Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej,

 

Poniformowana zostalam ze w zwiazku z nowa ustawa o nabywaniu ziemi z maja br bodajze, banki zmieniaja zasady udzielania kredytow na budowe domow jednorodzinnych w sytuacji gdy dzialka jest rolna.... Okazuje sie, ze tylko 2 - 3 banki sa w stanie udzielic kredytu (tzn. BGZ, BOS i Eurobank). Problem u mnie polega na tym, ze mam dzialke w granicach miasta, nie ma planu MPZ tylko jest studium, jest rolna bo IV klasa gruntow, a pozwolenie mam wydane na zabudowe zagrodowa. Czy zostaja mi tylko te 3 opcje? Czy jak odrolni sie tylko czesc dzialki (gdzie bedzie stal budynek) to bankowi to wystarczy? W Studium jest budowa jednorodzinna, ale z tego co czytam banki chca miec tylko plan zagospodarowania.......

 

Czy ktos borykal sie juz tym problemem?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info może przydatne - PEKAO SA - jeśli ktoś chcę się starać o mniejszą kwotę kredytu, tylko na dokończenie budowy jest to możliwe. Wydają decyzje pozytywne, dla kredytów, które stanowią tylko 50% aktualnej wartości nieruchomości.

 

Taką decyzję można uzyskać tak na dobrą sprawę w każdym banku. Akurat PEKAO ma dość dobre podejście do problematycznych działek. Jeśli są warunki zabudowy, plan zagospodarowania mówiący o tym, że działka leży na terenach przeznaczonych pod budownictwo mieszkaniowe, to można uzyskać kredytowanie na normalnych warunkach.

Do wcześniej wymienionych banków dorzucam jeszcze mBank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

potrzebujemy rady dotyczącej kredytu na dokończenie budowy domu.

Działka 1100 m2 zabudowana nieruchomością ~100 m2 + budowa w stanie surowym otwartym. Szacowana kwota kredytu ~200 tys.

Rodzina 2+2/ Dochody netto ~7500,00 umowy na czas nieokreślony.

Okres kredytowania 20 maks. 25 lat. Jakie banki obecnie będą miały dla nas korzystną ofertę? Gdzie uderzać w pierwszej kolejności? Budowa systemem gospodarczym. Jak długo może trwać procedura kredytowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

potrzebujemy rady dotyczącej kredytu na dokończenie budowy domu.

Działka 1100 m2 zabudowana nieruchomością ~100 m2 + budowa w stanie surowym otwartym. Szacowana kwota kredytu ~200 tys.

Rodzina 2+2/ Dochody netto ~7500,00 umowy na czas nieokreślony.

Okres kredytowania 20 maks. 25 lat. Jakie banki obecnie będą miały dla nas korzystną ofertę? Gdzie uderzać w pierwszej kolejności? Budowa systemem gospodarczym. Jak długo może trwać procedura kredytowa?

Kilka pytań uzupełniających:

- ile dotychczas wydaliście na budowę?

- jaki jest status działki (budowlana/rolna)?

- ile macie lat?

- od kiedy są umowy o pracę?

- czy macie zobowiązania kredytowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) na budowę wydaliśmy ~80 tysięcy

2) działka w wypisie z rejestru gruntów ma status rolnej zabudowanej ale dziś dzowniłam do UM i w studium jest zapis że to działki pod budownictwo mieszkaniowe

3)32 i 37

4) umowy: mąż 6 lat u obecnego pracodawcy wcześniej również umowy o pracę (bez przerw w zatrudnieniu). Ja pierwsza umowa od 11 lat druga umowa od roku

5) mamy jakieś groszowe sprawy (pewnie do momentu złożenia wniosku będą już spłacone ~1500 zł)

mamy konta od wieków w banku PKO BP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PKO BP będzie w tej chwili dla Was jedną z najlepszych opcji:

- marża w pierwszym roku 1,1%

- marża w kolejnych latach 1,65%

- prowizja 0%

- rata nr 1 - 1087zł

- rata nr 13 - 1143zł

- ubezpieczenie od ryzyka utraty pracy - 3,25% od kwoty kredytu

Wymagane jest konto oraz karta kredytowa. Ubezpieczenie od ryzyka utraty pracy potraktować można tak na dobrą sprawę jako prowizję.

 

Jako rezerwa PEKAO S.A.:

- marża 1,8%

- prowizja 1,99%

- rata 1157zł

Wymagane konto z wpływem wynagrodzenia, karta kredytowa, ubezpieczenie nieruchomości w ramach oferty banku.

 

Symulacje są dla okresu 20 lat.

 

W przypadku zainteresowania zapraszam do kontaktu. Bezpłatna pomoc w uzyskaniu kredytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak znalazłam tu pocieszenie. Też mam problem z działką oznaczoną w KW jako grunty orne. Byłam przekonana, że żaden bank nie będzie chciał mnie kredytować ale widzę, że jest szansa ponieważ doczytałam powyżej, że PKO, BGŻ i kilka innych jest chętnych na takie grunty. Dodatkowym pocieszeniem jest fakt, że potrzebuję już "tyko" 100 tysięcy na wykończenie:rolleyes: może nie będzie tak źle.

Czy ktoś dowiadywał się w tych bankach czy rzeczywiście są jakieś szanse na otrzymanie kredytu, który jest raczej relatywnie niski w stosunku do już poniesionych kosztów budowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wypisie z rejestru gruntów wyraźne widnieje informacja: grunty rolne zabudowane. W większości banków nie chciano nawet ze mną rozmawiać, rękę podano mi w PKO. gdzie istnieje możliwość przedstawiania wypisu z planu zagospodarowania przestrzennego lub w przypadku jego braku ze studium uwarunkowań. I tam na szczęście jest informacja, że moja działka przeznaczona jest pod budownictwo mieszkaniowe :wiggle:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co znaczy studium uwarunkowań? moja gmina to jakiś "kosmos" :mad: tam nigdy nic nie mają!!I Ja mam w wypisie z rejestru gruntów grunty orne. Ciekawe czy np. w PKO będą akceptować warunki zabudowy? To nie jest to samo co studium uwarunkowań? Orientuje się ktoś? Mój dom już stoi ma wszystkie media a ja potrzebuję tylko "parę groszy" na wykończenie go...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości w Twojej sytuacji jest kilka, PKO BP jest jedną z nich i na ten moment jedną z lepszych. Możesz udać się również do PEKAO S.A. Do końca czerwca jest promocja i warunki będą nieco lepsze niż w PKO BP. Ewentualnie zapraszam do kontaktu z doradcami Murator Finanse:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam myślę o kredycie na dom wartości 400 tyś wkład własny 60-100 tyś.

Jestem kierowcą zawodowym miedzynarodowym ,podstawa 2tyś brutto plus dieta około 5-7 tyś miesięcznie.

Żona jest nauczycielką od 3 lat ,lecz umowe na stałe dostanie od końca sierpnia zarabia 1900 na miesiąc netto. Jakim banku będzie najlepszy kredyt około 10 lat? najlepiej bez dodatkowych kosztów możliwością wcześniejszej spłaty lub nadpłaty

 

Posiadam ziemie rolną 16 hektarów i stary dom z lat 70.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...