Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Rynek pierwotny, mieszkanie budowane przez spółdzielnię mieszkaniową, ale stan deweloperski, mieszkanie będzie wymagało urządzenia na które będziemy posiadali środki, dlatego też zakładamy 10%wkład własny, mieszkanie będzie spółdzielcze własnościowe

 

 

 

Rynek pierwotny czy wtórny? Czy mieszkanie wymaga remontu/wykończenia, na który posiadacie środki?

Jaka jest forma własności mieszkania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Panie Łukaszu, kłaniam się pięknie i takie zapytanie mam.

Jaka jest szansa na kredyt na budowę domu od stanu zero (działka jest, papiery się załatwia, przyłącze prądu i wody też będzie) dla ludzi w wieku 45 lat oboje zatrudnieni na umowę o pracę na czas nieokreślony, zarobki oboje po 3300 brutto, bezdzietni. Kwota potrzebna ok 240 tys. Jakie banki dają kredyty ludziom w tym wieku, na jaki maksymalny okres i jaka by wtedy była rata?

Pozdrawiam serdecznie.

Dopisuję wartość działki bo widzę po lekturze postów że inni podają - działka w akcie notarialnym 45 tysięcy.

Edytowane przez anka.k.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek pierwotny czy wtórny? Czy mieszkanie wymaga remontu/wykończenia, na który posiadacie środki?

Jaka jest forma własności mieszkania?

 

Rynek pierwotny, mieszkanie będzie kupione od Spółdzielni mieszkaniowej, stan deweloperski. Mieszkanie będzie wymagało wykończenia na które posiadamy częściowo środki. Koszt zakupu mieszkania to 286 tys, a kredyt jaki nas interesuje to 300 tys. Forma własności to spółdzielcze własnościowe

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 poziomy usługowe, jeden mieszkalny. Czyli rozumiem ze po 12 miesiącach wynajmu bank traktuje ten przychód jak np. normalny dochód z umowy o prace?

Tak jak dochód z umowy o pracę nie, ale jest to dochód jak najbardziej akceptowalny.

Kredyt ten zostanie potraktowany jako inwestycyjny, a nie mieszkaniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek pierwotny, mieszkanie będzie kupione od Spółdzielni mieszkaniowej, stan deweloperski. Mieszkanie będzie wymagało wykończenia na które posiadamy częściowo środki. Koszt zakupu mieszkania to 286 tys, a kredyt jaki nas interesuje to 300 tys. Forma własności to spółdzielcze własnościowe

Pozdrawiam

Proszę rozpisać dokładnie następujące dane:

- cena zakupu,

- koszt wykończenia,

- wysokość środków własnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Łukaszu, kłaniam się pięknie i takie zapytanie mam.

Jaka jest szansa na kredyt na budowę domu od stanu zero (działka jest, papiery się załatwia, przyłącze prądu i wody też będzie) dla ludzi w wieku 45 lat oboje zatrudnieni na umowę o pracę na czas nieokreślony, zarobki oboje po 3300 brutto, bezdzietni. Kwota potrzebna ok 240 tys. Jakie banki dają kredyty ludziom w tym wieku, na jaki maksymalny okres i jaka by wtedy była rata?

Pozdrawiam serdecznie.

Dopisuję wartość działki bo widzę po lekturze postów że inni podają - działka w akcie notarialnym 45 tysięcy.

W zależności od banku można uzyskać kredyt na okres 22-35 lat.

Jaka jest powierzchnia działki?

Jaka jest powierzchnia użytkowa budynku?

Czy posiadacie jakieś środki własne na budowę?

Od kiedy są umowy o pracę?

Czy są jakieś zobowiązania kredytowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia działki 15 arów, powierzchnia użytkowa 84 metry, środków własnych nie, umowy o prace ja od 1993 roku, mąż 1995 roku

zobowiązanie kredytowe moje - kredyt we frankach na zakup mieszkania na rynku wtórnym rata 156 franków miesięcznie, do spłaty jeszcze przez 28 lat. Jednak kredyt ten jest spłacany na pół przeze mnie i mojego byłego męża czyli moja część to 78 franków, koszt ten zniknie bo potem wynajmiemy to mieszkanie, więc ktoś mi to zapłaci. Ale rozumiem, że banków przy obliczaniu zdolności kredytowej akurat te argumenty mogą nie wiele obchodzić:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozumiem, że banków przy obliczaniu zdolności kredytowej akurat te argumenty mogą nie wiele obchodzić:(

Dokładnie tak. Liczy się tu i teraz. Rata kredytu obciąża Ciebie nie w połowie, a w całości, podobnie jak Twojego byłego męża.

Banki, którymi możecie się zainteresować to mBank, Millennium, Eurobank.

Proszę ewentualnie podać na priv adres mailowy, a podeślę pełne symulacje kredytowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena zakupu to 286 tys

koszt wykończenia to ok 70 tys/ 67 m2

własne środki to 30 tys- wkład 10%, koszty około kredytowe i ok 50 tys na wykończenie mieszkania.

 

Jeszcze dwa pytania uzupełniające:

1. Co robiła wcześniej osoba mająca umowę o pracę od kwietnia tego roku?

2. Jaki był dochód z PIT za rok ubiegły obu osób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwa pytania uzupełniające:

1. Co robiła wcześniej osoba mająca umowę o pracę od kwietnia tego roku?

2. Jaki był dochód z PIT za rok ubiegły obu osób?

 

osoba, która ma od tego roku umowę na czas nieokreślony wcześniej była zatrudniona u tego samego pracodawcy od zeszłego roku

Dochód pit za ubiegły rok to 66049 + 11023, zatrudnienie drugiej osoby od lipca lub czerwca 2016

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banki, które obecnie można wziąć w tej konfiguracji pod uwagę to PEKAO S.A. (tutaj z pewnych względów sugerowałbym kwotę choćby minimalnie niższą od 300k), mBank, Millennium, być może PKO BP.

Proszę ewentualnie na priv podać mi swój adres mailowy, a podeślę pełne symulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Panie Łukaszu, wracamy do tematu już na powaznie - jesteśmy gotowi i chcielibyśmy już zacząć działać z kredytem. Dla przypomnienia sytuacja:

 

 

prosiłbym o przedstawienie oferty kredytu na dokończenie budowy domu:

 

- stan na dzisiaj: działka 1,1 tys m2 + dom w stanie surowym zamkniętym ( okna są ale bez docelowych drzwi i bramy garażowej ) o pow. 250 m2 ( orientacyjna wartość: działka 250 tys + inwestycje poniesione dotychczas na budowę dom 320 tys zł)

- jeszcze zrobimy instalację elek. i hydrauliczną i byc moze tynki - czyli dodatkowo nakłady powiększa się o ok 50-80 tys.

- 4 osoby w gospodarstwie ( 2+2)

 

Kwota kredytu, którą byśmy chcieli to 250 tys. zł na 15 lat.

Interesuję nas również możliwość wcześniejszej możliwie bez kosztowej spłaty cześć kredytu ( za 6 lat będziemy dysponować kwotą 100 tys z ubezpieczenia).

 

Ostatnio najatrakcyjniej wychodziło Millenium, pytanie jak teraz. W międzyczasie dostałem ofertę z Banku Spółdzielczego, która wydaje mi się że była zbliżona do Millenium jeśli porównujemy całkowity koszt kredytu.

Prosiłbym już o dokładne porównanie i symulacje ( raty równe vs malejące ) i opis procedury ( jakie dokumenty, co , jak, kiedy, gdzie, itp)

 

 

pozdrawiam

jf

Edytowane przez suzanita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o przedstawienie propozycji.

1) Dochody- Własna DG od 03.2016. Przychód za 83000, dochód 50.000

2) Kwota kredytu 350 000 PLN

3) Wkład: Dom z SSZ, działka warta 200.00, dom 300.000

4) Bez dzieci.

5) PU 187m2

6. Województwo pomorskie

7. Karta kredytowa z limitem 19.000

8. w BIK czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o przedstawienie propozycji.

1) Dochody- Własna DG od 03.2016. Przychód za 83000, dochód 50.000

2) Kwota kredytu 350 000 PLN

3) Wkład: Dom z SSZ, działka warta 200.00, dom 300.000

4) Bez dzieci.

5) PU 187m2

6. Województwo pomorskie

7. Karta kredytowa z limitem 19.000

8. w BIK czysto.

Jaka jest powierzchnia działki?

Podany przychód i dochód jakiego okresu dotyczy? Proszę podać dochód za rok 2016 oraz za rozliczone miesiące roku bieżącego.

Dochód z tytułu działalności jest jedynym dochodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...