Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak sam zauważyłeś, bankom udzielone kredyty w CHF są nie na rękę, a więc straszenie przeniesieniem kredytu do innego banku raczej wiele nie da:) Może to wręcz zamknąć inne drogi rozwiązania problemu, bo bank pozbędzie się kłopotliwego produktu w najłatwiejszy z możliwych sposobów. Banki w Polsce jeszcze nie dojrzały do szanowania stałych klientów (z resztą nie tylko banki). Wolą skupiać się na nowych klientach, a o tych którzy są przypominać sobie sporadycznie przy chęci wciśnięcia dodatkowych produktów. Oczywiście nie twierdzę, że na pewno bank będzie grał w tej sytuacji wyłącznie na swoją korzyść. Napisałem jedynie, że tak może się stać. W tej sytuacji, to jednak Wy będziecie "petentem" i powinniście rozmawiać z bankiem na spokojnie uprzejmie prosząc:)

Generalnie mBank ma średnią ofertę na dzień dzisiejszy, a więc niekoniecznie pozostanie w tym banku będzie mimo wszystko rozwiązaniem najkorzystniejszym. Musiałbym poznać więcej szczegółów na temat obecnego kredytu, inwestycji, Waszej zdolności itd.

 

Tak ja ostatnio przez chwile rozmawiałem w banku to na szybkiego powiedział że marże są u nich (mbank) w okolicach 1,8%, a na moją odpowiedź że są teraz kredyty z marżami 1,45% odpowiedział że porównywał ostatnio taka ofertę z innego banku z ich ofertą i rata kredytu wynosiła tyle co u nich przy 1,8%.

Na moje pytanie o prowizję też zaczął kręcić że " różnie 2%, 1,5%, 0,5%" ale na moje wielkie oczy przy 2% odpowiedział że - zależy od kredytu, ale czy chodzi o wysokość kredytu nie powiedział ostatecznie.

Za kredytyem będziemy kręcić się dopiero pod koniec roku co prawda ale pytam się specjalisty czy lepiej w tym roku czy na początku przyszłego bo wiem że jakieś znowy rekomendację wchodzą w 2015r.

Co do zdolności to przy mojej działalności niestety praktycznie przez cały rok osiągam stratę więcej materiałów kupując niż sprzedając. Zysk wykazuję na koniec roku , po 4 kwartale. Zona miała stratę z działalności za 2013r. i wtym roku tez strata,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Prowizja w mBanku jest generalnie negocjowalna. Wyjściowo to 2%.

Rata przy marży 1,8% miałaby wyjść taka sama jak w przypadku kredytu z marżą 1,45%? No tutaj Pana doradcę poniosła kreatywna matematyka chyba:)

Nie da się ocenić jakie warunki banki będą oferowały w przyszłym roku. Tak na dobrą sprawę ciężko jest ocenić jak będzie to wyglądało nawet za 3-4 miesiące. Od około półtora roku widać jednak sukcesywne podwyższanie marż/prowizji w bankach. Pojawiają się oczywiście promocje, ale są to oferty trwające 2-3 miesiące i później marże ponownie idą w górę. To co jest pewne, to warunek posiadania w 2015 roku wkładu własnego na poziomie min. 10%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowizja w mBanku jest generalnie negocjowalna. Wyjściowo to 2%.

Rata przy marży 1,8% miałaby wyjść taka sama jak w przypadku kredytu z marżą 1,45%? No tutaj Pana doradcę poniosła kreatywna matematyka chyba:)

Nie da się ocenić jakie warunki banki będą oferowały w przyszłym roku. Tak na dobrą sprawę ciężko jest ocenić jak będzie to wyglądało nawet za 3-4 miesiące. Od około półtora roku widać jednak sukcesywne podwyższanie marż/prowizji w bankach. Pojawiają się oczywiście promocje, ale są to oferty trwające 2-3 miesiące i później marże ponownie idą w górę. To co jest pewne, to warunek posiadania w 2015 roku wkładu własnego na poziomie min. 10%.

 

 

Serdecznie dziękuję ze poswięcasz swój czas w Święto. Naprawdę doceniam to.

Jeszcze jedno pytanie mnie nurtuje. Jakby przyszło w tym roku wylać fundamenty z własnych środków na jednej z działek to przy robieniu operatu szacunkowego do banku przy próbie odłączenia z hipoteki to moze być to jakiś pretekst dla banku żeby wtedy naliczyć większa kwotę przy ewentualnym odłączaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby przyszło w tym roku wylać fundamenty z własnych środków na jednej z działek to przy robieniu operatu szacunkowego do banku przy próbie odłączenia z hipoteki to moze być to jakiś pretekst dla banku żeby wtedy naliczyć większa kwotę przy ewentualnym odłączaniu?

 

Myślę, że nie. Aczkolwiek osobiście zacząłbym chyba od załatwienia podziału działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie znalazłem podobnego tematu na forum to pisze tutaj. Zamierzamy budować dom, mamy działkę wartości ok 50 tyś zł, która mogła by być wkładem własnym, dodatkowo teść chce sprzedać mieszkanie za 160 tyś zł i dać nam na budowę - z tym że mieszkanie jest w kredycie. Jak to formalnie zrobić, ja będę się starał o kredyt 150 tys. zł.

 

pyt. 1 Czy mój kredyt musi być w tym samym banku co teścia ?

 

pyt. 2 Czy teściu może/musi byś współwłaścicielem domu ?? (przepisanie kredytu na mnie nie wchodzi w role ze względu na za małą zdolność kredytową)

 

Dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rankingi kredytów nie mają ŻADNEGO odzwierciedlenia w rzeczywistości. Po pierwsze uwzględniają wielu indywidualnych parametrów, które zwykle mają decydujące znaczenie. Po drugie często robione są na zlecenie poszczególnych banków, co ma później odzwierciedlenie w danym rankingu. Parametry dostosowywane są w taki sposób, aby dany bank był możliwie jak najwyżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szukamy dobrego kredytu na budowę domu - potrzebujemy 355 tys. zł, koszt budowy oceniamy na 400 tys. zł, mamy własną działkę o wartości ok. 70 tys. zł i gotówki ok. 50 tys. zł. Dochody z dwóch umów o pracę oraz z najmu.

Dom 140m + 38m garażu.

Wszystkie formalności za sobą, w lipcu lejemy fundamenty.

Byliśmy w deutsche bank:

- oprocentowanie - 4,27 %- ( stała marża 1,59 % + 3M WIBOR ),

Opłaty ;

- Do czasu wpisu hipoteki - podwyższone oprocentowanie o 1,2 % ( tym czasie bank w tej cenie ubezpiecza nieruchomość od ognia i innych zdarzeń losowych - po wpisie hipoteki ubezpieczenie nieruchomości 0,14% - 500 zł / rok - lub można ubezpieczyć we własnym zakresie )

- Prowizja - 0 zł

- Operat szacunkowy - wycena - 300 zł

- Inspekcja transzy / wykończenia - 200 zł

- Konto db Life - 12 zł / miesięcznie + karta kredytowa - wymagamy wpływu wynagrodzenia

- Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego - podwyższona marża o 0,2 % do czasu zejścia z kapitałem do 80 % wartości nieruchomości

- Prowizja za wcześniejszą spłatę 2 %- obowiązuje w pierwszych 5 latach

- Skandia - 324 zł / miesiąc - za pierwsze 12 M z góry 3888 zł - wpłata przez 7 lat ( bezkosztowe wyjście po 10 latach )

- 1 przewalutowanie gratis

 

Trochę niepokoimy się tym obowiązkowym pakietem inwestycyjnym... Niby to za 10 lat do odzyskania ale ryzyko jest... Może ktoś się orientuje czy to oferta warta uwagi ?

 

W eurobanku zaproponowali nam 1,33% marży, ale za to 2% prowizji, podwyższenie marży przed wpisem hipoteki o 0,85%, obowiązkowe ubezpieczenie na życie - 0,3%/rok, 3 lata ubezpieczenia nieruchomości gratis a potem 0,085%/rok. Wycena swoja lub banku za 760 zł. Oczywiście inspekcje przed wypłatą transz - bodajże 250 zł. Oferta ważna do końca tego m-ca...

 

Gdzie jeszcze warto zapytać ?

 

A może jakiś ekspert forumowy ds. kredytów mógłby nam zaproponować coś ciekawszego ? Z tym, że już kiedyś "na żywo" podczas targów mieliśmy takie spotkanie z ekspertem muratora, obiecał przedstawić ofertę, a potem się nie odezwał...:mad: Może tym razem będzie lepiej...

 

Z góry baaardzo dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jakiś ekspert forumowy ds. kredytów mógłby nam zaproponować coś ciekawszego ? Z tym, że już kiedyś "na żywo" podczas targów mieliśmy takie spotkanie z ekspertem muratora, obiecał przedstawić ofertę, a potem się nie odezwał...:mad: Może tym razem będzie lepiej...

 

No cóż, mogę jedynie przeprosić za kolegę/koleżankę i liczyć na to, że nie ma urazy do firmy:) W natłoku pracy mogło się komuś zapomnieć:)

 

Oferty Eurobanku i DB są w tej chwili topowymi ofertami. Bardzo dobrze wygląda również oferta ING:

- marża 1,65%

- prowizja 0%

Wymagane jest konto z wpływem min. 2000zł, ubezpieczenie na życie ze składką miesięczną 0,025% przez okres min. 3 lat.

 

Mimo kiepskiego startu przy współpracy z firmą, zapraszam do skorzystania z usług doradców Muratora:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuję za odpowiedź. Myślę, że moglibyśmy skorzystać z usług doradcy Muratora - może oszczędzi nam to formalności. Długo gniewać się nie będziemy o ile zaproponuje nam coś ciekawego :rolleyes:

 

Jesli idzie o ING to nie byłam, ale może faktycznie warto jeszcze tam porozmawiać. Co prawda marża jest wyższa niż w Eurobanku i DB, ale spróbować można. Warunki co do wpływów spełniam spokojnie.

 

Zapytam jeszcze raz - czy ktoś może korzysta z tego pakietu IwP w DB ? Jakie wrażenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze raz - czy ktoś może korzysta z tego pakietu IwP w DB ? Jakie wrażenia ?

 

Korzysta wiele osób:) Generalnie nie jest to zły produkt i uważam, że jeśli ktoś jest w stanie odkładać co miesiąc jakieś środki, a nie zna się na samodzielnym ich inwestowaniu, to jest to opcja lepsza niż lokowanie ich na koncie oszczędnościowym/lokacie, gdzie oprocentowanie ledwie pokrywa inflację. Materiały dotyczące IwP mogę ewentualnie podesłać na maila.

 

Jesli idzie o ING to nie byłam, ale może faktycznie warto jeszcze tam porozmawiać. Co prawda marża jest wyższa niż w Eurobanku i DB, ale spróbować można.

W Eurobanku ktoś się pomylił podając ofertę. Aby uzyskać marżę na poziomie 1,33% LTV musiałoby wynieść poniżej 60%. W Państwa przypadku jest to ok. 75%. Przy takim poziomie LTV marża wyniesie 1,53%. Aczkolwiek szansa na marżę 1,33% jest o ile w wyniku wyceny wartość nieruchomości zostanie oszacowana powyżej 590000zł.

W ING marża rzeczywiście jest nieco wyższa, ale:

1. Nie ma prowizji w przeciwieństwie do Eurobanku. Jeśli marża wyniesie 1,53%, to oferta ING będzie zdecydowanie lepsza - różnica na marży będzie zbyt mała, aby prowizja się zwróciła w miarę szybkim tempie.

2. Kredyt nie jest tak "opakowany" w produkty dodatkowe jak w przypadku DB.

Uważam, że oferta ta jest obecnie jedną z najlepszych na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wszystkich za moją chwilową nieobecność, mam kilka ważnych informacji :

 

1) związku z tym ,że pojawia się koniec miesiąca wielkimi krokami, należy wszystkich zainteresowanych ofertami Eurobanku poinformować, że z końcem miesiąca mają zajść zmiany w ofercie i niestety będą mniej korzystne,

 

2) od 23 czerwca PKO BP również podnosi wysokość marż,

 

3) od 1 lipca wchodzi w życie rekomendacja, nie będzie możliwe udzielanie kredytów złotówkowych osobom osiągających dochody poza Polską

 

Z chęcią pomogę i rozwiążę wszelkiego rodzaju wątpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

jeśli chodzi o produkty na budowę , wiele jest propozycji na rynku. Pytanie co jest najważniejsze dla Państwa. Wielu moich klientów szukając kredytu na budowę kieruje się minimalizacją kosztów.

W tej sytuacji Eurobank czy ING wychodzą dość ciekawie. Mimo , że ING może się wydawać droższe bo marże nie są zbyt niskie jednak ich korzyścią jest brak obowiązku wykupu dodatkowych produktów poza darmowym kontem i kredytem hipotecznym. Jest możliwość kredytu bez prowizji co często generuje dodatkowe koszty.

Odnosząc się do propozycji DB:

- Prowizja - 0 zł jest możliwość bez prowizji

- Operat szacunkowy - wycena - 300 zł można we własnym zakresie rozbić operat

- Inspekcja transzy / wykończenia - 200 zł inspekcja bez dodatkowych kosztów

- Konto db Life - 12 zł / miesięcznie + karta kredytowa - wymagamy wpływu wynagrodzenia konto darmowe i brak konieczności innych produktów

- Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego - podwyższona marża o 0,2 % do czasu zejścia z kapitałem do 80 % wartości nieruchomości brak ubezpieczenia niskiego wkładu własnego

- Prowizja za wcześniejszą spłatę 2 %- obowiązuje w pierwszych 5 latach prowizja 2 % za pierwsze 3 lata , darmowa nadpłata do 50% w tym okresie

- Skandia - 324 zł / miesiąc - za pierwsze 12 M z góry 3888 zł - wpłata przez 7 lat ( bezkosztowe wyjście po 10 latach ) nie ma tego produktu. Trudno powiedzieć, wszystko zależy od Państwa oczekiwań, Jest to dobra forma oszczędzania ale mało elastyczna

- 1 przewalutowanie gratis nie dotyczy ING

- ubezpieczenie nieruchomości gratis.

 

Jeśli chodzi o Eurobank, trudno będzie taką marżę uzyskać po 1 lipca bo zmieniają się oferty. W obu bankach możecie Państwo posłużyć się wyceną zrobioną przez niezależnego rzeczoznawcę.

 

Z chęcią poprowadzę Państwa sprawę , służę wiedzą i doświadczeniem. Mamy już sprawdzonych doradców bankowych w całej Polsce , więc jestem wstanie przeprowadzić Państwa przez procedurę bankową szybko i bez większych problemów.

Poza DB , Ing i Eurobankiem myślę , że PEKAO też może być godnym zainteresowania bankiem .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avatar Murator FINANSE

 

Zarejestrowany

Nov 2010

Posty

640

 

profil płatny

FORUM POLECA Murator FINANSE polecamy wszystkim , którzy poszukują kredytu hipotecznego zachęcam do kontaktu [email protected] tel. 728 370 144 http://www.muratorfinanse.pl

Domyślnie

 

Witam ,

jeśli chodzi o produkty na budowę , wiele jest propozycji na rynku. Pytanie co jest najważniejsze dla Państwa. Wielu moich klientów szukając kredytu na budowę kieruje się minimalizacją kosztów.

W tej sytuacji Eurobank czy ING wychodzą dość ciekawie. Mimo , że ING może się wydawać droższe bo marże nie są zbyt niskie jednak ich korzyścią jest brak obowiązku wykupu dodatkowych produktów poza darmowym kontem i kredytem hipotecznym. Jest możliwość kredytu bez prowizji co często generuje dodatkowe koszty.

Odnosząc się do propozycji DB:

- Prowizja - 0 zł jest możliwość bez prowizji

- Operat szacunkowy - wycena - 300 zł można we własnym zakresie rozbić operat

- Inspekcja transzy / wykończenia - 200 zł inspekcja bez dodatkowych kosztów

- Konto db Life - 12 zł / miesięcznie + karta kredytowa - wymagamy wpływu wynagrodzenia konto darmowe i brak konieczności innych produktów

- Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego - podwyższona marża o 0,2 % do czasu zejścia z kapitałem do 80 % wartości nieruchomości brak ubezpieczenia niskiego wkładu własnego

- Prowizja za wcześniejszą spłatę 2 %- obowiązuje w pierwszych 5 latach prowizja 2 % za pierwsze 3 lata , darmowa nadpłata do 50% w tym okresie

- Skandia - 324 zł / miesiąc - za pierwsze 12 M z góry 3888 zł - wpłata przez 7 lat ( bezkosztowe wyjście po 10 latach ) nie ma tego produktu. Trudno powiedzieć, wszystko zależy od Państwa oczekiwań, Jest to dobra forma oszczędzania ale mało elastyczna

- 1 przewalutowanie gratis nie dotyczy ING

- ubezpieczenie nieruchomości gratis.

 

Jeśli chodzi o Eurobank, trudno będzie taką marżę uzyskać po 1 lipca bo zmieniają się oferty. W obu bankach możecie Państwo posłużyć się wyceną zrobioną przez niezależnego rzeczoznawcę.

 

Z chęcią poprowadzę Państwa sprawę , służę wiedzą i doświadczeniem. Mamy już sprawdzonych doradców bankowych w całej Polsce , więc jestem wstanie przeprowadzić Państwa przez procedurę bankową szybko i bez większych problemów.

Poza DB , Ing i Eurobankiem myślę , że PEKAO też może być godnym zainteresowania bankiem .

 

pozdrawiam

 

 

Bardzo dziekuję za odpowiedź. Myślę, że moglibyśmy skorzystać z usług doradcy Muratora - może oszczędzi nam to formalności. Długo gniewać się nie będziemy o ile zaproponuje nam coś ciekawego :rolleyes:

 

Jesli idzie o ING to nie byłam, ale może faktycznie warto jeszcze tam porozmawiać. Co prawda marża jest wyższa niż w Eurobanku i DB, ale spróbować można. Warunki co do wpływów spełniam spokojnie.

 

Zapytam jeszcze raz - czy ktoś może korzysta z tego pakietu IwP w DB ? Jakie wrażenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea Expert to spółka P. Czarneckiego (właściciel m.in. Open Finance, Getin Bank). Nie pobierają opłaty za pośrednictwo (wynagrodzenie pochodzi z banku).

Jeśli jesteś zainteresowany to opisz swoje potrzeby. Jestem z Rypina, ale działam głównie na terenie Torunia. Mógłbym zapewne pomóc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy swego czasu szukałam kredytu hipotecznego na zakup mieszkania to wiele interesujących informacji znalazłam pod tym linkiem http://www.forum-kredytowe.pl/f125/

Można tam podać anonimowo nasze dochody oraz wysokość kredytu o jaki się staramy. Inni użytkownicy oceniają szanse oraz wykonują symulacje. Rozwiewają też wątpliwości prawne z tym związane.

Ważne aby bank dał możliwość wcześniejszej spłaty kredytu bez dodatkowych prowizji i kosztów. My zaciągnęliśmy na 25 lat, ale chcielibyśmy spłacić w max 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak jak kolega napisał, Idea Expert to nie jest niezależne doradztwo finansowe. Działają podobnie jak Open Finanse czy Home Broker . Jest wysokie prawdopodobieństwo , że w pierwszej kolejności zaproponują produkty pochodzące z ich grupy. Jako Murator służymy pomocą, gdyż nie jesteśmy związani z żadną grupą bankową i kapitałową. Nie pobieramy opłaty za pośrednictwo, a korzystanie z naszej pomocy pozwoli na oszczędność masy czasu.

Zachęcam do kontaktu z nami.

 

Korzystał ktoś z tego Idea Expert? Jak to jest z opłatą za pośrednictwo finansowe. Prowizje płaci klient czy deweloper?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie niestety trudno jest uzyskać kredyt wolny od opłat za wcześniejszą spłatę przez pierwsze 3-5 lat od uruchomienia. Wszystko zależy od wewnętrznych regulacji bankowych.

 

My również dokonujemy symulacji dla klienta w takim zakresie w jakim oczekuje. Murator nie pobiera opłat za opinie, porady jak i symulacje czy poprowadzenie wniosku kredytowego w imieniu klienta. Zachęcamy do kontaktu. Nasi doradcy to osoby z wieloletnim doświadczeniem w sprzedaży kredytów hipotecznych , mamy również sprawdzonych doradców bankowych , dzięki temu możemy sprawnie poprowadzić wniosek kredytowy.

 

 

 

 

 

Gdy swego czasu szukałam kredytu hipotecznego na zakup mieszkania to wiele interesujących informacji znalazłam pod tym linkiem http://www.forum-kredytowe.pl/f125/

Można tam podać anonimowo nasze dochody oraz wysokość kredytu o jaki się staramy. Inni użytkownicy oceniają szanse oraz wykonują symulacje. Rozwiewają też wątpliwości prawne z tym związane.

Ważne aby bank dał możliwość wcześniejszej spłaty kredytu bez dodatkowych prowizji i kosztów. My zaciągnęliśmy na 25 lat, ale chcielibyśmy spłacić w max 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno wypowiadać mi się za inne firmy zajmujące się pośrednictwem finansowym, wiem jedno, że my przygotowujemy oferty dla klientów biorąc pod uwagę ich potrzeby i oczekiwania. Nie widzę potrzeby by zwodzić klientów obietnicami i tracić czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...