Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Panie Bartoszu, nie widziałem zaniedbania z Pańskiej strony w związku z tym nie dzwoniłem.

Mam wrażenie, że temat ruszył po moim telefonie do Pana Michała z Łodzi, tam zdobyłem telefon do kierownika z Wrocławia który chyba popchnął sprawę i zapewnił mnie że przelew będzie jutro.

Dyspozycja przelewu była podpisana przeze mnie na 10 września było to po pierwszej inspekcji która odbyła się 31 sierpnia.

Szkoda że DB zorientował się dopiero po prawie dwóch tygodniach że należy powtórzyć inspekcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mimo zapewnień dyrektora oddziału dziś również nie otrzymałem kolejnej transzy kredytu. Przypomnę że czekam już prawie miesiąc.

Deutsche Bank ma gdzieś swoich klientów, obsługa w osobie mojego doradcy, dyrektora oddziału i Pana Bartosza nie jest w stanie załatwić sprawy pozytywnie. Pozostaje mi tylko KNF.

Nie polecam kredytów hipotecznych w tym banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Emilu, dostał Pan informację w czym problem i codziennie dostaje Pan telefony już od wszystkich możliwych osób z informacją co się dzieje. Ja o sprawie dowiedziałem się 19.09 a realnie o powadze problemu 23.09. Nie rozumiem dlaczego Pan czekał na powiadomienie mnie 3 tygodnie.

Dostałem zgodę na uruchomienie Pana transzy na skan, co jeszcze nigdy mi się nie udało.

 

EDIT: właśnie rozmawiałem z bankiem... do 1h ma Pan dostać środki na konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Emilu, dostał Pan informację w czym problem i codziennie dostaje Pan telefony już od wszystkich możliwych osób z informacją co się dzieje. Ja o sprawie dowiedziałem się 19.09 a realnie o powadze problemu 23.09. Nie rozumiem dlaczego Pan czekał na powiadomienie mnie 3 tygodnie.

Dostałem zgodę na uruchomienie Pana transzy na skan, co jeszcze nigdy mi się nie udało.

 

EDIT: właśnie rozmawiałem z bankiem... do 1h ma Pan dostać środki na konto.

 

Panie, Bartoszu po drodze problemów było kilka:

- źle wykonana inspekcja

- brak wypisanej kwoty na dyspozycji przelewu

- brak możliwości wypłaty w piątek z powodu limitu wypłat...

Poza tym to ja wydzwaniam i się dopytuje, nierzadko nie było telefonów zwrotnych mimo obietnic.

Bank o problemie powiadomiony był ok 11 września i do chwili obecnej nie potrafi załatwić sprawy.

Tak na koniec to temat powinien być zamknięty w tydzień a trwa miesiąc a wszystkie niedopatrzenia powstały z winy Deutsche Bank.

Zostaje jeszcze temat reklamacji po rozpatrzeniu dam znać na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Jak powszechnie wiadomo od stycznia 2014 trzeba będzie mieć większy wkład własny na zakup własnego M.

 

1. Czy ktoś z Was już się kontaktował z doradcami, aby przeliczyć zdolność kredytową na nowych zasadach? Rzeczywiście o wiele trudniej będzie dostać kredyt w 2014?

 

2. Co myślicie o Idea Expert? Mają sporo oddziałów w całej Polsce.

 

Nie ma jeszcze kalkulatorów w bankach dla nowych zasad zawsze pojawiają się kilak tygodni wstecz, po drugie do stycznia moim zdaniem zmienią się oferty więc to co dziś byłoby przeliczane może nie mieć pokrycia.

Moim zdaniem 2014 może nie będzie trudniejszym okresem pod kątem dostania kredytu ale marże poszybują w okolice 2%.

 

 

Idea Expert to byly PDK Fiolet... takie pośrednictwo finansowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Otrzymałem odpowiedź ze strony banku, bank nie widzi podstaw do wypłaty rekompensaty ponieważ nie wykazałem faktu poniesienia jakiejkolwiek szkody o charakterze majątkowym. Ja potrafię wymienić conajmniej trzy:

- odsetki od uruchomionego kredytu (wypadłem z kolejki u fachowców, budowa się opóźnia a ja muszę płacić raty odsetkowe)

- telefony na infolinie i do konsultantów, podliczyłem prawie 40zł

- jeśli zakończenie budowy się przesunie to zapłacę za aneks 500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bankowi chodzi o rachunki, faktury etc.

Za aneks nie zwrócą środków jak jeszcze nie ma potrzebny przygotowania go.

Gdyby przedstawił Pan umowę gdzie byłaby informacja że płaci Pan karne odsetki u wykonawcy za niezapłacenie w terminie, lub jakieś potwierdzenie że zgodnie z opóźnieniem poniósł Pan koszty sprawa jest prosta.

 

Co do odsetek to proszę o informację co dokładnie ma Pan na myśli, gdyż tak czy siak rata jest płacona, okres się nie wydłuża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Jak powszechnie wiadomo od stycznia 2014 trzeba będzie mieć większy wkład własny na zakup własnego M.

 

1. Czy ktoś z Was już się kontaktował z doradcami, aby przeliczyć zdolność kredytową na nowych zasadach? Rzeczywiście o wiele trudniej będzie dostać kredyt w 2014?

 

2. Co myślicie o Idea Expert? Mają sporo oddziałów w całej Polsce.

 

Ad.1 Niestety nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Może nie będzie tak źle. Te dodakowe wymagane 5% wkładu własnego, będzie można skredytować w banku, ale pod warunkiem ubzepieczenia tej kwoty. To KNF dopuszcza. kredyty w opolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilku lat prowadzę działalność gospodarczą. Planuję zakup działki i budowę domu. Wolałbym uniknać wkładu własnego i wykorzystać środki na wykończeniówkę oraz tematy około budowlane typu ogrodzenie itd. Na utrzymaniu mam dwójkę dzieci, narzeczona pracuje u mnie w firmie na umowe zlecenie, nie planujemy ślubu, tak nam dobrze, innych kredytów nie posiadamy( spłacone). Pit nie wygląda najlepiej ponieważ cały dochód pakuję w rozwój firmy ( kupuje towar, maszyny itd.) Obrót roczny jest spory, grubo ponad milion.

Jaki kredyt i gdzie najlepiej się udać? Czy można brać kredyt na mnie i narzeczoną, jak to wtedy wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilku lat prowadzę działalność gospodarczą. Planuję zakup działki i budowę domu. Wolałbym uniknać wkładu własnego i wykorzystać środki na wykończeniówkę oraz tematy około budowlane typu ogrodzenie itd. Na utrzymaniu mam dwójkę dzieci, narzeczona pracuje u mnie w firmie na umowe zlecenie, nie planujemy ślubu, tak nam dobrze, innych kredytów nie posiadamy( spłacone). Pit nie wygląda najlepiej ponieważ cały dochód pakuję w rozwój firmy ( kupuje towar, maszyny itd.) Obrót roczny jest spory, grubo ponad milion.

Jaki kredyt i gdzie najlepiej się udać? Czy można brać kredyt na mnie i narzeczoną, jak to wtedy wygląda?

 

To jest temat rzeka… jest kilka rozwiązań, pytanie na kiedy są potrzebne środki.

 

proszę o kontakt na maila to wypytam o szczegóły i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum służy do tego aby inni w podobnej sytuacji nie musieli już pytać tylko zorientowali się jak sprawa wygląda :) Oczywiście szczegóły i dane prywatne podam na maila. Proszę nakreślić jakiś zarys w obecnej sytuacji, podać mozliwie najkorzystniejsze rozwiązanie.

 

W kredytów hipotecznych każdy przypadek jest inny, więc co byśmy nie zrobili i tak pytania będą padać.

Aby podać Panu konkretne banki muszę znać więcej konkretów co do dochodu, co nie musi chcieć Pan podawać na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...