Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

- licz sie z dlugim przetwarzaniem wniosku (ja zlozylem 16/17 grudnia i finalna decyzje dostalem dopiero 29 stycznia - fakt w miedzyczasie byly swieta)

 

Złożyłeś wniosek w najbardziej urlopowym momencie. Banki nie pracowały w normalny sposób tak na dobrą sprawę od 23.12 do 11.01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Madzik10000 jeszcze jedno pytanie - czy kwota 500000zł uwzględnia ewentualne refinansowanie kredytu na działkę?

Tak, bo z tego co wiem żaden bank nam nie da kredytu na dom jeśli na hipotece działki siedzi inny bank, no chyba że się mylę, to byłoby super. Bo najchętniej to wzięlibyśmy drugi kredyt - na sam dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DB:

- marża 2,04%

- prowizja 0%

- rata 2565zł/25lat

Wymagane konto z wpływem wynagrodzenia, karta kredytowa oraz jeden z poniższych produktów:

1. Ubezpieczenie na życie - składka za pierwsze 2 lata 1,8% od kwoty kredytu, w kolejnych 0,042% od salda zadłużenia miesięcznie.

2. Program Systematycznego Oszczędzania - składka za pierwszy rok 7200zł, w kolejnych składka m-czna w wys. 600zł. Okres składkowy wynosi min. 7 lat, środki wypłacić można po min. 10 latach.

Produkty dodatkowe należy utrzymać przez min. 5 lat.

Opcje rezerwowe to mBank, PKO BP ew. Millennium.

 

W przypadku zainteresowania zapraszam do kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Łukaszu, czy lokata VIP w ING moze być traktowana jako forma zabezpieczenia kredytu. Czy PIT z banku zaliczać do dochodu. Około 100tys dochodu działalność gospodarcza od 2009r. Działka i uzbrojenie około 10000, stan surowy około 150000 chcę zrobić za gotowke. Potrzebuję kredyt około 400000 na 25l. Jeden kredytobiorca, 37l, jedno dziecko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokata myślę, że mogłaby stanowić formę zabezpieczenia pod warunkiem, że będzie założona na niej blokada, a chyba nie o to chodzi.

PIT z jakiego tytułu?

Czy są jakieś zobowiązania?

Rozumiem, że 100k to dochód roczny?:) Jaka jest forma rozliczania z US?

Jaka jest powierzchnia domu?

Jaki okres kredytowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy ING byłoby dobrą opcją. Jak będzie w wakacje nie wiem i nie da się tego przewidzieć. Zapraszam do kontaktu około dwóch miesięcy przed potrzebą uzyskania środków (dla bezpieczeństwa i płynności należy zacząć starania o kredyt właśnie półtora do dwóch miesięcy wcześniej).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DB:

- marża 2,04%

- prowizja 0%

- rata 2565zł/25lat

Wymagane konto z wpływem wynagrodzenia, karta kredytowa oraz jeden z poniższych produktów:

1. Ubezpieczenie na życie - składka za pierwsze 2 lata 1,8% od kwoty kredytu, w kolejnych 0,042% od salda zadłużenia miesięcznie.

2. Program Systematycznego Oszczędzania - składka za pierwszy rok 7200zł, w kolejnych składka m-czna w wys. 600zł. Okres składkowy wynosi min. 7 lat, środki wypłacić można po min. 10 latach.

Produkty dodatkowe należy utrzymać przez min. 5 lat.

Opcje rezerwowe to mBank, PKO BP ew. Millennium.

 

W przypadku zainteresowania zapraszam do kontaktu.

 

Panie Łukaszu, bardzo dziękuję za pomoc ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na pozwolenie na budowę: dom 99 m powierzchnia użytkowa (125 m netto), zamierzam wystartować w kwietniu-maju.

Jest: działka (jakieś 70 tyś), gotówka (jakieś 150 tyś), zarobki: 5500 netto, wiek: 36 l. (jeden kredytobiorca), dziecko - sztuk 1 (2 l), brak obciążeń kredytowych.

Koszt inwestycji: 350 tyś, a zatem kredyt jakieś 200 tyś, może trochę mniej.

Pytania: kiedy starać się o kredyt: czy zacząć budowę i z własnych środków ile się da, czy startować z budową już z kredytem? I gdzie? I jakie warunki?. Nigdy nie miałam żadnego kredytu.

Będę wdzięczna za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kredyt możesz starać się zarówno jak tylko otrzymasz pozwolenie na budowę i stosować finansowanie naprzemienne, jak również, gdy włożysz już w budowę środki własne. Osobiście poszedłbym w pierwszym kierunku. Zapewni to płynność budowy. Za decyzją kredytową w przypadku jakichś komplikacji możecie poczekać nawet 2 miesiące. Jeśli otrzymacie decyzję wcześniej, to dobrze. Ze spokojem będziecie czekać z jego uruchomieniem do momentu, gdy będziecie zaczynać budowę.

Dobrze zrozumiałem, że w gospodarstwie domowym są dwie osoby?

Z jakiego tytułu są dochody? Jeśli jest to umowa o pracę, to proszę podać jej ramy czasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiałem, że w gospodarstwie domowym są dwie osoby?

Z jakiego tytułu są dochody? Jeśli jest to umowa o pracę, to proszę podać jej ramy czasowe.

 

Tak jest, dwie.

Umowa o pracę na czas nieokreślony od XI.2013, wcześniej - od 2007 też prawie, że na czas nieokreślony, tzn. kolejne umowy jedna po drugiej na czas określony - każda na 2-3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...