Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ad. 1 - aby zwiększyć koszty??? proszę tego nie robić bo to obniża zdolność kredytową. Duże dochodu w niektórych przypadkach mają wpływ na ratę. Można np stać się dla banku klientem "vip" dzięki czemu jest lepsza oferta… takie pakiety ma bank Credit Agricole.

 

ad. 2 a ile jest wkładu własnego/ jaka wartość nieruchomości?

 

ad. 1- nie martwię się o zdolność kredytową ale również nie zarabiamy aż tyle by być klientami VIP. Dużo naciągania dookoła, nie zdawałam sobie sprawy, ze aż tak bardzo trzeba uważać... Dziś pan nas zapewniał, że nie dostaniemy niższej oferty niż jego, jednak po tysiącu moich pytań przyznał że jeszcze coś tam do tej raty trzeba by doliczyć i z najlepszej wyszła najgorsza...

 

ad3. dom wartość około 350tyś, wkład własny działka- wartość około 50 tyś

 

Jakby to kogoś interesuje to BNP Paribas liczy 2500 zł za m2 powierzchni całkowitej (nie użytkowej) :/ masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja też nie szukam promocji tylko chce się zorientować jak wygląda sytuacja i poszukać odpowiedni bank. a w ilu i jakich transzach jest wypłacana kasa na dom (300tys)? bo na pewno wszystko od razu nie dadzą i czy trzeba pokazywać faktury i się rozliczać z bankiem? czy na domy niskoenergetyczne są takie same widełki co na zwykłe?

 

ilość transz, teoretycznie zależy od klienta ale są pewne warunki. Rzadko który bank wyraża zgodę aby pierwsza transza byla większa od aktualnej wartości nieruchomości.

Taka transza jest rozliczana na podstawie postępu prac, nie faktur. Czyli stan zero na który wpływa przygotowanie terenu, uzbrojenie go, fundamenty wyceniony jest w kosztorysie na 30-40 tyś. Jeśli wybuduje Pani owy stan za 20 tyś to różnicę z tego można wydać na wkład do nowego jachtu :)

 

ad. 1- nie martwię się o zdolność kredytową ale również nie zarabiamy aż tyle by być klientami VIP. Dużo naciągania dookoła, nie zdawałam sobie sprawy, ze aż tak bardzo trzeba uważać... Dziś pan nas zapewniał, że nie dostaniemy niższej oferty niż jego, jednak po tysiącu moich pytań przyznał że jeszcze coś tam do tej raty trzeba by doliczyć i z najlepszej wyszła najgorsza...

 

ad3. dom wartość około 350tyś, wkład własny działka- wartość około 50 tyś

 

Jakby to kogoś interesuje to BNP Paribas liczy 2500 zł za m2 powierzchni całkowitej (nie użytkowej) :/ masakra

 

Często ostatnimi czasy tak jest. Dlatego sama rata nie jest najważniejsza.

Bank pocztowy też liczy 2500 PLN od pow. całkowitej.

Edytowane przez Murator FINANSE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

to może i ja nieśmiało spytam o kredyt ponieważ mamy dylemat sprzedac 2 mieszkania na budowę domu czy wziąć kredyt, ja zarabiam około 3 tys. mundurówka, mąż zarabia w ojro, no własnie podobno tu może być problem, w przeliczeniu na nasze na rękę ok 7 tys zł, firma niemiecka, brak siedziby w Polsce, mąż do pracy dojeżdza codziennie ponieważ mieszkamy blisko granicy. Umowy mamy na czas nieokreślony ja pracuje 8 lat, mąż w tej firmie pracuje dwa lata, Działkę mamy wartą ok 230 tys ale na 120 tys brałam kredyt jeszcze jak nie byliśmy małżeństwem w bzwbk, mamy 2 mieszkania warte ok 250/300 tys. ich hipoteki nie są obciążone, mamy dwoje małych dzieci. Wkładu własnego mielibyśmy ok 70/90 tys a koszt budowy domu, tj. stan deweloperski szaxujemy na ok 350 tys. może 400 tys. No powiedzmy że chcielibyśmy brać 300 tys kredytu, jakie mamy szanse i w jakich bankach bo bzwbk na pewno nam kreytu nie udzieli, a zapewne kredyt musi być konsolidacyjny z uwagi na obciążoną dziłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

to może i ja nieśmiało spytam o kredyt ponieważ mamy dylemat sprzedac 2 mieszkania na budowę domu czy wziąć kredyt, ja zarabiam około 3 tys. mundurówka, mąż zarabia w ojro, no własnie podobno tu może być problem, w przeliczeniu na nasze na rękę ok 7 tys zł, firma niemiecka, brak siedziby w Polsce, mąż do pracy dojeżdza codziennie ponieważ mieszkamy blisko granicy. Umowy mamy na czas nieokreślony ja pracuje 8 lat, mąż w tej firmie pracuje dwa lata, Działkę mamy wartą ok 230 tys ale na 120 tys brałam kredyt jeszcze jak nie byliśmy małżeństwem w bzwbk, mamy 2 mieszkania warte ok 250/300 tys. ich hipoteki nie są obciążone, mamy dwoje małych dzieci. Wkładu własnego mielibyśmy ok 70/90 tys a koszt budowy domu, tj. stan deweloperski szaxujemy na ok 350 tys. może 400 tys. No powiedzmy że chcielibyśmy brać 300 tys kredytu, jakie mamy szanse i w jakich bankach bo bzwbk na pewno nam kreytu nie udzieli, a zapewne kredyt musi być konsolidacyjny z uwagi na obciążoną dziłkę.

 

Z dobry opisem dochód męża zostanie zaakceptowany. Opis pomoże również w tym aby nie brać kosztów utrzymania zagranicznych (dla banku dochód w walucie obcej = koszty utrzymania zagraniczne)

Z samą zdolnością nie będzie problemu. Jutro sprawdzę banki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom wartość około 350tyś, wkład własny działka- wartość około 50 tyś

/QUOTE]

 

czy uzyskam jakieś konkrety ? Jest szansa na ratę nie przekraczającą 1400 zł ?

 

przy okresie 30 lat, moim zdaniem nie ma takiej możliwości.

Sama rata to 1400 PLN na 300 tyś. + ub. nieruchomości, w niektórych bankach ub. na życie, opłaty za konto karta. Trzeba liczyć ok 1500 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

tak sobie teraz patrze, że na forum jestem już kilka lat.

 

Chciałbym poinformować iż od 01 lutego w moim życiu zaszły małe zmiany i nie jestem już pracownikiem Muratora. Oczywiście w branży zostaje dalej i na forum również. Założę sobie prywatny profil aby odpowiadać na wszystkie pytania i wątpliwości.

 

Wszystkie osoby które w dniu dzisiejszym napisały mi maila na Murator nie będę w stanie go przeczytać więc proszę o telefon a podam nowy adres. Telefon zostaje bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

No właśnie odnośnie kosztów utrzymania straszono mnie, że banki przyjmują te koszty wg swoich tabel, a jedyne koszty męża to sieciówka na pociąg i komunikacje miejską. Jestem też ciekawa jak jest lepiej ubiegać się o kredyt, czy mieć te kilkadziesiąt tysięcy na koncie, czy wykonać za to stan zero za wykonanie którego oczywiście miałabym fakturę za materiał i robociznę? Kredytu na działce jest jeszcze do spłaty 116 tys czyli łącznie bralibyśmy ok.415 000 i czy jest możliwość aby kredyt nie był wypłacany w transzach tylko jednorazowo, stresują mnie te transze, wiadomo jak to na budowie nie wszystko idzie zgodnie z planem a ludziom płacić trzeba. Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

No właśnie odnośnie kosztów utrzymania straszono mnie, że banki przyjmują te koszty wg swoich tabel, a jedyne koszty męża to sieciówka na pociąg i komunikacje miejską. Jestem też ciekawa jak jest lepiej ubiegać się o kredyt, czy mieć te kilkadziesiąt tysięcy na koncie, czy wykonać za to stan zero za wykonanie którego oczywiście miałabym fakturę za materiał i robociznę? Kredytu na działce jest jeszcze do spłaty 116 tys czyli łącznie bralibyśmy ok.415 000 i czy jest możliwość aby kredyt nie był wypłacany w transzach tylko jednorazowo, stresują mnie te transze, wiadomo jak to na budowie nie wszystko idzie zgodnie z planem a ludziom płacić trzeba. Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

 

W bankach są przyjmowane koszty wg, częstotliwości obciążeń. Jeśli regularnie jest tankowane, są opłacane jakieś programy oszczędnościowe, czy co miesiąc jest wypłacana kwota x w kasynie, to te koszty są traktowane jako stałe. W Pani przypadku koszty na pociąg to i tak dobrze… niektórzy nadgorliwi analitycy będą pewnie chcieli przyjąć mężowi koszty utrzymania zagraniczne (czyli większe niż w Polsce) dlatego pisałem aby się przed tym bronić.

Co do wypłaty jednorazowej to nie ma takiej możliwości z prostej przyczyny. Bank nie wypłaci 415 tyś gdy aktualne zabezpieczenie tej kwoty to 150 tyś działki.

Gdyby klient przestał spłacać kredyt i bank byłby zmuszony zabrać działkę nie odebrał by kwoty którą pożyczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim zainteresowanym, a niezdecydowanym, pomoc Pana Bartosza w załatwianiu formalności kredytowych.

Pomimo znacznej odległości i pewnych nieprzewidzianych problemów które pojawiły się w trakcie udzielania mi kredytu, na każdym etapie można liczyć na pomoc i poradę.

Zawszwe świetny kontakt przez maila, telefon jak również sms:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dzień dobry,

Chciałabym się poradzić w kwestii warunków kredytu hipotecznego, a mianowicie chcemy wziąć z mężem kredyt w wysokości 70tys. na dokończenie budowy domu. Z ofert 3 banków w których byliśmy, najkorzystniej wygląda oferta PEKAO S.A. z marżą 1,59% i prowizją 1,50%(płatna gotówką), bez żadnych ubezpieczeń na życie, od utraty pracy. I teraz moje pytanie jest takie czy może brał ktoś z Państwa kredyt hipoteczny w podobnej, niskiej kwocie i orientuje się czy gdzieś można dostać lepsze warunki?? zależy nam na czasie a chodzenie od banku do banku zajmuje sporo czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy banki sprawdzają ilość posiadanych samochodów ? Mam aktualnie "motocykl" (100%), mój samochód (50% ojciec, 50% ja), samochód teścia (50/50% ale ma być 100% mój) oraz samochód żony (50/50%). Przyznawać się do wszystkiego? Na dzień dzisiejszy jeździmy dwoma samochodami, a nie mam komu przepisać udziałów i boję się o naszą zdolność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiśnia1ak na podstawie wyłącznie wysokości kredytu nie da się określić czy dana oferta jest atrakcyjna czy też nie. Aby móc to stwierdzić konieczne byłyby dane dotyczące inwestycji, dochodów, obciążeń itd.

 

kravat bank nie nie jest w stanie sprawdzić ilości posiadanych pojazdów. Na podstawie wyciągów z konta jest w stanie jedynie oszacować koszt ich użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do posiadanych pojazdów to Pan sam określa we wniosku ile ich jest.

Banki przyjmują ok 300-500 PLN miesięcznie na paliwo. W przypadku gdy na wyciągach które przedstawiamy te koszty są większe, to analityk podaje w decyzji jakie koszty przyjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam wszystkich , którzy chcieliby się uzyskać fachowej pomocy w sprawie kredytów hipotecznych lub mają jakiekolwiek wątpliwości. Z chęcią odpowiem na pytania i pomogę znaleźć rozwiązania. Zapraszam na forum i czekam na pytania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na "wolną chwilę" :)

 

Jak wygląda sytuacja gdy mamy kredyt np. na 250k a po roku spłacamy 100k (oszczędności) w porównaniu do sytuacji gdy owe 100k dajemy jako wkład własny i mamy kredyt na 150k. Jednym słowem co się bardziej opłaca ?

 

Witam pytanie jest dość ogólne,, wiele jest rozwiązań. Pytanie jakie mi się nasuwa, to jakie są potrzeby i na co ma być potrzebny kredyt.

Z jednej strony można wziąć kredyt na 250 tys i 100 tys potraktować jako część wkładu własnego a resztę zainwestować również w nieruchomość lub zostawić na oszczędnościach. Z drugiej strony , im niższy kredyt niższe odsetki i niższe koszty. Dlatego proszę o więcej szczegółów a postaram się dokładniej odpowiedzieć na pytanie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...