Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

O rzetelności i kompetencji naszych doradców nie świadczy posiadane biuro.

 

Większość z nas pracuje mobilnie , a do tej pracy nie jest potrzebne biuro i stolik. Dla nas mobilność to możliwość spotkania się z klientami w dowolnym miejscu i czasie, który odpowiada klientom. To także możliwość odpowiadania na ich zapytania i telefony , wtedy gdy tego potrzebują. Do tej formy pracy nie jest potrzebne biuro.

Tak jak Łukasz , pracuję w domu . Spotkania odbywają się u klientów, w kawiarni lub inny dowolnym miejscu , czy nawet online. Ostatecznie klient i tak podpisuje umowę w oddziale banku, który jest w najbliższy miejscu zamieszkania.

 

Póki co , żaden klient nie powiedział, że brak biura mu przeszkadza.

 

Rozmawiałem z doradcą Muratora w sprawie mojego kredytu i skorzystałem z usług konkurencji.

Jak w Lublinie będzie siedziba gdzie można przyjść i usiąść jak człowiek to klienci znajdą się na pewno,

nie wypowiadam się na temat innych miast bo nie posiadam takiej wiedzy.

Edytowane przez Murator FINANSE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zastanawiam się, ile jeszcze razy będę cytowany przez redakcję?

Nic nie napisałem o rzetelności i kompetencjach?

Napiszę bardzo obrazowo, o co mi chodzi.

Można "załatwić" potrzebę fizjologiczną w łazience, siedząc na podgrzewanej desce klozetowej,

a można pójść na pole.

Potrzebne są dwa kołki, jeden do powieszenia kurtki a drugi do odganiania wilków.

Efekt finalny ten sam, kredyt wzięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wibor cały czas spada, na dzień dzisiejszy jest ok 1.9%

Dostałem ofertę z banku prowizja- 0,5%, marża 1,35. W zasadzie to nie dostałem, a wynegocjowałem ;)

 

Witam,

czy możesz się pochwalić w którym banku dostaniesz kredyt z takimi warunkami? rozumiem że nie masz dodatkowo np ubezpieczenia na życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam oferta ING jest bardzo konkurencyjna w stosunku do pozostałych. Przede wszystkim dlatego , że jest 0% prowizji za przyznany kredyt, marża 1,65% przez cały okres kredytowania. Poza kredytem hipotecznym, bank otwiera konto osobiste darmowe ( nie ma obowiązku przeniesienia wynagrodzenia) i konieczne jest posiadanie jednego z pakietów ubezpieczeniowych, przez okres minimum 3 lata. UWAGA : jedna polisa - jedna składka - jeden ubezpieczony.

Czas na uruchomienie środków od podpisania umowy , przy budowie, do 180dni kalendarzowych.

Jest jeszcze kilka innych banków o dość podobnej ofercie. Jednak " mieszkaj bez kompromisów" cieszy się dużym zainteresowanie wśród kredytobiorców.

Jeśli chodzi o ING- wniosek kompletny musi wpłynąć do oddziału do końca marca. Zachęcam do kontaktu- z chęcią pomogę

 

Witam! chciałem zapytać czy warto skorzystać z promocji ING "Mieszkanie bez kompromisów" spełniam wszystkie warunki by z tej promocji skorzystać, nie wiem czy warto. W regulaminie jest napisane że trzeba podpisać umowę do końca czerwca - od tego momentu ile mam czasu na uruchomienie kredytu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalny doradca kredytowy zawsze przedstawi ofertę standardową. Negocjacje odbywają się zawsze po uzyskaniu decyzji kredytowej. Wszelkie "negocjacje" przed złożeniem wniosku stanowić będą jedynie obietnicę bez pokrycia ze strony doradcy w oddziale. Z mojej strony wychodzi jedynie informacja, że w danym banku da się negocjować, w innym nie. Kwestię wysokości negocjacji wolę zostawiać na koniec, aby klient nie był finalnie rozczarowany. Negocjacje przy wydawałoby się podobnych parametrach mogą mieć różny efekt.

Usługa doradcy zewnętrznego wbrew pozorom nie stanowi dla banku dodatkowego kosztu. Doradca w banku ma dzięki temu znacznie mniej pracy - otrzymuje gotowe dokumenty, z klientem spotyka się dopiero przy podpisaniu umowy. W niektórych bankach, gdzie proces odbywa się centralnie, to doradca zewnętrzny podpisuje z klientem umowę kredytową. Pracy oddziału nie ma tutaj wcale.

Zdarza się, że kredyt uzyskany przez pośrednika będzie tańszy niż bezpośrednio w oddziale. Przykładem może być promocja PKO BP, która obowiązywała w styczniu/lutym. Warunki w oddziale były znacznie gorsze niż u pośrednika.

 

Ja wziąłem w pko bp hipoteczny kredyt, warunki były promocyjne i korzystne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę prosić o wyjaśnienie zapisu regulaminu w ING:

 

"jeden z kredytobiorców na dzień złożenia wniosku o Kredyt hipoteczny nie może mieć więcej niż 35 lat (rocznikowo) i uzyskuje

aktualnie średniomiesięczny dochód netto na poziomie min. 1 000 PLN."

 

Mam rozumieć, że w przypadku osoby np. żony która nie skończyła 35 lat, a nie uzyskuje wymymaganego dochodu, będzie skreślona z ubiegania się o kredyt. Nie będzie brany dochód męża który skończył 35 lat i uzyskuje dochody netto 5tyś.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam już wyjaśniam : Warunki oferty ING " Mieszkaj bez kompromisów" są następujące:

- minimalna kwota kredytu - 100 000 PLN

- jeden z kredytobiorców nie może mieć więcej niż 35 lat (rocznikowo) i musi uzyskiwać aktualnie średniomiesięczny akceptowalny dochód na poziomie minimum 1 000 PLN

- konieczne jest posiadanie :

a)lub założenie rachunku darmowego z deklaracją comiesięcznych wpływów w minimalnej kwocie 2 000 PLN ( ma obowiązku przeniesienia wynagrodzenia)

b)oraz przystąpienie do programu ubezpieczeniowego (jednego z kredytobiorców) opcja Życie, Standard lub Premium maksymalnie na okres 3 lat by utrzymać warunki promocyjne.

 

Zgodnie z §2 punktem 1 regulaminu oferty Specjalnej „Mieszkaj bez kompromisów” : "Uczestnikami Oferty specjalnej mogą być klienci indywidualni, którzy samodzielnie lub wspólnie złożą wniosek o Kredyt hipoteczny. Równocześnie trzeba przyjąć , że przynajmniej jeden z kredytobiorców na dzień złożenia wniosku o Kredyt hipoteczny nie może mieć więcej niż 35 lat (rocznikowo) i uzyskuje aktualnie średniomiesięczny dochód netto na poziomie min. 1 000 PLN " W związku z powyższym ten zapis należy rozumieć, że jeżeli żona nie ma 35 lat jednak nie uzyskuje dochodu , a Pan ma powyżej 35 lat to niestety nie możecie skorzystać z tej oferty,

Oczywiście jak najbardziej dochód będzie brany pod uwagę ale nie w tej ofercie. Jeśli jesteście zainteresowani ING to są dwie pozostałe w sprzedaży, tj : „0 % prowizji” i „niższa marża”. Nie ma kryterium wiekowego w tych wariantach.

Zachęcam do kontaktu, pomogę znaleźć inne oferty godne zainteresowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, a więc nie wygląda to tak źle.....

Na dzień dzisiejszy rozglądam się za ofertami i jak na razie PKO i ING mnie zainteresowały.

Interesuje mnie jeszcze jednak sposób naliczania powierzchni użytkowej do wyliczenia kredytu. Z moich informacji wynika, że pow. użytkowa to taka w której się przebywa co najmniej 8 godz. dziennie, informacja od projektanta, zatem czy bank ma prawo wliczyć do tej pow. np, kotłownie, garaż???

Różnica w kredycie wychodzi spora po takich obliczeniach. Mam na oku domek o pow. 111m2 ale z kotłownią i garażem to już 140m2, a więc jak jest w tej kwestii??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zechciałby Pan poznać również Eurobank, mamy specjalną ofertę od 2 lat w sprzedaży. Możemy obniżyć marżę oferowaną w "niskim procencie" o 0,3 w dół.

 

A jeśli chodzi o powierzchnię użytkową każdy ma swój punkt widzenia. Banki raczej posługują się ustawą, która definiuje powierzchnię użytkową.

„powierzchni użytkowej lokalu - należy przez to rozumieć powierzchnię wszystkich pomieszczeń znajdujących się w lokalu, a w szczególności pokoi, kuchni, spiżarni, przedpokoi, alków, holi, korytarzy, łazienek oraz innych pomieszczeń służących mieszkalnym i gospodarczym potrzebom lokatora, bez względu na ich przeznaczenie i sposób używania; za powierzchnię użytkową lokalu nie uważa się powierzchni balkonów, tarasów i loggii, antresoli, szaf i schowków w ścianach, pralni, suszarni, wózkowni, strychów, piwnic i komórek przeznaczonych do przechowywania opału;” Garaż również jest wyłączony z powierzchni użytkowej.

 

Kolejną kwestią jest fakt, że niektóre banki do obliczeń kosztów budowy uwzględniają powierzchnię całkowitą a niektóre powierzchnię użytkową.

O ile mnie pamięć nie myli, PKO BP i ING akurat liczą wg powierzchni całkowitej koszty budowy, Eurobank liczy wg powierzchni użytkowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...