Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, potrzebyję kredyt na zakup działki, koszty związane z jej adaptacją, projekty itd., oraz na spłatę kredytu zaciągniętego na cel inny niż mieszkaniowy. Budowę chciałbym rozpocząc w 2008r. i wówczas potrzebowałabym kredycik budowlany, ale taki, którym mogłamym spłacić ten wcześniejsz (na zakup, adaptację+kredycik konsumpcyjny). Zastanawia mnie oferta ING, ale nie wiem czy nie kręcą, bo zgadzają się na wszystko. PKO MIX odpada, bo budowlanym nie będę mogła spłacić MIXa zaciągniętego na cele inne niż mieszkaniowe. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w podobnej materii? :-?

z tego co wiem ing daje max 50% wartości dzialki, ale mogę się mylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi na twoje pytania nie zna nikt... bierz, kiedy potrzebujes i nie martw się za bardzo o kurs. Frank musiałby poszybować naprawdę wysoko, aby twój kredyt przestał być opłacalny w porównaniu do kredytów złotowych... ale wraz ze słabnięciem złotówki pewnie doszłoby do podniesienia stopy procentowej w Polsce, więc i tak kredyty złotowe będą droższe.

 

pozdr.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałam nad tym, ale jeżeli wezmę kredyt na mieszkanie, wyprowadzę się z obecnego, zamieszkam w tamtym, to.. co dalej? sprzedam obecne mieszkanie - jakies 150 tys., na fundamenty wystarczy, ale co dalej, będe spłacać kredyt mieszkaniowy więc nie dostane raczej na dom, z kolei mieszkania obciążonego kredytem raczej nie sprzedam i taki ślepy zaułek... nie wiem jak wybrnąć z tego sensownie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

7 listopada po roku i 8 miesiącach w końcu dostaliśmy pozwolenie na budowę. Oczywiście ruszyłem do weryfikacji ofert bankowych i w końcu wybrałem kredyt w frankach w Milleniu.

Jestem już po wstępnej weryfikacji przez bank,w tej chili czekam na umowę, oto warunki:

Kredyt 231 138 PLN

Wkład własny 41 000 PLN(działka i wszystkie papiery)

Okres spłaty kredytu 360 m-cy

Rata na 21.11.2006 około 1050 PLN

Oprocentowanie 3.21%

Stała marża 1.4%

Rzeczywista stopa procentowa 4.19%

Raty stałe

Prowizja za udzielenie kredytu 1%

wycena nieruchomości bezpłatna

W racie jest:

-ok. 46.23 PLN na m-c za ubezpieczenie na życie(zmniejszające się)

-21 PLN- ubezpieczenie nieruchomości

Koszt ubezpieczenia na okres przejściowy do wpisu do hipoteki 163 PLN/m-c

Koszt ubezpieczenia niskiego wkładu własnego- 431 PLN

Wpis do hipoteki 200 PLN

Nie muszę okazywać żadnych faktur- weryfikacja odbywa się na podstawie postępu budowy(zdjęcia) i wpisów do dziennika budowy

1 wizyta rzeczoznawcy przed III transzą - 200 PLN

Wypłata w 3 transzach

Jako bonus Konto Osobiste Premium- 30 lat bez opłaty miesięcznej 15 PLN( opłacam tylko 1.9 PLN za ubezpieczenie karty)

 

Wydaje mi się,że to dobra oferta- mam nadzieję,że po 30 latach będę mógł powiedzieć to samo.

Co sądzicie o ofercie???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostalem decyzje kredytowa wraz z oferta z Multibanku na nastepujacych warunkach:

 

1) kwota kredytu 410 tys. bez wkladu wlasnego na 30 lat

2) kredyt w CHF z oprocentowaniem 2,86% (1% marza + LIBOR 3M)

3) prowizja 0,8%

4) do tego ubezpiecznie nieruchomosci 43 PLN /miesiac

5) ubezp. niskiego wkladu wlasnego okolo 2300 na 3 lata

6) ubezp. do czasu wpisu hipoteki 820 PLN

7) spread 0,105 PLN

 

DUZY PLUS to wysokosc pierwszej transzy na budowe domu - ponad 100 tys.

 

Czekam teraz na mBank bo podobno maja rownie ciekawa oferte :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostalem decyzje kredytowa wraz z oferta z Multibanku na nastepujacych warunkach:

 

1) kwota kredytu 410 tys. bez wkladu wlasnego na 30 lat

2) kredyt w CHF z oprocentowaniem 2,86% (1% marza + LIBOR 3M)

3) prowizja 0,8%

4) do tego ubezpiecznie nieruchomosci 43 PLN /miesiac

5) ubezp. niskiego wkladu wlasnego okolo 2300 na 3 lata

6) ubezp. do czasu wpisu hipoteki 820 PLN

7) spread 0,105 PLN

 

DUZY PLUS to wysokosc pierwszej transzy na budowe domu - ponad 100 tys.

 

Czekam teraz na mBank bo podobno maja rownie ciekawa oferte :D

 

Dodam jeszcze ze warunki te dostalem dzieki bardzo kompetentnemu i sympatycznemu doradcy z firmy GoldenEgg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ula@ nie wiem czy teraz gdy podpisałem te wrunki i przygotowują umowę nie jest za późno.Boję się,że jak pójdę i będę im teraz marudził to mi podziękują,a nie zdążę potem przed końcem roku i przepadnie odliczanie odsetek od kredytu,bo podobno jest dylko do tego roku.

Proszę poradź jak to rozegrać, bo chyba musiałaś nieźle się z nimi targować- chyba,że masz jakiś spory wkład własny?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie aż taka, w millenium oficjalna różnica marż w cenniku pomiędzy zerowym udziałem własnym, a 20% - to 0,05%.

 

mnie też millenium dawał marżę:

- najpierw wg cennika 1,35%

- pierwsza negocjacja - od ręki, w stylu "a ile można zejść niżej" - do 1,15%

- w końcu poprosiłem Panią o przemyślenie i przegadanie wyżej ile można dla mnie wyciągnąć - "rozpracowywała" temat kilka dni i doszła do 1,05%

 

W końcu mam jeszcze mniej, ale to już inna, bardziej złożona historia.

bzaw, negocjuj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bazw! czekaj - podpisana umowa(nie warunki!) czy nie? Jeśli tak to masz 2 tyg, na tzw. refleksję i rezygnację, ale czy to ma sens....Jeśli nie...idź, negocjuj, nie odpuszczaj. Nawet nie wiesz ile mogą te panie za biurkiem....mój wkład własny to 50,000 działka i mam jakieś 40,000 wolnych środków, których wcale nie kazali mi wykazywać. Ty bierzesz taaaką kasę, zarobią na Tobie aż buczy, nie miej skrupułów... Bankowi zależy bardziej niż się Tobie wydaje.Występuj z pozycji roszczeniowej nie proszącej! Spróbuj. Ostatecznie nie palisz mostów, przygotowują dla Ciebie tę pierwszą umowę no nie? Zapytaj. Jeśli Ci się nie uda pamiętaj, że po roku systematycznego spłacania możesz napisać o zmniejszenie marży, ale wiesz jak to jest... Co do mnie, czekam na podpisanie decyzji...pojadę, wezmę dokument, pójdę do baru :wink: przeczytam, przeczytam, przeczytam i może podpiszę :lol: . Też walczę o ulgę odsetkową, ale walczę do końca 2006.... i jestem sknera!!! :oops: pozdrawiam Cię serdecznie, pisz jak sprawa..u.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam podpisane tylko warunki.

Pójdę w poniedziałek do banku i powiem:

 

Wersja 1- dostałem taką samą propozycję z innego banku(oczywiści to ściema i nie powiem z jakiego).

 

Wersja 2- wiem,że mogę mieć mniejszą prowizję i marżę, bo moja znajoma(Ula) z podobnymi warunkami dostała korzystniejsze propozycje.

 

Wersja 3-.........................................................

 

Jeśli ktoś z Was ma jakieś propozycje na wersję 3 proszę napiszcie.

Oczywiście proszę o radę, z którą wersją wyskoczyć by zadziałała i bym nie zawalił kredytu(co by się nie działo, to i tak muszę go wziąść-dzisiaj podpisałem umowę z Wykonawcą).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prowizji to jest średnio ważna, płacisz ją raz. Co do marży jest super ważna!!! priorytet w rozmowie. Zanim podpisałeś warunki targowałeś się o cokolwiek? czy brałeś od ręki. Twoje warunki wyglądają na takie, co proponują na "dzień dobry". Zobacz jaka jest różnica 1,4%, a 1,05% - tyle Twojej kasy!!!. Bądź stanowczy :wink:.pozdrowionka.u.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Targować się nie targowałem, bo na "dzień dobry" mają dobrą ofertę w porównaniu z innymi bankami na "dzień dobry".

Pytałem na początku czy jest jakaś szansa na lepsze warunki i usłyszałem ,że nie ma,bo te są dobre,a że nie znalazłem lepszych w innych bankach to wybrałem ten.

Widzę,że chyba muszę ich w tym banku zastraszyć,że nie biorę kasy jak nie zjadą z marżą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazw,

 

a nie rozważałeś skorzystania z pośrednika (ciebie to nic nie kosztuje)? Pośrednicy przygotują ci kilka ofert z różnych banków i z miejsca zaproponują stawki niższe niż bank daje "na dzień dobry". Wtedy wiesz, o co możesz zawalczyć w banku - zawsze można zejść z marżą niżej niż to, co zaproponował ci pośrednik.... (w banku mówisz: "ale przecież Pan(i) z OpenFinance/GoldenEgg/Expandera/.... zaproponowała mi 0.95% marży, a nie 1.05.. woli Pani dostać punkty za sprzedaż, czy też mam iść do pośrednika? TO DZIAŁA. Jeszcze dadzą ci kartę kredytową za darmo i inne takie bzdety).

 

Pozdr.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też jest dobra myśl, pod warunkiem że pośrednik nie będzie chciał wszystkim dokumentów od początku. Mógłby w Twoim imieniu ponegocjować z Millennium. Jeszcze czas!(ale Cię podkręcam co?)Walcz o kasę, jest Twoja...u. ps, jak Ci pani za biurkiem podniesie ciśnienie to zapytaj jak to jest możliwe, że ja przy tych samych warunkach mam taką marżę a Ty z kosmosu? i powiedz"myślę, że to pomyłka prawda proszę pani?" :wink: u.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...