprocentowanie wychodzi 6,31

w sa - marża 1,2 prowizja 0% a oprocentowanie wychodzi 6,14

jakim cudem???

inaczej liczony VIBOR3M??

pomóżcie bo nie wiem czy to mozliwe?

 

w bp - procedura mniej skomplikowana ale jest prowizja

w sa - więcej papierów co prawda prowizja 0 ale chcą ubezpieczenie brakującego wkładu własnego - na jedno wychodzi

 

mam mętlik w głowie

 

oferty są teraz bardzo podobne tych banków.

Tak czy siak na wstępie trzeba zapłacić, jak nie prowizję to ub. niskiego wkładu. Ja bym brał tak gdzie mniej komplikacji i gdzie mniej się czepiają przy wypłatach transz, bo to też jest bardzo istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie chyba sie zdecydujemy na bp - właśnie ze względu na mniej papierków :)

a i przy wypłatach się mniej czepiają

 

tak czy siak dzięki za utwierdzenie mnie w tej decyzji :) :)

 

I tak jestem po wrażeniem że PKO nie robi problemó Państwu. Ostatnio i w PEKAO i PKO to bardzo modne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem kredyt na budowę przebrnołem papierologie i pozostało małe ale …

 

Budowa domu z91 – http://tomek.z500.pl/projekt/Z91,Maly-dom-parterowy-z-dachem-dwuspadowym-3-sypialniami-i-duza-kuchnia.html?lustro=0#project-costs

Wersja z podwójnym garażem.

Generalnie dom całkowicie parterowy 112 metrów i garaż 53 metry = razem 165 m

I etap stan surowy zamknięty (z dachówką i oknami) wyceniłem z kierownikiem budowy na 150 000 (powinno zostać sporo podliczając wycenę za materiały i robociznę w realu). Wycena za ten stan średnia z 500 to 107 000 zł.

II etap to prace wykończeniowe obliczone już na styk na kwotę 80 000 co związane jest w dużej mierze wykonywaniu w systemie gospodarczym (posiadam uprawnienia i praktykę w wykonywaniu większości wykończeniówki, prowadziłem firmę o w/w profilu)

Dom jak wynika z obliczeń szacunkowych z500 (aktualizacja 2011-12-02) - średnia cena za budowę 183 098 , minimalne 155 800 a metodą metoda gospodarcza 128 400 jednak to cena dla samego domu bez garażu.

Dowiadując się z forum ludzie w ostatnim roku postawili takie domy z garażem i w nich zamieszkali to w zależności od własnego wkładu i użytych materiałowa w szczególności wykończenia to przedział pomiędzy 190 tys a 290tys zł.

Idę do banku z zamiarem wzięcia 230 000 kredytu pod budowę domu posiadając wkład własny w postaci gruntu wycenionego przez rzeczoznawcę na kwotę 140 tys. i zgodę na budowę. Dodatkowo posiadam mieszkanie własnościowe realnie warte ok 260 tys (jeszcze niedawno 350 000 ale ceny spadają) jednak mieszkanie nie może wejść w kredyt gdyż zostaje wystawione do sprzedaży i ma posłużyć do spłaty większości kredytu na budowę domu, oraz podniesieniu standardu końcowego w nowo budowanym domu

Uderzam do Banku Pocztowego z racji prostych procedur i możliwość bez prowizji spłaty kredytu (ważne jak się mieszkanie sprzeda)

Wszystko sprawdzone i sprawa utyka u analityka u przychodzi mail o treści :

„Kosztorys zaniżony – szacowany koszt budowy obiektu określono w wysokości 612000zł – wymagana korekta kosztorysu”

Sprawdzam czy może coś nie tak z podliczeniami i mogę otrzymać oferty od firm które wybudują ten dom za kwotę 250000 a 290000 tys pod klucz do zamieszkania i jeszcze na tym dobrze zarobią.

Przeliczają i tak po swojemu jako minimum to cena za metr 2300 i podliczając 112 m + garaż 53 (razem 165m) i do tego +60% !!! za poddasze nieużytkowe !!! = 607 000zł i nie chcą dać kredytu na niższą kwotę. Pomimo iż wykonał specjalista operat na znacznie niższą kwotę. Generalnie odpowiedz że nie dadzą kredytu gdyż za niższą kwotę nie można wybudować tego domu, i udziela nam kredytu ale na 600 tys. (zdolność mamy na max. 300 tys.)

Podchodzę do 2 banku PKO i o te zagadnienie i że podobnie a nawet wyżej wycena bo nie 2300 za m2 a 2500m2 szacują. Szkoda że „doradca” nie poinformował mnie że na taką kwotę to tylko na budowę altanki ogrodowej można dostać.

Czy można coś jeszcze zrobić czy po prostu sprzedać mieszkanie na hura za niższe pieniądze siedząc na walizkach budować dom ?

Podpowiecie mi jak przebrnąć kredyt na budowę domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 172m2 pow użytkowej i 242 całkowitej - to mam mnożyć 2500x242??? Poddasze (na szczęście) użytkowe. I tak wychodzi, że potrzebne mi 605tys na budowę - a przepraszam, do jakiego stanu "wybudowania się" jest tak kalkulacja? Bo kosztu ponad 600tys to u nas nawet z pełnym wyposażeniem wnętrz nie przewiduję :jawdrop:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe radzę składać wniosków do Pocztowego na budowę domu, bo oni niestety liczą cenę za metr od pow. całkowitej a nie użytkowej, co jest kompletną głupotą.

Banki liczą 2500 za metr pow. użytkowej i ja radzę dodać dla bezpieczeństwa ok 1000 za metr garażu jeśli jest wolnostojący. (ale to nie zawsze)

Wiadomo, dużo zależy od projektu, jak jest domu prosty to policzą mniej.

W przypadku Rafe, wziąłbym 320 tyś na budowę, a jak coś nie brał ostatniej transzy, i po sprzedaży mieszkania spłacił kredyt…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...