Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Aha, to musiało się chyba prawo zmienić w tym zakresie... Bo z tego co tutaj napisali http://www.kredyt-mieszkaniowy.info/porady/kredyt-mieszkaniowy-dla-osob-pracujacych-za-granica/ wynika, że istnieje taka możliwość, tylko banki są jakby bardziej restrykcyjne w stosunku do takich osób. Np żądają wyższego wkładu własnego... To jak to z tym jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W 2014 r. na skutek zmian Rekomendacji S nastąpiło dalsze ograniczenie kredytowania w walutach obcych - kredyty walutowe, indeksowane lub denominowane w walutach obcych powinny być produktem oferowanym wyłącznie klientom uzyskującym trwałe dochody w walucie kredytu , zapewniające regularną obsługę i spłatę kredytu (np. kredyt walutowy w euro będą mogły zaciągnąć tylko te osoby, które w tej walucie uzyskują dochody)."

Powyżej cytat z artykułu, do którego link podrzuciłeś. Wskazuje on jasno jak wygląda sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem w jaki sposób będziesz do przodu robiąc taki myk? Po co chcesz to w ogóle robić?

Pamiętaj, że dość łatwo jest ocenić, że coś co według kosztorysu miało kosztować kwotę X, w rzeczywistości kosztowało 1/2 kwoty X. W takim przypadku bank nie rozliczy transzy i nakaże spełnić warunki zgodnie z umową.

 

Dziękuje za odpowiedź. Rzeczywiście ma Pan w tej kwestii rację i zgadzam się z tym. Opcja pobrania wkładu własnego z kredytu na wykończenie to bzdurny pomysł. A czy można lekko upłynnić kredyt na wykończenie (do 20%) i np. pewne rzeczy zrobić samemu a zaoszczędzone fundusze zainwestować w umeblowanie? Jakie są limity np. w cenach robocizny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałem się dowiedzieć do których banków najlepiej udać się z zapytaniem o kredyt na dokończenie budowy domu.

Ponieważ z żoną pracujemy w Irlandii, a ja jestem samozatrudniony to wyczytałem, że jest tylko możliwość wzięcia kredytu z rodzicami.

 

Kwota kredytu 100-150tys

Okres kredytowania 10lat

Możliwość nadpłat kredytu - (chciałbym go spłacić w maks. 5 lat może krócej)

 

Budynek w stanie surowm zamkniętym na działce 35 arów. Do tej pory wkład własny ok. 200tys. zł woj. łódzkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,należy też pamiętać, że dochodu uzyskiwanego z działalności gospodarczej prowadzonej poza granicami kraju banki nie akceptują.

W Państwa przypadku może się przydać wsparcie dochodem rodziny, jednak tak jak Łukasz zauważył łatwiej nam będzie pomóc jeśli poznamy całokształt sytuacji rodziny oraz ilość osób.

 

Witam,

 

Chciałem się dowiedzieć do których banków najlepiej udać się z zapytaniem o kredyt na dokończenie budowy domu.

Ponieważ z żoną pracujemy w Irlandii, a ja jestem samozatrudniony to wyczytałem, że jest tylko możliwość wzięcia kredytu z rodzicami.

 

Kwota kredytu 100-150tys

Okres kredytowania 10lat

Możliwość nadpłat kredytu - (chciałbym go spłacić w maks. 5 lat może krócej)

 

Budynek w stanie surowm zamkniętym na działce 35 arów. Do tej pory wkład własny ok. 200tys. zł woj. łódzkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam.

 

Mam pytanie dotyczące brania kredytu tylko "na jedna osobę" mając już jeden K.Hip. "spłacający się z wynajmu".

 

Sytuacaj jest taka:

 

Mamy jeden kredyt hipoteczny na 227 tyś / zostało 213 / rata 1160 PLN w BGŻ. Ważne jest, że mieszkanie to jest wynajmowane od samego początku przez ostatni 3 lata i z najmu mam JA (mąż) 1300zł. Więc się spłaca sam/jest to też wiadomo mój dochód. (umowa etc na minimum rok z każdym wynajmującym)

 

Teraz chodzi o to, że dziś kupiliśmy działkę za gotówkę. Uzbroję ją (własna studnia głębinowa, własna Oczyszczania biologiczna) i myślę, że bank powinien wycenić ją na +/- 80tyś (18,8ar) - Błażowa pod Rzeszowem. Babka w BGŻ mówiła że do 100tyś ale chyba przesadziła

 

O co teraz chodzi:

 

Ja oprócz dochodu z najmu miałem od 2009 do grudnia 2014 roku dochód z DG (z 2,8k/mc). W grudniu zawiesiłem DG i odwiesiłem w tym mc. Więc była przerwa 6mc.

 

Żona - założyłem jej DG w sierpniu ubiegłego roku więc 12mc będzie za 2 miesiące.

 

Dochód spokojnie na żonę generujemy w tym roku ponad 7 tyś/mc netto. Z pitu za temten wychodzi 4,5tyś/mc po podzieleniu na 12 (DG była naprawdę 6 mc bo od sierpnia)

 

I teraz pytanie - czy moja DG będzie miała jakiekolwiek znaczenie, czy lepiej przez kolejne dwa mc dalej wszystko robić na żonę aby dochód był jak największy? U mnie wziąć pod uwagę tylko wynajem mieszania 1300zł? Czy moja DG będzie na + dla decyzji kredytowej czy nie ma to znaczenia (wole dalej ją zawiesić niż bulić zafajdany zus)

 

Więc czy wnioskowanie tylko na DG żony + mój wynajem nie będzie na minus? Myśleć o np PKO BP - i nawet mógł bym skonsolidować kredyt z BGŻ aby wszystko mieć w jednej racie. W BGŻ mam 0% za wcześniejszą spłatę więc to nie problem jeśli miało by być na PLUS.

 

===========

 

Kredyt hipoteczno - budowlany - jakieś 360-380 tyś by się przydało.

Łączna liczba osób w gospodarstwie domowym. 4

Wiek kredytobiorcy / kredytobiorców. - 29 i 30 lat

Aktualne obciążenia kredytowe. - kredyt hipoteczny BGŻ 1160 zł (to mieszkanie jest wynajmowane) oraz Karta kredytowa 10 000k

Historia w BIK. - Ja i Żona czystko i ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja działalność nie będzie wzięta pod uwagę (chyba, że jest strata, to stanowić będzie obciążenie).

Podaj dokładne kwoty dochodu z tytułu działalności żony za rok ubiegły oraz za rozliczne m-ce roku bieżącego. Czy występuje amortyzacja?

 

Nie ma żadnej amortyzacji.

 

Wyśle na PW jutro dokładnie każdy miesiąc bo muszę do księgowej przedzwonić :)

 

Więc rozumiem, że moja DG (bez straty) mogę zawiesić od 1 lipca - bo nie ma znaczenia ? A wzięli byśmy ewentualnie tylko wynajem mieszkania? Jesli ma mieć to jakieś znaczenie to przetrzymam do sierpnia :) i wykaże z jakieś 1500/2000 dodatkowo :p

 

Zawsze mogę sprzedać to mieszkanie z hipoteką i to z zyskiem ale nie o to mi chodzi :p Spłaca i spłacać będzie się w końcu samo i to z "nadwyżką"

Edytowane przez Janek795
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dzień dobry, jest to mój pierwszy post więc witam wszystkich serdecznie.

Chciałbym zapytać doświadczonych/wiedzących o możliwości negocjacji warunków kredytu w PKO B.P.

Konkretniej chodzi mi o wcześniejszą spłatę bez płacenia prowizji 2% , powiedzmy po roku od podpisania umowy.

W tej chwili mam propozycje na kredyt z możliwością wcześniejszej spłaty bez płacenia prowizji dopiero po dwóch latach.

Mowa tu o kwocie 140 000.

Czy bank może zgodzić się na takie warunki?

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pko tylko dlatego, że mam tam rachunek od kilkunastu lat.

Przyzwyczajenie....

 

 

Pytałem również o ofertę kredytową na zakup samej działki gdzie koszt zakupu to 60.000 zł i w tym wypadku wymagany jest 10% wkład własny, oprocentowanie okolo 4,35% i konieczne ubezpieczenie kredytu, którego koszt to 1700zł płatne z góry ( brak możliwości skredytowania ubezpieczenia ).

Czy to są przyzwoite warunki?

Czy jest szansa na kredyt bez ubezpieczenia, lub włączenie kwoty ubezpieczenia do kredytu kosztem powiekszenia raty?

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadanie w danym banku rachunku nie jest wyznacznikiem do skorzystania z oferty kredytu. Nie patrz na przyzwyczajenie. Uwierz mi - Ty jesteś bardziej przywiązany do PKO BP niż PKO do Ciebie:) Patrz na to, abyś miał tanio.

Zdecydowanie kredyt ten da się zrobić taniej niż w PKO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadanie w danym banku rachunku nie jest wyznacznikiem do skorzystania z oferty kredytu. Nie patrz na przyzwyczajenie. Uwierz mi - Ty jesteś bardziej przywiązany do PKO BP niż PKO do Ciebie:) Patrz na to, abyś miał tanio.

Zdecydowanie kredyt ten da się zrobić taniej niż w PKO.

 

Gdzie zatem zapukać aby dostać lepszą ofertę? ING ? EUROBANK ? BGŻ ? i czy ubezpieczenie jest standardem narzucanym przez bank?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie zależne jest od banku. W części wymagane jest obligatoryjnie, w innych jako opcja, jeszcze w innych nie ma znaczenia.

Proszę podać następujące informacje:

1. kwota kredytu.

2. wartość nieruchomości

3. wysokość dochodów oraz ich źródło

4. ilość osób w gospodarstwie

5. aktualne obciążenia kredytowe

Jak rozumiem kredyt zaciągany jest na zakup działki budowlanej. Kiedy zamierzacie Państwo rozpoczynać budowę i z jakich środków będzie to finansowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kredyt na dzień dzisiejszy tylko na działkę 60 000.

W następnym roku chcemy sprzedać mieszkanie i rozpocząć budowę.

Posilimy się wtedy dodatkowym kredytem.

 

1. 60 000

2. 60 000 ( docelowo 350 000 )

3. 4500 netto ( umowa o prace na czas nieokreślony )

4. 4 osoby

5. 0zł

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...