Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeszcze jeden temat chciałabym poruszyć.

 

Czy jesteście pewni CHF?

 

Czy ktoś brał może kredyt w PLN i jakie ma oprocentowanie?

 

Zaczęłam się poważnie zastanawiać nad problemem CHF/PLN. Chociaż podwyżka stóp procentowych w RP jest nieuchronna w najbliższym czasie, boję się, że kurs CHF może wywinąć taki numer, że nie dostanę kwoty kredytu niezbędnej do wybudowania domu do stanu przeprowadzki.

 

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Proponuję CHF. Nawet, jeżeli CHF/PLN podskoczy do 2.80, przy aktualnych poziomach stóp kredyt we frankach wyjdzie taniej (liczyłem sobie :) ).

 

Dodatkowo, jeżeli wierzysz (a twierdzisz, że wierzysz) w nieuchronność podwyżek stóp w RP w najbliższym czasie, tym bardziej warto wybrać CHF (w końcu bank centralny Szwajcarii nie podlega wpływom naszej RPP).

 

Pozdr.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takš proœbę może zechciałby ktoœ zerknšć na ofertę jakš przedstwiono mi w Expanderze i jš ocenić. Przeczytałam wszytsko z forum co dotyczy kredytów hipotecznych ale i tak jestem jeszcze poczštkujšca. Może zwrócicie mi na coœ uwagę. Mam to w pliku pdf i chyba najłatwiej byłoby gdybym poprostu przesłała to chętnym na e-maila.

 

Groblus dzięki za wczeœniejszš odpowiedŸ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Oto oferta Millenium jakš dziœ otrzymałam (promocja do końca roku).

 

Oprocentowanie- 2,31% (stopa referencyjna 1,8108%; marża 0,4992%)

Prowizja 1% do negocjacji na 0%

Przewalutowanie 0

Wczeœniejsza spłata (po upływie 3 lat) - 0

Wycena nieruchomoœci przez bank - 0, kolejna po I transzy 200zł i ostatnia też 0

Ubezpieczenie nieruchomoœci musi być ale i tak mieliœmy to zrobić

Ubezpieczenie na życie musi być 20zł na m-c

Ubezpieczenie kredytu na czasu sporzšdzenia hipoteki - 68zł/m-c

 

Dodam jeszcze, że jest to kredyt na 100.000 PLN we CHF na 20/30lat.

 

I co o tym sšdzicie? Brać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RUTI!!! CZY MNIE OCZY NIE MYLĄ??? :roll: marża 0,49% w całym okresie kredytowania przy 100,000??? :o uspokój mój układ nerwowy i napisz,że się pomyliłaś!! ps.jaki wkład własny/ula.

 

Jeszcze raz sprawdziłam ale pomyłki nie ma. Marża Banku - 0,4992%.

Pani w banku policzyła to dla wkładu własnego 350.000 Mówiłam jej, że to tak na oko i może być np. 300.000. Dom mamy w tej chwili w stanie surowym zamkniętym. Do tego mamy doœć wysokie zarobki i żadnych innych kredytów i rat.

To co chyba brać?

Bo chodzi mi jeszcze o tę ulgę podatkowš, która jeœli dobrze załapałam obejmuje tylko, jeœli weŸmie się kredyt do końca roku. Czy mam prawdziwe wiadomoœci???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz stary ale myślę że już większość z nas miała do czynienia z takimi firmami doradczymi jak Twoja notabene dotowanymi z pieniążków UE, a tak naprawdę załatwiającymi swoje prywatne interesy no wiesz te szkolenia nad morzem czy w górach. ostatnio się doradzałem chyba w najpopularniejszym z tego rodzaju biur i w trupa polecali mi jeden bank,- rewelacyjne warunki w porównaniu do innych oczywiście wykresy i dobra opinia, oczywiście kredyt w trzy tygodnie i załatwiany na miejscu w owej firmie doradczej "dobre sobie" to wychodzi na to że pzy okazji to jakiś oddział, to cudowne że istnieje coś takiego jak internet i fora a zarazem przykre że takiech informacji dowiaduję się od ludzi skrzywdzonych bo inaczej bym cienko p.....ał. dziękuję i pozdrawiam. polecam poczytać i odwiedzić polecane banki. to przykre ale uczmy się na cudzych błędach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz stary ale myślę że już większość z nas miała do czynienia z takimi firmami doradczymi jak Twoja notabene dotowanymi z pieniążków UE, a tak naprawdę załatwiającymi swoje prywatne interesy no wiesz te szkolenia nad morzem czy w górach. ostatnio się doradzałem chyba w najpopularniejszym z tego rodzaju biur i w trupa polecali mi jeden bank,- rewelacyjne warunki w porównaniu do innych oczywiście wykresy i dobra opinia, oczywiście kredyt w trzy tygodnie i załatwiany na miejscu w owej firmie doradczej "dobre sobie" to wychodzi na to że pzy okazji to jakiś oddział, to cudowne że istnieje coś takiego jak internet i fora a zarazem przykre że takiech informacji dowiaduję się od ludzi skrzywdzonych bo inaczej bym cienko p.....ał. dziękuję i pozdrawiam. polecam poczytać i odwiedzić polecane banki. to przykre ale uczmy się na cudzych błędach.

 

Wybacz stary :-) ale gość podesłał maila z autrekalmą (czego nie popieram), a Ty wyjeżdzasz z jakimiś dotacjami z Unii i skrzywdzonych ludziach... Zastanów się trochę i nie generalizuj wszystkiego. Kazdy ma swój rozum i już nie mogę słuchać lamentów typu: wynegocjowałem marżę 1,5 % i byłem szczęśliwy, dopóki mój znajomy nie powiedział mi, że wynegocjował marżę 0,5% i... oczywiście to wina banku bo to złodzieje, a doradcy to szuje... a wystarczy wziąć pod uwagę, ze banki i firmy doradztwa kredytowego to nie istytucje charytatywne i wiadkomo na czym zarabiają :-)

 

BTW Nie jestem pracownikiem banku ani doradcą kredytowym dla jasnoći, tylko biednym :-) klientem.

Interpunkcja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam kolego że "Was" Ciebię to zabolało ale chodzi mi przede wszystkim o terminy transz, branie pożyczek w innych bankach lub po rodzinie na wypłacanie firmom należności mając kredyt hipoteczny na 300 000 mija się z celem, a jeśli chodzi o interpunkcję to sam się lepiej postaraj i nie zjadaj liter mądralo o przepraszam, biedny kliencie.

Ale to forum nie jest po to żeby się kłucić i jeśli uważasz że za ostro wyjechałem to zgoda, Twoja delikatna reklama co do firm doradczych jest bardziej na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam kolego że "Was" Ciebię to zabolało ale chodzi mi przede wszystkim o terminy transz, branie pożyczek w innych bankach lub po rodzinie na wypłacanie firmom należności mając kredyt hipoteczny na 300 000 mija się z celem...

 

Szczerze mówiąc to nie wiem co miałeś na myśli pisząc powyższe ale może to wina poniedziałkowego poranka :-)

 

W kwestii pisowni, to nie uważam się za prof. Miodka forum z muratora :-) Brak jakiejkolwiek interpunkcji powoduje, że tekst trzeba czytać kilka razy aby go zrozumieć, oczywiście jeżeli wogóle tekst ma sens :-) Jest to frustrujaca maniera - nie używanie kropek i przecinków.

 

Firmy doradcze mi "wiszą", bo nie mogą mi zaoferować nic więcej, czego sam nie zdołam uzyskać w banku. Na szczęscie nie kończyłem historii - bez urazy :-) , choć tu nie jest najwazniejsze czy jest się wykształciuchem, lecz logiczne myślenie.

 

Trzeba sobie zdać sprawę z realiów, że "doradca"=sprzedawca, maksymalizacja korzyści klienta firmy doradzczej stoi w pewnym stopniu w sprzecznosci z interesem tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.

 

Podzielę się zatem z Wami i swoim kredytem jaki mam podpisać jeszcze w tym roku.

 

Bank Pekao S.A.

Kredyt 160.000 zł

Waluta kredytu PLN

Okres kredytowania 29 lat

i tak pierwsze dwa lata raty odsetkowe tylko w wysokości 636 zł

pozostałe lata (27) raty 902 zł

Prowizja 0.8 % (1280zł)

oprocentowanie pierwsze 2 lata 4.77 % pozostałe lata 5.02 %

raty równe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jackaman,

 

mała uwaga: nie przywiązuj za dużej wagi do podanej przez Bank wysokości oprocentowania 5.02% "w następnych latach". Jak rozumiem jest to stopa wyjściowa + 25 punktów bazowych. Idę o wysoki zakład, że w warunkach masz wpisaną stopę zmienną, a nie stałą, dlatego ostatecznie oprocentowanie Twojego kredytu może być bardzo różne od tego, które podałeś (tak w dół, jak i w górę).

 

Pozdrawiam,

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebyję kredyt na zakup działki, koszty związane z jej adaptacją, projekty itd., oraz na spłatę kredytu zaciągniętego na cel inny niż mieszkaniowy. Budowę chciałbym rozpocząc w 2008r. i wówczas potrzebowałabym kredycik budowlany, ale taki, którym mogłamym spłacić ten wcześniejsz (na zakup, adaptację+kredycik konsumpcyjny). Zastanawia mnie oferta ING, ale nie wiem czy nie kręcą, bo zgadzają się na wszystko. PKO MIX odpada, bo budowlanym nie będę mogła spłacić MIXa zaciągniętego na cele inne niż mieszkaniowe. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w podobnej materii? :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...