Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Proponuję BPH:

- marża 0,85%

- prowizja 5%

- rata 750zł

Wymagane jest założenie konta z wpływem, karta kredytowa z obrotem min. 500zł/m-c. Koszt konta to 19,99zł. Zwolnienie z opłaty za konto następuje w przypadku wpływu miesięcznego na poziomie 7500zł. Wpływ może być z dowolnego źródła.

 

Opcje rezerwowe to Eurobank i ING.

 

W przypadku zainteresowania uzyskaniem pomocy zapraszam do kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, prosze o pomoc przy dobraniu kredytu.Posiadamy mieszkanie warte 150k i chcemy zakupic dom w stanie deweloperskim za 240k + 60 na wykonczenie :) Potrzebne wiec 300k. Pierwsza opcja bylo sprzedaz mieszkania za 150k + dobranie kredytu 150k . Kredyt na około 15lat z rata około 1100 zł. Jednak teraz wymysliłem cos innego, wydaje mi sie ze lepszego :) .Bierzemy kredyt 300k pod hipoteke na 2 nieruchomosci na 20 lat , rata około 1800zł.. Mieszkanie wynajmujemy za 800 zł dopłacamy 1000zł i mamy na rate. Prosze o pomoc w dobraniu najkorzystniejszego kredytu.

Inwestycja: Dom w Słupsku

cena domu 240000 wycena mieszkania 150000

mój wkład własny : NIE MAM POJECIA JAK TO WYLICZYC W TEJ SYTAUCJI okres spłaty 20 lat

wiek: 37 lat

dochód netto: 4.500PLN (umowa na czas nieokreślony

 

konto w banku milenium , brak jakichkolwiek zoobowiazan finansowych

2 dzieci ... żonaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedno źródło dochodu?

Od kiedy jest umowa o pracę?

Jaka jest powierzchnia domu?

 

Zabezpieczenie się jednocześnie na dwóch nieruchomościach nie jest do końca dobrym rozwiązaniem i stosowane jest w ostateczności. Wynika to z tego, że w przyszłości, jeśli zajdzie potrzeba sprzedaży jednej z nieruchomości, bank będzie musiał wyrazić na tą operację zgodę i może postawić warunki trudne do spełnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu kilkunastu lat sporo może się zmienić i może okazać się, że zajdzie taka potrzeba. Owszem można wówczas refinansować kredyt do innego banku z zabezpieczeniem już tylko na jednej nieruchomości w razie potrzeby.

Nie każdy bank daje możliwość takiego rozwiązania. Najlepszą opcją będzie w tej chwili ING:

- marża 1,7%

- prowizja 0%

- rata 1738zł

Wymagane konto z wpływem min. 2000zł/m-c, ubezpieczenie na życie. Koszt ubezpieczenia to 0,035% od salda zadłużenia miesięcznie. Należy utrzymać je przez min. 3 lata.

 

W przypadku zainteresowania zapraszam do kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proszę Was bardzo drodzy forumowicze o porade.

Chcemy w raz z żoną wziąc kredyt na mieszkanie. Mój dochód to 4000zł brutto

żona aktualnie jest na wychowawczym i nie wiadomo kiedy wroci do pracy.

Posiadam mieszkanie 65m2 warte ok. 350tys oraz działke budowlana wartą ok. 70tyś.

 

Chcemy kupic mieszkanie za ok. 220tys. ok 50 będzie wkladu wlasnego wiec

potrzebujemy ok. 170tyś kredytu.

 

Mamy małe dziecko, nie posiadamy samochodu. Czy z tymi zarobkami jest szansa na taki kredyt?

Nie mamy żadnych zastawów hipotecznych itp.

Nie posiadamy żadnych kredytów, pożyczek, jedynie raty miesieczne za sprzet AGD 150zł/msc - za rok koniec.

 

Bardzo proszę o odpowiedz.

 

pozdrawiam gorąco

 

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabatkubol - czy rodzice mogą zmniejszyć swoje miesięczne zobowiązania z tytułu pożyczek? Twój dochód nie zostanie wzięty raczej pod uwagę, a zatem należy skupić się na dochodach rodziców.

 

czx - proszę podać wysokość dochodu netto. Czy jesteście w stanie zamknąć wcześniej obecne zobowiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabatkubol pierwszy raz spotykam się z taką formą wypłaty emerytury. Muszę sprawdzić możliwości w poszczególnych bankach i wówczas dam znać. Proszę mi jeszcze napisać kiedy dokładnie wypłacana jest emerytura.

 

czx W Państwa przypadku proponuję ING:

- marża 1,7%

- prowizja 0%

- rata 850zł/25lat

Wymagane konto z wpływem min. 2000zł/m-c, ubezpieczenie na życie składką 0,035% od salda zadłużenia miesięcznie. Produkty dodatkowe należy utrzymać przez min. 3 lata.

Od 1 października marża w ING spadnie do poziomu 1,65%.

 

Oczywiście wniosek należy zabezpieczyć dodatkowym jednym lub dwoma innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ofertę konkurencyjną do oferty ING mają następujące banki:

- BPH

- Deutsche Bank

- Pekao S.A.

- PKO BP

 

Zapraszamy do kontaktu z chęcią pomogę przy wyborze najkorzystniejszej oferty jak i przeprowadzeniu wszystkiego szybko i sprawnie.

 

Maciej Wróblewski

Doradca ds. kredytów

 

Murator FINANSE

ul. Dęblińska 6, 04-187 Warszawa

tel. 728 455 027

e-mail: [email protected]

http://www.muratorfinanse.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Planuję wybudować dom z poddaszem użytkowym. Fundament ściany parteru oraz strop mam zamiar wybudować z własnych środków. Teraz pytanie czy istnieje możliwość wzięcia kredytu na dokończenie stanu surowego zamkniętego i doprowadzenie do stanu w którym można by było zamieszkać tylko w część parterowej budynku poddasze pozostawiając niewykończone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam

planuję wziąść kredyt na budowe domu pow. 140m2 z garazem jakies 280tys.

dochod netto okolo 5-5,2tys netto razem z zona

termin splaty 25-30 lat

wiek ja 36, zona 34 lata

umowy na czas nieokreslony

obciazenie kredyt we frankach do splaty jakies 50tys zł, splata miesieczna okolo 500zł

 

ewentualne wziasc 330tys i splacic od razu kredyt walutowy, czy to dobre rozwiazanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już starożytni kredytobiorcy mawiali by brać kredyt w walucie, w której sie zarabia. Tak też mam zamiar postąpić. ;)

 

:yes:

 

 

Indywidulanie sprawdzałem oferty wszystkich większych banków oczywiście poza tymi gdzie swe palce macza Czarnecki i eurobankiem.

Od lat mam konto Aurum i kartę kredytową z PKO BP.

 

Planując wzięcie kredytu na okres około 25 lat oceniam oferty z dwóch punktów widzenia

1. Całkowity koszt kredytu

2. Możliwość wcześniejszej nadpłaty lub spłaty kredytu oraz opłaty z tymi operacjami związane.

 

 

Kwota kredytu 350 000 PLN.

 

PKO BP przedstawiło mi ofertę kredytu bez prowizji, w którym całkowity koszt takiego kredytu to 172 987 PLN

Całkowita kwota do zapłaty to po zsumowaniu 522 987 PLN.

 

Oprocentowanie:

Pierwsze 12 miesięcy stopa procentowa wynosi 2,82% natomiast w pozostałym okresie wynosi 3,08 %, przy stawce referencyjnej wynoszącej 1,72%

 

Wszystko by było w porządku w tej ofercie ale myśląc o niej jedna kwestia mnie wkur.. a mówiąc inaczej - podnosi mi ciśnienie. Ta kwestia jest haracz dla banku w postaci składki na ubezpieczenie od utraty pracy w wysokości 11 375 PLN. Czy komuś z was udało się to g.. obejść?

Co ciekawe dla symulacji spłaty w ratach malejących różnica w całkowitym koszcie kredytu wynosi tylko albo aż około 2 000 PLN.

 

 

Oferta niby atrakcyjna, w porównaniu z wieloma innymi bankami, ale jakoś ciężko mi przechodzi przez gardło by dać PKO BP ponad 11 K ot tak za ni.. a raczej za cos, z czego ja sam i tak nie skorzystam.

 

 

---------------------------------------------------------------------

 

Ofertą konkurencyjną dla powyższej jest jedynie oferta kredytu w BPH z marżą 0,85 % Prowizja ta jest uzależniona od skorzystania z ROR z określonymi wpływami i KK wydawanej przez ten bank z określonym saldem obrotów na tej karcie.

Bez targowania sie całkowity koszt kredytu w tej ofercie wynosi 490 405 PLN

 

---------------------------------------------------------------------

 

 

Ciekawe czy któryś bank jest lub będzie w tanie zaproponować cos bardziej atrakcyjnego?

 

 

POZDRAV

Edytowane przez forscher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forscher przy założeniu, że nie zamierzasz wcześniej spłacić kredytu lub dokonywać znaczących nadpłat, to oferta BPH będzie bezkonkurencyjna.

Ubezpieczenia w PKO BP nie obejdziesz. Można je zastąpić prowizją 2%, ale wiązać się to będzie z wyższą marżą.

Fajnie wygląda oferta ING z marżą 1,65% i prowizją 0%. Wymagane jest konto z wpływem min. 2000zł oraz ubezpieczenie na życie (koszt to 0,035% od salda zadłużenia miesięcznie). Produkty dodatkowe należy utrzymać przez min. 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Łukasz.

 

Czyli jednak BPH.... teraz tylko się modle by bank ten nie dostał się w łapy Czarneckiego.. Może do końca roku kwestia tego kto przejmie BPH zostanie wyjaśniona. Oby...

 

W sumie patrząc na ofertę BPH to przez pierwszych 5 lat mogę - bez dodatkowych opłat - nadpłacić połowę wartości kredytu. Wiec nie jest źle. :)

Raz jeszcze dzięki :)

 

POZDRAV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Łukasz.

 

Czyli jednak BPH.... teraz tylko się modle by bank ten nie dostał się w łapy Czarneckiego.. Może do końca roku kwestia tego kto przejmie BPH zostanie wyjaśniona. Oby...

 

W sumie patrząc na ofertę BPH to przez pierwszych 5 lat mogę - bez dodatkowych opłat - nadpłacić połowę wartości kredytu. Wiec nie jest źle. :)

Raz jeszcze dzięki :)

 

POZDRAV

Czarneckim się nie przejmuj. Jeśli tylko będziesz trzymał się warunków promocji, to nic Ci nie grozi.

 

Pamiętaj, aby wniosek złożyć przynajmniej do 2 banków. Pozwoli Ci to uniknąć ryzyka związanego z ewentualną decyzją negatywną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...