Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kwota kredytu nie może przekroczyć 90% wartości nieruchomości, a zatem nie może być w tym momencie większa niż 54000zł. Dobierając kredyt na budowę jest wielce prawdopodobne, że będziecie Państwo przenosić kredyt wzięty na zakup działki do innego banku. Należy więc skupić się na tym, aby zminimalizować koszty wejścia i wyjścia z kredytu. Według mnie najlepszym rozwiązaniem będzie w tym przypadku Bank Pocztowy, gdzie owszem wystąpi koszt startowy w postaci ubezpieczenia od ryzyka utraty pracy w kwocie 3% od wartości udzielonego kredytu, jednak ubezpieczenie to można po uruchomieniu kredytu wypowiedzieć, co spowoduje wzrost marży o 0,5p.p. Bank ten nie ma prowizji za wcześniejszą spłatę. Zakładając w tym przypadku krótki okres kredytowania (wcześniejsza spłata w momencie przeniesienia kredytu do innego banku) ewentualne wyższe oprocentowanie będzie miało niewielkie znaczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Drodzy forumowicze

 

kilka słów podsumowujących rynek kredytów obecnie :

1) ING - podtrzymuje swoją ofertę Mieszkaj bez kompromisów do 30 września 2015 - warunki oczywiście wymagany 20% wkład własny i jeden z kredytobiorców nie więcej niż 35 lat. Bank daj 0% prowizji i marża 1,7%

 

2) EUROBANK kontynuacja oferty w " w parze taniej" jak i oferty Murowany kredyt i Niski procent

 

3) Pekao SA - podtrzymanie oferty od 1 -17 lipca br, prowizja 1,59% i marża 1,59%

 

4) Deutsche Bank wprowadza dwie promocje :a) „0 złotych za inspekcję przed udzieleniem kredytu”

Dla wniosków o produkty:

- Kredyt Mieszkaniowy w EUR oraz GBP

- Kredyt Konsolidacyjny w PLN oraz EUR

- Pożyczka Hipoteczna w PLN oraz EUR

 

b) Promocja "Zwrot opłaty za inspekcję nieruchomości po wypłacie kredytu".

Dla wniosków o Kredyt Mieszkaniowy w PLN

Zwrot opłaty następuje po wypłacie całości lub I transzy kredytu.

 

Promocje obowiązują dla nowych wniosków składanych od dnia 1 lipca 2015 roku do 30 września 2015

 

Przypominamy, że standardowy koszt wykonania inspekcji zgodnie z TOiP wynosi 300pln dla lokali mieszklanych i działek oraz 420 pln dla domów.

Promocją objęte są wnioski, co do których nie ma konieczności dostarczania operatu szacunkowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To może mi pomożecie z kredytem mianowicie gdzie mogą mi dać najlepszą ofertę?-i tak oblecę pewnie miejscowe banki ale przed wizytą w banku warto już coś wiedzieć.

Budowa domu jednorodzinnego 100m2 wartość ok 320.000zł

działka jest -wartość ok 40.000zł

działka budowa i kredyt na osobę ur 1960r,

współkredytobiorca ja 29, żona 28l, wpólnie wszyscy dochód ok 6000zł netto

kwota kredytu 240.000zł

okres spłaty jak najdłuższy, choć wiemy, że raczej dłużej niż na 15-20 lat z uwagi na wiek kredytobiorcy będzie ciężko no chyba że weźmiemy jakieś kosmiczne ubezpieczenie.

Za porady dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szału to mimo wszystko nie robi, ponieważ występuje ubezpieczenie od ryzyka utraty pracy w kwocie 3,25%, które de facto należy potraktować jako prowizję. Z całą pewnością da się znaleźć oferty lepsze od PKO.

 

Tyle razy już w tym wątku czytałem, że są dużo lepsze oferty od PKO, że w końcu chciałbym je zobaczyć. Z czterech wyżej wymienionych banków nie sprawdzałem oferty ING.

 

Deutsche również wymaga ubezpieczenia, lub produktu inwestycyjnego. Ubezpieczenie w Deutsche na okres 4 lat wychodzi podobna kwota. Tylko tutaj nie ma ubezp. od utraty pracy. Dodatkowo nie refinansują zakupu za gotówkę z tego co wiem.

 

Eurobank - (...) przystąpienia i utrzymania ubezpieczenia na życie z oferty TU, którego Bank jest Agentem przez minimum 10 pierwszych lat okresu kredytowania, a po tym okresie przystąpienia do ubezpieczenia na życie z oferty dowolnego TU i utrzymywania go do końca okresu kredytowania przez wszystkich Kredytobiorców,

No chyba, że Wasza oferta ma inne warunki.

 

Pekao - wyższa marża i do tego prowizja.

 

 

Proszę mnie źle nie zrozumieć. Jestem na etapie przeglądania ofert i PKO dla mnie wychodzi najlepiej. Jeżeli gdzie indziej mogę dostać lepsze warunki to dla mnie jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest kwota Twojego kredytu, LTV?

Ubezpieczenia na życie nie traktowałbym jako zbędnego kosztu. Ten produkt proponuję potraktować jako zabezpieczenie dla siebie na wzajem.

Czym innym jest natomiast oferowane przez PKO (oraz inne banki) ubezpieczenie od ryzyka utraty pracy. Tutaj spokojnie można potraktować koszt ubezpieczenia jako prowizję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wiek starszego kredytobiorcy na pewno zmniejsza nam okres kredytowania do 15 lat. Wiele banków udziela kredytu na czas do 70 roku życia osiągniętego przez najstarszego kredytobiorcę..Dla przykładu PKO Bp czy Alior kredytuje do 75 roku życia , więc jest szansa na dłuższy okres 20 lat.

 

Jeśli najstarszy kredytobiorca przystępuje do kredytu by wesprzeć finansowo. Informacyjnie, zawsze możecie Państwo przejąć kredyt na siebie jak sytuacja się zmieni.

 

Mimo wszystko ze względu na wiek , może być wymuszone przez bank ubezpieczenie na życie dla najstarszego kredytobiorcy. Na szczęście ubezpieczenie sprzedawane przez banki, liczy składkę nie od wieku kredytobiorcy lecz od wartości kredytu.

 

Również służymy darmową i kompleksową pomocą kredytową. Zachęcam do kontaktu

 

Witam

To może mi pomożecie z kredytem mianowicie gdzie mogą mi dać najlepszą ofertę?-i tak oblecę pewnie miejscowe banki ale przed wizytą w banku warto już coś wiedzieć.

Budowa domu jednorodzinnego 100m2 wartość ok 320.000zł

działka jest -wartość ok 40.000zł

działka budowa i kredyt na osobę ur 1960r,

współkredytobiorca ja 29, żona 28l, wpólnie wszyscy dochód ok 6000zł netto

kwota kredytu 240.000zł

okres spłaty jak najdłuższy, choć wiemy, że raczej dłużej niż na 15-20 lat z uwagi na wiek kredytobiorcy będzie ciężko no chyba że weźmiemy jakieś kosmiczne ubezpieczenie.

Za porady dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ubezpieczenie od utraty pracy tak jak Łukasz wspomniał, niestety można potraktować jako ukrytą prowizję banku.

Konieczne jest przed decyzją i podpisaniem umowy kredytowej zapoznanie się z warunkami ubezpieczenia. Rozumiem przez to, przeczytanie ogólnych warunków ubezpieczenia oferowanego z banku. Nie należy tylko polegać na tym co mówi doradca bankowy. Często szczegółowe zapisy i wyłączenia powodują komplikację ze zgłoszeniem szkody i uzyskania odszkodowania.

W każdej placówce banku muszą być dostępne dla klienta ulotki dotyczące ogólnych warunków ubezpieczenia.

Ponadto warto się zastanowić czy ochrona przez 4 lata jest warta 3,25% kwoty kredytu. Ważna też kwestia, że jeżeli wrzucicie to Państwo w kredyt - czyli ta kwota zostanie dorzucona do kredytu - to ochrona jest 4 lata a spłacacie to przez cały okres kredytowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OWU czytałem. Niestety wyrzuciłem, ale dziś będę miał nowe. Może jasno się nie wyraziłem. Z tego co pamiętam to ubezpieczenie to, jest ubezpieczeniem na życie oraz od utraty pracy. Nie jest wliczane w kredyt. Niezależnie od tego polemizowałbym czy ubezpieczenie na życie jest lepsze niż ubezp. od utraty pracy. Ponadto jedno i drugie jest ukryte prowizją.

 

Swoją drogą, jakoś ciężko od Deutsche doprosić się w oddziale OWU.

 

Pani Małgorzato, ile mniej więcej % kwoty kredytu wynosi 10-letnie ubezpieczenie w Eurobanku? Czy jest wliczane w kredyt?

 

Panie Łukaszu, wkład własny 20-40% - taki jaki pozwoli otrzymać najlepszą ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie Eurobanku da się skredytować.

OWU mogę ewentualnie podesłać na maila, to nie problem.

W Pańskim przypadku marża w PKO BP to najprawdopodobniej 1,4% (uzależniona jest również od kwoty kredytu).

 

W jakim czasie zamierzacie spłacić kredyt? Jakie są Państwa dochody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suma składek ubezpieczeniowych w Eurobanku za okres 10 lat to ok. 2,7% kwoty kredytu.

W PKO BP występują dwa odrębne ubezpieczenia:

- ubezpieczenie od ryzyka utraty pracy i trwałej niezdolności do pracy,

- ubezpieczenie na życie.

Koszt pierwszego ubezpieczenia to 3,25% od kwoty kredytu za okres 4 lat, koszt drugiego 0,06% od kwoty kredytu miesięcznie.

 

Przy długim okresie spłaty i wkładzie własnym powyżej 20% warto przemyśleć ofertę BPH z marżą 0,85% i prowizją 5%. Wymagane jest konto z wpływem, karta kredytowa. Koszt konta wynosi 19,99zł/m-c, zwolnienie z opłaty następuje w przypadku wpływu min. 7500zł/m-c.

Edytowane przez Łukasz Zalewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To może mi pomożecie z kredytem mianowicie gdzie mogą mi dać najlepszą ofertę?-i tak oblecę pewnie miejscowe banki ale przed wizytą w banku warto już coś wiedzieć.

Budowa domu jednorodzinnego 100m2 wartość ok 320.000zł

działka jest -wartość ok 40.000zł

działka budowa i kredyt na osobę ur 1960r,

współkredytobiorca ja 29, żona 28l, wpólnie wszyscy dochód ok 6000zł netto

kwota kredytu 240.000zł

okres spłaty jak najdłuższy, choć wiemy, że raczej dłużej niż na 15-20 lat z uwagi na wiek kredytobiorcy będzie ciężko no chyba że weźmiemy jakieś kosmiczne ubezpieczenie.

Za porady dziękuje

 

po piątkowej wizycie w kilku placówkach tylko alior i bgż pnb proponują kredyt dłużej niż do 70r życia-na czym mi zależy. Poniżej wrzuciłam tabelkę jak co wygląda- może gdzieś coś lepszego dostanę niż w bgż pnb? W poniedziałek jeszcze pko atakuje.

xcrpbim.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suma składek ubezpieczeniowych w Eurobanku za okres 10 lat to ok. 2,7% kwoty kredytu.

W PKO BP występują dwa odrębne ubezpieczenia:

- ubezpieczenie od ryzyka utraty pracy i trwałej niezdolności do pracy,

- ubezpieczenie na życie.

Koszt pierwszego ubezpieczenia to 3,25% od kwoty kredytu za okres 4 lat, koszt drugiego 0,06% od kwoty kredytu miesięcznie.

 

Przy długim okresie spłaty i wkładzie własnym powyżej 20% warto przemyśleć ofertę BPH z marżą 0,85% i prowizją 5%. Wymagane jest konto z wpływem, karta kredytowa. Koszt konta wynosi 19,99zł/m-c, zwolnienie z opłaty następuje w przypadku wpływu min. 7500zł/m-c.

 

Dziękuję za informację co do kosztów ubezpieczenia w Eurobanku. 2,7% w przypadku skredytowania, w optymistycznym scenariuszu z marżą 1,6% daje jakieś już jakieś 4,26%, które de facto należy potraktować jako prowizję - ja sam Pan wspomniał. To tyle jeżeli chodzi o kwoty. Zakres i typ ubezpieczenia to już kwestia indywidualna. Rozumiem też, że ubezpieczenia w Eurobanku nie trzeba kredytować i mamy wtedy wspomniane 2,7%.

 

Jeżeli chodzi o PKO to jest tak ja Pan wspomniał - 3,25% od ryzyka utraty pracy i trwałej niezdolności do pracy. Natomiast o drugim jako obowiązkowym ubezpieczeniu nic mi nie wiadomo.

 

W przypadku PKO przy kwocie 270 000zł i LTV 60% zaoferowano mi marżę 1,38%, którą można obniżyć do 1,32% w przypadku zadeklarowania comiesięcznych wpływów w wysokości 5000zł. Każde podniesienie LTV o 10% daje + 0,03 pkt. proc. maraży. W Eurobanku nie zejdziemy chyba niżej jak 1,6% marży w przypadku braku prowizji?

 

Co do BPH, to jednak mam nadzieję spłacić kredyt dużo wcześniej i przy 5% prowizji raczej się nie opłaci mi to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalna marża w Eurobanku to 1,3%.

Akurat ubezpieczenia na życie ja nie traktuję jako prowizję czy też inny zbędny koszt - proponuję podejść do tego ubezpieczenia jako zabezpieczenia dla siebie na wzajem. Zabezpieczyć się przed utratą pracy możemy mając odłożone środki na kilka rat do przodu na koncie "nie do ruszenia". Wówczas mamy pewność, że będziemy na tą ratę mieli niezależnie od okoliczności. Jeśli chodzi o ubezpieczenie od ryzyka utraty pracy, to słyszałem zazwyczaj o osobach, które miały problemy z wypłatą świadczenia, a nie że to świadczenie otrzymały.

Oczywiście decyzja zawsze należy do kredytobiorcy. Mimo wszystko wniosek powinien trafić do 2-3 banków, aby zminimalizować ryzyko decyzji negatywnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...