Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Szanowny Panie Bartoszu!

 

Mamy działkę budowlano-rolną 21 arów. Własne oszczędności to około 80 tys. zł planujemy uzyskać drugie tyle z jakiegoś banku i wybudować dom. Znajomy z lokalnego Banku Spółdzielczego wyliczył nam przy 30 latach niecałe 500 zł raty tak na szybko, obydwoje pracujemy (około 4tys miesięcznie netto), dwójka małych dzieci. Czy coś z tego da się ugrać? W moim oddziale millenium uznali mnie za nędzarza :(

 

Jestem laikiem w tych sprawach więc jak sobie policzyłem że oddam prawie 100 tys więcej to mnie zatkało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Bartoszu!

 

Mamy działkę budowlano-rolną 21 arów. Własne oszczędności to około 80 tys. zł planujemy uzyskać drugie tyle z jakiegoś banku i wybudować dom. Znajomy z lokalnego Banku Spółdzielczego wyliczył nam przy 30 latach niecałe 500 zł raty tak na szybko, obydwoje pracujemy (około 4tys miesięcznie netto), dwójka małych dzieci. Czy coś z tego da się ugrać? W moim oddziale millenium uznali mnie za nędzarza :(

 

Jestem laikiem w tych sprawach więc jak sobie policzyłem że oddam prawie 100 tys więcej to mnie zatkało.

 

Musze znać więcej informacji aby coś pomóc.

Można na maila przesłać mi szczeg. dotyczące dochodu, metraż domu, inne zobowiązania.

Zerknę na to i dam znać...

Co do banku spółdzielczego to proszę pamiętać że oni nie mają gwaranci bankowej, w kredyt jest na 30 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś na forum może wypowiedzieć się o współpracy z Deutsche Bankiem. Interesuje mnie kredyt hipoteczny na wykończenie domu. Po zaczerpnięciu informacji z wielu banków, DB ma najlepsza ofertę oferują marże na pograniczu 1.0% w innych bankach taka marża jest nieosiągalna. Czy ktoś brał już kredyt w tym banku i możne coś powiedzieć o współpracy z tym bankiem. Będę wdzięczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc321_1

Dzień dobry Panie Bartoszu.

Dzisiaj otrzymałem ofertę kredytu z PEKAO SA

Kredyt w wysokości 100.000 zł na 180 miesięcy. Wkład własny 250.000 zł + działka

Oferta: 0,99% opłaty za przygotowanie i zawarcie umowy, stopa procentowa 5,82% w tym marża 1,79.

Podobno przy takiej kwocie kredytu ciężko o dużo lepsze warunki.

Ze zdolnością kredytową i BIK nie mamy żadnych problemów. Bardzo proszę o ocenę przedstawionych przez bank warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Panie Bartoszu.

Dzisiaj otrzymałem ofertę kredytu z PEKAO SA

Kredyt w wysokości 100.000 zł na 180 miesięcy. Wkład własny 250.000 zł + działka

Oferta: 0,99% opłaty za przygotowanie i zawarcie umowy, stopa procentowa 5,82% w tym marża 1,79.

Podobno przy takiej kwocie kredytu ciężko o dużo lepsze warunki.

Ze zdolnością kredytową i BIK nie mamy żadnych problemów. Bardzo proszę o ocenę przedstawionych przez bank warunków.

 

Deutsche nie ma oferty pod kwotę kredytu tylko pod wkład własny, więc tam 1,3-1,4% można dostać na tych warunkach na start, bez prowizji.

PEKAO zawsze daje decyzję finansową, ale potem niekiedy jest tak że się czepiają do nieruchomości i ostateczna jest negatywna.

Jesli nie ma jeszcze ostatecznej to ja bym na wszelki wypadek do DB złożył.

 

 

macie jakieś doświadczenia z credit agricole?

 

Na pewno nie składał bym tylko do CA, gdyż wg mnie nie można mu tak bardzo ufać.

Często u nich wszystko wygląda pięknie a jest decyzja negatywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budowanie na kredyt jest durnata. Jak moznz dowolnie si opodatkowac na 30 lat??? Przeciez to jest zycie ponad stan. Smiac mi sie chce jak czytam posty o waszycjh wyborach banku, ktory mniej okrada a ktory wiecej. Jak stac cie spłacic kredyt to stac cie bedzie go tez wybudowac bez kredytu. Bez kredytu buduje sie ok 5-10 lat przy zarobkach ok 30 tys rocznie a z kredytem rok albo dwa, a dom i tak nigdy przez okres spłaty nie bedzietwój. W moim mniemaniu lepiej wziasc w kredycie np. okna i spłacic przez trzy lata niz zadłuzyc sie na całe zycie i tak na dobra sprawe nie byc włascicielem swojego ukochanego domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aksami też jestem na etapie wyboru kredytu hipotecznego na dokończenie budowy domu. Czy kredyt z marża 1.79 % obejmuje też np. kartę kredytową i wpływy na konto ?. Mi Bank BGŻ i PKO SA. w zamian za wzięcie karty kredytowej i zapewnienie wpływów na konto zaproponowali odpowiednio BGŻ prowizja 1% i marża 1.2%, PKO SA prowizja O% i marża 1.4% oraz ubezpieczenie od utraty pracy 3.25%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc321_1
Aksami też jestem na etapie wyboru kredytu hipotecznego na dokończenie budowy domu. Czy kredyt z marża 1.79 % obejmuje też np. kartę kredytową i wpływy na konto ?. Mi Bank BGŻ i PKO SA. w zamian za wzięcie karty kredytowej i zapewnienie wpływów na konto zaproponowali odpowiednio BGŻ prowizja 1% i marża 1.2%, PKO SA prowizja O% i marża 1.4% oraz ubezpieczenie od utraty pracy 3.25%.

Jestem stałym klientem Pekao SA, zatem oczywiście wpływy na konto w tym banku były brane pod uwagę. Nie było mowy o karcie kredytowej, co do ubezpieczenia od utraty pracy to było mi ono zaproponowane (2.000 zł w okresie pierwszych 4 lat), lecz nie jest obligatoryjne. Oczywiście to była wstępna oferta. Wczoraj sprawdzałem jeszcze ofertę banku PNB Paribas, gdzie zaoferowano mi marżę 1,39% i 0% prowizji. Jednak przy symulacji kredytowej okazało się, że różnica w wysokości spłaty całego kredytu wynosi tylko 100 zł na korzyść PNB (prawdopodobnie ze względu na obowiązkowe ubezpieczenie). Różnica więc żadna, chociaż na pierwszy rzut oka zdawało się, że oferta PNB jest dużo lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak co roku w imieniu rodziców proszę o przekazanie 1% podatku na leczenie i rehabilitację małego Stasia :)

 

 

http://stasioblicharz.blogspot.com/

 

Więcej na stronie:

 

http://stasioblicharz.blogspot.com/p/pomoz-stasiowi.html

 

 

 

Liczę na Wasze wielkie serca

Z góry wielkie dzięki!!!

 

Pozdrawiam

 

Asia

Stasio.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań. Czy ubezpieczenie od utraty pracy w wysokości 3.25%. wartości kredytu w PKO BP jest ubezpieczeniem obowiązkowym i czy ewentualna rezygnacja z niego wpływa na wzrost marży banku?

Czy w dniach otwartych PKO BP tj. do dnia 15.02. trzeba złożyć już wniosek czy tylko deklarację?

Czy po zadeklarowaniu udziału w dniach otwartych można odstąpić od przyznanego kredytu?

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań. Czy ubezpieczenie od utraty pracy w wysokości 3.25%. wartości kredytu w PKO BP jest ubezpieczeniem obowiązkowym i czy ewentualna rezygnacja z niego wpływa na wzrost marży banku?

Czy w dniach otwartych PKO BP tj. do dnia 15.02. trzeba złożyć już wniosek czy tylko deklarację?

Czy po zadeklarowaniu udziału w dniach otwartych można odstąpić od przyznanego kredytu?

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedz.

 

Ubezpieczenie z tego co mi wiadomo jest obowiązkowe i nie da się z niego zrezygnować jeśli chcemy kredyt z oferty dni otwarte.

Po decyzji oczywiście można nie podpisywać umowy a do 15.02 trzeba złożyć wniosek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kredyt RNS w Credit Agricole, ubezpieczenie jest obowiązkowe i płacę je systematycznie co miesiąc. Tylko Panie Bartoszu nie mam warunków tej umowy i tak na prawdę nie wiem, co ono obejmuje. Czy ma Pan może jakieś informacje na temat tych ubezpieczeń ? Czy bank mi powie od czego dokładnie jestem ubezpieczony ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...