Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jeden z banków w umowie kredytowej jako zabezpiecznie kredytu wymioenia:

 

1 hipoteka w złotych polskich stanowiąca 170 % wartoosci kredytu wpisana w KW

2. cesja wierzytelnosci na rzecz banku z tytułu umowy ubezpieczenia nieruchomosci

 

3. weksel własny in blanco wra zz delklaracja wekslowa do tego weksla

4 ubezpiecznie od zgonu i niezdolnosci do pracy, utraty pracy albo powazniegpo zachorowania.

 

 

 

 

PYTANIE:

 

 

CZY SA TO STANDARDOWE ZABEZPOIECZNIE BANKU??? CZY TEż sa one nieco na wyrost???? zadziowa, zeby nie powiedziec ze przeraza mnie kwestia zabezpieczenia w postaci weksa in blanco. Czy to jest wymysł tego banku czy tez w innych bankach tez sposuja takie myki ? \\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie banki stosują weksel, ale nie jest on również niczym nadzwyczajnym.

Banki mają prawo wpisywać wartość hipoteki w przedziale 150-200% udzielonego kredytu. Ma to zabezpieczyć interesy banku w przypadku braku jego spłaty. Należy pamiętać, że odsetki karne i koszty windykacyjne mogą znacznie przekroczyć kwotę udzielonego kredytu.

Cesja wierzytelności z tytułu ubezpieczenia nieruchomości również jest standardem.

Jeśli chodzi o ubezpieczenie na życie, to nie wszystkie banki wymagają tego produktu. Uważam go jednak za bardzo przydatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Budowę zaczynam wiosną i równolegle chcę wziąć kredyt (między czasie środki własne).

Dom 174 m2. Kredyt chciałbym 250tys. Posiadam środki własne 30tys. oraz działkę (pow. 3000 m2, wartość około 60tys.).

Lat 31, żona i dziecko w drodze. Prowadzę własną działalność od półtora roku (rozliczam się na podstawie KPiR). Za zeszły rok dochód wyniósł 56tys. zł. W tym roku od marca będzie więcej bo zawieram kontrakt na czas nieokreślony (ok. 7000 zł na rachunku co miesiąc). Żona idzie na macierzyński, pracowała na umowę op pracę na czas nieokreślony za minimalną.

 

Mam konto w ing (firmowe) i w millenium (osobiste). Chciałbym wiedzieć na jakie raty mogę liczyć i warunki (okres kredytowania 30 lat (minimum 25, ale to zależny od raty).

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działalność założyłem rezygnując z wcześniejszej pracy - była to umowa o pracę. Ale na działalności nie pracowałem dla poprzedniego pracodawcy.

 

Jeśli chodzi o zwiększenie kwoty kredytu, to biorę to pod uwagę (wtedy kredyt wyniósłby 280tys w tym 30 tys wkład własny, czy tak może być? Czy brać trzeba pod uwagę kwotę bez wkładu?). Pytanie czy na taki kredyt jest szansa? Wiem ze na działalności trudniej o kredyt niż na umowie o pracę, chociaż z drugiej strony odkąd przeszedłem na swoje zarabiam 2 razy więcej (już po odliczeniu zusu i podatku) niż na umowie o pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bede budowac dom pow. uzytkowa 99m2 calkowita 118. Mam działke 1000m2 o wartosci ok 80tys i 30tys srodkow własnych

Oboje z mezem pacujemy na umowe na czas nieokreslony, łączny dochod miesieczny netto ok 5tys, nie mamy zadnego zadluzenia, karty kredytowej ,konta mamy w banku ING. Ja mam 30 lat maz 38

Chcemy kredyt . Prosze nam doradzic w jakim banku byłoby najkorzystniej i czy brać kredyt na 25 czy 30 lat.

Pozdrawiam i prosze o porade

Edytowane przez Niki111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

look4 chodziło mi o kwotę kredytu na poziomie 280k.

Najlepiej na dzień dzisiejszy dla takiej opcji wypadnie PKO BP:

- marża w pierwszym roku 1,1%

- marża w kolejnych latach 1,66%

- prowizja 0%

- rata nr 1 - 1148zł

- rata nr 13 - 1232zł/30 lat

- ubezpieczenie od ryzyka utraty pracy - 3,25% od kwoty kredytu

Wymagane konto, karta kredytowa.

 

Jeśli zwiększycie kwotę wnioskowanego kredytu do poziomu ~310000zł, to można pomyśleć o ING, które wypadnie nieco lepiej od PKO:

- marża 1,65%

- prowizja 1,65%

- rata 1375zł

Wymagane konto z wpływem min. 2000zł/m-c, ubezpieczenie na życie. Koszt ubezpieczenia to 0,035% od salda zadłużenia miesięcznie. należy utrzymać je przez min. 3 lata.

ING wymaga teoretycznie ~2500zł/m2, ale powinien przejść również kosztorys na poziomie ~2300zł/m2.

 

W przypadku zainteresowania zapraszam do kontaktu. Bezpłatna pomoc w uzyskaniu kredytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ING:

- marża 1,65%

- prowizja 1,65%

- rata 1486zł/25lat

Wymagane konto z wpływem min. 2000zł/m-c, ubezpieczenie na życie. Koszt ubezpieczenia to 0,035% od salda zadłużenia miesięcznie. należy utrzymać je przez min. 3 lata.

 

Wniosek należy złożyć równolegle do 2-3 banków.

 

W przypadku zainteresowania zapraszam do kontaktu. Bezpłatna pomoc w uzyskaniu kredytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybysmy sie zdecydowali na kredyt na okres 30 lat, raty bylyby mniejsze, przy naszych dochodach byloby moze bezpieczniej a w przyplywie gotowki w przyszlosci wplacic większą kwotę i skrocic okres kredytowania, czy to byłby dobry wybór. Bo biore pod uwage, ze z tym WIBORem moze byc roznie i rata moze byc duzo wyzsza.

Czy rezygnacja z ubezpieczenia po 3 latach nie wiąze sie ze zmianą marży lub innymi zmianami.

Czy wpływ miesieczny 2000zł to wystarczy, ze będą wpływały wynagrodzenia czy musi byc wpłata, bo czytałam gdzies, ze wynagrodzenie nie bierze sie pod uwagę co dla mnie jest trochę niezrozumiałe bo przecież to jest wpływ.

Pozdrawiam i dziekuje za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okresie 30-letnim rata wyniesie 1330zł.

Wcześniejsza spłata/nadpłata kredytu jest obarczona prowizją 2% przez pierwsze 5 lat. Po tym okresie bezpłatnie.

Rezygnacja z ubezpieczenia i konta po 3 latach nie wpływa na warunki kredytu. Rezygnacja z ubezpieczenia przed upływem 3 lat powoduje wzrost marży o 0,1p.p.

Wystarczy wpływ 2000zł z dowolnego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

look4 chodziło mi o kwotę kredytu na poziomie 280k.

Najlepiej na dzień dzisiejszy dla takiej opcji wypadnie PKO BP:

- marża w pierwszym roku 1,1%

- marża w kolejnych latach 1,66%

- prowizja 0%

- rata nr 1 - 1148zł

- rata nr 13 - 1232zł/30 lat

- ubezpieczenie od ryzyka utraty pracy - 3,25% od kwoty kredytu

Wymagane konto, karta kredytowa.

 

Jeśli zwiększycie kwotę wnioskowanego kredytu do poziomu ~310000zł, to można pomyśleć o ING, które wypadnie nieco lepiej od PKO:

- marża 1,65%

- prowizja 1,65%

- rata 1375zł

Wymagane konto z wpływem min. 2000zł/m-c, ubezpieczenie na życie. Koszt ubezpieczenia to 0,035% od salda zadłużenia miesięcznie. należy utrzymać je przez min. 3 lata.

 

Dziękuje za informację. Mam jeszcze pytanie, czy jeśli wnioskuję o ten kredyt np. 310 tysięcy to czy w to można wliczyć wkład własny (gotówka, czy jakiś postęp prac) czy jest to tylko kwota którą muszę pożyczyć a wkład własny obok (dopiero zaczynam się obracać wokół tematu kredytów hipotecznych i nie wszystko jeszcze jest dla mnie jasne).

 

A druga sprawa, czy w każdym kredycie hipotecznym można ustalić ostatnią transze jako na zapas? Jak zdołam wybudować za mniej a ostatniej transzy nie uruchomię to wtedy się w kredyt nie wlicza. Czy to powszechna praktyka czy zależna od banku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ING wymaga przeznaczenia na 1m2 powierzchni użytkowej budynku około 2500zł. Możliwe jest obniżenie tej kwoty, ale nie drastyczne. Przyjąłem wyliczenie na poziomie ~2300zł/m2 - taki koszt udało mi się w ostatnim czasie dla klienta uzyskać. Dlatego też jeśli posiadacie Państwo 30k wkładu, to dodatkowe 310k należałoby pożyczyć.

Wydaje mi się, że taki układ transz możliwy jest w każdym banku. Nie kojarzę w tej chwili sytuacji, w której możliwe by to nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem , dziękuje za odpowiedź.

 

A czy banki mają jedną stawkę dla całej Polski czy jest to uzależniane dla regionu? Bo wiele cen chociażby robocizny mocno się różni w różnych częściach kraju. U mnie w okolicy taka stawka (2300zł/m2) to kosmos jakiś, ludzie budują za poniżej 2000.... No ale rozumiem że banki robią to według swoich procedur :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o podpowiedz jakie mamy możliwości i jak najlepiej to rozegrać.

Budowa domu powierzchnia użytkowa 115 m2, całkowita 189 m2.

Posiadamy działkę wartość ok. 60k

Środki własne 100k

Dochód 2x 2500 zł netto. Umowy na czas nieokreślony. Wiek ja 38lat, zatrudnienie od 11lat, partner 42 lat, zatrudnienie od 3.

Konto w ING kilkanaście lat

Na utrzymaniu dziecko.

Kredyt 250k na 25 lat.

Czy lepiej od razu składać wniosek o kredyt czy najpierw rozpocząć z własnych środków? Kiedy trzeba uruchomić kredyt i jak wygląda sprawa z transzą rezerwową, czy wiąże się to z jakimiś kosztami?

Z góry dziękuje :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...