Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

piszecie o tym że np w BPH trzeba zapłacić za wycenę a w innych bankach oni zrobią to na swój koszt.

Ale jak ktoś ma już wybudowany dom i chce wziąć kredyt na wykończenie to chyba lepiej załatwić sobie wycenę tego domu samemu (rzeczoznawca znajomy albo coś w tym stylu), przeciez wiadomo, że jak przyjdzie rzeczoznawca z banku to wyceni ci dom na jak najniższą kwotę żebyś ty miał jak najniższy wkład własny co = się wyższemu procentowi na kredyt.

A przecież kredyt bierze się na paaarę lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek MZM jak piszesz o tych warunkach to pisz bardziej szczególowo i nie wprowadzaj w błąd potencjalnych klientów banków ponieważ w Millenium jest oprocentowanie takie jak podałeś ale nieprawdą jest że musisz wykupić ubezpieczenie na życie ponieważ jest to obowiazkowe przy kredytach powyżej 200 tys.

 

Przy kredytach poniżej 200tys. nie jest to obowiazkowe, no ale kto dzisiaj bierze kredyt na takie kwoty :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BPH rozmowa trwala dwie minuty - kiedy uslyszalem ze nie ma mowy o negocjowaniu czegokolwiek niz prowizji podziekowalem i wyszedlem.

 

No cóz ja próbowałem w kilku oddziałach. Że tak się wyrażę "szukałem do skutku" :wink:

 

 

Wiecie co? Po tych wszystkich hecach z ostatnich 2 tygodni nabieram przekonania że dany bank nie-klientów (potencjalnych k.) traktuje o niebo lepiej niż aktualnych klientów. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kredyt w GE i warunki nie są złe faktur nie trzeba i wypłaty bezproblemowe. Ale jak chcecie cokolwiek zmienić sprawdzić to makabra, na infolinii system call center to chyba z lat 60-tych obiecują rozpatrzenie wniosku w 10 dni ( a czekaliśmy 6 tygodni !!!)

I generalnie obsługa do bani bo mamy kredyt 2 lata a już 4 obsługującego kredyt strasznie im ludzi podkupiają i sama nie wiem czy nie lepiej tą ratę 10 zł więcej a w spokoju brać kredyt bo ja tam horror przeżyłam, na priva moge opis wysłać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek MZM jak piszesz o tych warunkach to pisz bardziej szczególowo i nie wprowadzaj w błąd potencjalnych klientów banków ponieważ w Millenium jest oprocentowanie takie jak podałeś ale nieprawdą jest że musisz wykupić ubezpieczenie na życie ponieważ jest to obowiazkowe przy kredytach powyżej 200 tys.

 

Napisalem ze biore 240 tys, wiec nie moge wiedziec co jest przy nizszych kwotach. :)

 

Zlozylem oferte do GE (bosze... ile oni wymagaja papierow, wyciagi z konta, z kart, oswiadczenia trzeba pisac itp.)

Czekam na fotografa i zobaczymy jak to bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w GE wyciągi z konta możesz u nich na miejscu wydrukować jeżeli masz internetowe dostępy, jak my szukaliśmy to oni mało wymagali i co najważniejsze nie trzeba wyceny, fajne też warunki miał Multibank, ale trzeba było wycenę i baba była taka słabo kumata że miałam dość po pierwszej wizycie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałam kredyt w GE (hipoteczny), bardzo byliśmy zadowoleni, ale to było jakiś czas temu. Kiedyś mieli coś takiego, że prowadząc działalność mozna było składać wniosek bez żadnych zaświadczeń tylko oświadczenie własne, ale oprocentowanie było wyższe.

Bank dość przyjazny, tylko trzeba mieć chyba dość wysokie dochody, ale generalnie OK.

Ja bym uważała z wchodzeniem na swoje własne konto internetowe na komputerze obcej osoby czy instytucji. A co jeśli ma software zapamiętujący hasła? Hasła zresztą można w systemie zapamiętać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MACIEK -MZM

tez chce tyle wziąc w GE , mozesz mi napisac jakie dostałes oprocentowanie?

Powiedzieli ci po co im wyciągi z konta ? Ja mam takie jedno konto np. ze wpływaja tam jakies pieniadze z umów o dzieło , dosc rzadko wiec saldo tam jest mizerne , ma to jakies znaczenie?

 

Na dzien dobry dostalem 2,91 (ale mam wkladu wlasnego okolo 20% - rozbudowuje sie wiec mam dzialke i dom ktory musza wycenic). Skladajac wniosek od razu napisalem pismo o obnizenie oprocentowania bo i tak dla mnie jest za duze. Moze sie uda.

A z tymi wyciagami to istna paranoja. Musialem dostarczyc wyciagi z konta za ostatnie 3 miesiace i wyciagi z kart kredytowych tez za ostatnie 3 miesiace. Niestety gdzies zagubilem jeden wyciag wiec Pan powiedzial ze moze byc z internetu ale musze u niego wejsc bo on musi to potwierdzic. Slabo mi sie to usmiechalo, bo nie mialem zamiaru podawac mu loginu i hasla a cholera wie czy czasem by tego nie zapamietal w przegladarce. Na szczescie wydrukowalem sam u siebie i zanioslem mu - uwierzyl i nie sprawdzal.

A po co to ? Hm.. sam nie wiem, chcieli to maja, aczkolwiek nie radze ukrywac konta czy jakis kredytow bo mnie ostrzegl ze i tak mnie sprawdza.

 

Ach bylbym zapomnial - wnioskowalem o obnizenie oprocentowania poniewaz okazalo sie ze jestesmy stalymi klientami - kiedys kupowalismy cos na raty i potem zona dostala jakas karte NON STOP z GE (taki pierdul ulatwiajacy zakupy telewizorow zelazek itp.. na kredyt) :D

 

 

A jak Twoje oprocentowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kredyt w GE i warunki nie są złe faktur nie trzeba i wypłaty bezproblemowe. Ale jak chcecie cokolwiek zmienić sprawdzić to makabra, na infolinii system call center to chyba z lat 60-tych obiecują rozpatrzenie wniosku w 10 dni ( a czekaliśmy 6 tygodni !!!)

I generalnie obsługa do bani bo mamy kredyt 2 lata a już 4 obsługującego kredyt strasznie im ludzi podkupiają i sama nie wiem czy nie lepiej tą ratę 10 zł więcej a w spokoju brać kredyt bo ja tam horror przeżyłam, na priva moge opis wysłać

Dawno temu załatwiałeś kredyt? Teraz w GE się chwalą, że rozpatrują wnioski w bodajże 48h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm no nie wiem podwyższenie kredytu złożone w listopadzie zajęło im 6 tygodni, ale przy wypłacie transz żadnych problemów, zdjątka i termin :)

 

Acha za te wszystkie cyrki bank obniżył mi marżę o 0.9% więc nie mogę narzekać.

 

Acha i nagminnie wysyłają mi harmonogram równych rat (mam malejące). W umowach jest tyle byków, że teraz to już do domu biorę łącznie z tym, że miałam kogo innego hiih wpisanego jako właściciela mojej działki hahah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...